Путівник по Нові Саду: що подивитись, корисні поради

Новий Сад

Курорт Нові Сад – справжня прикраса Сербії . Незважаючи на те, що більшість середньовічних будівель міста не збереглася, його історичний центр зберіг свою чарівність і змушує закохатися буквально за кілька годин прогулянки. Гостинний та сонячний Нові Сад – це гарна архітектура, старовинні храми, цікаві музеї, просторі пляжі на березі Дунаю та чудова сербська кухня.

Путівник по Нові Саду: що подивитись, корисні поради

Адміністративно-територіальний поділ Нові Саду

До складу агломерації Нові Сад входить саме місто, а також 5 передмість — Вітерник, Футог, Буковац, Ледінці та Старі Ледінці. Найбільший інтерес для приїжджих має Старе місто, де домінує архітектура XIX століття. Для мешканців краще вибирати центральну частину міста чи райони Сайміште, Грбавицю та Петроварадин (поруч із фортецею). Звідси зручно дістатися до найцікавіших пам’яток Нові Сада, є багато магазинів, ресторанів та кафе

Коротка історія Нові Саду

Історія міста почалася наприкінці XVII століття, коли у 1695 році його заснували сербські купці. Він розташувався на березі Дунаю, навпроти Петроварадинської фортеці, і називався Ratzen Stadt. Своє сучасне ім’я Нові Сад отримав у 1748 році. Аж до XIX століття місто було великим торговим, ремісничим та культурним центром, за що й прозвали «сербські Афіни». В 1848 Нові Сад сильно постраждав під час революції, але потім був відновлений.

Наразі місто є великим економічним центром. Після припинення воєн на території колишньої Югославії Нові Сад почав приймати численних туристів, більшість з яких прибуває сюди на круїзних судах, що курсують Дунаєм.

Найкращий час для поїздки в Нові Сад

Це місто прекрасне у будь-яку пору року, але влітку сюди варто їхати тим, хто добре переносить спеку. Температура у липні та серпні може досягати +40°С, що при високому рівні вологості стає справжнім випробуванням. Проте в другій половині вересня вона знижується до комфортних +23-25°С. Зима в Нові Саді зазвичай дуже тепла, градусник рідко показує нижче 0°С майже весь час тримається на позначці +10°С. Тим не менш, теплий сонячний день може раптово змінити хмари та пронизливий вітер. Перші дерева починають цвісти вже в лютому, а у квітні приходить справжнє літо, що іноді супроводжується сильними зливами.

Чим зайнятися в Нові Саді

  • Погуляти Старим містом. Він відомий великою кількістю храмів, збудованих у XVIII-XIX століттях. Тут є православні, католицькі, римські, протестантські, уніатські церкви, мечеті та синагоги.
  • З’їздити до заповідника Фрушка-Гора. Він відомий своєю унікальною флорою та фауною. Також у національному парку багато сербських монастирів — всього їх 16, але більшість досі не відновлено і лежать у руїнах.
  • Вивчити багату історичну та культурну спадщину Нові Саду. У місті працює безліч музеїв, серед найцікавіших – етнічний комплекс Брвнара та Музей Воєводини.
  • Побувати у Петроварадинській фортеці. Вона була закладена у 1692 році, а зараз тут відкрито музей мистецтва. У ясну погоду можна відвідати обсерваторію, а суботами гостей запрошує планетарій.
  • Ознайомитись з місцевою кухнею. У місті на кожному кроці відкриті пекарні зі смачною випічкою, а в ресторанах варто замовити фаршироване курча, ковбаски, телятину з хріном та медову ракію.
  • Спробувати дивовижне пиво місцевої броварні Brauerei MB. Підприємство випускає темний та чорний ель, кілька сортів пилзнера та класичне світле пиво – смачне та досить міцне.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Агадіру: що подивитись, корисні поради
Агадір Агадір знаходиться на Атлантичному узбережжі
Trips
Путівник Лейпцигом: що подивитись, корисні поради
Величне місто Німеччини Лейпциг — перлина Саксонії
Trips
Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради
Мадрид У самому серці Іспанії, на берегах тихої річки
Trips
Путівник по Шарм-ель-Шейху: що подивитись, корисні поради
Шарм ель шейх Шарм-ель-Шейх немов просякнутий теплом
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Галерея Лафайєт: інформація про об’єкт, поради туристам
Галерея Лафайєт у Парижі — розкішна пам’
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips