Путівник по Анголі: що подивитись, корисні поради

Ангола

Ангола – країна з величезним туристичним потенціалом. Райські пляжі, що тягнуться на 1650 км, приголомшливі пейзажі, багаті культурні традиції, величезна різноманітність флори та фауни — все це робить колишню португальську колонію дуже привабливою для інвесторів. А це означає, що туристів, які приїжджають сюди, зустрічають непогано розвинена інфраструктура і цілком гідний рівень обслуговування. І з кожним роком ситуація покращується, поступово виводячи цю, колись відсталу навіть за африканськими мірками країну, в один ряд з такими лідерами туризму на континенті, як ПАР, Намібія та Ботсвана.

Путівник по Анголі: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія Анголи

Розташована Ангола у південно-західній частині Африки. Загальний кордон має з обома республіками Конго, Замбією і Намібією. Близько 90% території країни займає плоскогір’я, що піднімається крутим уступом над прибережною смугою. У його центральній частині розташований масив Біє з найвищою точкою — горою Моко (2620 м). В Анголі видобувається безліч корисних копалин: алмази, нафта, золото, а також залізна, уранова, титанова, мідна та марганцева руда.

Трохи менше ніж половина країни займають ліси. Решта — тропічні рідколісся, савани — на півночі та вельвічієві пустелі — на півдні. Тут багато річок, що меліють або навіть пересихають у сухий сезон, але під час дощів дуже розливаються.

Республіка Ангола складається з 18 провінцій, які поділяються на 157 муніципалітетів. У країні мешкає майже 30 мільйонів людей.

Де і що подивитись в Анголі

Луанда

У Луанді, столиці Анголи, дуже помітно португальський вплив. Багато житлових будинків, велика кількість католицьких церков, майже всі визначні пам’ятки та архітектурні пам’ятки були побудовані в період колонізації. Наприклад, форт Сан-Мігель, усередині якого зараз розташований історичний музей, чи старовинна церква Мадонни Назаретської. Луанда розділена на дві частини високою прибережною терасою – своєрідним кордоном між Верхнім та Нижнім містом. Всі урядові та навчальні заклади, такі як будівля парламенту, президентський та єпископський палаци, університет та семінарія, розташовані у його Верхній частині. Найпопулярніший серед туристів ринок столиці називається Бенфіка. Тут можна придбати безліч екзотичних сувенірів та познайомитися з незвичайними зразками африканського мистецтва. За 70 км від Луанди знаходиться національний парк Кісама, який приваблює безліч шанувальників екотуризму. Він займає площу понад 900 000 гектарів, покриту саванами та тропічними лісами. Тут водяться бегемоти, сирени, леопарди та черепахи.

Кабінет

Кабінет — друге за величиною місто Анголи. Це столиця однойменної провінції, а за сумісництвом — основний нафтовий порт країни. З Луанди сюди можна дістатися літаком місцевої авіакомпанії (летіти менше години). Пам’яток у місті зовсім небагато. Найзначніша – кафедральний собор Se (раніше він називався Chapel of Rainha do Mundo), розташований в історичному центрі міста. Якщо вам захочеться екзотики, вирушайте на рибний ринок. Він знаходиться на околиці Кабінди і тягнеться до самого пляжу. Тут дуже жваво та галасливо вранці, коли рибалки привозять свіжий улов, а вдень людей небагато.

Багато туристів приїжджають до Кабінету, щоб відвідати заповідник Майомбе, розташований північ від провінції. Він був створений задля збереження лісів у басейні річки Конго. На його території можна зустріти багато рідкісних і цінних пород дерева. залізне, ебенове та сандалове. Майомбе став домом для багатьох африканських тварин. Тут водяться слони, буйволи та носороги, горили та шимпанзе, а також рідкісні птахи, наприклад, сірі папуги. Пляжі цієї провінції (Чінга, Ландана, Футіла, Капелло, Мандарин та Кабассанго) входять до десятки найкращих в Анголі. Узбережжя тут піщане, а вода дуже чиста, з незвичайним зеленуватим відтінком.

Бенгела

Найпопулярнішим курортом Анголи вважається Бенгела. Місто розташоване на відстані близько 430 км на південь від Луанди. Його збудували португальські моряки, які займалися работоргівлею. У ньому змішалися африканський колорит та колоніальна архітектура XVIII століття. З історичних пам’яток заслуговують на увагу храм Сан-Феліпе, будівлю госпіталю та форт. Мальовничому узбережжю варто приділити особливу увагу. Воно суцільно вкрите густими гаями, де можна зустріти практично всі найекзотичніші породи дерев, які ростуть в Анголі. Вирушивши на екскурсію околицями Бенгели, ви можете побачити слонів, стада буйволів та зебр, помилуватися зграями яскравих та крикливих тропічних птахів.

Маланже

Якщо вам подобається спокійний відпочинок, обов’язково завітайте до Маланже, розташований в північній частині нагір’я Анголи. Це, мабуть, одне з тихих і найчистіших міст країни. Він цікавий тим, що в одному з його кварталів досі мешкає кілька племен, які ігнорують досягнення цивілізації. Їхні традиції та побут зовсім не змінилися з часів кам’яного віку. У Маланжі живуть дуже гостинні та доброзичливі люди. Вийдіть на прогулянку, і ви схаменутися не встигнете, як опинитеся в гостях у когось із місцевих жителів. А якщо пощастить потрапити на одне із свят — зможете побачити дивовижні та незвичайні танці цієї провінції.

У місті практично відсутні пам’ятки, зате на околицях можна знайти чимало цікавих і мальовничих місць. Наприклад – другий за величиною в Африці і гарний водоспад Каландула, який поступається своїми розмірами тільки Вікторії. Його висота становить 105, а ширина – понад 500 метрів. Інтерес також являють собою руїни форту Pungo-Andongo і залишки стародавнього поселення Cacumbo, розташовані зовсім поряд з містом. Ще однією важливою пам’яткою провінції є Національний парк Кангандала. Його створили в 1970 році, щоб зберегти рідкісних ссавців та птахів.

Заповідник відомий тим, що у ньому живуть чорні антилопи. Ці граціозні тварини є національним символом країни і тривалий час вважалися замерлими. Ще однією важливою пам’яткою провінції є Національний парк Кангандала. Його створили в 1970 році, щоб зберегти рідкісних ссавців та птахів. Заповідник відомий тим, що у ньому живуть чорні антилопи. Ці граціозні тварини є національним символом країни і тривалий час вважалися замерлими. Ще однією важливою пам’яткою провінції є Національний парк Кангандала. Його створили в 1970 році, щоб зберегти рідкісних ссавців та птахів. Заповідник відомий тим, що у ньому живуть чорні антилопи. Ці граціозні тварини є національним символом країни і тривалий час вважалися замерлими.

Що врахувати, вирушаючи до Анголи

  • У великих містах сильно розвинена злочинність, не варто гуляти вулицями вночі або заглиблюватись у бідні райони. Одним із найкриміногенніших і найнебезпечніших вважається Кабінет.
  • У Луанді можна використовувати банківську картку — безготівкову систему оплати тут широко розповсюджено. Але при поїздках околицями або в невеликі міста краще запастися готівкою. Місцева валюта називається “кванза”. Поміняти гроші можна у банках, обмінних пунктах та готелях.
  • Чайові в Анголі прийнято залишати лише у великих ресторанах – 10% від рахунку. Це правило не поширюється на невеликі кафе та бари.
  • Намагайтеся не користуватися громадським транспортом – безпечніше здійснювати поїздки спеціальними туристичними автобусами або таксі. А якщо збираєтеся взяти автомобіль напрокат, будьте уважні за кермом — більшість місцевих жителів не дотримуються взагалі жодних правил дорожнього руху.
  • Не рекомендується їздити до заповідників та національних парків без провідника — тут водиться безліч хижих звірів, є отруйні рослини, змії та комахи.
  • Вироби із чорного дерева та слонової кістки вважаються національним надбанням та заборонені до вивезення. Більше того, великий штраф можна отримати навіть за їхню покупку.

Найкращий час для відвідування Анголи

Північна частина країни розташована у зоні тропічного мусонного клімату, який змінюється субтропічним на півдні. Найбільш комфортним для поїздок вважається сухий сезон, що триває з травня до вересня. Середня температура у цей час становить +16-25 °C. У сезон дощів випадає чимало опадів. Але їх кількість коливається: на півдні, де розташована пустеля Наміб, випадає лише 50 мм, у центральній частині країни – до 1500 мм, а у горах – до 2500 мм. Повітря прогрівається до +25-35 °C.

В Анголі немає звичної для європейців зміни сезонів року. Температура води тут ніколи не опускається нижче за +20 °C, тому пляжному відпочинку можуть завадити хіба що сильні дощі.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради
Мадрид У самому серці Іспанії, на берегах тихої річки
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Галерея Лафайєт: інформація про об’єкт, поради туристам
Галерея Лафайєт у Парижі — розкішна пам’
Trips
Путівник по Ірландії: що подивитись, корисні поради
Ірландія – острівна держава, розташована в північній
Trips
Відень
Путівник по Відню: що подивитись, корисні поради
Відень Біля підніжжя Альп, на березі Дунаю, стоїть
Trips
Путівник по В’єтнаму: що подивитись, корисні поради
В’єтнам В’єтнам, мов древній дракон, витягнувся
Trips