Путівник по Оману: що подивитись, корисні поради

Оман

Оман — одна з найекологічніших країн світу. Вона дивує великою різноманітністю природних пам’яток: вражаючі пустелі, пишні оази, сонячні пляжі, прозорі водоспади, мальовничі гірські краєвиди. Оман зумів зберегти свою давню самобутність, але при цьому перетворився на комфортабельний курорт із розвиненою інфраструктурою. Країна, в якій колись правила цариця Савська, приваблює туристів чудовими палацами, величними фортами, доглянутими національними парками, чудовими умовами для пляжного відпочинку та підводного плавання.

Путівник по Оману: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія

Султанат Оман розташований на південному сході Аравійського півострова. На півдні країни є Єменські гори, а на північному сході — гори Хаджар. Уздовж узбережжя затоки Омана тягнеться вузька смуга приморської рівнини Ель-Батина. У середній частині Оману розташоване плато, велика площа якого покрита пісками. Постійних рік на території країни немає. Держава з двох сторін омивається водами Оманської затоки та Аравійського моря. Сусідить із трьома країнами — Єменом, Саудівською Аравією та Об’єднаними Арабськими Еміратами. Згідно з адміністративним поділом, Оман складається з 11 мухафаз.

Де і що подивитись

Подорож до Омару – чудова можливість познайомитися із стародавньою східною культурою, старовинними ісламськими традиціями та дивовижною арабською архітектурою. І все це легко доповнити відмінним пляжним відпочинком із численними активними розвагами.

Маскат

Маскат – столиця країни, розташована на узбережжі Оманської затоки. Головні визначні пам’ятки міста зведено у другій половині XX століття під час правління султана Кабуса. Одна з них — мечеть Кабуса — приголомшуюча своїми розмірами біла будівля, головний мінарет якої рушив у небо на висоту 90 м. Внутрішній інтер’єр вражає уяву розкішшю — люстра з підвісками Сваровські вагою 8 тонн, чудовий молитовний килим, що складається з 1,7. . Яскравий зразок сучасної арабської архітектури – Королівська опера, яка є комплексом будівель культурного простору. Цікавими для туристів будуть палац Аль-Алам, монументальний форт Аль-Джалалі, етнографічний музей Бейт-Аль-Зубайр та музей Збройних сил султана.

Салала

Салала – стародавнє місто, в якому правила легендарна цариця Савська. Тут можна поринути в атмосферу традиційного Оману, познайомитися із життям та побутом місцевих жителів. Салала – справжній рай для любителів історичних артефактів. На його території і на околицях знаходяться археологічні пам’ятки: знаменита гробниця Набі Айюба, найдавніше поселення Така, і, звичайно, Самхарам з руїнами палацу цариці Савської. На схилах гір, що оточують місто, ростуть квіти та фруктові сади. Саме тут уперше почали робити рожеву воду, яка стала згодом популярною у всьому світі. Прекрасні білі пляжі, активні водні розваги, сафарі на верблюдах та джипах – це неповний список того, що пропонує туристам Салала.

Низва

Низва – культурна столиця країни, «перлина ісламу». Стародавня столиця Омана дбайливо зберігає унікальні архітектурні пам’ятки – грізний форт Джибрін XVII століття, мечеті Суаль, Аш-Шарджа та Аш-Шаватіна. Тут розташований об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — зрошувальний канал Дарис. Любителі природних чудес можуть вирушити на екскурсію в печеру Ель-Хута, завдовжки близько 3 км або на джип-сафарі до пісків Вахіба. Тим, хто цікавиться історією краю, сподобається подорож до сусіднього села Аль-Хамра, де спосіб життя не змінювався протягом майже 400 років.

Сухар

Сухар — місто-порт, у якому, за легендою, народився знаменитий Синдбад-морехід. Він приваблює туристів білими пляжами та активними морськими розвагами. Неподалік знаходиться острів Саваді – улюблене місце занурення дайверів. Основна архітектурна пам’ятка Сухара – монументальний сніжно-білий форт, зведений ще у XIV столітті. Якщо піднятися на його оглядовий майданчик, можна помилуватися неймовірно прекрасною панорамою міста з вузенькими вуличками, прекрасною мечеттю та околицями. Тут же можна побачити копію корабля епохи Синдбада-мореплавця.

Сур

Сур – невелике приморське містечко, центр будівництва місцевих човнів доу. Місто примітне великою кількістю старовинних будинків з майстерним різьбленим декором та мозаїчними вікнами. Ще одне диво Сура – ​​заповідник гігантських морських черепах. Любителі екстриму не пропускають маловивчену печеру Маджліс Ель-Джинн, висотою до 120 м. Але спускатися до неї можна лише фізично добре підготовленим людям і лише з досвідченим провідником.

Бахла

Бахла — старе місто, яке протягом 500 років було столицею країни. Він оточений величними стінами завдовжки 12 км, з 15 брамами та численними вежами. Фортеця Бахла внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і вважається найдавнішою в країні. У її південно-західній частині можна побачити п’ятничну мечеть, побудовану в XIV столітті, із витонченим скульптурним міхрабом.

Що врахувати, вирушаючи до Оману

 • Оман – країна, де суворо дотримуються традицій ісламу. Туристам слід поводитися тихо під час молитов місцевих жителів. У жодному разі не можна проходити перед тим, хто молиться, або наступати на його килимок. У всі мечеті (крім Кабуса) заборонено вхід особам, які не сповідують іслам. Якщо вирішили відвідати мечеть Кабуса, обов’язково зніміть взуття та дотримуйтесь тиші.
 • Жінкам-туристам не рекомендується приїжджати до країни поодинці. Варто взяти із собою чоловіка чи родича. Якщо їдете в Оман із супутником, який не є вашим чоловіком чи кревним родичем, намагайтеся не демонструвати своїх почуттів у всіх на очах. Навіть близьким людям протилежної статі та подружжю не слід триматися за руки або торкатися один одного у громадських місцях.
 • Відпочиваючим жінкам не варто ходити у відкритому або облягаючому одязі. На пляжі краще бути у закритому купальнику. А в громадських місцях одяг має закривати руки, ноги та волосся.
 • Мандрівникам не слід довго затримувати погляд місцевих жителів. Особливо не рекомендується уважно розглядати жінок, а тим більше фотографувати їх. Майте на увазі, що в Омані жінок пропускають уперед не тільки у дверях, а й у будь-яких чергах.
 • В ісламській країні ступні вважаються нечистими. Не варто демонструвати підошви взуття під час спілкування, це сприймається оманцями як образу.
 • Вживати алкогольні напої тут заборонено. Виняток становлять деякі паби та бари європейського зразка, найчастіше розташовані у готелях. Але пити спиртне можна тільки в місцях його покупки або в номері.
 • Майте на увазі, що в Омані ліва рука вважається нечистою. Давати чи передавати щось потрібно лише правою рукою. Також уникайте особливо жестикулювати у громадських місцях. Деякі жести можуть бути образливими для місцевих жителів. Наприклад, не можна вказувати на людину чи кликати когось одним пальцем.

Визначні пам’ятки

На території Оману зосереджено безліч дивовижних археологічних пам’яток історії та природних пам’яток. Стародавні фортеці, величні мечеті, які височіють на тлі сліпучих пісочних пляжів, прозорої блакитної води та пишної зелені оаз, роблять відпочинок тут казковим.

Найкращий час для відвідування Оману

Більшість країни розташована в зоні сухого тропічного клімату. Дощі йдуть дуже рідко, у деяких районах бувають лише кілька днів на рік. Взимку тут теплі, середня температура повітря близько +20 ºС. Літо спекотне, повітря прогрівається до температури +32 ºС…+34 ºС. Найкращий період для відпочинку в країні — з вересня до квітня.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

 1. Максим

  Дякую за информацию! Власне за два тижня лечу в Салалу

  Відповіcти

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Путівник по Ірландії: що подивитись, корисні поради
Ірландія – острівна держава, розташована в північній
Trips
Путівник по В’єтнаму: що подивитись, корисні поради
В’єтнам В’єтнам, мов древній дракон, витягнувся
Trips
Відень
Путівник по Відню: що подивитись, корисні поради
Відень Біля підніжжя Альп, на березі Дунаю, стоїть
Trips
Путівник по Флоренції: що подивитись, корисні поради
Флоренція Флоренція – звучить як музика і сповнює натхненням.
Trips
Центр мистецтв королеви Софії: інформація про об’єкт, поради туристам
Національний музей «Центр мистецтв королеві Софії»
Trips