10 найнезвичайніших місць Трансільванії

Захоплюєтеся містикою та готикою, цікавитесь замками вампірів, а в дитинстві любили слухати страшні історії? Значить у Трансільванії, на батьківщині вампірів і перевертнів, вам сподобається — цей регіон буквально переповнений зловісними таємницями та загадками. Трансільванія знаходиться у північно-західній частині Румунії. Область оточена похмурими горами і часто покрита густим лісом. Поїздка до цієї частини Румунії приведе вас у справжню казку — десь досить страшну, але здебільшого чарівно красиву.

Мода на страшні легенди у цьому регіоні розпочалася зі знаменитого роману Брема Стокера «Граф Дракула», а потім естафету перехопив кінематограф — було знято чимало фільмів та серіалів про вампірів. Крім вампірської романтики тут знайдуться й інші визначні пам’ятки — на вас чекає захоплююча подорож регіоном на тлі розкішних гірських пейзажів, старовинних готичних замків і румунськи квітчастого колориту. І все це неодмінно буде приправлено гарною порцією містики та зловісних легенд.

Зупиніться у будь-якому з гостинних міст Трансільванії та на повні груди вдихніть прохолодне повітря Карпат — це стане початком пригод, які запам’ятаються надовго. Але не варто розслаблятися під час прогулянок моторошним лісом Хойя-Бачу або заплутаними коридорами замку Бран. І якщо вам здасться, що вдалині промайнула дивна тінь — не поспішайте перевіряти, що це було, а раптом легенди будуть правдою?

Стародавній Клуж-Напока

Це місто вважають негласною столицею Трансільванії. На початку ІІ століття н.е. він став базою одного з римських легіонів, потім майже повністю зруйнований і знову відбудований угорцями в XIII столітті. Нині тут дух старовини чудово уживається із сучасними віяннями — у Клуж-Напоці вдень можна подорожувати та милуватися пам’ятками, а вночі брати участь у галасливому житті клубів та дискотек. Серед туристів дуже популярні екскурсії до старовинного римо-католицького храму Святого Михайла, в якому коронувалися багато відомих князів Трансільванії. Крім нього, у місті збереглося чимало історичних пам’яток. Найвідоміший із них знаходиться на центральній площі. Це монумент на честь Матьяша Першого Корвіна – короля Угорщини. Якщо ви збираєтеся подорожувати регіоном,

Найцікавіші місця: етнографічний музей, старовинний цвинтар Hazsongard, Ботанічний сад, соляна шахта Salina Turda, озеро Fantanele, водоспад Bridal Veil Falls.

Бермудський трикутник Трансільванії

Якщо скласти список найстрашніших місць на планеті, то ліс Хойя-Бачу обов’язково потрапить до трійки лідерів. Існує легенда, що на початку минулого століття місцевість, яка була до того абсолютно нормальною, через незрозумілі причини змінилася до невпізнанності. Ліс покинули звірі та птахи, стовбури дерев поступово зігнулися під неймовірними кутами, а земля вкрилася густим мохом. Першою жертвою Хойя-Бачу став пастух, який безслідно зник тут разом з отарою овець. Потім ще кілька сміливців, які наважилися погуляти в цьому загадковому місці, не повернулися додому. Вчені намагалися дослідити аномальну зону, але нічого не виявили, лише додали ще одну загадку — у центрі лісу було знайдено круглу галявину, на якій немає рослинності. За однією з версій, це сліди посадки НЛО — інших правдоподібних пояснень ще ніхто не висунув.

Ласкаво просимо до казки Уолта Діснея

Брашов – гостинне і дуже красиве місто, розташоване в оточенні вершин Східних Карпат. Він відомий своїми гірськолижними курортами та дуже красивою природою. Тут м’який та приємний клімат, тому туристи приїжджають сюди цілий рік. Тим більше, що місто знаходиться на дуже зручній транспортній розв’язці — щодня із залізничного вокзалу відправляється близько 20 поїздів до різних регіонів Румунії, Чехії, Угорщини та Словаччини. Головна пам’ятка Брашова – приголомшлива, немов скопійована з середньовічної казки або мультфільму диснеївського мультфільму. Його вулиці та площі настільки гарні та харизматичні, що тут часто знімають історичні фільми. У місті та його околицях можна знайти чимало цікавих старовинних будівель та церков, а неподалік, на відстані всього близько 30 км, розташований знаменитий замок Бран.

Найцікавіші місця: Чорна церква, площа Сфатулуй, храм Святого Варфоломія, будинок фрау Хіршнер, ворота Катерини, найвужча вулиця Європи Страда Сфорії, театр Маріонетки.

Архітектура міста Брашів

Брашов © Yevhenii Chulovskyi / Shutterstock

Візит у гніздо вампірів

Бран – зловісний і прекрасний, знаменитий у Трансільванії Замок Дракули. У легендах йдеться про те, що саме він протягом століть був резиденцією могутнього вампіра. Деякі джерела стверджують, що реальний прототип Дракули – король Валахії Влад Цепеш любив полювати в цих краях. За іншими відомостями, він лише раз зупинився тут переночувати. Що насправді є істиною неясно, але одне залишається фактом — якщо десь у Трансільванії існує нечиста сила, то вона, напевно, уподобала замок Бран. Його довгі, вузькі та звивисті коридори утворюють справжній лабіринт, що викликає стійке почуття страху та відчуття, що за вами спостерігає чийсь поганий погляд. Величні гарні зали змінюються невеликими кімнатами, і вже за кілька хвилин дуже хочеться повернути назад — на свіже повітря. Але й у дворі замку напруга не відпускає — там знаходиться старовинна криниця. За легендою, це єдиний вхід у зловісні таємні помешкання Брана, розташовані глибоко під землею. І десь там, лежачи в розкішній труні, чекає на своє пробудження древній повелитель замку. Ну а якщо екскурсія не доставила очікуваних гострих відчуттів – відвідайте лабіринти «Дома Жахів», розташовані поряд із центральним входом.

Цікавий факт: замок Бран тривалий час перебував у запустінні, поки його не відреставрував за свої кошти Френк Форд Коппола. Саме тут він зняв свій знаменитий фільм “Дракула”.

Знаменитий у Трансільванії замок Дракули – замок Бран.

Замок Бран, Румунія © cge2010 / Shutterstock

Витончена архітектура Пелеша

Це один із найнеймовірніших замків Трансільванії. Він розташований у долині гірської річки Прахова, на стародавньому торговому шляху, що сполучає цей регіон із Валахією. Пелеш почав будуватися наприкінці XVIII століття за наказом короля Кароля I, що сумує за землями рідної Німеччини. Головною вимогою до проекту була оригінальна архітектура, і результат перевершив найсміливіші очікування. Замок виглядає як класичний особняк в альпійському стилі, але італійська елегантність його обрисів напрочуд поєднується з естетикою німецького неоренесансу. Вже здалеку літня королівська резиденція вражає своїм майстерно виконаним фасадом, а під час екскурсії палацом ви зможете помилуватися майстерністю та різноманітністю стилів, у яких виконані інтер’єри його кімнат та залів.

Середньовічні чари Сігішоари

Місто не дарма називають Трансільванською перлиною – поїздка сюди перенесе вас у далеке минуле. Повертають у реальність лише сучасного вигляду таблички «історичний монумент», які тут прикріплені майже до кожної будівлі. Тут навіть є вулиця, де абсолютно всі будинки вважаються пам’ятниками — недаремно Сігішоара знаходиться під захистом ЮНЕСКО.

Гуляючи містом, не пропустіть головну пам’ятку – будинок, в якому народився і провів перші 4 роки життя Влад Дракула. Ще він відомий тим, що його батько видав тут документ, у якому Сігішоара вперше була названа своєю румунською назвою. Знайти будинок буде дуже легко – зараз у ньому відкрито популярний ресторан Casa Dracula, про що повідомляє яскравий покажчик.

Найцікавіші місця: музей у Годинниковій вежі, собор Святої Трійці, церква Святого Миколая.

Вулиці Сігішоара

Сігішоара, Румунія © emperorcosar / Shutterstock

Криваві таємниці Поенарі

Замок Поенарі входить до обов’язкової програми всіх, хто приїжджає до Трансільванії заради так званих «Дракула-турів». Зараз фортеця перебуває у зруйнованому стані, але, незважаючи на це, користується величезною популярністю серед шанувальників вампірської тематики. Існує версія, що саме вона є справжнім замком Дракули, а чи не Бран. Останній згадується лише у легендах та романі Брема Стокера, а Поенарі довгий час був однією з головних резиденцій Влада Цепеша, що підтверджують історичні документи. У XV столітті він звинуватив мешканців прилеглого містечка Тирговіште у вбивстві свого брата, після чого жорстоко стратив усю місцеву знать, а городян змусив працювати у своїй фортеці — зміцнювати стіни та добудовувати нові оборонні вежі. Достовірно відомо, що тутешні підземелля використовувалися для катувань і страт ворогів Цепеша. Існує легенда, згідно з якою Олена, дружина графа, наклала на себе руки, кинувшись у прірву з одного з майданчиків замку. Це місце можна відвідати під час огляду руїн Поенарі.

Стародавня Алба-Юлія

Антична історія, золоті копальні, стародавні дороги та військові фортеці Великого Риму — ось що таке Алба-Юлія. Колись це місто мало стратегічне значення і навіть згадувалося в географічних працях Птолемея. Звідси Імперію вирушали каравани з дорогоцінним металом, а римські легіони охороняли скарби від набігів варварів протягом усього шляху. У XVI столітті Алба-Юлія стала столицею не тільки цього регіону, а й румунських князівств, що об’єдналися, — Молдови та Валахії. Зараз це досить великий промисловий та культурний центр Трансільванії. Тут навряд чи сподобається любителям галасливих вечірок та нічних клубів, але буде дуже цікаво знавцям античної та середньовічної історії.

Найцікавіші місця: руїни фортеці Апулум, фортеця Алба-Кароліна, собор Святого Михайла, Національний музей Алба-Юлії.

Культурна та гастрономічна столиця Румунії

Відпочити від похмурої готики та легенд про криваві злодіяння графа Дракули можна в Сібіу. Тим більше, що це яскраве та сонячне місто розташоване всього за 90 миль від Брашова. Він має багато назв — у Румунії його звуть столицею Семи Цитаделів, на згадку про історичне минуле, найкрасивішим містом Трансільванії, гастрономічною і навіть культурною столицею Європи. І всі вони якнайкраще описують те, що чекає на гостей Сібіу — чудова барокова архітектура, безліч історичних музеїв та ресторани з розкішною національною кухнею. Тут ви зможете скуштувати традиційні курячі бульйони з рисом та овочами, знамениту румунську мамалигу, найсмачніший гивеч – м’ясне рагу з овочами, та безліч інших незвичайних страв. І не забудьте замовити чарочку-другу цуйки – фруктової горілки, якою зазвичай запивають страви з м’яса.

Найцікавіші місця: площі Верхнього міста, Башта Рад, Блакитний будинок, собор Святої Марії, музей Брукенталя.

Запаморочливий гірський слалом

Джеремі Кларксон, який веде шоу Top Gear, назвав Трансфагарасанську дорогу найкращою трасою у світі. Вже одне це привертає увагу до маршруту — Джеремі відомий своєю любов’ю до подолання труднощів та неповторним почуттям гумору. Звичайно, очікування вас не обдурять — навряд чи десь у світі є настільки звивиста, складна і небезпечна для їзди дорога. Transfăgărășan Road була побудована для військових за наказом Ніколає Чаушеску, який правив Румунією до свого повалення в 1989 році. Маршрут починається з підйому до озера Балея схилами гір Ферегаш, а потім проходить через довгий тунель і спускається вниз крізь ліси Валахії. Приблизно половину року дорогу закрито, бо рух неможливий через снігопади. Але якщо вам пощастило потрапити до Трансільванії в період з початку липня до кінця вересня,

Гірський серпантин через осінній ліс у Трансільванії.

Трансфагарасанська дорога © aaltair / Shutterstock

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук