Путівник по Будапешту: що подивитись, корисні поради

Будапешт

Будапешт – столиця Угорщини та одне з найкрасивіших міст у Європі. Він розкинувся по обидва боки широкого Дунаю та приваблює туристів чудовою архітектурою, комфортним кліматом та термальними джерелами. Тільки прогулюючись Будапештом і милуючись його незвичайною красою розумієш, чому його називають “перлиною Дунаю”. Велична Будайська фортеця, помпезна будівля Парламенту, острів Маргіт, найкрасивіші мости — все це лише мала частина того, що чекає тут туриста. У міста, до того ж, багата історія, про яку розповідає кожна його вулиця, кожна площа та кожна будівля.Путівник по Будапешту: що подивитись, корисні поради

 

Райони Будапешта

Сучасний Будапешт складається із 23 районів (kerület). Відмінною їхньою рисою є те, що всі вони ще пронумеровані римськими цифрами. Для туристів цікаві такі райони:

 • V район – Белварош-Ліпотварош. Це центральний район, де туристи можуть знайти всі визначні пам’ятки: міський парламент, історичні пам’ятки, старовинні церкви, базиліку Святого Іштвана. Саме тут знаходиться казково гарна набережна Дунаю. У цьому районі найбільший вибір місць, де можна оселитися. Вся його інфраструктура створена спеціально для туристів, тож ціни тут досить високі, особливо у ресторанах.
 • VI район – Терезварош. Його можна назвати художнім центром міста, оскільки тут знаходиться частина музеїв, Опера, численні театри, Музична та Художня академія. У цьому районі досить тихо і мало туристів, але менше магазинів та ресторанів (їх багато лише на площі Октогон). Але туристам буде тут зручно — до центру недалеко й гарне транспортне сполучення.
 • ІХ район – Ференцварош. Тут знаходяться міський центральний ринок, вулиця ресторанів Ráday utca, клуби, бари та купальні, які дуже подобаються місцевим мешканцям. Вибирайте цей район, якщо ви не хочете витрачати багато грошей на житло, але при цьому вам важливо, де воно знаходиться.

Визначні місця Будапешта

Будапешт – одне з небагатьох європейських міст, які зуміли зберегти свою історичну чарівність та колорит, доповнивши його сучасними елементами. Щоб виявити тут щось по-справжньому варте, досить просто вийти з дому і змусити себе «загубитися» у місті. Дорогою можна побачити багато цікавого, в першу чергу – Дунай, який ділить місто на кілька частин і на берегах якого стоять красиві історичні будівлі.

Населення

Населення у місті таке ж строкате, як і його історія. У Будапешті проживає майже 20% населення всієї Угорщини, але останнім часом, згідно зі статистикою, мешканці міста все частіше обирають житло не в галасливому мегаполісі, а в тихих передмістях. У місті проживає 91% угорців, решту 9% поділили між собою німці, словаки, росіяни та українці.

Якщо говорити про релігійну приналежність мешканців Будапешта, то більшість населення — прихильники протестантизму та католицизму. Але глобалізація проникла і релігійну сферу. Останнім часом у Будапешті проживає дедалі більше представників ісламу.

Коротка історія

Єдиним містом Будапешт став у 1873 році, але сама історія його почалася набагато раніше. Це місто можна назвати дуже юним та давнім одночасно. Офіційною датою його заснування вважається 17 листопада 1873 року. Цього дня три поселення Буда, Пешт і Обуда об’єдналися в одне місто.

Точну дату першої згадки про місто визначити досить складно. Швидше за все, історія столиці Угорщини розпочалася ще у І столітті н.е. Тоді на берегах Дунаю селилися різні племена: гуни, кельти, скіфи. Всі вони будували тут свої поселення, але жодне з них не стало згодом справжнім містом. Кочівників змінили римляни, потім — остготи та гуни. Згідно з історичними хроніками, наприкінці IX століття сюди прийшли племена зі степів Південного Уралу, які називалися мадярами. Саме вони стали предками сучасних угорців. Незабаром мадяри остаточно підкорили ці землі та заснували тут свою державу.

Історія Будапешта, як і історія будь-якого європейського міста, знає багато воєн, пожеж та фактів знищення пам’яток культури. Середні віки були досить спокійним часом для цього міста, доки сюди не прийшли монголо-татарські племена, від навали яких, на той час, страждала територія всієї нинішньої Європи. Вони спалили всі посіви та вирізали більшу частину населення, яке тут мешкало.

На зміну їм прийшли турки. Але після звільнення міста від турецьких загарбників настав відносно мирний час. Угорщина стала частиною Австро-Угорської імперії, однієї з найвпливовіших держав на тодішній політичній карті.

На початку 18 століття Будапешт став однією з головних точок на карті тодішньої Європи. Але Перша світова війна внесла до вигляду Будапешта свої корективи: місто трохи втратило свою чарівність, але залишилося таким же таємничим і привабливим. Друга світова війна завдала угорській столиці ще більших збитків. Але угорці, які надто опікуються своєю культурною спадщиною, поступово відновили свою столицю і незабаром Будапешт став таким, яким його знають сучасні туристи.

Бюджет поїздки

Перед поїздкою необхідно розрахувати приблизний бюджет, який знадобиться для подорожі:

Бронювання готелю Оренда квартири Проїзд у таксі Вартість бензину Середній чек у ресторані
від 55 €/ніч від 66 €/ніч Посадка – 2.11€, 1км – 0.9€ 1.19 €/літр 30 € за двох

Найкращий час для відвідування Будапешта

Їхати в Будапешт найкраще на різдвяні канікули, наприкінці весни чи на початку осені. Різдвяні канікули запам’ятаються безліччю зимових розваг та цікавими ярмарками, на яких удосталь представлена ​​місцева кухня. У травні та вересні м’який клімат порадує сонцем та відсутністю опадів. Температура в цей час становить від +18 до +22 °C.

Що потрібно зробити туристу в Будапешті

 • Помилуватися прекрасним видом на місто з Рибальського бастіону, яке вважається найкращим оглядовим майданчиком. Якщо хочете заощадити, можна піднятися сюди безкоштовно. Шлях займе кілька хвилин, але підніматись доведеться на досить круту гору. У денний час тут ходять юрби туристів, але ближче до півночі майже порожньо. Якщо хочете перейнятися атмосферою — заплануйте візит на цей час, оскільки з підйомом проблем не буде, а підсвічування працює цілодобово.
 • Купити дерев’яну ляльку, одягнену в національний одяг, у сувенірній лавці на вулиці Ваці.
 • Спробувати овочі та фрукти, які привозять із селянських господарств на ринку Lehel.
 • Випити вина на щорічному винному фестивалі (Budapest International Wine Festival), що проводиться у вересні.
 • Покататися на фунікулері (silko) до Будайської фортеці у вагоні найдовшого у світі трамваю.
 • Оздоровитись у термальних джерелах купальні Сечені, яка знаходиться у міському парку.
 • Насолодитися національною кухнею. Гуляш, паприкаш, лечо, фарширований перець — не скуштувати цих справжніх угорських страв, перебуваючи тут, просто неможливо. А запитати їх можна келихом одного з угорських вин, наприклад токайського.
 • Проїхатися канатною дорогою «Лібіге». Вона знаходиться на горі Янош – найвищій точці Будапешта, висота якої 529 м. На її вершині знаходиться вежа “Ержебет Кілато”, названа так на честь імператриці Сісі.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Мішкольцем: що подивитись, корисні поради
Мішкольц Біля підніжжя гірського масиву Бюкк, на річці
Trips
Путівник по Егеру: що подивитись, корисні поради
Егер Егер — найбільш недооцінене місто Угорщини, яке
Trips
Путівник Дебреценом: що подивитись, корисні поради
Дебрецен Дебрецен — затишне європейське місто на сході
Trips
Путівник по Сентендрі: що подивитись, корисні поради
Сентендре Провінційний Сентендре розташований у центральній
Trips
Путівник по Хевізу: що подивитись, корисні поради
Хевіз Угорське місто Хевіз знаходиться на сході країни.
Trips
Путівник по Угорщині: що подивитись, корисні поради
Угорщина Угорщина – дуже гарна та контрастна країна.
Trips