Свято вина та сиру: 10 причин відвідати Львів

Львів можна назвати гастрономічною столицею України. Мешканцями міста дбайливо зберігаються Галицькі традиції пивоваріння, споживання вина, виробництва сиру та приготування кави. У Львові у жовтні проводиться свято вина та сиру, яке триває три дні. Це свято має десять особливостей.

1. Винна пошта

За бажанням можна порадувати свого близького за допомогою ексклюзивного листа. Голубина пошта пішла у минуле, і організатори свята пропонують охочим скористатися цікавою пропозицією. Зробити це можна з площі Ринок, відправивши арт-листівку «Зі Львова з любов’ю» та в подарунок ще й пляшку вина. Послання буде доставлене до будь-якої точки світу.

2. Гастрономічний тур

Тим, хто хоче знати, чим відрізняються ементаль, грюєр, гауда, зінфандель, кьянті, горгонзола, брусен та данаблу, слід відвідати це свято. Після цього можна буде безпомилково вказувати, що з цього списку є сиром, а вином.

3. Глінтвейн-паті

Такий напій, як глінтвейн, допоможе зігрітися взимку. Той, хто побував на святі вина та сиру у Львові, зможе навчитися правильно готувати цей напій, дізнатися які спеції та вино використовувати, а також спробувати та продегустувати глінтвейн.

4. Дегустація вина

Сомельє (професійні дегустатори вин) ознайомлять усіх бажаючих з історією різних сортів вина та таїнством дегустації, а також навчать, як правильно підбирати до вина сир.

5. Сільський колорит

Організатори подбали про те, щоб гості свята якомога невимушеніше відпочивали. Сільський колорит можна знайти прямо у центрі Львова. З пляшкою вина можна розташуватися всією компанією за дубовим столом, зробленим у вигляді бочки, на солом’яних диванах прямо на площі.

6. Сирно-винний ресторан

Тим, хто приїхав на свято разом зі своєю другою половинкою, зовсім не потрібно шукати відповідного ресторану, на площі облаштовано місце, де можна провести незабутнє побачення.

7. Сирні майстер-класи

Разом із різними сортами сиру, які більше ніде не скуштувати, на святі, на ярмарку сирів, можна ознайомитись із традиціями приготування української бринзи.

8. Львівський сирник

Сирник є традиційним десертом мешканців Львова. Шеф-кухарі, щоб нагодувати велику кількість сирних гурманів, готують для міського свята величезний сирник, якого дістанеться всім.

9. Дитячі радості

Не залишили поза увагою організатори свята та дітей. Для них теж вигадали розвагу – разом з дитиною можна взяти участь у смачному, захоплюючому майстер-класі з ліплення із сиру їстівних дитячих іграшок.

10. Винний портрет

Після дегустації всіх делікатесів свята можна замовити собі на згадку свій портрет, який напишуть вином львівські художники Володимир та Марія Гавриш. Як чорнило художники використовують вино двох відтінків – рожевого та темно-червоного.
Вино та сир є ідеальним, перевіреним століттями, кулінарним поєднанням. І свято вина та сиру допоможе ще раз у цьому переконатися. А написаний вином портрет подумки повертатиме до Львова, на свято кулінарної культури.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук