Путівник Ташкентом: що подивитись, корисні поради

Ташкент

Ташкент – сучасний мегаполіс, який зумів зберегти всю чарівність східної культури. Місто приваблює туристів неповторним колоритом Середньої Азії, різноманітністю архітектурних форм та дивовижним переплетенням давнини та сучасності. Величні куполи мечетей, барвисті мозаїки, прохолодні фонтани – все це приготував для гостей багатоликий Ташкент.

Путівник Ташкентом: що подивитись, корисні поради

Райони Ташкента

Згідно з адміністративним поділом, місто складається з 11 районів. Найбільш привабливі для мандрівників чотири райони. Юнусабадський . Частина міста, в якій знаходиться найбільше визначних пам’яток. Тут розташований Державний музей історії республіки, Японський сад, телевежа з оглядовим майданчиком. Але треба враховувати, що у цьому районі найдорожчі готелі.

Шайхантахурський . Сподобається шанувальникам східної архітектури, які зможуть помилуватися мечетями, мавзолеями та медресе. Крім того, тут можна відпочити у чудовому Парку відпочинку, відвідати Палац мистецтв.

Мірабадський . У цьому районі розташовані парки, аквапарк та Льодовий палац, де зможуть розважитись як дорослі, так і діти.

Яккасарайський . Частина міста, яка приваблює любителів історії. Саме тут розташовані старовинні фортечні мури, Музей прикладних мистецтв. Маленькі туристи зможуть подивитись виставу у Ляльковому театрі.

Визначні пам’ятки

У Ташкенті на кожному кроці туриста чекають неймовірні відкриття та казкові місця. Східна архітектура, пам’ятники історії, прохолодні сади та парки, галасливий ринок та затишні кафе – все це неможливо побачити за кілька днів. Найкраще скласти список найцікавіших місць, які обов’язково потрібно відвідати.

Населення

У Ташкенті проживає понад 2,5 млн осіб. Основну частину жителів становлять узбеки – близько 63%. Також тут велика російська діаспора – до 20% населення Ташкента. У місті мешкають представники та інших національностей: татари, корейці, таджики, уйгури.

Коротка історія

Найбільш ранні згадки про поселення біля сучасного Ташкента датовані II – I століттями до зв. е. Тоді його називали Чач-тепа чи Шаш-тепа. Назва “Ташкент” з’явилося в XI столітті, що в перекладі з узбецької мови означає “місто з каменю”.

У XIV – XV століттях місто було частиною імперії Тамерлана. Епоха освіти та культурного розвитку в Ташкенті посідає XVI століття, час правління Суюнчходжа-хана. Активно розвивається узбецька мова, при дворі збираються освічені на той час – вчені, поети, письменники. За указом хана у місті було зведено всесвітньо відомий чарбаг «Кайкаус» – сад, що з чотирьох частин. Він став найпопулярнішим місцем проведення свят, наукових диспутів, літературних читань. Тут же було збудовано ставку хана Ташкента. У першій половині XVII століття місто стало резиденцією ханів Казахського ханства.

Наступний етап історії міста – створення Ташкентського ханства з правителем Юнусходжа. Однак воно проіснувало недовго, лише до 1807 року. У тому року Юнус-ходжа помер і Ташкент перейшов у Кокандское ханство.

У 1865 році місто увійшло до складу Росії і стало центром Ташкентського повіту. Відомо, що у другій половині ХІХ століття тут був невільничий ринок.

Після приходу радянської влади (з 1918 по 1924) Ташкент був столицею Туркестанської республіки. 1924 року місто стало спірною територією, на яку претендували Казахстан та Киргизія. Але в результаті він увійшов до складу Узбецької РСР і став її столицею.

1966 став катастрофічним для Ташкента. У цей час стався сильний землетрус, який завдав великих збитків місту.

З 1991 року Ташкент – столиця незалежного Узбекистану.

Багате історичне минуле відбилося на всьому образі міста, зафіксувалося в багатьох місцях, які викликають інтерес у туристів з усього світу.

Бюджет поїздки

Перед поїздкою необхідно розрахувати приблизний бюджет, який знадобиться для подорожі:

Бронювання готелю Оренда квартири Проїзд у таксі Вартість бензину Середній чек у ресторані
від 51 $/ніч від 60 $/ніч Посадка – 0.6$, 1км – 0.2$ 0.51 $/літр 18 $ за двох

Найкращий час для поїздки в Ташкент

Клімат у місті помірно-континентальний, ближчий до субтропічного. Влітку температура іноді досягає +40 ºС. Часто спостерігається чилля – період денної літньої спеки за абсолютно безвітряної погоди. Зими тут зазвичай м’які, але іноді температура падає до -20 ºС…-25 ºС. Найкращі періоди для відвідування Ташкента – травень-червень та вересень-жовтень.

Любителі електронної музики з’їжджаються до Ташкента у другій половині серпня. У цей час тут проводиться щорічний Міжнародний фестиваль електронної музики Dance Music Fest, гостями якого стають музиканти з ближнього та далекого зарубіжжя.

Що потрібно зробити туристу в Ташкенті

  • Завітати до центру духовності Ташкента – площа Хаст Імам. Тут розташована найбільша архітектурна пам’ятка історії Узбекистану – ансамбль Хазрет Імам. Будівництво перших будівель було розпочато ще у XVI столітті. З того часу на площі з’явилися дві мечеті, Мавзолей і дві медресе. Хазрет Імам відомий в ісламському світі як місце зберігання знаменитого Османа.
  • Прогулятися площею Незалежності. Можна неквапливо пройтися зеленими алеями, насолоджуючись прохолодою численних фонтанів. На площі розташовані Монумент Незалежності, пам’ятник Щасливої ​​матері, велична колонада із 16 колон.
  • Помилуватися Ташкентом з висоти. Оцінити масштаби мегаполісу, побачити гармонійне переплетення архітектури давнини та сучасності можна з оглядового майданчика телевежі. Її висота – 375 м, а оглядовий майданчик влаштований на 100-метровій позначці.
  • Побачити овіяне легендами Медресе Кукельдаш. Побудований ще в XVI столітті навчальний заклад, який тривалий час був культурним центром Ташкента. У ХІХ столітті тут була ханська фортеця. Згідно з однією з легенд, саме з її стін скидали у мішках невірних дружин.
  • Познайомитись із величною мечеттю Ходжа Ахрар Валі. Фундамент білої красуні-мечеті Джамі був закладений у IX столітті. З того часу будівля не раз була зруйнована та відновлена. Але сьогодні можна помилуватися куполом мечеті та медресе Кукельдаш, які збереглися у первісному вигляді.
  • Розглянути палац князя Романова. Модерновий стиль будівлі, збудованої у XIX столітті, вибивається із загального архітектурного пейзажу Ташкента. Палац був побудований для онука Миколи I, який відбував у ньому заслання за крадіжку.
  • Провести день у Ботанічному саду. У цій чудовій зоні зібрано близько 4500 видів рослин із різних кліматичних поясів.
  • Заглянути до Японського саду та відвідати чайний будиночок – улюблене місце прогулянок мешканців та гостей міста.
  • Зробити покупки на ринку Чорсу. Так приємно поринути у колористику галасливого, яскравого Сходу, відчути запахи фруктів, спецій та трав, оцінити неймовірно смачні східні солодощі!
  • Спробувати страви національної кухні. У Центрі плову вам запропонують кілька видів цієї узбецької страви. Також обов’язково варто скуштувати нари, кози, манти, лагман, шашлик, які готують за місцевими рецептами. У Ташкенті широко представлена ​​вулична їжа. Можна замовити будь-яку страву на відкритому мангалі прямо на тротуарі та насолоджуватися процесом її приготування.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Шарм-ель-Шейху: що подивитись, корисні поради
Шарм ель шейх Шарм-ель-Шейх немов просякнутий теплом
Trips
Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Агадіру: що подивитись, корисні поради
Агадір Агадір знаходиться на Атлантичному узбережжі
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради
Мадрид У самому серці Іспанії, на берегах тихої річки
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Путівник по Берхтесгадену: що подивитись, корисні поради
Берхтесґаден Берхтесгаден відомий як один із найкращих
Trips
Галерея Лафайєт: інформація про об’єкт, поради туристам
Галерея Лафайєт у Парижі — розкішна пам’
Trips