Путівник по Бремену: що подивитись, корисні поради

Місто музики, комфорту та шоколаду Багатогранне місто з цікавим минулим

Бремен

На перший погляд, кипуче та ділове місто на півночі Німеччини – не найочевидніший вибір для відпустки. Але це лише перше та недовге враження. Бремен, розташований по обидва береги річки Везер (зі своїми болотами, пивними лавками та гордим минулим купця), – не романтичний лицар у трагічно-сяючих обладунках, а скоріше – торговець. До того ж, торговець дуже багатий, рум’яний та гостинний! Тут буде добре тим, хто цінує гарну їжу, затишні вулиці та автентичні споруди. Тут немає розваг “спеціально для туристів”, пам’ятники архітектури можна побачити просто прогулюючись містом, а на ярмарку Фраймаркт, який вважається найстарішим у всій Німеччині та проходитиме у жовтні, із задоволенням прийдуть місцеві жителі. Якщо описувати Бремен трьома словами, це справжність, енергія та комфорт. І так, пам’ятник тим самим музикантам ви,

Путівник по Бремену: що подивитись, корисні поради

Районі міста

Бремен ділиться на 5 міських районів: Північ, Південь, Схід, Захід та Центр. Але туристам достатньо знайти на карті вулицю Шнор та її околиці – найцікавіше знаходиться саме там. Раніше цей район був найбіднішим і найбруднішим, тут селилися рибалки та ремісники, але зараз цікава архітектура та найкращі закусочні перетворили його на улюблене місце туристів усього світу.

Визначні пам’ятки

Цікавих місць у Бремені справді хоч відбавляй. Їжі досить і для душі, і для розуму, і (не в останню чергу) для тіла. Заздалегідь завантажте кілька офлайн-карток для комфортного пересування – примхливий європейський інтернет не повинен перешкоджати вашому відпочинку! Можна придбати оглядову екскурсію містом, але набагато краще буде скласти персональний маршрут.

Населення

Більшість населення Бремена становлять німці і лише близько 12% – люди інших національностей. А ось різноманітність віросповідань тут набагато більша. Ще 1522р. жителі вільного міста Бремена приєдналися до Реформації, тому зараз серед сучасних бременців дуже багато протестантів. У меншій кількості – католики, мусульмани, православні та буддисти.

Історія міста

Бремен заснував Карл Великий у 787 році, як резиденція єпископа і з дуже важливою метою – звернути місцевих жителів у християнство, а потім поширити релігію на скандинавські землі. Багато років Бремен називали не мало не мало “Північним Римом”, а місіонери звідси роз’їжджалися по всій північній Європі.

На початку 13 століття місто приєдналося до Ганзейського союзу, який об’єднував вільні торгові міста по всій Європі. Крім того, через Бремен пролягали великі торгові шляхи, він ріс і багатів, а вплив купців міцнішав. В результаті, у 14 столітті, Бремен звільнився від влади єпископа і став вільним містом, а отже, повністю самостійною територіально-політичною одиницею. Символом свободи та незалежності стала статуя Роланда, одна з 25 у Європі та найбільша з них.

У 16-17 ст. місто знаходилося під впливом спочатку Швеції, потім – Ганновера. Частину територій було відібрано, але запобіжній владі Бремена щоразу вдавалося домовитися про збереження незалежності.

У 1810 році Наполеон I оголошував «вільне ганзейське місто Бремен» адміністративним центром французького департаменту Низов’є Везера, а вже 1813р. місто було взято союзниками і стало вільним містом Німецького союзу.

“Золотою годиною” для Бремена стали двадцяті роки ХХ століття, коли тут було налагоджено виробництво літаків (Focke-Wulf) та автомобілів (Borgward). Це був новий економічний виток у розвитку міста, Бремен знову вирував, розвивався і зростав.

Проте, більше половини міських забудов було знищено нальотами союзних військ у 1944-1945 рр.

Після війни Бремен був окупований збройними силами США, а 1947р. Бремен і Бремерхафен з’єднуються та утворюють федеральну землю Бремен. Розвивається авіа-і кораблебудування. Порт Бремена стає іншим за величиною Німеччини.

Нині Бремен – великий промисловий та судноплавний центр із великою щільністю населення. Він досі залишається автономною землею, а керівництво здійснюють бургомістр та сенат.

Бюджет подорожі

Перед поїздкою необхідно розрахувати приблизний бюджет, який знадобиться для подорожі:

 

Бронювання готелю

 

Оренда квартири

 

Проїзд у таксі

 

Вартість бензину

 

Середній чек у ресторані

від 62 €/ніч від 67 €/ніч Посадка – 3.51€, 1км – 1.25€ 1.42 €/літр 45 € за двох

Найкраща година для відвідування Бремена

Найкращою годиною для поїздки до Бремена буде літо – воно досить сухе та прохолодне (загалом близько +20 °C). Можна взяти велосипед напрокат і легко пересуватися містом. До того ж, літом, у місті проводитиметься багато музичних фестивалів, великих та не дуже. А ось любителям старовини та автентичності краще приїжджати у жовтні, до початку ярмарку Фраймаркту, найстарішого в Європі. Тоді і місцева їжа, і старовинні шоу-програми та унікальні сувеніри вам забезпечені!

Що потрібно обов’язково зробити у Бремені

  • Завітати до Бременської ратуші. Мало того, що вона побудована в далеких і похмурих середніх віках, то ще в її коридорах можна зустріти самого бургомістра і навіть поговорити з ним. А кому не цікаво поговорити з важливим обличчям міста?
  • Прогулятися районом Шнор (або Шноор у інших інтерпретаціях). Тут усе просто: старовинні будинки, пивні, ремісничі лавки та рибні ресторанчики – чим історія, що не ожила?
  • Провести день у науковому центрі “Універсум”. Тут буде цікаво і дорослим, і дітям – експонати можна доторкнутися, погладити, включити чи випробувати. “Універсум” – найкраще доказ того, що наука це зовсім не нудно, а навіть дуже весело!
  • Сходити на виставу місцевого вар’єте. До програми зазвичай включені виступи акробатів та циркові номери, а глядачам під час шоу дозволяється (і навіть заохочується) закушувати місцевими делікатесами та пити.
  • Спробувати місцевий шоколад. Хоча Німеччина традиційно більше асоціюється зі змаженими ковбасками, у Бремені виготовляють кілька локальних сортів шоколаду. Є у них і досить відома шоколадна марка Hachez, але набагато цікавіше буде пошукати щось у маленьких магазинчиках.
  • Послухати екскурсію про Кафедральний собор Святого Петра. По-перше, він побудований ще у 9 столітті. По-друге, незважаючи на зменшення релігійності серед мешканців Бремена, черга на вінчання у Соборі розписана на рік уперед. В результаті, багато хто не чекає і розлучається. Інтригуюче місце, правда?
  • Загадати бажання біля скульптури Бременських музикантів. Для цього потрібно лише взяти віслюка за передні копитці.
  • Заглянути у винний льох Ратскеллер – найстародавніший у Німеччині. Буде цікаво і гурманам і тим, хто просто хоче скуштувати вино, виготовлене за старовинними рецептами.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Берліну: що подивитись, корисні поради
Берлін Берлін столиця Німеччини. Це місто – ілюстрація
Trips
Путівник по Гарміш-Партенкірхену: що подивитись, корисні поради
Гарміш-Партенкірхен Гарміш-Партенкірхен –
Trips
Путівник по Карлсруе: що подивитись, корисні поради
Карлсруе Карлсруе – старовинне місто без захисних стін.
Trips
Путівник по Франкфурту-на-Майні: що подивитись, корисні поради
Серце сучасної Німеччини Найменший мегаполіс у світі
Trips
Путівник по Кобленцу: що подивитись, корисні поради
Кобленц Кобленц — найдавніше німецьке місто, яке засноване
Trips
Путівник по Тріру: що подивитись, корисні поради
Трір Трір розташований у південно-західній частині
Trips
Путівник по Фрайбург-им-Брайсгау: що подивитись, корисні поради
Фрайбург-ім-Брайсгау Фрайбург-им-Брайсгау знаходиться
Trips
Путівник по Ростоку: що подивитись, корисні поради
Росток Росток знаходиться на північному сході Німеччини
Trips
Путівник Бамбергом: що подивитись, корисні поради
Бамберг Бамберг ‌—‌ ‌ велике німецьке місто в адміністративному
Trips

Інші визначні місця

Річка Майн: інформація про об`єкт, поради туристам
Річка Майн протікає протягом 527
Trips
Шварцвальд: інформація про об’єкт, поради туристам
Шварцвальд (Schwarzwald) –
Trips
Альянц Арена: інформація про об’єкт, поради туристам
“Альянц Арена” (Allianz Arena)
Trips
Меморіальна церква кайзера Вільгельма: інформація про об’єкт, поради туристам
Меморіальна церква кайзера Вільгельма
Trips
Меморіал жертвам Голокосту: інформація про об’єкт, поради туристам
Є у Берліні місце, де виникає гостре
Trips
Трептов Парк: інформація про об’єкт, поради туристам
Трептов-парк (Treptower Park) у
Trips
Гейдельберзький замок: інформація про об’єкт, поради туристам
Гейдельберзький замок (Das Heidelberger
Trips
Мармуровий палац: інформація про об’єкт, поради туристам
Мармуровий палац (нім. Marmorpalais)
Trips
Гейдельберзький університет: інформація про об’єкт, поради туристам
Опинившись у німецькому Гейдельберзі
Trips
Паноптикум: інформація про об’єкт, поради туристам
Історія Гамбурзького музею воскових
Trips
Луг Терези: інформація про об’єкт, поради туристам
Луг Терези щоосені стає епіцентром
Trips
Нова Пінакотека: інформація про об’єкт, поради туристам
Нова Пінакотека — частина незвичайного
Trips