Що подивитися в Ялті навесні – архітектура

Поки вода в Чорному морі не прогрілася і до 15 градусів тепла, купання відкладається на другий план. Адже весна в Криму – найромантичніша і найкрасивіша пора року, коли відвідувати ялтинські пам’ятки найприємніше.

Історичні та архітектурні пам’ятки Ялти

Цікавих місць у Ялті дуже багато. З розмов кримчан стає ясно, що навіть вони, корінні жителі півострова, відвідали не всі  місцеві визначні пам’ятки . Що тоді говорити про туристів, які приїжджають сюди на кілька днів чи кілька тижнів?

Ялтинська набережна

Незабутня вечірня прогулянка набережною, біля якої пришвартовані численні судна, облаштовані під кафе, затишні ресторани, що м’яко хитаються на хвилях. Ілюмінація робить саме місто схожим на грандіозний корабель, готовий до відплиття. Вдень можна відвідати вузькі звивисті вулички старого міста, справжнє джерело старовинної портової культури, колишній район проживання рибалок, вантажників, сезонних робітників. Відпочиваючий знайде вірний орієнтир для повернення з найдальших куточків Ялти,  забронювавши готель  саме тут, у спокійній оазі весняного відпочинку.

Тутешні апартаменти гарні також тим, що дозволяють вчасно дістатися до місця відправлення екскурсій вглиб півострова, не витрачаючи зайвого часу, не плутаючи по вулицях ранкової Ялти.

Воронцовський палац

Палац  зводив англієць, над парком працював німець, а один фасад будівлі все ж таки вийшов у східному стилі. У захваті приводить не так будинок, обриси якого схожі на «тризуб Ай-Петрі», як оздоблення величезного парку. Тут є і мавпо дерево, і озеро з лебедями, і фонтани, водоспади. Навіть навесні, коли в Алупці, та й взагалі у Великій Ялті, не так багато відпочиваючих, увечері довгі стежки Воронцовського палацу завжди багатолюдні.

Масандрівський палац

На відміну від Воронцовського, Масандрівський палац віє не лише теплом південного берега Криму, а й своєю строгістю, розкішшю та монументальністю. Він був збудований ще до Жовтневої революції, але тут так любили відпочивати керівники СРСР, що аж до оголошення України незалежною державою, палац з експозицією ХІХ століття та парк із численними представниками флори цих та заморських країв було закрито від очей туристів. Тепер це державний музей.

Лівадійський палац

Цей палац став останнім для Романових і був збудований у 1911 році. Він відрізняється незграбністю форм і безліччю колон, чим схожий на якийсь університет, побудований у стилі класицизму. Тут справді часто проводяться міжнародні наукові конференції, а 1945-го в Лівадії на Ялтинській конференції збиралися Сталін, Черчілль та Рузвельт. Туристи можуть зайти всередину будівлі і подивитися на 3 зали, а також прогулятися зеленим парком, що простягається до самого моря.

Юсупівський палац

Ще одна гарна будівля епохи царизму –  Юсуповський палац , в якому також побували лідери 3-х великих країн-переможниць у Другій світовій війні. У Кореїз їх запросив пообідати Йосип Сталін. Сама визначна пам’ятка оточена мальовничим парком, який оформлював знаменитий садівник Карл Кебах. Сьогодні в саду понад 7,5 тисячі рослин, у тому числі реліктові дерева. На території є невеликі басейни з гарними фонтанами.

Стародавні печерні міста поряд з Ялтою

Стародавні міста поблизу Бахчисараю – Магуп-Кале та Ескі-Кермен, що колись входили до складу князівства Феодоро, Чуфут-Кале розташовані на дузі кола, центром якого є Ялта.

Інші визначні пам’ятки

Крім того, навесні, поки народу небагато, можна побувати в:

 • Ластівчиному гнізді , самому фотографованому місці Ялти;
 • Великому каньйоні Криму;
 • Фороської церкви ;
 • вірменської церкви Святої Ріпсімі;
 • палацах «Кічкіне», «Дюльбер» та Еміра Бухари;
 • музеях Пушкіна, Чехова та Лесі Українки;
 • історико-літературний музей;
 • дачі Чехова;
 • парках Сімеїзу, Гурзуфа, Гаспри, Форосу;
 • Нікітському ботанічному саду ;
 • заповіднику  Мис Мартьян  поруч із Микитою;
 • «Поляни Казок» та зоопарку «Казка» ;
 • інших місцях, яких не перерахувати відразу.

Читайте також: Природні пам’ятки Ялти, які варто відвідати навесні

Де зупинитися у Ялті

Ялта є найпопулярнішим морським і, мабуть, найдорожчим українським курортом. Але ціни лякають, як правило, лише влітку та в першій половині осені. А навесні, доки туристів небагато, у Ялті можна оселитися з мінімальними витратами.

Жити можна як у самій Ялті, так і в прилеглих до неї селищах, інакше званих Великою Ялтою.

Незалежно від сезону, сама Ялта вважається найдорожчим місцем відпочинку. А ось в  Алупці ,  Сімеїзі ,  Форосі  або  Гурзуфі  ціни більш щадні. Хоч готелів тут і небагато, але достатньо приватних територій із відмінними умовами проживання.

Бажаємо вам вдалого відпочинку та сподіваємося, що наша стаття вам стане корисною при плануванні своєї подорожі чарівною весняною Ялтою!

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук