Путівник по Луанді: що подивитись, корисні поради

Луанда

Луанда — столиця Анголи та одне з найбільших міст Південної Африки. Мегаполіс вражає контрастами. Африканський колорит і злидні тут межують із блиском і пишнотою багатих кварталів. У Луанді збереглося багато історичних пам’яток і будівель, побудованих португальцями під час колонізації. А на околицях столиці туристи зможуть побачити мальовничі водоспади, яскраві тропічні ліси та величезні заповідники з рідкісними африканськими тваринами.

Путівник по Луанді: що подивитись, корисні поради

Райони Луанди

Відносно безпечним для туристів вважається район Нижнього міста, але й тут краще гуляти лише у світлий час доби та не поодинці. У всі інші частини міста краще не заїжджати без нагальної потреби. Вкрай високий рівень злочинності робить їх дуже небезпечними. Найкращі і зручніші для туристів готелі Луанди зосереджені також у Нижньому місті — поблизу будівлі Natural History Museum. Наприклад, EPIC SANA Luanda Hotel або Hospedaria Vianense, які відрізняються досить високим рівнем обслуговування.

Населення Луанди

Луанда визнана найбільшим містом Анголи. У ньому проживає понад 4,5 мільйона людей, включаючи передмістя. Населення складається з представників місцевих племен, європейців та афро-європейців. Близько 75% мешканців Луанди вважають рідною португальську мову. Але на вулицях часто можна почути і прислівники банту: кіконго, кімбунду та умбунду. У місті можна зустріти представників різних релігій. Корінне населення дотримується численних африканських вірувань. Більшість європейців — християни (протестанти, католики, методисти, баптисти та конгрегаціоналісти).

Коротка історія

Засновником міста є португальський колонізатор Паулу Діаш де Новаїш, який заклав поселення у 1575 році. Спочатку воно називалося Сан-Паулу-ді-Луанда. Ця назва була скорочена і набула сучасного вигляду лише в 1975 році. Вигідне розташування на океанському узбережжі сприяло розвитку та процвітання поселення, і в 1605 воно отримало статус міста.

Наприкінці XVI століття Сан-Паулу-ді-Луанда стала основним португальським форпостом та колоніальним центром. Звідси здійснювалася експансія углиб Анголи. Щоправда, на кілька років довелося поступитися цією територією Голландії, але в результаті португальці повернули контроль над містом.

З XVII по XIX століття в Луанді процвітала работоргівля. За даними різних джерел, із навколишніх територій португальці вивезли 2,5-3 мільйони місцевих жителів.

У XX столітті ситуація в країні була далекою від спокійної. Тут усюди спалахували повстання, а її столиця стала центром національно-визвольної боротьби проти колонізаторів. 1961 року епізодичні сутички перетекли у повноцінну громадянську війну. У результаті уряд Португалії 1974 року був змушений надати Анголі незалежність. В результаті більшість білих повернулися на батьківщину.

Мирне життя тривало недовго. Вже 1978 року міста Анголи атакували війська ПАР. Республіка таким чином прагнула скоротити рівень комуністичного впливу в регіоні. Конфлікт було врегульовано 1991 року, коли в Лісабоні уряд країни та представники фінансованого ПАР угруповання УНІТА підписали мирну угоду. Незважаючи на це, ситуація в країні тривалий час залишалася нестабільною, а розруха після десятиліть громадянської війни перешкоджала розвитку економіки.

У 2008 році Луанда була визнана найдорожчою столицею світу, і це при тому, що місцеве населення досі веде жебраче життя. Натомість непоганий прибуток одержують іноземні компанії, які тут займаються видобутком алмазів та нафти.

Бюджет поїздки

Перед поїздкою необхідно розрахувати приблизний бюджет, який знадобиться для подорожі:

Бронювання готелю Оренда квартири Проїзд у таксі Вартість бензину Середній чек у ресторані
від 159 $/ніч від 98 $/ніч Посадка – 2.79 $, 1км – 0.89 $ 0.44 $/літр 69 $ за двох

Найкращий час для поїздки в Луанду

У Луанді завжди тепло, але різкі перепади температури змушують уважніше вибирати час для подорожі. Для пляжного відпочинку найкраще підійдуть січень та період із квітня по червень. В цей час температура повітря піднімається до +30 °C. Сильні дощі йдуть тут у лютому та березні. У липні-серпні стає трохи прохолодніше. Встановлюється комфортна та нежарка погода (близько +21 °C. Цей період добре підходить для прогулянок містом та поїздок до національних парків. Восени температура повітря знову підвищується на кілька градусів на місяць. Свого піку вона досягає до січня.

Найважливіше і найяскравіше свято Анголи присвячене звільненню країни від іноземних загарбників у 1975 році. На честь цієї події у Луанді проводиться грандіозний карнавал. У ньому беруть участь команди з усієї країни – переможці у своїх регіонах. Змагання за звання найкращого колективу відбувається на великій площі біля будівлі Національного банку України.

Місцеві жителі дуже люблять національну музику і просто люблять танцювати сембу. Вони стверджують, що цей давній танець, назва якого перекладається як «пісня моря», став прабатьком сучасної самби. Подібна популярність призвела до того, що у столиці всілякі уявлення проводяться навіть у звичайні дні. Приїхавши до Луанди хоч би на тиждень, ви гарантовано зможете взяти участь у такому стихійному святі. А ще отримайте величезне задоволення від знайомства з фольклором цієї стародавньої країни.

Що потрібно зробити туристу в Луанді

  • З’їздити до Національного парку Cameo. Це найстаріший заповідник країни. Для туристів тут прокладено десятки маршрутів піших екскурсій та прогулянок на джипах.
  • Розслабитися в парку розваг Ulengo Center. Тут буде весело не лише дітям. Для дорослих також є атракціони, у тому числі й екстремальні.
  • Зайнятися дайвінгом. У тутешніх водах лежать кілька великих кораблів, що затонули ще за часів португальської колонізації. Вони обросли коралами, серед яких пурхають яскраві тропічні рибки, хижо і повільно крадуться мурени, займається своїми справами інша екзотична живність.
  • Взяти участь у забігу Hash House Harriers. Захоплюючий марафон з елементами переслідування проводиться раз на кілька тижнів. Мабуть, це єдиний шанс для туристів побувати в нетрі (мусекі), почуваючи себе в повній безпеці.
  • Посидіти у барі Tailor. Це один із найкращих закладів Луанди. Тут вам запропонують величезний вибір напоїв та закусок.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по В’єтнаму: що подивитись, корисні поради
В’єтнам В’єтнам, мов древній дракон, витягнувся
Trips
Путівник по Миколаєву: що подивитись, корисні поради
Миколаїв У мальовничому місці злиття річок Інгул та
Trips
Путівник по Созополю: що подивитись, корисні поради
Созополь – стародавнє місто на Чорноморському узбережжі Болгарії.
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Фарерських островах: що подивитись, корисні поради
Фарерські острови Фарерські острови –
Trips
Путівник по Філадельфії: що подивитись, корисні поради
Філадельфія Батьківщина Роккі Бальбоа, Бредлі Купера
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Центр мистецтв королеви Софії: інформація про об’єкт, поради туристам
Національний музей «Центр мистецтв королеві Софії»
Trips
Путівник по Казахстану: що подивитись, корисні поради
Казахстан Казахстан (у перекладі – “земля кочівників”)
Trips