Путівник Нюрнбергом: що подивитись, корисні поради

Нюрнберг

Нюрнберг – найнімецькіше місто, пам’ятка середньовічної архітектури, батьківщина баварських пряників. Це місто імператорів і королів, в якому на кожному кроці зустрічаються дивовижні місця та чарівні краєвиди. Величні замки, готичні церкви, чудові фонтани, унікальні музеї, красу яких наголошує на чудовому ландшафті, зробили Нюрнберг популярним у туристів з усього світу. Тут відчувається особлива атмосфера старої Німеччини, яка гармонійно переплітається із молодим духом сучасного європейського міста. Нюрнберг можна дізнаватися знову і знову. Він ніколи не розчаровує і щоразу відкривається з нового боку.

Путівник Нюрнбергом: що подивитись, корисні поради

Райони Нюрнберга

Місто поділено на сім районів, у кожному з яких можна знайти, що подивитись і де відпочити. Але найулюбленіший у туристів – центральний район Мітте (Mitte). Тут знаходиться чудове Старе місто, оточене фортечним ровом.

Визначні пам’ятки

Величні готичні храми, монументальні замки, середньовічні особняки, унікальні музеї, пишні парки та ресторани з традиційною кухнею неможливо побачити всі пам’ятки міста навіть за кілька днів. Краще заздалегідь скласти туристичний маршрут найпривабливішими місцями, щоб не пропустити нічого особливо цікавого.

Населення

Згідно з переписом 2017 року, у місті проживає понад 500 тисяч людей. Близько 83% городян – німці за національністю.

Коротка історія

Перші згадки про поселення на території сучасного міста відносяться до початку XI ст. Тоді імператор Салічної династії заснував тут королівський двір. У середині XI століття цих землях зводиться королівський замок, біля якого виростає велике поселення. У тих документах воно згадувалося як Noricum і Norimberg. Його назва має кілька версій: від слова «nor», яке перекладається як «скеля», або ж від імені Noro.

На початку XII століття замок потрапляє в управління роду фон Раабса, якому присвоюється титул бургграфа нюрнберзького. Територія фортеці розширюється, зводиться ще один замок.

У XIII столітті поселення набуває статусу імперського міста. Він стає великим торговим та культурним центром, швидко розвивається. Навколо Нюрнберга зводяться потужні фортечні стіни, а він стає місцем зберігання імперських регалій.

З другої половини XV століття в Нюрнберзі починається період розквіту, який продовжується протягом майже 100 років. Розвиваються ремесла, будуються багаті будинки та дороги, активно йде торгівля. Нюрнберг стає центром німецького Ренесансу, інтелектуальною та культурною столицею центральної Європи. Тут винаходять глобус і кишеньковий годинник.

Але війни (Друга маркграфська і Тридцятилітня), що потім пішли, — приносять руйнування і занепад місту.

На початку ХІХ століття Наполеон віддає місто Баварії. З цього часу розпочинається наступний період розквіту Нюрнберга. Тут будуються залізниця та Людвігів канал, який з’єднує річки Дунай та Майн.

У першій половині ХХ століття Нюрнберг – центр нацизму. Саме у ньому проводиться перший з’їзд гітлерівської партії НСДАП, з’являються антисемітські «Нюрнберзькі закони». На початку 1945 року майже все місто було зруйноване внаслідок бомбардувань. Після закінчення Другої світової війни тут відбувається знаменитий Нюрнберзький процес над лідерами гітлерівської партії.

У другій половині XX століття місто швидко відновлюється, реконструюється більшість старих будівель, відкривається університет, з’являється річковий порт.

Незважаючи на всі негаразди та руйнування, стародавній Нюрнберг зберіг стійкий німецький дух, атмосферу величі старовинного міста та архітектурні пам’ятки славного минулого.

Бюджет поїздки

Перед поїздкою необхідно розрахувати приблизний бюджет, який знадобиться для подорожі:

Бронювання готелю Оренда квартири Проїзд у таксі Вартість бензину Середній чек у ресторані
від 66 €/ніч від 100 €/ніч Посадка – 3.51€, 1км – 2.01€ 1.41 €/літр 48 € за двох

Найкращий час для поїздки в Нюрнберг

У місті помірний клімат. Взимку зазвичай йдуть дощі та снігопади, середня температура -1 ºС…-4 ºС. Іноді стовпчик термометра знижується до -10 ºС…-15 ºС. Літо тепле, часто дощ. Повітря прогрівається до +17 ºС…+20 ºС, нерідко буває температура +24 ºС…+28 ºС. Найкращий час для знайомства з містом – травень – жовтень.

Бажаєте побачити справжнє європейське Різдво? Тоді приїжджайте до Нюрнберга у другій половині грудня. У цей час місто перетворюється на святковий ярмарок із численними концертними майданчиками та торговими наметами. Різдвяні урочистості продовжуються протягом 3 – 4 тижнів, щороку їх відвідує майже 2 млн. гостей.

Любителі мистецтва ілюмінації у травні поспішають до Нюрнберга на свято «Блакитна ніч». Це казковий фестиваль ілюмінації, на якому можна побачити новітні досягнення світло- та оптотехнічних засобів. Традиційно, головним кольором свята вважається блакитний, більшість інсталяцій виконується саме у цьому відтінку.

Що потрібно зробити туристу в Нюрнберзі

Вже з перших хвилин місто зачаровує мандрівників красою архітектури та великою кількістю дивовижних пам’яток. Для зручності туристів влада створила спеціальний маршрут значними місцями, який називається «Історична миля Нюрнберга». Але якщо ви вирішили самостійно знайомитись із стародавнім містом, радимо включити у свій маршрут популярні у туристів місця.

 • Прогулятися однією з найзнаменитіших площ Європи — Ринковою. Її поява пов’язана з трагічною подією. На її місці було єврейське гетто, яке спалили разом із жителями у XIV столітті. Сьогодні площа – місце проведення більшості народних гулянь та урочистих заходів. Головна її пам’ятка — фонтан «Прекрасний колодязь». Його готичний купол мав вінчати церкву, але виявився прикрасою фонтану. Потримайтеся за кільце кованих ґрат біля фонтану і загадайте бажання. Як стверджують місцеві жителі, воно обов’язково здійсниться.
 • Оцінити пишність одного з найстаріших укріплених замків Європи – Нюрнберзької фортеці. Початок її будівництва посідає XI століття, відтоді залишилася лише П’ятикутна вежа. Пізніше оборонні споруди постійно добудовувалися і перетворилися на комплекс, що складається з Імператорського замку, та двох фортець – імперського міста та бургграфа. Під час Другої світової війни у ​​підвалах замку зберігалися раритети, вивезені з європейських музеїв. Підніміться на оглядовий майданчик Круглої вежі та помилуйтеся чудовою панорамою міста.
 • Захопитися величчю церкви Діви Марії. Готичний храм, збудований у XIV столітті, підноситься вгору на Ринковій площі. Будівля дуже сильно постраждала під час Другої світової війни, але була відновлена ​​зі скрупульозною точністю. Ажурний кам’яний фасад прикрашає старовинний годинник XVI століття, над різьбленим порталом знаходиться балкон, з якого імператор демонстрував народу свої регалії. На особливу увагу заслуговує чудовий вівтар XV століття — яскравий зразок німецького готичного живопису.
 • Оглянути найкрасивіший храм міста – церква Святого Лаврентія. Хоча будівництво будівлі почалося в XIII столітті, теперішній образ воно набуло у XVI столітті. Справжня прикраса готичного храму – чудова троянда вікна на передньому фасаді. Внутрішній інтер’єр прикрашений роботами німецьких майстрів живопису та скульптури.
 • Поринути у життя німецької аристократії Середньовіччя у замку Тухершлосс. Літню резиденцію благородного сімейства Тухер було зведено в XVI столітті. Неймовірно елегантний замок виконаний у кількох архітектурних стилях. Познайомтеся з атрибутами життя вищого суспільства Нюрнберга на той час, помилуйтеся чудовими картинами, посудом, антикварними предметами.
 • Познайомитись із унікальними експонатами знаменитого будинку Дюрера. Великий художник жив і творив у XV столітті. Він любив імператорів і знаті, його картини прикрашали королівські палаци та особняки вельмож. Помилуйте картинами і гравюрами Дюрера, розгляньте домашню обстановку, яка збереглася практично незайманою з часів Середньовіччя.
 • Дізнатися історію культури іграшок в одному з найвідоміших у світі музеїв. Він розташований у старовинному будинку XVI ст. Неймовірно цікаві експозиції Музею іграшок користуються популярністю не лише у дітей, а й у дорослих. Подивіться, якими були іграшки за часів Античності та Середньовіччя, познайомтеся із сучасними електронними моделями. У музеї представлено близько 70 тисяч унікальних експонатів, серед яких можна побачити ляльки з обпаленої глини, олов’яні та ганчір’яні іграшки, лялькові будиночки та цілі міста.
 • Ознайомитись з історією німецьких земель у Національному музеї, розташованому у будівлі колишнього монастиря. Він один із найбільших у країні, складається з 23 відділів, кількість експонатів сягає 1,3 млн. Зали музею — справжня скарбниця, в якій зберігаються унікальні артефакти різних епох. Тут можна побачити кельтські статуетки, колекцію музичних інструментів, історичні іграшки, картини та скульптури найбільших німецьких майстрів.
 • Відпочити у чудовому міському парку – улюбленому місці прогулянок городян. Він був розбитий ще наприкінці XVIII ст. у стилі англійського пейзажу з озером. Зверніть увагу на чудовий фонтан “Нептун” у стилі бароко. Це точна копія його побратима в Петергофі, виготовленому в Нюрнберзі.
 • Заглянути на місцеві ринки, щоби відчути атмосферу старовинного міста. Продукцію місцевих виробників можна купити на ринковій милі фермерів. Любителі органічного харчування не з чуток знають про Біо Ерлебен Маркт. Придбати оригінальні сувеніри та антикварні вироби можна на блошиних ринках міста.
 • Спробувати національні страви баварців. Вони сподобаються любителям ситної їжі, але не прихильникам дієт. Обов’язково замовте баварські ковбаски, що подаються з гарніром. Спробуйте Sülze (холодець з додаванням яєць та солоних огірків), Leberknödelsuppe (суп з печінковими галушками), Schweinshaxe (запечена свиняча нога). Як десерт – знамениту Brezel (булочка у вигляді закручених петель), Agnes Bernauer Torte (багатошаровий торт, прикрашений мигдальною крихтою), баварський штрудель і традиційні медові пряники.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Берліну: що подивитись, корисні поради
Берлін Берлін столиця Німеччини. Це місто – ілюстрація
Trips
Путівник по Гарміш-Партенкірхену: що подивитись, корисні поради
Гарміш-Партенкірхен Гарміш-Партенкірхен –
Trips
Путівник по Карлсруе: що подивитись, корисні поради
Карлсруе Карлсруе – старовинне місто без захисних стін.
Trips
Путівник по Франкфурту-на-Майні: що подивитись, корисні поради
Серце сучасної Німеччини Найменший мегаполіс у світі
Trips
Путівник по Кобленцу: що подивитись, корисні поради
Кобленц Кобленц — найдавніше німецьке місто, яке засноване
Trips
Путівник по Тріру: що подивитись, корисні поради
Трір Трір розташований у південно-західній частині
Trips
Путівник по Фрайбург-им-Брайсгау: що подивитись, корисні поради
Фрайбург-ім-Брайсгау Фрайбург-им-Брайсгау знаходиться
Trips
Путівник по Ростоку: що подивитись, корисні поради
Росток Росток знаходиться на північному сході Німеччини
Trips
Путівник Бамбергом: що подивитись, корисні поради
Бамберг Бамберг ‌—‌ ‌ велике німецьке місто в адміністративному
Trips

Інші визначні місця

Річка Майн: інформація про об`єкт, поради туристам
Річка Майн протікає протягом 527
Trips
Шварцвальд: інформація про об’єкт, поради туристам
Шварцвальд (Schwarzwald) –
Trips
Альянц Арена: інформація про об’єкт, поради туристам
“Альянц Арена” (Allianz Arena)
Trips
Меморіальна церква кайзера Вільгельма: інформація про об’єкт, поради туристам
Меморіальна церква кайзера Вільгельма
Trips
Меморіал жертвам Голокосту: інформація про об’єкт, поради туристам
Є у Берліні місце, де виникає гостре
Trips
Трептов Парк: інформація про об’єкт, поради туристам
Трептов-парк (Treptower Park) у
Trips
Гейдельберзький замок: інформація про об’єкт, поради туристам
Гейдельберзький замок (Das Heidelberger
Trips
Мармуровий палац: інформація про об’єкт, поради туристам
Мармуровий палац (нім. Marmorpalais)
Trips
Гейдельберзький університет: інформація про об’єкт, поради туристам
Опинившись у німецькому Гейдельберзі
Trips
Паноптикум: інформація про об’єкт, поради туристам
Історія Гамбурзького музею воскових
Trips
Луг Терези: інформація про об’єкт, поради туристам
Луг Терези щоосені стає епіцентром
Trips
Нова Пінакотека: інформація про об’єкт, поради туристам
Нова Пінакотека — частина незвичайного
Trips