35 визначних пам’яток Афін, рекомендованих для відвідування

Афіни, столиця Греції, були серцем давньої цивілізації. Кожен камінь тут просякнутий історією. І туристи їдуть сюди, як правило, не в пошуках теплого сонця та ласкавого моря, а щоб на власні очі поглянути на Акрополь та Парфенон, на Агору та Одеон.

Списку культових місць цього міста практично немає кінця, і оглянути їх за час звичайної туристичної поїздки вам не вдасться. Щоб ви, будучи в столиці Греції, з користю провели час, ми склали список найважливіших на наш погляд пам’яток Афін з фото і описом.

Храм Парфенон

Храм Парфенон

Храм Парфенон.

Парфенон, як жодна інша пам’ятка, є уособленням слави Стародавньої Греції. Цей храм, назва якого в перекладі з грецької означає «житло незаймана», присвячений Афіні-Деві, богині, що втілює владу та престиж міста.

Найбільший доричний храм з коли-небудь побудованих у Греції і єдиний, побудований повністю з білого мармуру пентелійського (за винятком дерев’яного даху), Парфенон був споруджений всього за 15 років.

Будівництво завершили до Панафінейського свята 438 до нашої ери. Авторами цього грандіозного проекту були Іктін та Каллікрат – давньогрецькі архітектори часів Перікла. Парфенон, задуманий як визначний пам’ятник Акрополя і зведений у його найвищій точці, мав подвійне призначення – розмістити велику статую Афіни та служити новою скарбницею для зберігання державної скарбниці. Він був побудований на місці принаймні чотирьох ранніх храмів, присвячених Афіні.

Адреса: Parthenon, Афіни, Греція.

Пагорб Афінський Акрополь

Пагорб Афінський Акрополь

Пагорб Афінський Акрополь. | Фото: Ava Babili/Flickr.

Акрополь є найважливішим з історичного погляду давнім місцем західного світу. Вінчаний Парфеноном він стоїть на варті Афін і видно майже з будь-якої точки міста. Його пам’ятники та святилища з білого пентелійського мармуру виблискують у променях полуденного сонця і поступово набувають медового відтінку в міру того, як сонце опускається до горизонту.

Вночі вони не менш прекрасні, оскільки яскраво підсвічуються штучним світлом. Це чудове видовище не може не захоплювати.

Адреса: Acropolis, Афіни 105 58, Греція.

Візантійський музей

Візантійський музей

Візантійський музей | Фото: Tilemahos Efthimiadis/Flickr.

Зайшовши до цього музею, відвідувачі дуже часто спочатку розчаровуються, однак у міру того, як вони просуваються цим лабіринтом, переходять з одного виставкового залу в інший, їхнє ставлення до того, що вони бачать, дуже швидко змінюється.

Представлена ​​в музеї найбагатша колекція ікон, фресок, картин та скульптур релігійної тематики незмінно викликає великий інтерес навіть у людей, які ні в що не вірують. Експонати виставлені у хронологічному порядку, демонструючи поступовий перехід від стародавніх традицій до християнських, а також розквіт особливого візантійського стилю.

Адреса: Byzantine & Christian Museum, Leoforos Vasilissis Sofias 22, Athina 106 75, Греція.

Музей Бенакі

Музей Бенакі

Музей Бенакі. | Фото: Gary Todd/Flickr.

Антоніс Бенакіс, син політика, який народився Олександрії наприкінці ХІХ століття, створив цей, мабуть, найкращий музей у Греції. Три поверхи музею демонструють скарби різних епох – від бронзового віку до Другої світової війни.

Особливо чудові візантійські ікони та велика колекція національних грецьких костюмів, а також вітальні з македонських особняків, прикрашені хитромудрим різьбленням та розписом.

Адреса: Benaki Museum of Greek Culture, Koumpari 1, Athina 106 74, Греція.

Храм Зевса Олімпійського

Храм Зевса Олімпійського

Храм Зевса Олімпійського.

Цей чудовий храм, розташований у центрі Афін, – найбільший у Греції. Він вражає своїми розмірами. На жаль, зі 104 коринфських колон заввишки 17 м і діаметром біля основи 1.7 м збереглося лише півтора десятки.

Адреса: Temple of Olympian Zeus, Афіни 105 57, Греція.

Амфітеатр Одеон Герода Аттика

Амфітеатр Одеон Герода Аттика

Амфітеатр Одеон Герода Аттіка.

Цей великий амфітеатр був побудований в 161 році нашої ери дуже заможним афінянином Геродом Аттіком на згадку про його дружину Регіллу. У 1857-1858 pp. амфітеатр було розкопано, а в 1950-х повністю відновлено. Влітку тут проводяться драматичні, музичні та танцювальні вистави у рамках щорічного Афінського фестивалю.

Періодично Одеон служить концертним майданчиком, на якому виступають відомі поп-музиканти та зірки оперної сцени.

Адреса: Odeon of Herodes Atticus, Areopagitou Dionisiou, Athina 105 55, Греція.

Музей Акрополя

Музей Акрополя

Музей Акрополя. | Фото: Tony Fernandez/Flickr.

Цей сліпучий музей біля підніжжя південного схилу Акрополя демонструє скарби останнього, що збереглися. Колекція охоплює різні періоди – від архаїчного до римського, але акцент зроблено на Акрополь V століття до нашої ери, який вважається апофеозом мистецьких здобутків Стародавньої Греції.

З напрочуд гарного ресторану, розташованого в будівлі музею, відкривається чудовий краєвид. Є тут і чудовий музейний магазин.

Адреса: Музей Акрополя, Dionysiou Areopagitou, Афіни, Греція.

Район Плаку

Район Плаку

Район Плаку.

Однією з найпопулярніших туристичних визначних пам’яток Афін є район Плака, розташований біля підніжжя Акрополя і тягнеться до Синтагми. Плака нагадує село, такий собі острів серед міста, і відвідування цього району є ідеальним способом познайомитися з справжньою грецькою культурою.

Район досить відокремлений і може похвалитися унікальними краєвидами зі старими деревами, зеленими навісами і кам’яними доріжками. А ще Плака славиться своїми бутиками, ресторанами та кафе.

На вулиці Кідатинеон ви знайдете Єврейський музей, Музей народного мистецтва, а також ресторан Saita, де подають бакалайро та чудове м’ясо на грилі.

Адреса: Plaka, Athens, Греція.

Кладовище Керамейкос

Кладовище Керамейкос

Кладовище Керамейкос. | Фото: Wikimedia.

Це спокійне місце, виявлене в 1861 році під час будівництва вулиці Піреос, названо на честь гончарів, які осіли тут у третьому тисячолітті до нашої ери, а потім перебралися на багатих глиною береги річки Іріданос. Але Керамейкос більше відомий як цвинтар, який використовувався у VI столітті нашої ери.

Хоч би як іронічно це звучало, але його могильні плити і надгробні пам’ятники створюють відчуття стародавнього життя: на них вирізані колоритні портрети і античні сцени, що легко впізнаються. На території Керамейкосу є маленький, але цікавий музей.

Адреса: Kerameikos, Ermou 148, Athina 105 53, Греція.

Афінська Агора

Афінська Агора

Афінська Агора. | Фото: Wikimedia.

Агора була серцем стародавніх Афін, жвавим центром адміністративного, комерційного, політичного та соціального життя міста. Саме тут викладав свої філософські погляди Сократ. Саме сюди 49 р. н.е. прийшов апостол Павло, щоб проповідувати християнство.

До наших днів збереглися величний храм Гефесту та візантійська церква Святих Апостолів кінця X століття, прикрашена цегляними візерунками, що імітують арабську каліграфію. У буйній зелені цього району дуже вільно почуваються птахи і ящірки. Зарезервуйте хоча б пару годин у своєму графіку, щоб оглянути всю Агору.

Адреса: Ancient Agora, Adrianou 24, Athina 105 55, Греція.

Гора Лікавіт

Вид на гору Лікавіт

Вид на гору Лікавіт. | Фото: dronepicr/Flickr.

Для проведення романтичних вечорів і милування чудовими заходами сонця гора Лікавіт підходить як ніщо краще. Це найвища точка Афін, і звідси відкривається чудовий панорамний вид на місто. Ті, у кого вистачить сил піднятися на вершину, зможуть побачити церкву Святого Георгія.

Розташоване тут невелике кафе подарує фантастичну вечерю на двох. Стежка, що петляє навколо гори і приводить зрештою до вершини, починається на вулиці Арістіппу в Колонакі. Якщо піше сходження вам здається занадто втомливим, ви можете скористатися фунікулером, відправна точка якого розташована на розі вулиць Плутарху та Арістіппу.

Адреса: Mount Lycabettus, Athens, Греція.

Римська Агора

Римська Агора

Римська Агора.

За часів римського правління це була ринкова площа міста. Тоді вона займала набагато більшу територію, ніж нині. Ви зможете багато чого побачити, обійшовши площу по периметру, але радимо вам поглянути поблизу на ворота Афіни Архегетіс, що добре збереглися, пропілею (монументальну вхідну арку), а також на Османську мечеть і красиву Башту вітрів, розташовану на східній стороні площі.

Адреса: Roman Agora, Polignotou 3, Athina 105 55, Греція.

Національний археологічний музей

Національний археологічний музей

Національний археологічний музей. | Фото: Francisco Anzola/Flickr.

Національний археологічний музей – один із найважливіших музеїв світу. У величезній неокласичній будівлі, яку він займає, зберігається найкраща колекція історичних цінностей, що дають уявлення про грецьке мистецтво у різні періоди історії – від епохи неоліту до класичних періодів, включаючи епоху Птолемея.

Тут ви побачите вишукані скульптури, глиняний посуд, ювелірні вироби, фрески та артефакти, знайдені на території Греції. Експонати виставлені у залах музею переважно відповідно до тематики.

Адреса: National Archaeological Museum, 28is Oktovriou 44, Athina 106 82, Греція.

Музей Кікладського мистецтва

Музей Кікладського мистецтва

Музей Кікладського мистецтва. | Фото: Gary Todd/Flickr.

Перший поверх цього найцікавішого приватного музею присвячений культовим кікладським мармуровим статуеткам, що датуються 3000-2000 роками до нашої ери. Своєю простотою та чистотою форми вони свого часу надихнули багатьох художників XX століття, серед яких Пікассо та Модільяні.

Більшість цих статуеток напрочуд малі (особливо з огляду на їх величезний вплив), але є, звичайно, і винятки. У решті музею представлені твори грецького та кіпрського мистецтва з 2000-х років. до н.е. до 300-х років. н.е.

Адреса: Museum of Cycladic Art, Neofitou Douka 4, Athina 106 74, Греція.

Національний сад

Національний сад

Національний садок. | Фото: Georgios Liakopoulos/Flickr.

Національний садок Афін колись називався королівським, оскільки закладений він був у 1838 році самою королевою Амалією. Парк, що густо заріс зеленню, дарує бажаний порятунок від літньої спеки, тому сюди люблять приходити не тільки туристи, а й місцеві жителі.

Серед дерев ви знайдете кафе, дитячий майданчик, ставки з черепахами та качками та крихітний зоопарк. Головний вхід до Національного саду знаходиться на проспекті Василісіса Софіаса, неподалік Грецького парламенту, але потрапити сюди можна і з боку вулиці Іроду Аттіку або з боку сусідніх садів Заппейо.

Адреса: National Gardens, Leoforos Vasilisis Amalias 1, Athina 105 57, Греція.

Церква Святого Димитріоса Лумбардіаріса

Церква Святого Димитріоса Лумбардіаріса

Церква Святого Димитріоса Лумбардіаріса.

Ця церква XVI століття, розташована біля підніжжя пагорба Філопаппу, далеко не найстаріша в Афінах, але, безумовно, одна з найкрасивіших – з важким дерев’яним дахом, мармуровими підлогами та постійним ароматом ладану. Інтер’єр прикрашає чудова фреска 1732, що зображує святого Димитріоса верхи на коні в позі, скопійованої з стародавніх зображень Олександра Македонського.

Церковний двір з його дерев’яними воротами та дзвонами народжує асоціацію з Японією – це сучасне доповнення від модерністського архітектора Димитріса Пікіоніса.

Адреса: Church of Agios Demetrios Loumbardiaris, Athens, Греція.

Арка Адріана

Арка Адріана

Арка Адріана. | Фото: gambat/Flickr.

Римський імператор Адріан дуже любив Афіни. Він прикрасив місто багатьма храмами та покращив його інфраструктуру. На знак подяки жителі Афін у 131 році нашої ери встановили на його честь цю арку із пентелійського мармуру. Тепер вона стоїть на краю однієї з найжвавіших афінських вулиць.

Адреса: Hadrian’s Arch, Leoforos Vasilisis Amalias 50, Athina 105 58, Греція.

Музей грецьких народних музичних інструментів

Музей грецьких народних музичних інструментів Музей грецьких народних музичних інструментів.

Один затятий етномузикознавець зібрав майже 1200 народних інструментів, що стали основою колекції цього музею. Найкращі експонати виставлені на трьох поверхах будинку-музею. Навушники дозволяють відвідувачам почути, як звучить той чи інший інструмент (чи знаєте ви, наприклад, як звучить гайда – грецька волинка з козячої шкіри?).

Почуєте ви та інші характерні для Греції звуки, серед них, наприклад, біле дерев’яна дощечка, ударами по якій священики на горі Афон скликають на молитву. Влітку в прекрасному саду, що оточує музей, проводяться музичні вистави.

Адреса: Museum of Greek Popular Instrument, Diogenous 1, Athina 105 56, Греція.

Культурний центр TAF

Культурний центр TAF

Культурний центр TAF.

Якщо ви хочете перекусити або насолодитися келихом освіжаючого напою, помилуватися зразками сучасного мистецтва або цікавим дизайном, завітайте до TAF – оновленого комплексу цегляних будівель 1870-х років.

На центральному дворі розташовується кафе-бар, зазвичай заповнений еклектичним натовпом молодих людей, а в сусідніх приміщеннях – галереї, місце діджея і відмінний сувенірний магазин. Заходи, що тут відбуваються, зазвичай безкоштовні.

Адреса: TAF, Normanou 5, Athina 105 55, Греція.

Храм Нікі Аптерос

Храм Нікі Аптерос

Храм Нікі Аптерос. | Фото: Tilemahos Efthimiadis/Flickr.

Невеликий, але вишукано складений храм, присвячений Афіні-Ніці, розташований на південно-західному краю Акрополя, неподалік Пропілі. Цей храм, спроектований Каллікратом, був побудований з білого мармуру пентелію в 427-424 роках до н.е. Будівля майже квадратна, передній та задній фасади прикрашені чотирма витонченими іонічними колонами.

Адреса: Temple of Athena Nike, Acropolis, Dionysiou Areopagitou, Athina 105 58, Греція.

Театр Діоніса

Вид на театр Діоніса

Перегляд театру Діоніса. | Фото: Selbe. / Flickr.

Афінський тиран Пісістрат у VI столітті до нашої ери запровадив традицію проведення щорічного свята – Великих Діонісій. Під час цього свята проводилися театральні змагання, в яких брали участь маси людей, одягнених у козині шкури. Актори співали та танцювали, а потім бенкетували та веселилися.

Драма, яку ми її знаємо, зародилася під час саме цих творчих змагань. Проходив цей свято-фестиваль у розташованому на південному схилі Акрополя театрі Діоніса – одному з найдавніших театрів світу. Спочатку цей театр був дерев’яною конструкцією.

Адреса: Theatre of Dionysos, Mitseon 25, Athina 117 42, Греція.

Стародавні ворота Пропілеї

Стародавні ворота Пропілеї

Стародавні ворота Пропілеї. | Фото: Luke McKernan/Flickr.

Пропілеї є монументальним входом в Акрополь. Побудовані вони були архітектором Мнесіклом у 437-432 роках. е., які колони стилістично дуже схожі на колони Парфенона. Пропілеї складаються з центральної частини і двох крил, що примикають з кожного боку, ворота були в кожній з цих секцій.

У давнину ворота Пропілів були єдиним входом у «Верхнє місто». Середня брама, найбільша, відчинялася для Панафінейського Шляху – процесії, що проходить під час проведення Панафінейських ігор.

Адреса: Propylaia, Acropolis, Dionysiou Areopagitou, Athina 105 58, Греція.

Вежа вітрів

Вежа вітрів

Башта вітрів. | Фото: Ava Babili/Flickr.

Ця восьмикутна вежа з пентелійського мармуру, побудована на території римської Агори у II столітті до нашої ери, красива та функціональна. Її проект було розроблено Андроніком – македонським астрономом. По суті, Вежа вітрів – це давня метеорологічна станція, яка виконує одночасно функцію годинника.

Вісім граней башти орієнтовані на всі боки світла, та її верх оперізує фриз з алегоричними рельєфними зображеннями восьми вітрів. Колись давно дах Башти вітрів вінчав бронзовий флюгер у вигляді фігури Трітона. Усередині цієї споруди знаходився водяний годинник, зовні – сонячний.

Адреса: Tower of the Winds, Aiolou, Athina 105 55, Греція.

Храм Гефесту

Храм Гефесту

Храм Гефесту.

Розташований на західному краї Стародавньої Агори храм Гефеста, бога вогню та покровителя ковалів, був колись оточений ливарними та слюсарними майстернями. Побудований у V ст. до н.е. Іктиносом, одним із архітекторів Парфенона, він має 34 колони та фриз на східній стороні, на якому зображено дев’ять із дванадцяти подвигів Геракла. Храм Гефеста – один з доричних храмів, що найбільш добре збереглися в Греції.

Адреса: Храм Гефеста, Athina 105 55, Греція.

Парк Ставроса Ніархоса

Парк Ставроса Ніархоса

Парк Ставроса Ніархос.

В Афінах мало зелених насаджень, тому цей величезний парк, відкритий у 2016 році, став для мешканців та гостей міста справжнім ковтком свіжого повітря. Влітку на великому центральному лужку проводяться безкоштовні заняття танцями та фізичними вправами, а також нічний кіномарафон.

Звивисті доріжки парку «прорізають» зарості лаванди та ряди оливкових дерев. Веселіше провести час на свіжому повітрі допоможуть дитячий майданчик та прокат велосипедів.

Адреса: Stavros Niarchos Park, Leoforos Andrea Siggrou, Каліфея, Греція.

Район Анафіотика

Район Анафіотика

Район Анафіотика. | Фото: taver/Flickr.

Крихітний район Анафіотика, що примикає до північного схилу Акрополя, є частиною Плаки, але архітектурно відрізняється від останньої. Заснований цей район був у середині 1800-х років вихідцями з острова Анафі, які прибули до Афін для будівництва нового палацу для короля Отто.

Тут, будуючи житлові будинки для себе, вони наслідували архітектуру свого рідного острова. В результаті з’явилися ці побілені кубики, повиті бугенвілеєю та геранню. В даний час цей район налічує близько 40 будинків, з’єднаних пішохідними доріжками, досить широкими лише для пересування людей та віслюків.

Адреса: Anafiotika, Athens, Греція.

Пагорб Пнікс

Вершина пагорба Пнікс

Вершина пагорба Пнікс. | Фото: Larry/Flickr.

Пагорб Пнікс, розташований на північ від пагорба Філопаппу, у V столітті до нашої ери був офіційним місцем зустрічі Демократичної Асамблеї. Тут донині збереглися звані Щаблі ораторів, з яких до присутніх зверталися великі Аристид, Демосфен, Перикл і Фемістокл.

Сьогодні пагорб порожній: крім птахів та рідкісних туристів, які бажають помилуватися чудовими краєвидами, тут, як правило, нікого не буває.

Адреса: Pnyx – Πνύκα, Dimitriou Eginitou, Афіни, Греція.

Музей Агори

Музей Агори

Музей Агори. | Фото: Selbe. / Flickr.

Музей Агори порівняно невеликий і часом тут буває навіть тісно. Розташований він у чудовому стоа Аттала – двоповерховому портику, що рясніє колонами, побудованому на території Стародавньої Агори пергамським царем Атталом у II столітті до нашої ери. Спочатку фасад будівлі був пофарбований у червоний та синій кольори.

У давнину люди збиралися в стои Аттала, щоб переглянути Панафінейську процесію. Тут же була перша у світі торгова галерея.

Адреса: Стоячи Аттала, Athina 105 55, Греція.

Перший афінський цвинтар

Перший афінський цвинтар

Перший афінський цвинтар. | Фото: Tilemahos Efthimiadis/Flickr.

За часів Османської імперії греки ховали своїх померлих у місцевій церкві. Тільки після здобуття Грецією незалежності у 1821 році було засновано цей міський цвинтар. Це спокійне місце з гарними неокласичними скульптурами, найпримітнішою з яких є «Спляча» Яннуліса Халепаса, видатного грецького скульптора сучасної епохи.

На Першому афінському цвинтарі поховано багато відомих людей, у тому числі археолог Генріх Шліман (1822-1890), мавзолей якого прикрашений сценами Троянської війни, і сім’я Бенакі.

Адреса: Athens’ First Cemetery, Logginou 3, Athina 116 36, Греція.

Храм Ерехтейон

Храм Ерехтейон

Храм Ерехтейон.

Найбільш вражаючим пам’ятником Акрополя є, безперечно, Парфенон. Але він завжди був скоріше експонатом, ніж чинним святилищем. Ця роль дісталася Ерехтейон. У храмі, названому на честь Ерехтея, міфічного царя Афін, поклонялися Афіні та Посейдону.

Саме тут, як мовиться в міфах, бог і богиня влаштували змагання, нагородою переможцю в якому стало б кохання міста. Посейдон ударив по землі своїм тризубцем, створивши солоне джерело, але Афіна перемогла, подарувавши людям оливкове дерево.

Адреса: Erechtheion, Athens, Греція.

Стадіон Панатінаїкос

Стадіон Панатінаїкос

Стадіон Панатінаїкос.

Цей стародавній стадіон, що став сучасним, буде дуже цікавий спортивним уболівальникам, які зможуть уявити собі рев натовпу тисячолітньої давності. Побудований він був у IV столітті до н. Тоді його використовували головним чином місце проведення Панафінейських спортивних змагань. Але не тільки… Кажуть, на інавгурації імператора Адріана у 120 році нашої ери на арені Панатінаїкоса було принесено в жертву тисячі диких тварин.

Трохи пізніше, у середині II століття, завдяки фінансовій підтримці Герода Аттіка стадіон був перебудований у пентелійському мармурі. Друге життя Панатінаїкос отримав наприкінці XIX століття: його відновили до перших сучасних Олімпійських ігор 1896 року.

Квиток на екскурсію стадіоном Панатінаїкос, під час якої вас «супроводжуватиме» аудіогід, дає допуск на невелику виставку, присвячену сучасній Олімпіаді, і можливість сфотографуватися на п’єдесталі переможців.

Адреса: Panathenaic Stadium, Leof. Vasileos Konstantinou, Athina 116 35, Греція.

Пагорб Ареопаг

Вид на пагорб Ареопаг

Вид на пагорб Ареопаг. | Фото: Wikimedia.

З цього скелястого пагорба, розташованого неподалік Акрополя, відкривається чудовий краєвид на Стародавню Агору. Згідно з міфом, саме тут рада богів судила Ареса за вбивство Галіротія, сина Посейдона (рада виправдала Ареса, оскільки той захищав свою дочку Алкіппу від небажаних посягань з боку Галіротія).

Адреса: Areopagus Hill, Theorias 21, Athina 105 55, Греція.

Монастир Кесаріані

Монастир Кесаріані

Монастир Кесаріані. | Фото: Wikimedia.

На нижньому схилі гори Імітос, що на схід від Афін, знаходиться гарний монастир Кесаріані XI століття, який є добре відреставрованою археологічною пам’яткою. Обнесений стіною комплекс має усеяний кипарисами центральний двір, по периметру якого розташовуються келії ченців, кухня, їдальня та лазня.

Головна монастирська церква, купол якої підтримується класичними колонами, була збудована на фундаменті стародавнього храму. Більшість фресок, що збереглися в ній, датуються XVII і XVIII століттями.

Адреса: Moni Kaisarianis, Kesariani 161 22, Греція.

Могила невідомого солдата

Могила невідомого солдата

Могила невідомого солдата. | Фото: rey perezoso/Flickr.

Перед будівлею Парламенту біля могили Невідомого солдата стоять традиційно одягнені єврозони – президентські гвардійці. Почесна варта змінюється щогодини. У неділю, об 11-й годині ранку на проспекті Василісіса Софіаса можна побачити цілий взвод євзонів, що марширують у бік пам’ятника у супроводі оркестру.

Уніформа евзонів – фустанели (білі спідниці) та черевики з помпонами – заснована на одязі, який носили клефти, гірські бійці часів Війни за незалежність.

Адреса: Tomb of the Unknown Soldier, Leoforos Vasilisis Amalias 133, Athina 105 57, Греція.

Квартал Монастіракі

Квартал Монастіракі

Квартал Монастіракі.

Деяких мандрівників мало турбує питання, що подивитися в Афінах (як, втім, і в будь-якій іншій точці світу), для них головне – добрий шопінг. Раєм для таких туристів стане Монастіракі. Навіть якщо ви не відносите себе до вищеописаної категорії, зазирнути в це місце буде цікаво. Ви можете нічого не купувати, а просто поспостерігати за тим, що відбувається навколо з вуличного кафе.

Монастираки – квартал в історичному районі Афін, по суті є величезним ринком. У будні це звичайний торговий майданчик з магазинами, що торгують сувенірами. У вихідні вона перетворюється на величезний блошиний ринок, де продають усі – від антикваріату до, відверто, барахла.

Монастиракі, один з найкращих торгових районів Афін, є гарним місцем для покупки одягу, ікон та сувенірів. Продавці тут охоче йдуть на поступки, тому можете поторгуватися, але будьте обережні, купуючи антикваріат, вам легко можуть підсунути підробку.

Адреса: Monastiraki, Athens, Греція.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

  1. Валентина

    Цікава підбірка,

    Відповіcти
  2. Ліна

    Цікаво для ознайомлення. Сподобалася короткий екскурс в грецьку міфологію, історію того чи іншого пам’ятника. Вдячна автору за його підбірку

    Відповіcти