Кораловий риф у Ейлаті

Блакитне море та високі гори – який тандем може бути прекраснішим? Адже саме цим пишнотою можна повністю насолодитися в Ізраїлі, а точніше, в його курортному місті Ейлат, де блакитна гладь дивовижно поєднується зі скелястими вершинами.

Ця ділянка узбережжя Червоного моря оточена Ейлатськими та Моавськими горами. Але головне аж ніяк не на поверхні – саме під водою знаходиться основна пам’ятка Ейлата – чудовий кораловий риф. Він приводить пірнальників у захоплення не тільки величезним безліччю риб, що плавають у тих глибинах, а й химерним переплетенням лабіринтів, заток і каньйонів. Цей риф давно став своєрідною Меккою для аквалангістів з усього світу. Там, у глибині водної гладі, забувається абсолютно все!

Зупинитись можна також у багатьох готелях, таких як Herods Vitalis Spa , Leonardo Plaza Hotel Eilat , Dan Panorama Eilat та інші.

Природа рифу

Кораловий риф в Ейлаті відносно невеликий – 1200 метрів – і розкинувся він уздовж берега. Цей риф – єдиний, що є на території Ізраїлю, саме тому йому надано статус природного заповідника, що не заважає приїзду в ці місця десятків тисяч аквалангістів.

Сам риф утворений двома стінами коралів. Перша опускається до 3-4 метрів, а за нею знаходиться велика піщана смуга, прикрашена парою величних скель – Ісус та Мойсей. Друга є прямовисною стіною і йде під воду на порядок глибше – до 35 метрів. У цих чудових заростях коралів мешкають незліченні риби різних форм і відтінків. Дивно, але тут живуть близько 270 видів коралів, які стали притулком для більш ніж 2500 риб та інших представників фауни, тим більше, що деякі мешкають виключно в Червоному морі. Тут і черепахи, і черепашники, і морські їжаки, і раки, і восьминоги, і риби, і каракатиці, інколи ж запливають дельфіни, що розважають туристів.

Туристичні точки

Незважаючи на всю пишність коралового рифу в Ейлаті, туристи облюбували кілька найбільш чудових місць, де і відбуваються занурення – це дві імениті скелі і так звані японські сади. Якщо до перших доведеться добиратися мостом, розташованим у північному секторі заповідника, то до «Японських садів» дорога веде на південь.

Кораловий риф у Ейлаті

© LeonP / Shutterstock

«Сади» не дарма вважаються найбільш охоронюваними у всьому заповіднику. Адже це найбільша туристична точка Ейлата. Вони розкинулися на 500 метрів і опускаються углиб у вигляді двох величезних щаблів. Контроль за нирцями надзвичайно суворий – регулюється їх кількість, а також перевіряється виконання ними всіх розпоряджень. Причина – чутливість екосистеми коралового рифу. Тож екологічний баланс – понад усе!

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук