Найкрасивіші водоспади у світі

Водоспади – одне з найефектніших явищ природи. Скільки б не дивитися на поточну воду – це ніколи не набридне. Радість приносять навіть невеликі струмені. Що говорити про потужні потоки, що зриваються з великої висоти та демонструють міць природи?

Усі водоспади світу ми, звісно, ​​не перерахуємо. Але наголосимо на тих, які мають світову популярність і відрізняються унікальною красою.

Вікторія

Світова знаменитість знаходиться у Африці. Крім офіційної назви на честь королеви Вікторії у водоспаду є місцеве найменування: «Дим, що гримить» через оглушливий шум і туман з дрібних бризок.

Ніагарський водоспад

Ніагарський водоспад

Під загальною назвою об’єднано три потужні потоки. Їх висота 53 м, милуватися краєвидом краще з канадської сторони. Для зручності переміщення між країнами нижче за течією збудовано Райдужний міст.

Селйяландсфосс

Селйяландсфосс

За цим ісландським водоспадом можна спостерігати з гроту, захованого за струменями води.

Анхель

Анхель

У Венесуелі знаходиться найвищий на планеті водоспад, його висота сягає 1054 метри. У 2009 році йому повернули місцеву назву Керепакупаї-мер («Водоспад глибокого місця» мовою індіанців пемонів).

Кайєтур

Водоспад заввишки 226 м знаходиться в Гайані. Щоб помилуватися Кайєтуром, доведеться скористатися приватним літаком або здійснити дводенний похід.

Вернал

Вернал

Одна з перлин американського національного парку Йосеміті зривається з прямовисної скелі. Брутальний ландшафт сформувався наприкінці льодовикового періоду. Почавши рухатися, льодовик зметав все на своєму шляху і навіть стежив скелі.

Хуангошу

Хуангошу

Це навіть не найбільший у Китаї водоспад, а найбільша на Землі система водоспадів, занесена до Книги рекордів Гіннеса.

Бігар

Бігар

Казкове створення знаходиться в румунському природному парку Беушніца. Тонкі струмені води стікають з невеликої скелі, що поросла мохом. Падаючи у воду, вони піднімають маленькі фонтанчики.

Хавасу

Хавасу

Водоспад Хавасу називають перлиною Гранд-Каньйону. Місце його падіння приваблює кольоровою гамою: поєднанням червоного пісковика скель та бірюзової води озерця. Висота водоспаду 37 м. У воді міститься багато різноманітних мінералів, завдяки яким вона іноді змінює колір.

Вогненний водоспад

Вогненний водоспад

У Йосемітському національному парку США можна побачити незвичайний водоспад. Він носить дві назви: «Кінський хвіст» та «Вогняний». Перше отримав за те, що складається із двох потоків, які, виливаючись, нагадують хвіст коня.

А «Вогненним» водоспад називають через рідкісне природне явище, яке можна побачити лише в середині лютого протягом двох тижнів. У той момент, коли промені вранішнього сонця падають на струмені під прямим кутом, вода починає світитися яскраво-оранжевим кольором. Це називають «ефектом пожежі». Триває воно лише кілька хвилин, але багато туристів приїжджають сюди, щоб встигнути зробити вдалі знімки.

Ігуасу

Ігуасу

Ця потужна гідросистема на кордоні Бразилії та Аргентини включає 275 окремих водоспадів.

Плитвицькі озера

Плитвицькі озера

У Хорватії національний парк відрізняється великою кількістю мальовничих водойм. Річка Корану за тисячі років принесла на цю територію багато травертину. Утворилися природні греблі, як наслідок, з’явилися озера і водоспади.

Ущелина Такатихо

Ущелина Такатихо

У префектурі Міядзакі на острові Кюсю є чарівне місце: ущелина Такатіхо, яка просто випромінює спокій. Вузький канал із зеленою водою пролягає між величезними стовпами із застиглої лави. Але особливе умиротворення цього місця надає водоспад Манай, який б’є прямо з базальтової стіни.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук