Путівник по Іспанії: що подивитись, корисні поради

Іспанія

Іспанія – красива, пристрасна, спекотна та різноманітна країна. Кожен знаходить тут собі щось своє, особливе. Мавританська архітектура Кордови, мальовничі Піренеї, надзвичайні ландшафти Галісії та Арагона, сотні пляжів, відзначених “Блакитним прапором”, — Іспанія поєднує у собі всі принади Середземноморських країн. Це одне з найбільш відвідуваних та загадкових місць у світі. Скільки б разів ви не приїжджали до Іспанії, відвідати всі визначні пам’ятки просто нереально. У країні 17 регіонів, де кожне місто та провінція мають свої культурні традиції та особливості.

Тут історично переплелися культура та духовність трьох релігій, які по черзі панували в Іспанії — іслам, християнство та іудаїзм. Кожна з них залишила на іспанській землі свій слід у вигляді чудових пам’яток архітектури.

Серед найвідоміших — Мескіта у Кордові та палац Альгамбра у Гранаді, сотні кафедральних соборів та королівських замків. Іспанія подарувала світові знаменитих майстрів живопису епохи Відродження: Дієго Веласкеса, Ель Греко, Франсіско Гойю. Роботи цих видатних художників зберігаються у Музеї Прадо у Мадриді. Любителі творчості Пабло Пікассо можуть відвідати однойменний музей у Барселоні. Тим же, кому близький сюрреалізм Сальвадора Далі, варто неодмінно вирушити до Фігерасу, де розташовується театр-музей, присвячений життю та творчості цього неперевершеного художника.

Обов’язково завітайте до Іспанії, у цій країні, як ніде, відчувається свобода і відчувається смак життя! Роботи цих видатних художників зберігаються у Музеї Прадо у Мадриді. Любителі творчості Пабло Пікассо можуть відвідати однойменний музей у Барселоні. Тим же, кому близький сюрреалізм Сальвадора Далі, варто неодмінно вирушити до Фігерасу, де розташовується театр-музей, присвячений життю та творчості цього неперевершеного художника. Обов’язково завітайте до Іспанії, у цій країні, як ніде, відчувається свобода і відчувається смак життя!

Роботи цих видатних художників зберігаються у Музеї Прадо у Мадриді. Любителі творчості Пабло Пікассо можуть відвідати однойменний музей у Барселоні. Тим же, кому близький сюрреалізм Сальвадора Далі, варто неодмінно вирушити до Фігерасу, де розташовується театр-музей, присвячений життю та творчості цього неперевершеного художника. Обов’язково завітайте до Іспанії, у цій країні, як ніде, відчувається свобода і відчувається смак життя!

Путівник по Іспанії: що подивитись, корисні поради

Регіони Іспанії

Іспанія знаходиться на південному заході Європи і займає більшу частину Піренейського півострова. На заході межує з Португалією, на півночі – з Андоррою та Францією. Схід країни омивається Середземним морем, захід – Атлантичним океаном, північ – Біскайською затокою, південь – Атлантичним океаном та Середземним морем. Іспанія також має кілька груп островів. Найбільш відомі – Канарські та Балеарські.

В Іспанії править конституційна монархія, яка надає широкі повноваження регіонам. Загалом у країні 17 регіонів (автономних спільнот), у кожному з них є свій уряд та парламент. Автономні спільноти поділяються на 50 провінцій.

Почати знайомство з Іспанією варто з Каталонії, на чолі з одним із найкрасивіших міст світу – Барселоною. Каталонія багатогранна – безліч озер, лісові долини, Піренейські хребти і, звичайно, кілька сотень кілометрів ідеальних пляжів.

Перебуваючи в Іспанії, до вашого списку обов’язково має входити регіон Андалусія. Тут розташовуються найкрасивіші міста: Малага, Гранада, Кордова та Севілья. Саме тут знаходяться найпопулярніші пам’ятки та історичні архітектурні твори. Ще цей регіон приваблює туристів теплим морем та фешенебельними курортами, незвичайними традиціями, фестивалями та святами, іспанською кухнею та привітністю місцевих мешканців.

Арагон – в цю область Іспанії туристів тягне за собою природне розмаїття ландшафтів, лікувальні властивості термальних джерел і чисте гірське повітря. Сюди люблять приїжджати альпіністи, оскільки область знаходиться в оточенні Піренейських, Кантабрійських, Іберійських та Каталонських гір. Тут також відпочивають байдарочники, рафтінгісти та любителі їзди на гірських велосипедах. І не дивно – адже тут, на площі 15600 га, розташований найстаріший Національний парк Іспанії (Parque Nacional Ordesa).

Найбільшою туристичною зоною Іспанії є Балеарські острови. Знамениті курорти Ібіца та Майорка знаходяться саме в цьому архіпелазі. Вони приваблюють туристів незвичайною красою природи та чудовими піщаними пляжами, затоками неймовірної краси, чистим повітрям та незабутніми вечірками. Любителям історичних пам’яток тут також є на що подивитися.

Знамениті Канарські острови заслужено називають “тропічним раєм” із “марсіанськими ландшафтами”. Один тільки Тенеріфе чого вартий! Це найбільший острів на Канарах, розташований біля узбережжя Африки та найпопулярніший серед туристів. До того ж, внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Він відомий не лише своєю незвичайною природою, пляжами, цілющим вулканічним піском, але й тим, що тут, у лютому, проходить другий за величиною та красою (після Бразильського), карнавал.

Кожен регіон має свої особливості, тому в який з них відправитися, залежатиме від ваших переваг у плані подорожей.

Куди податися і що подивитись

Мадрид

Безумовним must see є столиця Іспанії – Мадрид. Місто розташоване в самому серці країни і є центром однойменної автономної спільноти та провінції. Музеї, палаци, храми, величезні площі та стародавні вузькі вулички – все це ви знайдете тут. Обов’язково завітайте до музею Прадо, де зберігаються справжні шедеври мистецтва, починаючи від середньовіччя. Любителям старовин сподобається експозиція Археологічного музею, а тим, кому ближче сучасне мистецтво, рекомендуємо придбати квиток до Музею королеви Софії. Вивчивши культурну спадщину, вирушайте до парку Ретіро – ідеальне місце для неспішних прогулянок. Ще це місто славиться неповторним нічним життям.

Барселона

Барселона — чудова, велична, приваблива — місту можна присвячувати безліч красивих епітетів. Барселона входить до 20 найпопулярніших туристичних напрямків світу. Прогулянку містом варто розпочати з огляду Готичного кварталу, з його храмами, музеями та палацами. Щоб побачити легендарне творіння Гауді – Храм Святої Сімейства (ісп. Sagrada Familia), вирушайте в західну частину Барселони. Захоплення туристів викликають інші роботи цього автора: Будинок Бальо, Будинок Міла, парк Гуеля і Палац Гуеля, будинок Вісенс. Всі ці шедеври є всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО. Помилуватися красою столиці Каталонії можна з вершини Монжуїк. У цьому ж районі знаходяться телевежа, Військовий музей, знаменитий Магічний фонтан, архітектурний музей просто неба та Національний музей мистецтв Каталонії.

Валенсія

Третє за чисельністю населення місто в Іспанії – Валенсія. Тут можна успішно поєднувати пляжний та культурний відпочинок. Шикарні пляжі Середземного моря, пам’ятники архітектури та сучасні будівлі — місто вражає своєю незвичайною атмосферою. Почніть прогулянку з площі Пласа дель Аюнтамьєнто, далі вирушайте до кафедрального собору Діви Марії 15 століття, потім відвідайте Церкву Сан Ніколас (її ще називають іспанською Сікстинською капелою). Продовжити культурний відпочинок можна у Музеї образотворчих мистецтв та кераміки або в музеї Фальяс, присвяченому однойменному фестивалю. І, звичайно, ви точно не оминете увагу Місто мистецтв та наук — сучасний архітектурний комплекс, на території якого розташовуються науковий музей, океанографічний парк, оперний театр, галерея, а також планетарій та кінотеатр IMAX.

Севілья

Севілья – красиве південне місто, великий туристичний та економічний центр Андалусії. Тут панує атмосфера доброзичливості та свободи. Туристи їдуть сюди, щоб помилуватися знаменитим Севільським Алькасаром – королівським палацом 14 століття, збудованим у мавританському стилі; насолодитися красою барокових церков; прогулятися у тіні парку Марії-Луїзи; помилуватися величчю та красою найбільшого в Європі готичного собору Марія-де-ла-Седе (Catedral de Santa María de la Sede). Мандрівникам із дітьми буде цікаво потрапити до тематичного парку Isla Magica. У Севільї можна просто блукати цілий день вулицями і насолоджуватися моментом.

Гранада

В оточенні гірського масиву Сьєрра-Невада, в Андалусії, розташовується Гранада – одне з наймальовничіших міст не тільки в Іспанії, а й у всій Європі. Місто славиться пам’ятками архітектури епохи правління маврів, що збереглися, найбільш яскраве з яких — Альгамбра. Цей чудовий і великий архітектурний комплекс, обнесений фортечними мурами, з вежами, палацами, колонами, фонтанами, зрошувальними каналами та чудовими садами – найвище досягнення мавританського мистецтва в Західній Європі. Він заслужено внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Обов’язково завітайте до Кафедрального собору 16 століття і загляньте на критий ринок Алькайсерія, де можна купити непогані сувеніри. А ще в Гранаді є найцікавіший інтерактивний музей – Науковий парк, де туристи дізнаються про розвиток різних наук. Тут буде цікаво не лише дорослим,

Можливості для активного відпочинку в Іспанії

Якщо ви мрієте посерфити в Іспанії, вирушайте на північ. Найкраще для цього підходить пляж під назвою Мундака, що знаходиться в регіоні Країна Басків. Тут утворюються трубчасті хвилі довжиною 400 м та висотою 2 м. Також чудові можливості для серфінгу пропонують пляжі Кантабрії, Астурії, Галісії та Канарських островів.

Канарські острови розташовані в Атлантичному океані та є автономною областю Іспанії. Вони мають вулканічне походження і кожен острів разюче відрізняється один від одного своїми ландшафтами. Якщо ви шукаєте місце на Землі з ідеальним кліматом, тоді вам на Канарі, а саме на острів Тенеріфе. Адже не дарма його називають “островом вічної весни”.

Тим, хто шукає тусовочний відпочинок, варто вирушити на Балеарські острови – Менорку, Ібіцу, Майорку. У спекотний сезон тут вирує нічне життя, а вдень можна поніжитися на шикарних пляжах – тут їх сотні і кожен 7-й відзначений “Блакитним прапором”.

Іспанія може запропонувати не лише пляжний та екскурсійний відпочинок, а ще й гірськолижний. Найпопулярніші курорти для лижників та сноубордистів знаходяться в Піренеях – Каталонських та Арагонських. Перші – вражають приголомшливими краєвидами з гірськими озерами та річками. Серед курортів найбільш відомі – Порт-дель-Комте, Ла-Моліна та Бакейра-Берет (саме тут катається президент Іспанії та члени королівської родини). Арагонські – славляться своїми національними парками з величезною кількістю термальних джерел. Популярні курорти цієї частини – Бої-Тауль, Астун та Канданча. Найвищим гірськолижним курортом Іспанії вважається Сьєрра-Невада, розташований на півдні Іспанії.

У провінції Сарагоса знаходиться Іберійська гірська система. Тут розташований найбільший курорт країни під назвою “Формігал”. Є гірськолижки і на околицях Барселони (Еспот-Ескі) та Мадрида (Вальдески, Ла-Пінілья, Навасеррада). Хоч сезон тут нетривалий, натомість розваг — безліч.

Національні особливості мешканців

  • Іспанці наділені жарким темпераментом та азартом. Найбільш яскраво це проявляється у їхній любові до футболу, кориди, казино та танцю фламенко.
  • Насамперед жителі Піренейського півострова цінують власні комфорт та задоволення. Якщо будь-яка дія не приносить радості, то вона безглузда. Тому іспанці кидають усі сили на пошуки веселощів. А от щодо роботи, то тут ніхто й нікуди не поспішає. Обід та післяобідній двогодинний сон – святе.
  • Як ви вже зрозуміли, іспанців важко назвати трудоголіками. Тут не прагнуть заробити всі гроші світу, а просто працюють, щоб вистачало на найнеобхідніше.
  • Іспанці люблять анекдоти про каталонців, а ті жартують у бік арагонців. Сміх та жарти тут часто пов’язані з зневагою до небезпеки. Дуже часто можна почути як хтось був на межі смерті, але все обійшлося. Розповідь обов’язково супроводжується яскравими, трохи перебільшеними, подробицями.
  • А ще Іспанія – країна, де проходять десятки фестивалів та карнавалів. Найвеселіше — Фальяс (свято вогню), яке проводиться щороку в березні, в день Святого Йосипа у Валенсійській спільноті: кілька днів вулицями ходять люди в карнавальних костюмах, підривають петарди та влаштовують феєрверки.

Визначні пам’ятки

Навіть ті, хто не бував в Іспанії, зможуть назвати щонайменше 4-5 пам’яток цієї країни. Адже тут знаходяться шедевральні твори Антоніо Гауді, музеї великих художників — Пікассо та Далі, унікальні об’єкти мавританської архітектури та багато іншого.

Коли найкраще їхати до Іспанії?

Відправитися до Іспанії можна будь-якої пори року. Квітень, травень, вересень та жовтень – найкращий час для екскурсій містами. У цей період в Іспанії найкомфортніша температура – вдень +16 – +20 °C, вночі – +9 – +13 °C. Влітку тут чекають на туристів 8000 км пляжів. Зазначимо лише, що липень і початок серпня – найспекотніший період, коли температура повітря досягає +37 °C – +40 °C, а температура води прогрівається до +25 °C. Взимку можна вирушити на гірськолижку. Якщо ж захотілося тепла серед зими – вам пряма дорога на Канарські острови, де цілий рік тримається ідеальна погода, а температура води в Атлантичному океані не опускається нижче +19 °C.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по острову Гран-Канарія: що подивитись, корисні поради
Гран-Канарія Гран-Канарія – третій за величиною
Trips
Путівник по Майорці: що подивитись, корисні поради
Майорка Майорка – найбільший острів Балеарського архіпелагу
Trips
Путівник по Менорці: що подивитись, корисні поради
Менорка Менорка – казковий острів Балеарського архіпелагу
Trips
Путівник по Лансароті: що подивитись, корисні поради
Лансароте Лансароте вирізняється серед інших островів
Trips
Путівник островом Гомера: що подивитись, корисні поради
Гомера Гомера (Ла Гомера) – острів в Атлантичному
Trips
Путівник Балеарськими островами: що подивитись, корисні поради
Балеарські острови Балеарські острови –
Trips
Путівник Канарськими островами: що подивитись, корисні поради
Канарські острови Усі 13 островів Канарського архіпелагу
Trips
Путівник по Фуертевентурі: що подивитись, корисні поради
Острів Фуертевентура Острів Фуертевентура –
Trips
Путівник по Жироні: що подивитись, корисні поради
Жирона На високому пагорбі над річкою розкинулася чудова Жирона.
Trips

Інші визначні місця

Центр мистецтв королеви Софії: інформація про об’єкт, поради туристам
Національний музей «Центр мистецтв
Trips
Кафедральний собор Жироні: інформація про об’єкт, поради туристам
Кафедральний собор Жироні розташований
Trips
Ринок Бокерія: інформація про об’єкт, поради туристам
Один з найбільших та найвідоміших
Trips
Королівський музей Фалуас: інформація про об’єкт, поради туристам
Музей королівських барж (Museo
Trips
Лос Гігантес: інформація про об`єкт, поради туристам
Назву невеликого курортного селища
Trips
Королівський театр Мадрида: інформація про об’єкт, поради туристам
Королівський театр Мадрида (Teatro
Trips
Королівський собор святого Франциска Великого: інформація про об’єкт, поради туристам
Королівський собор Святого Франциска
Trips
Дім Амальє: інформація про об’єкт, поради туристам
Будинок Амальє – одна з найяскравіших
Trips
Пляж Барселонета: інформація про об’єкт, поради туристам
Пляж Барселонета завдовжки 1,1
Trips
Будинок Вісенса: інформація про об’єкт, поради туристам
Casa Vicens – приватна літня
Trips
Шлях Святого Якова: інформація про об’єкт, поради туристам
Шлях Святого Якова (El Camino de
Trips
Площа Іспанії у Барселоні: інформація про об’єкт, поради туристам
Площа Іспанії – одна з головних
Trips