Путівник по Греції: що подивитись, корисні поради

Греція – країна багатої стародавньої історії та надзвичайної краси. За археологічною, культурною та історичною спадщиною Стародавня Еллада випереджає багато інших держав і радує погляд туристів своїми фортецями та античними храмами, амфітеатрами та музеями, і, звичайно ж, чудовими середземноморськими пляжами. Кожен, хто хоч одного разу побував тут, забрав із собою яскраві враження від відвідування цієї дивовижної країни.

Загальна інформація

Столиця

Афіни

Населенння

131 957

Офіційна мова

Грецька

Валюта

EUR

Площа

110 993 км²

Основні регіони та острови Греції

Греція розташована у південній частині Балканського півострова. До її складу також входить велика кількість островів, що становлять 20 відсотків усієї території держави. Стародавня Еллада омивається Середземноморським, Іонічним, Егейським, Критським та Лівійським морями Середземноморського басейну. Сусідить з Албанією – на північному заході; з Північною Македонією та Болгарією – на півночі; з Туреччиною – на північному сході. Найбільший півострів країни та колиска давньогрецької цивілізації – Пелопоннес (2200 кв. км), з населенням близько мільйона жителів. Серед островів найбільшим вважається Кріт (8259 кв.км.), за ним слідують – Евбея (3654 кв.км.), Лесбос (1630 кв.км.) та Родос (1401 кв.км.). Переважно територія Греції складається з гірських масивів середньої висоти. Найвищі вершини – відомі всім Олімп (2917 м.) та Парнас (2457 м.).

Греція
Адміністративну систему країни було реформовано у 2011 році за програмою “Калікратис”. Тепер у Греції функціонують 7 децентралізованих адміністрацій, 13 регіонів та 325 муніципалітетів, а також Автономна чернеча держава Святої Гори, яка має особливий статус та власний візовий режим.

Де і що подивитись у Греції

Афіни

Столиця країни – Афіни, носить ім’я давньогрецької богині війни та мудрості. З назвою цього міста тісно пов’язані імена античних філософів – Платона, Сократа та Аристотеля, і майстрів драми – Софокла, Есхіла та Евріпіда. Щоб відвідати всі визначні пам’ятки Афін, одного-двох днів буде недостатньо. Тільки музеїв тут понад двісті. Окрім них потрібно ще встигнути подивитися велику кількість стародавніх пам’яток архітектури, серед яких Акрополь, храми Зевса та Гефесту, Башта Вітрів та стадіон Панатінаїкос, на якому проходили перші в сучасній історії Олімпійські ігри. Найкращу панорамну картину Афін можна побачити з вершин пагорбів Філопаппу та Лікавітос. З першого відкривається чудовий краєвид на Акрополь та архітектурний ансамбль, що складається з театру Діоніса, Парфенона та Ерехтейона.

Афіни

Салоніки

Салоніки – друге за величиною місто Греції, її північна столиця та культурний центр. Багато пам’ятників Салонік внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та туристам, які відвідали це стародавнє місто, є де прогулятися та що подивитися. Його архітектура не зазнавала сучасних змін, хмарочосів тут не зустрінеш, усі будівлі – невеликий поверховості. Своєрідним символом Салонік та її головною пам’яткою є так звана Біла Башта. Відвідувачі тут можуть подивитися експозицію музею Візантійської культури та піднятися на оглядовий майданчик, звідки відкриваються чудові краєвиди міста та центральної набережної. Любителям археологічних пам’яток цікаво буде відвідати стародавнє місто Діон (присвячене богу Зевсу), яке знаходиться за 90 км від Салонік.

Салоніки

Халкідіки

Острів Халкідікі розташувався на північному сході Греції, на північному узбережжі Егейського моря. Це справжній райський куточок для туристів. Халкідікі складається з трьох окремих півострівів: Кассандра, Ситон та Афон. Кассандра вважається найбільш популярною частиною курорту, де найбільше комфортабельних готелів та пляжів. Ситон асоціюється з розміреним відпочинком, тут розкидані маленькі затишні бухти з доглянутими пляжами. Афон – чернеча республіка, до складу якої входить 20 православних монастирів. Цікавий той факт, що ще з давніх-давен існує заборона на відвідування Святої Гори будь-якою істотою жіночої статі. Це стосується не лише жінок, а й тварин. За порушення закону передбачено кримінальну відповідальність зі строком позбавлення волі від 8 до 12 місяців. Чоловіки для відвідування Афон повинні отримати спеціальний дозвіл (діамонітіріон). На Афон дуже цікаві оглядові екскурсії в монастирях Метеори.

Крит

Крит – найбільший острів Греції та п’ятий за величиною острів у Середземному морі. Він омивається одразу кількома морями – Лівійським, Критським, Іонічним. У лагуні Балос можна спостерігати, як зливаються всі три моря. Це дуже красиво, вода переливається всіма відтінками блакитного. Столицею Криту вважається Іракліон, інші найбільші міста Крита – Ретімно, Ласіті та Ханья. Тут дуже багато історичних пам’яток, серед яких на особливу увагу заслуговують Кноський палац, монастир Аркаді та старий венеціанський порт Ханьї.

крит

Корфу

Керкіра (Корфу) – другий за величиною острів Іонічних островів. Він покритий кипарисовими лісами, оливковими гаями та апельсиновими плантаціями. Це без перебільшення — зелений рай. Старе місто оточене стінами фортеці, побудованими для захисту в період венеціанського протекторату. Пляжний відпочинок на цьому острові ідеальний. Візьміть на замітку, що вода тепліша на сході країни, тому вибирайте курорти. На острові варто відвідати курортне село Палеокастриця з печерами та монастирем, палац Ахілліон, а також собор Св. Спиридона, датований 15 століттям.

Корфу

Родос

Ще один прекрасний курортний грецький острів – Родос. Розташований в Егейському морі поблизу Туреччини. Узбережжя Родосу – це нескінченна низка піщаних пляжів. Столиця острова – однойменне місто Родос, зведене лицарями ордену госпітальєрів. Головною пам’яткою міста є Родоська фортеця, збудована за часів розквіту Візантійської імперії. Історична частина міста є значущою культурною спадщиною світового значення.

Родос

Кос

Чудовим місцем для відпочинку стане і острів Кос, розташований за 4 кілометри від південно-західного узбережжя Туреччини. За однією з версій, назва “Кіс” походить від слова “краб”. У давнину краб був символом острова і карбувався на тутешніх монетах. На Косі народився батько світової медицини Гіппократ. Любителів старовини тут залучають руїни 22-х ранньохристиянських базилік, найвідоміша з яких – комплекс Святого Стефана у Кефалосі. Також буде цікаво відвідати замки госпітальєрів 15-16 століть в Андимахії та Кефалосі, а також візантійський замок у Пеліоні.

Путівник по Греції: що подивитись, корисні поради

Національні особливості

  • За своєю ментальністю греки є досить консервативним народом, вони свято шанують народні традиції, люблять національний одяг і завжди порівнюють пам’ятки своєї країни з іншими.
  • Літні греки часто збираються у невеликих місцевих кафешках. Тут вони спілкуються, грають у нарди, п’ють фраппе (каву з льодом), чай, біле вино та анісову горілку.
  • Для греків характерне марнотратство: вони вважають, що немає нічого страшного в тому, щоби розтратити всю зарплату на розваги. Але парадокс полягає в тому, що греки мріють про багатство, але при цьому накопичувати гроші не для них.
  • Греки темпераментно висловлюють свої думки. Іноді може здатися, що вони сваряться, але насправді це може бути звичайна розмова.
  • У Греції ніхто нікуди не поспішає: тут вважають, що поки ти робиш перерву на філіжанку кави, нічого страшного не станеться. У літню пору, коли термометр показує +35-40 ° C, греки, як і багато середземноморських народів, влаштовують сієсту.

Визначні місця

Греція – колиска античної культури. Завдяки багатій спадщині і чудовій природі, що збереглася, країна приваблює мільйони туристів, які на власні очі хочуть побачити акрополь в Афінах, Кноський палац на Криті, монастир і печери Палеокастриці на Корфу і, звичайно, численні бухти і лагуни.

Коли найкраще їхати до Греції?

Грецію цікаво відвідувати будь-якої пори року. Весна в Греції прекрасна цвітінням садів і теплою помірною погодою. У цей час тут дуже романтично та красиво. Поки що немає спеки дуже приємно милуватися архітектурними пам’ятками. Кінець травня та початок червня, а також вересень та жовтень – вдалий час для пляжного відпочинку. У ці періоди немає виснажливої ​​спеки і менше наплив туристів. Липень та серпень у Греції – високий сезон. У ці місяці спекотно, великий наплив туристів та високі ціни. Осінь у Греції тепла. Сезон триває до жовтня, а на Родосі можна купатися і в листопаді. Зима – ідеальний час для шопінгу, коли в Греції настає сезон розпродажів, і – екскурсій музеями (проте деякі з них взимку не працюють).

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Мілосом: що подивитись, корисні поради
Мілос Стародавній грецький острів Мілос привертає увагу
Trips
Путівник по Санторіні: що подивитись, корисні поради
Санторіні Таємничий і заворожливий Санторіні –
Trips
Путівник по Кефалонії: що подивитись, корисні поради
Кефалонія Острів Кефалонія розташований у центрі Іонічного
Trips
Путівник по острову Родос: що подивитись, корисні поради
Острів Родос Грецька скарбниця Середземномор’
Trips
Путівник по острову Міконос: що подивитись, корисні поради
Острів Міконос Міконос – модне і богемне місце
Trips
Путівник по Закінфу: що подивитись, корисні поради
Закінф Закінф – дивовижний витвір природи.
Trips
Путівник по Криту: що подивитись, корисні поради
Крит належить до найпопулярніших курортів Європи, і
Trips
Путівник по Кікладських островах: що подивитись, корисні поради
Кікладські острови Кікладські острови — архіпелаг із
Trips
Путівник по Самосу: що подивитись, корисні поради
Самос Острів Самос – частина грецького архіпелагу Східні
Trips

Інші визначні місця

Балос: інформація про об’єкт, поради туристам
Бухта Балос – чудовий “райський
Trips
Ерехтейон: інформація про об`єкт, поради туристам
Ерехтейон – одна з найбільших
Trips
Стародавнє місто Містра: інформація про об’єкт, поради туристам
Стародавнє місто розташоване на
Trips
Пляж Міртос: інформація про об`єкт, поради туристам
Пляж Міртос розташувався на північному
Trips
Пропілеї: інформація про об’єкт, поради туристам
Пропілеї Афінського акрополя –
Trips
Художня галерея Нового Південного Уельсу: інформація про об’єкт, поради туристам
Художня галерея Нового Південного
Trips
Кноський палац: інформація про об’єкт, поради туристам
Тяжко знайти людину, яка не чула
Trips
Вулкан Санторіні: інформація про об’єкт, поради туристам
Вулкан Санторіні утворень двома
Trips
Афінська агора: інформація про об`єкт, поради туристам
Афінська агора – ринкова
Trips
Храм Зевса Олімпійського: інформація про об’єкт, поради туристам
Колись величний храм Зевса Олімпійського
Trips
Сент-Полс-Бей: інформація про об’єкт, поради туристам
Сент-Полс-Бей — невелика бухта
Trips