Путівник по Угорщині: що подивитись, корисні поради

Угорщина

Угорщина – дуже гарна та контрастна країна. Вона відома насамперед термальними джерелами та популярними бальнеологічними курортами. Самі угорці кажуть, що якщо просто в землю глибше встромити палицю – з-під неї заб’є ще одне цілюще джерело. Вважається, що саме в цій країні придумали сірники, кубик Рубіка та кулькову ручку. В Угорщині неймовірно складна мова, що має 25 відмінків, але угорці цим дуже пишаються. Кількість туристів зростає рік у рік. Прекрасна природа, архітектура, СПА-курорти, виноробні — тут є всі умови, щоби з цікавістю провести час.

Путівник по Угорщині: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія

Угорщина розташована у Центральній Європі. На півночі є сусідами зі Словаччиною, на північному сході — з Україною, на сході — з Румунією, на півдні — з Сербією, на заході — з Австрією. Основна частина території – рівнина. Угорщину, з півночі на південь, перетинає річка Дунай, довжина якої 410 км. Ще Угорщина відома своїм озером Балатон (592 кв.м), яке самі угорці називають “наше море”, хоча його середня глибина – всього 3 метри.

Вся країна поділяється на 20 адміністративно-територіальних одиниць, 19 з яких – мідь (області) та місто республіканського підпорядкування (Будапешт), прирівняне до міді.

Куди податися і що подивитись

Будапешт

Більшість туристів, вирушаючи до нових для них країн, починають знайомство зі столиці. І правильно роблять! Адже головне місто будь-якої держави — її культурний центр. Будапешт – не виняток. Перше, що треба побачити – розташована на березі Дунаю і збудована у стилі неоготики – будівля парламенту. Його висота становить 96 м і є однією з найвищих історичних будівель столиці. Ще слід прогулятися проспектом Андраші, внесеним до Списку Всесвітньої спадщини Юнеско. Тут знаходяться багато старовинних будівель, Оперний театр та музеї. Визначною пам’яткою з розряду “най-най” є міст Свободи або Ланцюговий міст. Побудований у 19 столітті, він поєднав дві частини міста – Буду та Пешт. Обов’язково варто прогулятися Набережною Дунаю та відвідати Будайську фортецю – резиденцію угорських королів. Це ціле місто у місті, на знайомство з яким може піти півдня, але його відвідування того варте. У Будапешт багато хто їде заради того, щоб відвідати найбільший лазневий комплекс у Європі — купальні Сечені. Тут є 15 внутрішніх та 3 зовнішніх басейни з цілющими термальними водами. Так що в місті можна не тільки насолодитися культурою та мистецтвом, але й підлікуватися.

Дебрецен

Друге за чисельністю населення місто в країні — Дебрецен. Розпочати прогулянку варто з центральної площі та огляду Реформаторського собору. Ця будівля побудована в стилі неокласицизму на початку 19 століття, має дві вежі з годинником, який сповіщає час кілька разів на день. Тим, хто цікавиться етнографією, можна вирушити до музею Дері, а любителям сучасного мистецтва варто відвідати центр Modem. За 40 кілометрів від Дебрецена знаходиться національний парк «Хортобадь», включений до списку світової спадщини ЮНЕСКО. У ньому мешкає понад 300 видів птахів, а у червні кожного року тут проходить «Свято скакунів», яке приваблює не лише любителів коней та верхової їзди, а й велику кількість туристів. З дітьми можна сходити до парку Надьєрда, де можна покататися на атракціонах і заглянути до зоопарку.

Егер

Егер – невелике старовинне містечко, відоме своїми термальними джерелами. Розташований він за 140 км від Будапешта. Окрім бальнеологічного курорту, місто приваблює своєрідною архітектурою різних віків та стилів та вмінням робити унікальні сорти вин. Найвідоміше – “Егерська бича кров” ( “Egri Bikaver”) – купажне червоне вино, яке витримують 2 роки і зберігають тільки в пляшках. Після СПА-відпочинку вирушайте до Егервару – фортеці, зведеної в 13 столітті. Тут розташований музей Добо Іштвана – найпопулярніший Угорщина.

Печ

Тим, хто віддає перевагу спокійному відпочинку, варто поїхати в Печ — тихе місто, якому вдалося уникнути руйнівних наслідків війни. Символ міста – мечеть Паші Газі Касіма 16 століття. У різні часи у будівлі проходили як мусульманські, так і християнські богослужіння. Сьогодні тут знаходиться парафіяльна церква для католиків Бельварош. Також у Печі можна відвідати кафедральний собор Святих Петра та Павла. У цьому соборі грав на органі знаменитий угорський композитор Ференц Ліст.

Хевіз

Хевіз – невелике містечко з найбільшим термальним озером у Європі. У купальнях життя вирує практично цілий рік – температура води не опускається нижче +23 °C. Недалеко від Хевіз розташоване містечко Кестхей, де знаходиться палац Фештетич – яскравий представник архітектури бароко.

Дьєр

Продовжити знайомство з Угорщиною можна, вирушивши до Дьєра — міста, яке часто називають «водним», оскільки воно розташоване на узбережжі річки Раби. Тут приємно просто порибалити або залишитися наодинці з природою. Серед визначних пам’яток особливе місце займає Готична Едерварська каплиця – красива будівля, в якій знаходиться безцінний золотий бюст короля Ласло. Тут же розташована ікона Діви Марії, що плаче. Прогулюючись історичним центром міста, зайдіть в аптеку-музей біля Золотого Орла. Створили її ченці-єзуїти у 50-х роках 17 століття.

Сегед

Популярний напрямок для туристів – Сегед – сонячне місто, розташоване у південній частині Угорщини. Щоб пізнати сучасне мистецтво та особливості фольклору Угорщини, відвідайте музей Ференца Мори. Дорогою побачите Сегедську синагогу, яка вразить стилем модерн та величними вітражами. Одна з найцікавіших пам’яток міста – музей салямі та паприки. Тут можна дізнатися про секрети вирощування паприки, яка потрапила на територію Угорщини за часів турецької навали. Приправа так припала до смаку угорцям, що вони навчилися вирощувати найкращі її сорти.

Національні особливості мешканців Угорщини

  • паприка скрізь і завжди – спеція присутня у багатьох національних стравах; приправу можна купити на ринках і привезти з Угорщини як сувенір;
  • угорці не люблять чай, віддаючи перевагу каві та воді; чай тут застосовують як лікувальний засіб;
  • масове відвідування лазень – у термальних джерелах угорці знімають стрес і проводять вільний час із сім’єю;
  • високий рівень патріотичності – угорці свято оберігають свою мову, захищаючи її від іноземних впливів;
  • Угорці спілкуються з усіма на «ти» і при зустрічі люблять цілуватися. Це поширюється на близьких та друзів, але, звичайно ж, не на робочі стосунки.

Визначні пам’ятки

Колишня резиденція угорських королів, гарячі джерела купальні Сечені, вишукані вина виноробного регіону Токай, внесеного до списку ЮНЕСКО, перетворять поїздку до Угорщини на захоплюючу подорож.

Найкращий час для відвідування Угорщини

Угорщина розташовується у помірній кліматичній зоні. Вибір пори року залежить від індивідуальних уподобань та основної мети поїздки. Туристичним сезоном вважається період із травня по вересень. Найменше туристів спостерігається після новорічних свят, оскільки в цей час не надто сприятливі умови для прогулянок. У зимові місяці переважає сльота та тумани. Але, підлікуватися на цілющих бальнеологічних курортах країни, можна будь-якої пори року.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Мішкольцем: що подивитись, корисні поради
Мішкольц Біля підніжжя гірського масиву Бюкк, на річці
Trips
Путівник по Егеру: що подивитись, корисні поради
Егер Егер — найбільш недооцінене місто Угорщини, яке
Trips
Путівник по Будапешту: що подивитись, корисні поради
Будапешт Будапешт – столиця Угорщини та одне
Trips
Путівник Дебреценом: що подивитись, корисні поради
Дебрецен Дебрецен — затишне європейське місто на сході
Trips
Путівник по Сентендрі: що подивитись, корисні поради
Сентендре Провінційний Сентендре розташований у центральній
Trips
Путівник по Хевізу: що подивитись, корисні поради
Хевіз Угорське місто Хевіз знаходиться на сході країни.
Trips