Путівник по Вануату: що подивитись, корисні поради

Вануату

Республіка Вануату – це унікальне місце, де можна відчути себе далеко від цивілізації. Для цього достатньо дістатися острова Танна, де живуть племена, що поклоняються древньому божеству вулкану Ясур. Навіть у столиці республіки — Порт-Віла — відчувається загальна розслабленість та неквапливість. Тут немає високих будинків та сучасних торгових центрів, місцеві жителі коротають дні лежачи під пальмами, попиваючи каву та граючи в гру, яку привезли французи — петанк. Не дарма жителі Вануату вважаються найщасливішими людьми на планеті.

Путівник по Вануату: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія Вануату

Держава Вануату (Нові Гебриди) входить до складу Меланезії і є подвійною системою островів. Усього їх — 82, із них 65 населені людьми, а 12 можна назвати великими. Їхня площа становить понад 12 тис. м2, а загальна довжина з півночі на південь — 1176 км. Найбільшим островом архіпелагу є Еспіріт-Санто, на території якого знаходиться найвища точка держави – гора Табвемасана (1877 м). Більшість Вануату складається з гір і пагорбів, з крутими схилами і нестійкими ґрунтами, а річок тут практично немає.

Вануату знаходиться в районі Тихоокеанського вогняного кільця, де відбувається основна вулканічна активність планети. Тому тут регулярно відбуваються землетруси та виверження. Самі острови, крім непрохідних джунглів та гір, також складаються з вулканічних пустель, що утворилися після таких вивержень.

На північ від Вануату розташовані Соломонові острови, на південному заході – Нова Каледонія, на сході – Фіджі, на заході – Австралія. Республіка Вануату складається з шести провінцій – Шефа, Санма, Малампа, Пенама, Тафеа і Торба. Їхні назви утворені з перших складів або букв основних островів, які входять до складу цих провінцій.

Куди податися і що подивитись

Порт-Віла

Столиця та найбільше місто Вануату, розташоване на острові Ефате. Це дуже колоритне місце, де є і ділові квартали із цілком сучасними будинками, і райони з традиційними будиночками. Також у Порта-Віла є Французький та Китайський квартали. Однією з неочевидних пам’яток міста є музей-садиба французького художника російського походження Мішутушкіна. Він був одним із найзнаменитіших творців Океанії, який присвятив життя вивченню та збереженню культури тутешніх островів.

Хайдевей

За 10 км від столиці є невеликий острівець Хайдевей, який вважається найкращим місцем для пляжного відпочинку. Тут є стандартні пальми, пісок, шезлонги та бар. Однак острів має одну особливість — біля його берега, на дні Тихого океану, є єдине у світі підводне поштове відділення, звідки можна відправити листівку близьким.

Люганвіль

Друге за величиною місто на архіпелазі, яке знаходиться на острові Еспіриту-Санто. Це один із найбільших портів Вануату. Основними експортними товарами є копра та какао-боби. 1942 року біля місцевих берегів затонув океанський лайнер, який перевозив 5 тисяч людей, боєприпаси та техніку. Обійшлося практично без жертв – корабель сів на мілину, потім скотився з рифу і ліг на дно. Зараз це дуже популярне місце у дайверів, які досі можуть розглянути палуби та оснащення лайнера.

Острів Танна

Він примітний не своїми містами, а природою та місцевими жителями. Це одне з небагатьох місць на планеті, де досі мешкають первісні племена, які довгий час були канібалами. Саме на Танні знаходиться найдоступніший у світі вулкан, що діє, — Ясур, який практично без зупинки викидає лаву.

Всі інші населені пункти дуже маленькі і не мають особливого туристичного інтересу.

Що врахувати, вирушаючи на Вануату

  • Спробувати автентичну їжу можна у Порт-Віла, на ринку Mama’s Market. Тут продаються смажені банани, коренеплоди, креветки із зеленню, м’ясо та риба. Замість пакетів на ринку використовують бананові листи. Санітарні норми, звичайно, залишають бажати кращого.
  • Місцеві дуже люблять напій під назвою кава, виготовлений з коренеплоду з однойменною назвою. Ця каламутна рідина коричневого кольору з гірким смаком замінює остров’янам алкоголь, який у Вануату коштує дорого. Туристам не рекомендується куштувати каву, тому що задоволення від смаку вони точно не отримають, але неприємні відчуття гарантовані, адже напій має наркотичний ефект.
  • На острів Хайдевей ходить безкоштовна пором, проте за відвідування території потрібно заплатити 15 доларів.
  • Вануату зручно переміщатися на мопеді, який можна орендувати в пунктах прокату. Тут немає такого божевільного трафіку, як в Азії, а дороги приємно вражають своїм станом.
  • Вануату – офшорна зона, де окрім відкриття компанії можна заснувати свій банк. Також влада створює вигідні умови для швидкого отримання громадянства інвесторами (1-2 місяці). Паспорт Вануату дає право для безвізового в’їзду до більш ніж сотні країн.

Найкращий час для відвідування Вануату

Клімат на Вануату – тропічний морський. Середня кількість опадів на рік становить 2360 мм, але на північних островах вони можуть досягати 4000 мм. З травня по листопад на архіпелазі — сонячні дні та прохолодні ночі, а з грудня по квітень настає вологий сезон із постійними дощами та високими температурами. У сухий сезон середня температура становить +20 °C, а дощовий – близько +30 °C. Океан протягом року прогрівається від +22 до +28 °C. У травні-жовтні на всій території дмухають пасати, а в грудні-квітні – спостерігаються тропічні урагани.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради
Мадрид У самому серці Іспанії, на берегах тихої річки
Trips
Галерея Лафайєт: інформація про об’єкт, поради туристам
Галерея Лафайєт у Парижі — розкішна пам’
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Путівник по Ірландії: що подивитись, корисні поради
Ірландія – острівна держава, розташована в північній
Trips
Путівник по В’єтнаму: що подивитись, корисні поради
В’єтнам В’єтнам, мов древній дракон, витягнувся
Trips
Відень
Путівник по Відню: що подивитись, корисні поради
Відень Біля підніжжя Альп, на березі Дунаю, стоїть
Trips