Путівник по Мале: що подивитись, корисні поради

Мале

Мале – одна з найменших столиць світу. Головне місто Мальдівської республіки знаходиться на південному узбережжі атолу Північний Мале. «Королівський острів», «Місто султанів» — ці назви Мале якнайкраще характеризують прекрасне місто. Екзотичний рай в Індійському океані полонить серця туристів чудовими палацами, які напрочуд гармонійно поєднуються з високими хмарочосами.Путівник по Мале: що подивитись, корисні поради

Визначні пам’ятки Мале

Розкішні султанські палаци, чудові мечеті, пишні парки, сонячні пляжі – мініатюрна столиця Мальдів, що зберігає багато чудових місць. Краще заздалегідь скласти план туристичного маршруту з огляду на найцікавіші пам’ятки.

Населення Мале

За даними 2014 року, у місті проживає 133 019 осіб. Мальдівці – змішана народність, яка утворена різними етнічними групами (індійці, сингали, араби, малайці). Державна релігія в Малі – сунітський іслам. Її сповідує близько 98% населення міста.

Історія Мале

Перші поселення на острові з’явилися в період з IV століття до нашої ери до IV століття нашої ери. Їх заснували дравіди – переселенці з острова Цейлон та півострова Індостан.

Існує гарна легенда про заселення Мальдів. Індійський принц та принцеса зі Шрі-Ланки під час риболовлі в морі знайшли чудовий острів. Дізнавшись, що гості належать до почесних пологів, місцеві жителі запропонували їм залишитися. Королівська пара почала жити на цій землі і звідси вони керували своїми володіннями. Саме принц посадив тут на мілині перше дерево. Він же дав імена острову та місту, і збудував тут чудовий палац.

Назва міста має індоєвропейське коріння і перекладається як «височити», «виростати».

У XII століття на Мальдівських островах утворився султанат. Сам король і всі органи влади перебували у Малі.

У середні віки місто було обнесене фортечними стінами, укріплено фортифікаційними спорудами. У різні періоди історії Мале був у владі Португалії, а потім став колонією Англії.

Нині Мале – столиця незалежної Мальдівської республіки. Її площа складає 6,8 км2.

Найкращий час для поїздки в Мале

У місті – мусонний клімат, для якого характерний яскраво виражений сезон дощів. Період випадання великої кількості опадів починається у травні та триває до кінця грудня. Середня температура повітря практично однакова цілий рік і становить +26 ºС…+30 ºС. Найкраще відпочивати в Малі у січні — квітні, коли немає сезону дощів.

Наприкінці липня у Малі пишно святкується День незалежності. Місто перетворюється на концертні майданчики, де виступають музичні гурти та танцювальні колективи. Проводяться численні ходи, шоу, театралізовані вистави. Закінчується головне свято країни чудовим феєрверком.

У жовтні у місті із розмахом відзначається Всесвітній день їжі. Для важливих гостей країни проводиться офіційний прийом, на якому присутній президент. На вулицях міста відкривається величезний продуктовий ярмарок, де можна побачити та спробувати неймовірну кількість місцевих продуктів.

Що потрібно зробити туристу в Мале

  • Прогулятися міською набережною вздовж південного узбережжя острова. Вона вважається центральною вулицею міста. Її довжина – понад 2 км. На набережній розташовані головні споруди Мале – урядові будівлі, офіси та банки. Посидіть у невеликому сквері біля води, помилуйтеся видами, що відкриваються на причалі і в порту.
  • Захопитися палацом Муліаге. Прекрасна біло-синя будівля у колоніальному стилі була зведена на початку XX століття сулатоном Шамсуддіном III. Його фасад прикрашають трикутні арки з майстерним різьбленням. Палац, що знаходиться у розкішному парку, протягом 40 років був головною резиденцією президента Мальдівської республіки.
  • Побачити мечеть Хукуру Міський. Храм, збудований у середині XVII століття, вважається однією з найкрасивіших релігійних споруд Мальдів. Будівлю було зведено за наказом султана Ісканадара I. Воно виконане з коралового каменю з такою майстерністю, що неможливо знайти місця стиків блоків. Зайдіть всередину мечеті і помилуйтеся унікальними лаковими розписами на стелі та стінах, витонченим різьбленням по каменю. Біля мечеті знаходиться старовинний білий мінарет, прикрашений синіми смугами. Тут же розташований цвинтар XVII століття, де можна побачити могили з кораловими надгробками, декорованими тонким різьбленням.
  • Ознайомитись з експонатами Національного музею Мальдів. Він розпочав роботу у 1952 році. Його експозиції розташовані на двох поверхах. Стародавній період історії островів представлений у залах першого поверху. Тут можна побачити експонати доісламської доби – трони, предмети королівського побуту, прикраси, килимки, зброю. Також на першому поверсі представлені експонати початку ісламського періоду. На другому поверсі розміщено зали сучасної історії країни. Найцінніші пам’ятки музею – скульптурне панно з дерева періоду початку ісламізації та коралова голова Будди.
  • Провести день у парку Султана. Улюблене місце відпочинку городян та туристів розташоване на місці султанського палацу. Раніше він був оточений садами, які після його руйнування перетворили на розкішний парк. Це справжнє райське місце, де зібрані рідкісні тропічні рослини. Пройдіться тінистими алеями парку, помилуйтеся водяними ліліями, фікусами-бадьянами, дикими орхідеями, вдихніть дивовижний аромат троянд.
  • Відпочинок на міському пляжі. У Малі їх два. Найпопулярніший із них — Artificial beach. Тут купаються та відпочивають місцеві жителі. Інший пляж розташований на заході міста. Мале не належить до відомих курортів. Пляжі тут не такі розкішні як на інших Мальдівських островах. Але чудово рятують від спеки.
  • Спробувати екзотичні національні страви. Замовте гулу (gula) – тефтелі з тунця та кокосу, смажені в олії, баджія (bajiya) – рибний пиріг з начинкою з цибулі та кокосу, мас хуні (mas huni) – сушена риба, тушкована з цибулею та кокосовою стружкою. На десерт візьміть фон боакіба (foni boakiba) – пудинг з рису і кокосового молока.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Агадіру: що подивитись, корисні поради
Агадір Агадір знаходиться на Атлантичному узбережжі
Trips
Путівник Лейпцигом: що подивитись, корисні поради
Величне місто Німеччини Лейпциг — перлина Саксонії
Trips
Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради
Мадрид У самому серці Іспанії, на берегах тихої річки
Trips
Путівник по Шарм-ель-Шейху: що подивитись, корисні поради
Шарм ель шейх Шарм-ель-Шейх немов просякнутий теплом
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Галерея Лафайєт: інформація про об’єкт, поради туристам
Галерея Лафайєт у Парижі — розкішна пам’
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips