28 пам’яток Нячанга, які варто подивитися

Нячанг – це гордість В’єтнаму, одне з наймальовничіших курортних міст країни. Якщо ви любите м’який морський клімат і яскраві піщані пляжі, Нячанг – це те, що вам потрібно. Ця частина В’єтнаму давно стала центром тяжіння як туристів з інших країн, так самих в’єтнамців.

Енергійне та невгамовне місто продовжує активно жити навіть уночі, і це відрізняє Нячанг від інших спокійніших в’єтнамських курортів. Особливо оцінять Нячанг любителі дайвінгу, які повною мірою зможуть насолодитися зануреннями: підводна видимість у прибережних водах просто приголомшлива. Загалом, якщо ви хочете спробувати курортний В’єтнам, Нячанг підійде для вашої «розвідки» якнайкраще.

Чамські Вежі Понагар

Чамські Вежі Понагар

Чамські Башти Понагар.

Ці стародавні вежі, зведені на вершині пагорба, – все, що залишилося від храму середньовічної держави Тямпа. Спочатку тут було близько 8 веж, але зараз залишилося лише чотири. Храм був побудований в період з 7-го по 12-е століття і протягом століть служив місцем поклоніння не тільки для в’єтнамського народу, а й навіть віруючих з Китаю.

Одна з уцілілих веж, що називається Північною, примітна тим, що має особливий пірамідальний дах та терасу. Всередині вежі веде незвичайне фойє, через яке ви потрапляєте у простору залу з візерунково-склепчастою стелею.

Башти Понагар Тям розташовані на берегах мальовничої річки Цай, і якщо ви любите історію та архітектуру, то це одне з тих місць, яке не можна пропустити, перебуваючи у Нячанзі.

Адреса: Ponagar Tower, 2 Thang 4, Vĩnh Phước, Thánh phố Nha Trang, Кханьхоа, В’єтнам.

Статуя Великий білий Будда

Статуя Великий білий Будда

Статуя великий білий Будди. | Фото: manhhai/Flickr.

Поруч із пагодою Лонг-Шон на вершині пагорба стоїть велика 14-метрова статуя Білого Будди, що сидить на квітці лотоса. Монумент видно навіть із міста, і це одна з найголовніших пам’яток Нячанга, на яку справді варто подивитися.

В основі великої статуї ви побачите кілька інших – це данина поваги Тіч Куанг Дуку та шістьом іншим ченцям, які підпалили себе на знак протесту у 1963 році, під час гонінь місцевої влади на буддистів. У нагадування про ті страшні події статуї семи буддійських ченців оточені мовами полум’я.

Подивитися на цей унікальний монумент – мрія багатьох, і не тільки тому, що це одна з найбільших статуй Будди, але і через її місце розташування: з пагорба відкривається чудовий краєвид на Нячанг, його околиці та водну гладь моря.

Адреса: Big Buddha, Phương Sơn, Thánh phố Nha Trang, Кханьхоа, В’єтнам.

Музей Олександра Єрсена

Музей Олександра ЄрсенаМузей Олександра Єрсена.

Цей музей присвячений відомому франко-швейцарському бактеріологу Олександру Єрсену, наукові експедиції якого часто проводились у В’єтнамі. Можливо, це послужило поштовхом до вивчення Олександром в’єтнамської мови, якою він вільно спілкувався з місцевими жителями.

Олександр був одним із засновників інституту Пастера у Франції, але спокійне і розмірене життя на одному місці не вдавалося жодному видатному вченому. Життя в інших країнах було для А. Єрсена звичайною справою. Ось чому значну частину свого життя вчений проводив в інших країнах, у тому числі у В’єтнамі.

Клімат, топографія, флора та фауна В’єтнаму були темами багатьох його досліджень. Єрсен брав участь у створенні сільськогосподарської станції в цій країні для інтродукції каучукових та хінінових дерев та отримання з них хініну та каучуку.

Наукова спадщина вченого відображена у різноманітності безцінних експонатів музею, серед яких відтворений офіс вченого, його унікальний інструментарій та незвичайні зразки його лабораторного обладнання. Крім того, ви зможете ближче познайомитися з відкриттями А. Єрсена (померлого у 1943 році в Нячанзі), подивившись присвячений йому фільм.

Адреса: Alexandre Yersin Museum, Xương Huân, Thánh phố Nha Trang, Кханьхоа, В’єтнам.

Гарячі джерела та грязелікарня Тхап Ба

Після кількох днів огляду визначних пам’яток Нячанга саме час трохи відпочити та перезарядитись. Гарячі джерела та бруду Тхап Ба – ідеальне місце для релаксації та омолодження організму. Мінеральні джерела заспокоять стомлені м’язи, усунуть мертві клітини шкіри і допоможуть загальної детоксикації, доставляючи необхідні мінерали до життєво важливих органів.

Дістатись цього місця з центру міста можна всього за 15 хвилин. У розпорядженні гостей грязелікарні – трав’яні та грязьові ванни, що чергують тепло і холод, джакузі, сауна, водоспади та відкриті плавальні басейни.

Якщо ви ще жодного разу не відчували на собі цілющу дію грязьових ванн, обов’язково варто це спробувати в центрі Тхап Ба, де все створено для того, щоб ви змогли приємно провести тут цілий день, поєднуючи процедури з прогулянками мальовничими парками та відвідуванням ресторанів та кафе. .

Адреса: Tắm Bun Tháp Bà, Ngô Đến, Ngọc Hiệp, Thanh phố Nha Trang, Кханьхоа, В’єтнам.

Пагода Лонг Шон

Пагода Лонг Шон

Пагода Лонг Шон. | Фото: gavindeas/Flickr.

Знаменита пагода Лонг-Шон – та сама, поряд з якою знаходиться статуя Білого Будди. І пагода, і Будда знаходяться на вершині пагорба, на який варто піднятися ще й для того, щоб помилуватися видами, що відкриваються.

Дах та вхід пагоди, збудованої у 19 столітті, прикрашають виразні мозаїчні дракони. Головне святилище пагоди – велика зала, прикрашена традиційними буддистками орнаментами, осмисленими по-новому під час реставрації 70-х років минулого століття.

Адреса: Long Son Pagoda, Đường 23/10, Phương Sơn, Thánh phố Nha Trang, Кханьхоа, В’єтнам.

Відвідування рибальського села

Рибальське село

Рибальське село. | Фото: Prince Roy/Flickr.

Приблизно за 10 км на південь від Нячанга починається ряд плавучих сіл, типових для В’єтнаму. Такі села – своєрідна оплот рибальських громад, які дружно живуть за споконвіку заведеним укладом і законами.

У наші дні у туристів з’явилася унікальна можливість відвідати ці поселення та познайомитись з деталями побуту сімей в’єтнамських рибалок. У селах організовані човнові екскурсії, які часто закінчуються тим, що туристів доставляють назад до міста.

Адреса: Tri Nguyen Aquarium, Venh Nguyen, Нячанг, Кханьхоа, В’єтнам.

Пляжі Нячанга

Нячанг – це, перш за все, курортний напрямок, і більшість туристів приїжджають сюди саме за цим: повною мірою насолодитися морем, теплом і численними міськими пляжами. У Нячанзі всі пляжі гарні, але якщо ви живете неподалік центру міста, ви все одно потрапите на Центральний Нячангський пляж, що тягнеться вздовж моря цілих 7 км.

Такий довгий пляж просто створений для берегових прогулянок, і звичайно, для традиційного купання та прийняття сонячних ванн. По пляжу ходять вуличні продавці, які пропонують їжу, прохолодні напої та фрукти.

Адреса: Bãi Biển Nha Trang, Trần Phú, Lộc Thọ, Thánh phố Nha Trang, Кханьхоа, В’єтнам.

В’єтнамський Національний Океанографічний Музей

В'єтнамський Національний Океанографічний Музей

В’єтнамський Національний Океанографічний Музей. | Фото: Marie/Flickr.

У Нячанзі не дуже багато музеїв, але іноді якість одного може замінити чимало кількох. До такого типу музеїв якраз і належить Нячангський Океанографічний, який ділить один дах із Національним Інститутом Океанографії.

У його відкритих басейнах і прозорих акваріумах зібрано безліч морських жителів, починаючи з різнокольорових тропічних рибок і закінчуючи дивовижними хижаками. Якщо ви подорожуєте з дітьми, відвідування цього музею стане незабутнім святом для всієї родини, яке подарує і дітям, і дорослим масу яскравих вражень та познайомить із жителями тропічних морів.

Адреса: National Oceanographic Museum of Vietnam, Trần Phú, Cầu Đá, Vĩnh Nguyên, Thành phố Nha Trang, Кханьхоа, В’єтнам.

Острів мавп

Острів мавп

Острів мавп. | Фото: Seba Della y Sole Bossio/Flickr.

За 20 км від Нячанга є цікавий острівець, де в сінях густого тропічного лісу мешкає понад 1 000 мавп. Декілька десятиліть тому на острівці почали розводити кілька видів макак для експорту в інші країни, і хоча в роки в’єтнамської війни розведення людиною зійшло нанівець, мавпи змогли «довести», що вони здатні на самостійне розмноження.

Місцеві макаки надзвичайно доброзичливі, і тому туристи стають очевидцями багатьох деталей їхнього життя та жвавих забав, що викликають загальний сміх та веселощі. Але навіть якби на острові не було мавп, сюди подорож не втратила б своєї привабливості.

Окрім кількох мавпячих шоу, тут є можливість взяти участь у картингу або просто погуляти, милуючись на буйну тропічну рослинність, острівні ландшафти, піщані пляжі та затоки. Не варто турбуватися про те, що перебування на острові, що затяглося, залишить вас голодними: двері місцевих кафе гостинно відчинені протягом усього дня.

Адреса: Khu du lịch Đảo Khỉ, Nha Trang, Кханьхоа, В’єтнам.

Галерея Лонг Тханя

Галерея Лонг ТханяГалерея Лонг Тханя.

Якщо ви захоплюєтеся фотографією, вам, напевно, буде цікаво відвідати галерею відомого майстра чорно-білої фотографії Лонг Тханя. Тут зібрана маса монохромних знімків майстра, і кожен із них – справжня ручна робота, нічого цифрового та штучного. Тільки фотоапарат та плівка, все інше – душа та руки генія.

Основною темою творчості Л. Тханя були його співвітчизники, прості в’єтнамські люди, їхнє повсякденне життя, праця та дозвілля. Відвідування галереї внесе приємну різноманітність у вашу подорож і дозволить відкрити нову грань культури Нячангу.

Адреса: Long Thanh Art Gallery, Hoang Văn Thụ, Thánh phố Nha Trang, Кханьхоа, В’єтнам.

Водоспади Янг Бей

Водоспади Янг Бей

Водоспади Янг Бей.

Якщо ви втомилися від міста, можна ненадовго вибратися за його межі, і ідеальне місце для цього екскурсія до водоспадів Янг Бей. Коротка, але колоритна поїздка приведе вас до трьох каскадів – великого імені Янг Бей, і пари його молодших братів – Хо Чо і Янг Кан.

Водоспади знаходяться в чарівному гірському еко-парку, прогулянка яким приємно підбадьорить і зарядить вас енергією. До того ж, це місце, розташоване за 40 км від міста, поки не так сильно «наповнене» туристами, і якщо ви хочете відпочити від великих скупчень народу і побути наодинці з природою, поїздка до водоспадів допоможе вам це зробити.

Адреса: Thác Yang Bay, Khanh Phú, Khanh Vĩnh District, Кханьхоа, В’єтнам.

Цитадель Тхань

Цитадель Тхань

Цитадель Тхань. | Фото: Wikimedia.

Неподалік Нячанга знаходиться середньовічна фортеця – Цитадель Тхань, побудована в 17 столітті за часів династії Трін. Фортеця довго служила надійним зміцненням, але з часом почала руйнуватися.

Наприкінці 18 століття війська принца Нгуен Аня зміцнили її стіни для підготовки до битви з повстанцями Тей Сон. До нашого часу від цитаделі залишилося не так багато, але вцілілі стіни та ворота продовжують справляти враження. Тим, кому цікава історія міста, дізнаються багато нового про минуле цієї землі.

Адреса: Thánh cổ Diên Khánh, tt. Diên Khánh, Diên Khánh District, Кханьхоа, В’єтнам.

Мис Хон Чонг

Мис Хон Чонг

Мис Хон Чонг.

Хон Чонг – це гранітний мис, з якого відкривається неповторний вид на красиво вигнуту берегову лінію, якою так славиться Нячанг. Поруч із мисом – ще один пляж, де ви зможете приємно провести час, засмагаючи, купаючись, або просто спостерігаючи, як місцеві діти пірнають із мису у воду.

Ну а якщо зголоднієте, ваш голод охоче вгамують кілька місцевих кафе. Якщо ви шукаєте альтернативу Центральному пляжу, це досить непоганий вибір,

Адреса : Hòn Chồng Promontory, Vĩnh Phước, Thánh phố Nha Trang, Кханьхоа, В’єтнам.

Кафедральний собор

Кафедральний собор

Кафедральний собор. | Фото: Binh Huynh/Flickr.

Кафедральний католицький собор Св. Марії, який відбиває колоніальне минуле В’єтнаму, був збудований у 1928-1933 роках. За часів французького Індокитаю майже вся південна частина країни зазнавала впливу католицизму. Але зараз близько 8% в’єтнамців є прихильниками католицької віри.

Розташована на пагорбі готична споруда притягує погляд і видно майже звідусіль. Хоча основна архітектурна форма собору виконано у стилі французької готики, у ній відчуваються деякі місцеві елементи. В’єтнамські мотиви майстерно переплетені з готичними вітражами, розп’яттями та підсвіченими неоном арочними галереями.

Вечорами навколо голови статуї діви Марії світиться дивовижний неоновий ореол.

Адреса: Nhà thờ Chánh Tòa Kitô Vua, Thai Nguyên, Phước Tân, Thành phố Nha Trang, Кханьхоа, В’єтнам.

Гора Хон Ба

Вид з гори Хон Ба

Вид з Хон Ба гори.

Якщо після декількох днів пляжного відпочинку та міських екскурсій вам захочеться вирватися за межі Нячанга, саме час вирушити до гори Хон Ба. Заповідник Хон Ба знаходиться всього в 60 км від міста, і поїздка до незайманої в’єтнамської природи, свіжого гірського повітря і дивовижних ландшафтів внесе хвилюючу різноманітність, відновить вашу рівновагу і наповнить душу гармонією від злиття з природою.

Навіть якщо ви не захочете підніматися на вершину гори заввишки 1578 м., у вас залишиться приємне враження від прогулянки біля її підніжжя. Але багато хто з тих, хто приїхав, все вирішуються на підйом: він не дуже важкий, хоча займає близько 2-х годин, тому що проходить дивовижною красою спіральним стежкам, прокладеним уздовж недоторканого лісу з дзвінкими струмками і галасливими водоспадами.

На вершині гори на вас чекає ще одна визначна пам’ятка – будиночок А. Єрсена, в якому він деякий час жив і працював. З гори відкривається неповторний краєвид, який не закарбувати неможливо, так само як і нелегко не відновити свої сили, посидівши у місцевому затишному кафе.

Адреса: Hon Ba, Suối Cat, Cam Lâm District, Кханьхоа, В’єтнам.

Ринок Дам

Ринок ДамРинок Дам. | Фото: Khánh Hmoong/Flickr.

Ринки у В’єтнамі завжди були у великому тренді, але ринок Дам, напевно, найбільший і один із найпопулярніших у Нячанзі. Якщо ви хочете відчути в’єтнамський колорит, менталітет і самобутність цього народу, а заразом придбати сувенірів – ринок Дам чудово підійде для цієї мети.

Ринок є великою 4-поверховою бетонною конструкцією, і його різнокольорові кіоски пропонують купити абсолютно все: від одягу та продуктів до ліків і навіть меблів. Такий великий вибір може зажадати чимало часу, у цьому випадку ви можете почати свій день одразу там, поснідавши на ринковому фуд-корті.

Адреса: Dam Market, Vạn Thạnh, Нячанг, Кханьхоа, В’єтнам.

Водоспади Бахо

Водоспади Бахо

Водоспади Бахо.

У 27 км від Нячанга на шляху у швидкої гірської річечки виникає кілька перешкод. Вода долає їх, стікаючи по камінню вниз і утворюючи три водоспади, що іскряться на сонці. Якщо вас приваблює не тільки шум моря, а й дзюрчання гірських річок і водоспадів, що ховаються в буйній зелені лісів і перегукуються зі співом птахів і пурханням яскравих метеликів – вирушайте помилуватися водоспадами Бахо.

Під кожним із трьох водоспадів, розташованих на різних рівнях – невелике прозоре озерце (тому і назва – Бохо, що означає «три озера»), що зазивно приваблює втомлених подорожніх поринути у свої води. Обережити тут ні до чого: у цих швидких, хоч і тропічних, водах не водиться ніяка небезпечна живність, і можна сміливо довіритися свіжій гірській прохолоді.

Адреса: Ba Ho Waterfalls Cliff Jumping, Ninh Ích, Ninh Hoa, Кханьхоа, В’єтнам.

Пляж Бай Дай

Якщо суєта і багатолюдність міських пляжів почала приїдатися, і вам захотілося чогось спокійнішого і відокремленого, спробуйте пляж Бай-Дай, розташований приблизно за 30 км від центру Нячанга.

У цих місцях часто бувають високі хвилі, що створює чудові умови для серфінгу. Спорядження для цього заняття можна придбати після прибуття на місце. Ну, а якщо серфінг – це не для вас, просто похитайте на хвилях або розслабтеся з пивом на шезлонгу.

Адреса: Bai Dai, Кханьхоа, В’єтнам.

 

Джунглевий пляж

Джунглевий пляж

Джунгли пляжу.

Пляж містечка «Jungle Beach Resort», що знаходиться осторонь від людних місць, – ще одне безтурботне і спокійне місце, яке варто витратити 2 години свого часу на те, щоб сюди дістатися. Ви можете вирішити самі, приїхати сюди на день або продовжити перебування, залишившись на ночівлю. Затишні і чисті бамбукові житла комфортні і мають всі сучасні зручності, хоча зовнішнє людське втручання тут майже не відчувається.

При будівництві пансіонату використовувався лише один натуральний матеріал – бамбук, ось чому на створення цього шедевра знадобилося 12 років, але в результаті вийшов парадиз, обитель блаженних.

Після кількох годин куштування пляжних задоволень ви можете скучити за гарною їжею та напоями, і не скуштувати хоча б одну страву від шеф-кухарів «Jungle Beach Resort» багатьом здається просто злочином.

Адреса: Jungle Beach, Ninh Phước, Ninh Hoa, Кханьхоа, В’єтнам.

Парк розваг Vinpearl

Парк розваг Vinpearl

Парк розваг Vinpearl.

Парк «Vinpearl» пропонує безліч розваг для дорослих та дітей. Окрім безлічі наземних атракціонів, амфітеатру та торговельного молу, ви зможете насолодитися різноманітними водними розвагами: басейном з морськими хвилями, унікальними водними гірками та акваріумом.

Акваріум «Підводний світ» містить понад 300 видів морських мешканців і вважається найбільшим у країні. Відведіть хоча б годину свого часу на його відвідування, особливо якщо ви з дітьми. Зважаючи на всі можливості цього парку, поїздка сюди для багатьох перетворюється на екскурсію на цілий день.

Парк розташований на острові Хон Тре, і потрапити в нього можна по неповторній 3 320-метровій канатній дорозі, з якої відкривається приголомшливий вид на затоку, що знаходиться під вами.

Адреса: Vinpearl Waterpark, Vіnh Nguyên, Нячанг, Кханьхоа, В’єтнам.

Пагода Чуа Суї До

Пагода Чуа Суї До

Пагода Чуа Суї До.

Пагода Чуа Суї До знаходиться в горах біля водоспаду, за 30 хвилин їзди від міста. Вона була побудована нещодавно, наприкінці минулого століття. Створення пагоди пов’язане з легендою: 1960 року дівчинці, яка грала в гірській долині зі своїми друзями, з’явилася богиня милосердя Куан Ам. У тому ж році місцеві жителі вирішили звести тут пагоду, на будівництво якої пішло кілька десятиліть, бо всі матеріали піднімали у гори вручну.

У результаті вийшов справжній витвір мистецтва, відбитий водоспадом блискучий гірський самоцвіт, або, як називають його в’єтнамці, «Храм Падаючого Потоку».

З високого майданчика відкриваються панорамні краєвиди на сусідні зелені гори і бананові плантації та рисові поля, що ростуть на схилах пагорбів. Знайти стежку і 600 сходів, що ведуть нагору, часто буває нелегко, тому краще приєднатися до організованої екскурсії. Ну, а якщо ви вирішили дістатися досі самі, сподіваючись на навігатор, то краще, якщо ви додатково запитаєте дорогу у місцевих жителів.

Адреса: Chua Suoi Do, Dien Khanh District, Кханьхоа, В’єтнам.

Соляні плантації Хон Хой

Соляні плантації Хон Хой

Соляні плантації Хон Хой.

Соляні плантації Хон Хой – це величезні ідеально гладкі дзеркальні поля, що тягнуться вздовж моря на багато кілометрів. На 40-градусній спеці морська вода випаровується, а білі кристали солі залишаються. Місцеві мешканки щодня вранці збирають сіль у кошики та відносять її на коромислах.

Так видобувається знаменита морська насичена йодом сіль, і хоча це досить важка фізична праця (тільки в районі Нячанга виробляється близько 737 000 тонн солі на рік), він сповнений гармонії та краси.

Туристи стали приїжджати сюди, щоб помилуватися на білу дзеркальну гладь і безліч фігурок, що снували по ній, у конусоподібних капелюхах з такими ж конусоподібними кошиками. Раніше в’єтнамці і не здогадувалися, що їхні соляні плантації викличуть стільки інтересу у туристів, але картина поступово прояснилася, помилка була виправлена, і тепер екскурсії на поля стали популярним туристичним напрямком.

Якщо і у вас з’явилося бажання подивитися на поля, що відбивають сонце і небо, і сфотографувати їх, така поїздка матиме більше сенсу з січня по червень – у період збору солі.

Адреса: Hon Khoi Salt Fields, Hon Khoi, Ninh Hoa, Кханьхоа, В’єтнам.

Вілли Бао Дая

Вілли Бао Дая

Вілли Бао Дая.

Вілли Бао Дая – ще одна історична пам’ятка Нячанга, яку обов’язково варто відвідати. П’ять розкішних вілл, оточених чарівною зеленою пишнотою, були побудовані у французькому колоніальному стилі в 1923 році для в’єтнамського імператора Бао Дая, який під час своїх візитів у Нячанг зупинявся тут зі своїми 7 наложницями і 13 дітьми.

Після його зречення у 1945 році вілли почали використовувати в’єтнамські чиновники. Вілли знаходяться приблизно в 50 м. над рівнем моря, звідки відкривається чудовий краєвид на берегову смугу.

Зараз в одній з них функціонує затишний готель та ресторан. А помилуватися інтер’єром сусідніх вілл і погуляти доріжками парку, що поєднує в собі і французький, і в’єтнамський стилі, може тепер кожен.

Адреса: Dinh Bảo Đại, Trần Phú, Thánh phố Nha Trang, Кханьхоа, В’єтнам.

Історичне Село XQ (Шовкова Галерея)

Історичне Село XQ (Шовкова Галерея)

Історичне Село XQ (Шовкова Галерея).

Відвідування села XQ допоможе вам познайомитися з місцевими традиціями і вийти за межі тимчасових рамок, спостерігаючи за стародавніми прийомами в’єтнамської народної творчості. Промислове село XQ було засноване на початку 1990-х років в’єтнамськими ремісниками У Ван Куаном та Хоанг Ле Суаном для виробництва та демонстрації своїх творів.

Майстри використовували вікові традиції вишивання (що в давнину прийшли до В’єтнаму з Китаю), втілюючи історію В’єтнаму через яскраві вироби ручної роботи.

Зараз у селі працює понад 2 000 майстринь, які створюють своїми вправними руками справжні шедеври, на які можна не лише подивитися, а й придбати. Прогулюючись селом, ви побачите, як ремісниці працюють над шовковими драпіруваннями, створюючи барвисті та складні малюнки. А потрапивши в мальовничий Чайний Сад, ви зможете не лише помилуватися на ошатне оздоблення серветок, хусток і шарфів, настінний розпис або яскраві листівки, а й попити чаю в природній красі мальовничих околиць XQ.

Адреса: XQ Historical Village Nha Trang, Trần Phú, Lộc Thọ, Thánh phố Nha Trang, Кханьхоа, В’єтнам.

Острів Хон Мун

Острів Хон Мун

Острів Хон Мун. | Фото: Nguyen Hung Vu/Flickr.

Острівів на північ і на південь від Нячага безліч, але острів Хон Мун примітний тим, що знаходиться поблизу гарячих екваторіальних течій. В результаті на острові та в його прибережних водах створився унікальний мікроклімат, що сприяє розвитку багатої флори та фауни. Це справжній райський куточок для дайверів: чудової краси коралові рифи приваблюють екзотичних рибок, морських черепах та інших рідкісних морських мешканців.

Теплі води впливають і на прибережний рослинний і тваринний світ, багатий на цікаві екземпляри. Все це розмаїття та вражаючий рельєфний береговий ландшафт острова давно почали залучати і звичайних людей, і океанографів, і любителів дайвінгу.

Дайвери отримують у місцевих водах неймовірну повноту вражень: підводна видимість у цих акваторіях (особливо у «Рейнбоу Ріфі» та «Тигровій Стіні») просто неймовірна. Але кажуть, що відчути красу підводного світу можна навіть плаваючи на безпечному човні зі скляним дном.

Адреса: Хон Мун, V?nh Nguyên, Нячанг, Кханьхоа, В’єтнам.

Острів Хон Мієу

Акваріум «Три Нгуєн»

Акваріум “Три Нгуєн”.

Приблизно за півгодини водної поїздки від міста знаходиться невеликий острів Хон Мієу. Для досвідченого туриста більша його частина, напевно, не буде особливо цікавою, хоча тут є кілька цікавих (переважно скелястих) пляжів, а також безліч ресторанчиків, що спеціалізуються на морепродуктах.

Однак головна пам’ятка Хон Мієу – це акваріум «Три Нгуєн», унікальна будівля у формі величезного піратського вітрильника. Ефектна архітектура акваріума чимось нагадує «Летючого Голландця», і так і манить туристів оглянути його не лише зовні, а й зсередини.

Усередині акваріума плаває, повзає та пересувається ціла армія морських істот, деяких з яких (іноді навіть хижих) дозволяється погодувати. Після кількох годин перебування у надрах «корабля» можна вибратися з його «верхню палубу» і помилуватися оточуючі види.

Адреса: Hòn Miễu, Vĩnh Nguyên, Нячанг, Кханьхоа, В’єтнам.

Галерея Май Лока

Галерея Май Лока

Галерея Май Лока.

Незважаючи на те, що деякі туристи більше віддають перевагу розвагам, знайдеться чимало і тих, кому подобається блукати галереями. У цій галереї представлено чорно-білі роботи фотографа на ім’я Май Лок, уродженця Нячанга.

Не виключена можливість, що на виставці ви зможете зустріти та поспілкуватися із самим М. Локом, якому буде що вам розповісти. У фотографа багатий життєвий досвід: він працював і золотодобувачем, і таксистом, і навіть гідом, і його фотографії – чудовий доказ його насиченого подіями життя.

Адреса: Mai Loc Gallery, Nguyễn Thiện Thuật, Tân Lập, Thanh phố Nha Trang, Кханьхоа, В’єтнам.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук