Пивоварня Гіннес у Дубліні

Пивоварня розташована на St. James Gate, що у місті Дублін, і є те місце, де виробляють всесвітньо відомий Гіннес. Вже котрий рік вона затьмарює уми ірландців не гірше за Вифлеємську зірку! А сам Гіннес, без сумніву, найславетніше місцеве пиво. Популярні й затребувані настільки, що пивоварня щодня варити близько 4 000 000 пінтів цього напою, який потім споживається всередині країни, навіть не доходячи до експорту.

Житло

Згідно з всезнаючою вікіпедією, ще одну пивоварню Гіннес, розташовану в Лондоні, закрили ще в 2005 році. Це означає, що любителям хмільного напою доведеться пливти морем саме в Дублін. Тут і постає питання про житло. Якщо ви забезпечені людиною і можете дозволити собі чималі витрати, то краще підібрати один з дорогих готелів, яких в місті маса – The Merrion Hotel, Westbury Hotel, Fitzwilliam Hotel Dublin, Shelbourne Dublin, A Renaissance Hotel та інші. Але є й недорогі варіанти – The Spire Hostel, Citi Hostels, Mount Eccles Court Hostel та ще безліч подібних.

По суті, Гіннес – це стаут, що є різновидом портера. Сам же портер є темним пивом, що володіють насиченим смаком, з винним присмаком, а також помітним ароматом солоду. Саме пиво вариться на основі ячменю. За рахунок чого пивовари отримують настільки насичений темний колір? Цього дозволяє досягти спеціальна технологія обсмажування ячмінних зерен шляхом засипання їх у особливий барабан. Сам барабан вмонтовано у велику піч, у якій відбувається циркуляція повітряних потоків. Саме це гаряче повітря обсмажує зерна. В результаті вони набувають не тільки коричневого відтінку, але й приємного смаку.

Бочки пивоварні Гіннес

© Mike Anderson

Після цього приходить черга бродіння. І тут помилитися з вибором інгредієнтів протипоказано. Пиво варять із використанням дріжджів із тих грибів, сорт яких вирощував особисто Артур Гіннес. А ось вода в броварню надходить аж ніяк не з річки Ліфей, а доставляється з гір Віклоу, розташованих не надто далеко від Дубліна у напрямку на південь. Саме вода, як стверджують ірландські любителі портера, стала тим, що відрізняє продукт із броварні Гіннес від іншого потоку.

Пивоварня Гіннес у Дубліні

© sumacova

Можливо відразу ви особливої ​​різниці так і не відчуєте, але коли повернетеся до більш поширеного портеру, то зрозумієте, що відмінності є. Навіть незважаючи на відсутність горезвісних консервантів, що робить честь Гіннесу, він може досить довго стояти і не зіпсуватися. Причина тому – хміль, тож навіть 2 століття тому його без побоювання возили до столиці Англії.

Звичайно, щоб зварити 4 000 000 пінтів на день, розлити їх у бочки з алюмінію та розіслати по всій Ірландії – треба попітніти. Доводиться мати у своєму розпорядженні величезні резервуари, хоча нещодавно порушувалося питання, щоб перенести пивоварню в передмістя Дубліна. До речі, всі ірландські паби працюють до 23.00, тому багато хто «зависає» в них вечорами. Втім, нещодавно народ вирішив виявити непокірність та в односторонньому порядку висловився за продовження роботи пивних до 01.00. Але на шляху стала статистика – після такого ходу продуктивність праці помітно впала, і довелося все повернути на круги своя. Природно, ручатися за слова ми не можемо, бо дізналися все від місцевого мешканця. Особливо якщо врахувати, що багато в розмові так і не було зрозуміло, але сенс його був саме таким, а сам ірландець розповідав усе досить довго і дуже емоційно.

Пивоварня Гіннес

© picturesbyjoe

Пивоварня Гіннес у Дубліні

© Raymond

Не можна побувати в Дубліні і не пройтися вгору St. James Gate. Так можна потрапити до знаменитого Gravity Pub і скоротати час у ньому за пінтою доброго Гіннесса, дивлячись на велике місто і розуміючи, що десь серед цих сучасних (і не дуже) споруд причаїлася ще маса пабів, у яких сидять і випивають веселі ірландці. Але це не єдина нагода заглянути в Gravity Pub. Ще один – можливість скуштувати унікальні сорти напою, які подаються виключно в цьому пабі, оскільки варяться в обмеженому обсязі. Суть портера залишиться незмінною, проте нові нотки в його смаку точно варті того, щоб спробувати такий Гіннес!

Gravity Pub, Дублін

© picturesbyjoe

Gravity Pub

© Hermano

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук