Китайський Новий рік та традиції його святкування

Щорічно зростає кількість людей, які цікавляться традиціями та культурою Китаю, а також святкуванням Нового року за китайським календарем. Незважаючи на те, що Захід вже відсвяткував це свято більше місяця тому, рік дерев’яної Кози в Китаї настав зовсім недавно.

Коли святкується китайський Новий рік у 2015 році

Новий рік у Китаї святкується з 21 січня – по 21 лютого – рік у рік ця дата змінюється. Тому цей день ще називають місячним новим роком. Пов’язано це з тим, що він настає в другий молодик після зимового сонцестояння. Але є ще й астрологічний календар, яким ведеться хронологія Фен-Шуй і Ба-Цзи.

Наступ Нового року у китайців символізує прихід весни. Масштабність свята весни (Чуньцзе) вражає – помпезно прикрашені магазини та ресторани, хлопавки, феєрверки та петарди. Розмах святкувань здивує будь-якого туриста.

Китайський новий рік 2015

© ladaray.wordpress.com

Традиції китайського Нового року

Китайці, як і ми, люблять Новий рік і готуються до нього заздалегідь – прибирають квартири, готують смаколики, викидаючи все непотрібне, щоб звільнити місце для щастя та багатства. Після того, як житло прибрано, по квартирі розставляють фігурки із символом Нового року.

Відповідно до традицій, китайський Новий рік відзначають цілих 15 днів. Щодня має свій статус. Наприклад, в останній день тут влаштовують фестиваль ліхтарів. А загалом китайці, як і ми, люблять ходити в гості. Але дарувати в них прийнято не так подарунки, як гроші, які подаються в червоному конверті. Червоний колір символізує багатство та щастя.

Китайський новий рік 2015

© avaxnews.net

Китайський новий рік 2015

© wtd.unwto.org

Як не дивно, одним із головних символів Нового року у Китаї є мандарини. Вони є символом удачі та везіння. Фрукти у вазах прийнято розставити по всьому будинку.
Щодо нарядів, то в Китаї прийнято надягати на Новий рік все нове, інакше зі старим одягом можуть перенестися всі неприємності.

Мандарини, один із символів китайського Нового року

© tuku.cn

Святкові феєрверки, китайський Новий рік

© china2025.nl

Якщо ви хочете зустріти Новий рік  ще раз – зробіть це у Китаї!

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук