Путівник по Американським Віргінським островам: що подивитись, корисні поради

Американські Віргінські острови

Американські Віргінські острови – одне з найчарівніших і найприємніших місць Карибського басейну. Тут завжди тепло і сонячно, а приголомшливо красива дика природа тропіків і яскравий підводний світ охоче розкриють вам свої таємниці. Вирушайте на чарівну прогулянку з аквалангом у пошуках піратських скарбів, милуйтеся яскравими птахами всіх мислимих квітів та відтінків у вічнозелених лісах або просто валяйтеся на шикарних пляжах Карибів – нудьгувати тут просто немислимо. А пізно ввечері можна сидіти в шезлонгу зі стаканчиком рому і милуватися загадковим блиском Південного Хреста — дороговказом багатьох великих мандрівників минулого.

Путівник по Американським Віргінським островам: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія

Група Віргінських островів розташована в Карибському басейні, на 60 км на схід від Пуерто-Ріко. Три з них (Сент-Джон, Сент-Томас і Санта-Крус) належать США і мають загальну назву – Американські Віргінські острови. Решта, значно дрібніша частина архіпелагу, належить Великобританії. Клімат тут тропічний, жаркий та вологий, періодично відбуваються урагани та землетруси. Річки та озера відсутні, тому довгий час на островах катастрофічно не вистачало прісної води. Наразі цю проблему вирішено за рахунок опріснювальних установок.

Більшість тваринного і рослинного світу було знищено людьми у процесі колонізації. Невелика кількість тропічних лісів збереглася на острові Сент-Джон і під захистом держави. У ньому відкрито національний парк, що займає близько 2/3 території. Тут добре розвинений морський промисел, оскільки прибережні води багаті на рибу, молюски та ракоподібні.

Американські Віргінські острови розділені на 3 округи, кожен із яких складається з 20 районів. За даними 2010 року, на них проживає близько 106 405 осіб, 76% з яких – чорношкірі, 17,4% – латиноамериканці та 15,7% – білі. Більшість населення розмовляє англійською, також поширені іспанська, французька та кілька місцевих діалектів, що використовуються креолами.

Популярні міста та курорти

Шарлотта-Амалія

Шарлотта-Амалія – ​​столиця і найбільше місто Американських Віргінських островів, розташоване на узбережжі Сент-Томаса. Туризм тут почав розвиватися після 1959 року, коли на Кубі сталася революція. Ця подія перенаправила потік туристів із США на Віргінські острови та дала поштовх до розвитку місцевої інфраструктури. Шарлотта-Амалія розташовується на трьох невисоких пагорбах уздовж мальовничої гавані. Природний світ тут небагатий, але цей невеликий недолік сповна компенсується невимовною красою моря та його мешканців. Сюди приїжджають, щоб позасмагати на Мейдженс Бей Біч – одному з найкрасивіших пляжів світу. А ще — пірнати з аквалангом чи зайнятися вітрильним спортом. Найкращий вид на місто відкривається з вершини пагорба Paradise Point, куди можна піднятися на фунікулері.

З архітектурних пам’яток міста можна відзначити форт Крістіан та замок Чорної Бороди, збудовані у XVII столітті. Останній, згідно з легендою, був резиденцією знаменитого пірата. Ще одна цікава пам’ятка архітектури — Берача Вешалом Вегімулт Хасідім — найстаріша синагога у США та друга за віком у Західній півкулі. Її збудували єврейські біженці, які залишили Іспанію в Середні віки. Шанувальники імпресіонізму можуть відвідати будинок-музей Каміля Пісарро, де зібрано унікальну колекцію полотен цього знаменитого художника. Популярністю серед туристів користується морська обсерваторія Корал Уорлд. У її акваріумах живе безліч морських жителів, а спостереження за ними побудована підводна вежа.

Ще одна цікава пам’ятка архітектури — Берача Вешалом Вегімулт Хасідім — найстаріша синагога у США та друга за віком у Західній півкулі. Її збудували єврейські біженці, які залишили Іспанію в Середні віки. Шанувальники імпресіонізму можуть відвідати будинок-музей Каміля Пісарро, де зібрано унікальну колекцію полотен цього знаменитого художника. Популярністю серед туристів користується морська обсерваторія Корал Уорлд. У її акваріумах живе безліч морських мешканців, а спостереження за ними побудовано підводну вежу. Ще одна цікава пам’ятка архітектури — Берача Вешалом Вегімулт Хасідім — найстаріша синагога у США та друга за віком у Західній півкулі. Її збудували єврейські біженці, які залишили Іспанію в Середні віки.

Шанувальники імпресіонізму можуть відвідати будинок-музей Каміля Пісарро, де зібрано унікальну колекцію полотен цього знаменитого художника. Популярністю серед туристів користується морська обсерваторія Корал Уорлд. У її акваріумах живе безліч морських мешканців, а спостереження за ними побудовано підводну вежу. де зібрано унікальну колекцію полотен цього знаменитого художника. Популярністю серед туристів користується морська обсерваторія Корал Уорлд. У її акваріумах живе безліч морських мешканців, а спостереження за ними побудовано підводну вежу. де зібрано унікальну колекцію полотен цього знаменитого художника. Популярністю серед туристів користується морська обсерваторія Корал Уорлд. У її акваріумах живе безліч морських жителів, а спостереження за ними побудована підводна вежа.

Крістіанстед

Місто Крістіанстед (Крісченстед) розташоване на острові Санта-Крус і вважається найкрасивішим містом на Карибах. Це один із найбільших портів архіпелагу та колишня столиця датської колонії. Тут збереглося багато пам’яток архітектури, тому Крістіанстед було внесено до списку національних історичних об’єктів США. Примітно, що майже всі старі будівлі збудовані з цегли, яка була привезена на острів як корабельний баласт близько 500 років тому. Найвідоміші — форт Крістіансваєрн, Стіппл-Білдінг, Датський дім, стара митниця, в якій зараз відкрито художню галерею, та першу церкву на острові. Популярністю у туристів має Ботанічний сад. У ньому зібрано понад півтори тисячі різних видів тропічних рослин, і знаходиться старовинна аптека. Її відкрив датський фармацевт у 1828 році, а зараз тут працює музей,

Крус-Бей

Крус-Бей – невеликий курорт, розташований на західному узбережжі острова Сент-Джон. Незважаючи на його малі розміри, місто вважається столицею острова. Історичних пам’яток у ньому немає, але це не означає, що подивитися зовсім нічого. Для початку, сходіть у порт. Саме тут вирує найбурхливіше життя в Крус-Бей, та й з берегів Г-подібної бухти відкриваються дуже мальовничі краєвиди на море та місто. Якщо захочеться прогулятися – вирушайте в особняк Елейн-іон-Спраув. У ньому відкрито музей із кількома дуже цікавими експозиціями про історію архіпелагу та Карибського моря. Також можна відвідати плантацію Аннаберг, щоб побачити, в яких умовах жило і працювало чорношкіре населення острова до скасування рабства. Але екскурсії там платні. Для любителів шопінгу працює ціла торгова алея Монгус-Джанкшн. Вона знаходиться у північно-східному напрямку від порту. Прекрасні пляжі – справжня гордість міста. Найкращим (особливо для відпочинку з дітьми) вважається Уарфсайд-Віллідж-Біч. Однак він навряд чи сподобається любителям далеких запливів — тут дуже жвавий рух суден та човнів.

Фредерікстед

Фредерікстед – крихітний курорт у західній частині острова Санта-Крус, в якому проживає (за даними 2000) трохи більше 700 осіб. Він був збудований у XVIII столітті, але всі будівлі того часу були знищені пожежею у 1879 році. Найцікавіші пам’ятки — старовинна англійська церква Сент-Пол та величезний форт Фредерік. Щоправда, це лише копії, але виконані на дуже високому рівні. У місті є ще кілька чудово реконструйованих храмів — католицький, моравський та лютеранський. На околицях Фредерікстеда розташований невеликий приватний заповідник Рейн-Форест. Його часто відвідують туристи, щоб погуляти вічнозеленим тропічним лісом і купити симпатичні сувеніри. Їх виготовляють тут же – у невеликій майстерні різьбярів по дереву. Крім пляжного відпочинку, на курорті дуже популярні дайвінг та снорклінг.

Острів Бак

Крихітний острів Бак – одне з найзнаменитіших місць у світі для занять дайвінгом та снорклінгом. Тут не живуть люди, але для туристів все організовано за найвищим розрядом, є навіть спеціально розмічена підводна стежка для аквалангістів. На дні встановлені таблички, що містять всю необхідну інформацію про ділянку та направлення до наступного пункту маршруту. Поринати тут справді цікаво — в акваторії багато кораблів, що затонули, і коралових рифів, уздовж яких снують сліпуче яскраві риби-хірурги, морські ангели, що світяться, і сотні інших екзотичних мешканців Карибського моря.

Корисні поради

  • У всіх громадських місцях, готелях та ресторанах Американських Віргінських островів є Wi-Fi, добре працює мобільний зв’язок.
  • Щодо безпеки, то в усіх містах — відносно спокійна ситуація. Але все одно не варто гуляти вночі одному на міських околицях. У людних місцях є кишенькові злодії, тому краще не афішувати великі суми в гаманці і виставляти дорогі речі напоказ.
  • У готелях можна натрапити на додаткові платежі. Окрім основної суми за проживання – податок на кімнату, оплата електроенергії та роботи персоналу.
  • Піднімати предмети, що затонули, з дна і навіть збирати черепашки на пляжі — суворо заборонено. Те саме стосується і живих морських істот — для риболовлі потрібно отримати спеціальний дозвіл.
  • У невеликих кафе чайові прийнято давати особисто офіціанту, тоді як у ресторанах вони включаються до рахунку.
  • Воду варто вживати тільки бутильовану – на островах багато кишкових інфекцій.

Найкращий час для відвідування

Клімат тут просто ідеальний для відпочинку – цілий рік триває літо. Тим не менш, максимальна кількість туристів приїжджає на Віргінські острови в період з грудня до травня. Морський тропічний клімат регіону можна умовно розділити на два сезони – сухий (зима-літо) та вологий (весна-осінь). Найбільша кількість опадів випадає у проміжку з вересня по листопад. Дощі, зазвичай, йдуть дуже сильні, але короткочасні. Максимальна ймовірність ураганів зберігається з липня до жовтня. Влітку повітря прогрівається до +29 °С, а взимку температура незначно падає — до +24 °С.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради
Мадрид У самому серці Іспанії, на берегах тихої річки
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Галерея Лафайєт: інформація про об’єкт, поради туристам
Галерея Лафайєт у Парижі — розкішна пам’
Trips
Путівник по Ірландії: що подивитись, корисні поради
Ірландія – острівна держава, розташована в північній
Trips
Відень
Путівник по Відню: що подивитись, корисні поради
Відень Біля підніжжя Альп, на березі Дунаю, стоїть
Trips
Путівник по В’єтнаму: що подивитись, корисні поради
В’єтнам В’єтнам, мов древній дракон, витягнувся
Trips