Путівник по Мальті: що подивитись, корисні поради

Мальта

Мальта – унікальна острівна європейська держава, яка перебуває на перетині не тільки торгових шляхів Європи та Африки, а й культур. Якщо межі її сусідки Італії нагадують чобіток, то кордони Мальти схожі на слід, залишений цим чобітком. Справді, свій слід історія і культурі Мальти залишила як Італія, а й Туреччина, Франція, на чолі з Наполеоном, і, звісно, ​​Великобританія, колонією якої країна була до 70-х 20 століття. Тут знайдуть розвагу до душі і любителі старовинної архітектури, і аквалангісти, і яхтсмени, і скелелази. Мальта ідеально підходить для всіх видів відпочинку і готова зустрічати туристів цілий рік.

Путівник по Мальті: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія

Країна не має сухопутних кордонів, лише морські. Найближчі сусіди морем – Італія та Туніс, а також численні острови Греції. Мальта є найбільшим островом архіпелагу. До мешканців ще відносять острови Гозо та Коміно. Острови Святого Павла та Філфла, Комінотто, Філфолетта – настільки крихітні, що там ніхто не живе. Мальта вважається найменшою державою Європи, довжина якої становить лише 27 км, а ширина – 15 км. Острів Гозо вдвічі менший, а довжина Коміно ледве сягає 2 км. Це єдина країна в Європі, де немає природних річок та озер. Типовий пейзаж Мальти – численні круті кам’яні схили, які приваблюють скелелазів з усього світу. Найвища точка, вершина Та-Дмейрек, сягає всього 253 метри заввишки.

Мальта розділена на шість округів, три регіони та 68 муніципалітетів.

Де і що подивитись

Незважаючи на крихітні розміри держави, великі міста тут є. Щільність історичних забудов на квадратний метр тут така висока, що під охороною ЮНЕСКО знаходяться не лише окремі пам’ятки, а й ціле місто.

Валлетта

Валлетта – столиця острівної держави Мальти, яка була заснована у 16 ​​столітті лицарями Ордену Святого Іоанна, що зробило її одним із найбільших та найстаріших портів Середземномор’я. Назва міста безпосередньо пов’язана з лицарем-засновником – Жаном Парізо де ла Валлетта. Він же очолював військо, яке захистило порт від навали турецької армії. Це місто-фортеця настільки щільно забудоване замками та стародавніми архітектурними спорудами, які збереглися у первозданному вигляді, що повністю потрапило до програми захисту Всесвітньої організації ЮНЕСКО. Через те, що вулиці у Валлетті дуже вузькі, місцеві жителі та туристи тут пересуваються переважно пішки або на кінних екіпажах. Проте столицю варто відвідати не лише шанувальникам старовинної архітектури, а й усім охочим вивчити англійську мову. Через тривале перебування у статусі колонії Великобританії, другою державною мовою на Мальті вважається англійська. Саме у Валлетті знаходиться велика кількість шкіл, коледжів, гімназій та університетів, які щороку приймають сотні тисяч студентів з усього світу.

Мдіна

Мдіна – колишня столиця Мальти, з населенням всього 306 жителів. Тут безліч палаців, соборів, унікальні міські ворота та різноманітні музеї, що оповідають минуле лицарів Мальтійського Ордену. Потрапити на територію міста-фортеці можна через Міські та Грецькі ворота. Цікаво, що через Міські ворота ходили місцеві жителі, а через Грецьку – лише раби. Незважаючи на крихітні розміри, у Мдіні вражаюча кількість палаців: Палац магістра Вільєна, Палац Шара, Палац Санта-Софія, Палац Інгуанес. Усі будівлі були зведені у 1726-1729 роках. Раніше в будинках розташовувалися казарми та госпіталі, а сьогодні деякі переобладнали під готелі, а в інших мешкають представники благородних мальтійських прізвищ. Собор у Мдіні оповитий таємницями та легендами. Нібито саме тут зупинявся апостол Павло, потрапив на Мальту після аварії корабля. Величне та мовчазне місто – саме так називають першу столицю Мальти, яку варто відвідати всім шанувальникам відокремленого та вдумливого відпочинку.

Сліма

Сліма – в минулому, маленьке рибальське село, яке перетворилося на головний центр відпочинку та шопінгу на Мальті. Тут розташувалися десятки сучасних готелів для туристів, а курортний сезон триває цілий рік. На архітектуру міста вплинула римсько-католицьке минуле. Типові собори, палаци та вежі у стилі бароко розкидані по всьому місту. Форт Тіньє був зведений для захисту від французького вторгнення у 1793-1795 роках. Це одна з найстаріших багатокутних захисних споруд у світі. Сьогодні він знаходиться у хорошому стані та приваблює туристів з усього світу. Окрім історичних споруд тут є розкішна набережна з пам’ятником «Білі тіні». Вирізані людські силуети, відкидають білі тіні тільки рано-вранці або взимку, коли сонце знаходиться дуже низько. Не багато хто знає про цю особливість пам’ятника.

Сент-Джуліанс

Сент-Джуліанс – місто-курорт, що розташувалося вздовж узбережжя Середземного моря, неподалік столиці Мальти, куди прагнуть на відпочинок численні туристи. Завдяки м’якому клімату, острівна держава користується популярністю і взимку. Сент-Джуліанс славиться розкішними готелями та галасливими вечірками. Тут збереглися споруди минулого, численні каплиці та церкви, а також відомий пам’ятник Любові, встановлений на набережній. Він є великими перевернутими літерами LOVE. Щоб побачити напис правильно, слід подивитися на відображення у воді. До речі, про цей трюк знають небагато туристів. Палац Драгонара, палац Спінола та церква Лапсі – головні архітектурні пам’ятки міста. Ще одне знакове місце – Собор Богородиці гори Кармель. Величний будинок у неоготичному стилі розташовується на березі мальовничої затоки на променаді. Сент-Джуліанс – ідеальний курорт для молоді та любителів азартних ігор, адже саме тут розташовані найбільші казино країни.

Мелієха

Мелієха – популярне туристичне місце, де разом із розкішними готелями та курортами межують історичні ансамблі святилищ та палаців. Одна з головних визначних пам’яток Мелієхі – Грот Мадонни. Сюди прагнуть потрапити паломники з усього світу, щоб подивитись на святиню. Усередині природної печери встановлена ​​статуя Діви Марії, освітлена сотнями свічок. У гроті також знаходиться струмок, який, за легендами, вважається чудотворним. Потрапити сюди можна будь-коли доби, на відміну від інших церков, які відчиняють двері тільки під час богослужінь. Крім традиційних римо-католицьких церков, на околицях міста є Заповідник Адіра, де мешкають перелітні птахи. Також туристи можуть відвідати численні вежі, розкидані по всій території міста, форт Кемпбелл та бухту Арм’єр-Бей, де раніше відпочивали пірати.

Національні особливості мешканців Мальти

  • Мальта тривалий час перебувала у руках Османської Імперії, але, незважаючи на мусульманський вплив, 98% жителів сповідують католицизм.
  • Є дві речі, які гіди не рекомендують робити туристам на Мальті. Перше – порівнювати місцеве населення з арабами. Друге – з’являтися на пляжі топлес. Також не рекомендується відвідувати церкви у шортах та з відкритими плечима.
  • Мальтійці консервативні. Головне в їхньому житті – сім’я. Усі великі свята заведено відзначати з родичами, які з’їжджаються додому з усього світу.
  • Рівень життя на Мальті високий, що дозволяє місцевим жителям вести безтурботне життя.
  • Мальтійці дуже доброзичливі, мають гарне почуття гумору, життєрадісні і охоче приймають туристів.
  • На острові розмовляють двома мовами: англійською та мальтійською (суміш італійської та арабської).
  • Мальтійці – яскраві представники середземноморського темпераменту. Вони є експресивними, але без агресії.

Визначні пам’ятки

Перерахувати всі знакові визначні пам’ятки на Мальті не можуть навіть місцеві жителі. Кожен камінь тут просякнутий історією. Досвідчені мандрівники називають Мальту «концентрованою Європою», адже тільки тут лише на 316 кв. км можна побачити і стародавні фортеці, і порт, і старовинні церкви, і бруковані вулиці. Байдужим до цієї країни залишитися просто неможливо.

Найкращий час для відвідування Мальти

Мальта належить до розряду унікальних держав, де курортний сезон триває цілий рік. Теплі середземноморські вітри пом’якшують вплив холодних повітряних мас, що приходять з Європи, але при цьому тут немає тієї задушливої ​​спеки, яка притаманна Африці. Звичайна літня температура на Мальті коливається від +28 до +35 °C. Літо тут настає у травні, а умовно закінчується у жовтні. Але навіть “зимова” погода на островах – не завада для туристів. У цей час температура повітря рідко опускається нижче +15 ° C, тому багато європейців тікають від різдвяних холодів саме сюди.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Путівник по Ірландії: що подивитись, корисні поради
Ірландія – острівна держава, розташована в північній
Trips
Путівник по В’єтнаму: що подивитись, корисні поради
В’єтнам В’єтнам, мов древній дракон, витягнувся
Trips
Відень
Путівник по Відню: що подивитись, корисні поради
Відень Біля підніжжя Альп, на березі Дунаю, стоїть
Trips
Путівник по Флоренції: що подивитись, корисні поради
Флоренція Флоренція – звучить як музика і сповнює натхненням.
Trips
Центр мистецтв королеви Софії: інформація про об’єкт, поради туристам
Національний музей «Центр мистецтв королеві Софії»
Trips