10 основних визначних пам’яток Протараса

Місто Протарас – це спокійніший сусід курорту Айя-Напа, відомого своїм бурхливим нічним життям. Тут, на південно-східному узбережжі Кіпру, ви знайдете чимало чудових, спокійних пляжів, які ідеально підходять для відпочинку з дітьми. Берегова лінія в районі Протараса та його околиць – це білі піщані бухти з прихованими печерами, що зрідка перемежуються скелястими мисами.

Багато цікавого є і на суші – під час піших прогулянок можна ознайомитись з численними пам’ятками Протарасу, а на автомобілі проїхати відомими історичними місцями на околицях міста. Ось лише короткий список того, що варто подивитися в Протарасі тим, хто вже відпочиває або збирається відпочити на острові Кріт.

Церква пророка Іллі

Церква пророка Іллі

Церква пророка Іллі.

Цей древній православний храм видно здалеку. Він розташований лише за кілька хвилин ходьби від центру Протараса. Церква була зведена на вершині 100-метрового пагорба у XIV столітті на честь святого пророка Іллі. Дістатись сюди нелегко, особливо спекотного літа – доведеться подолати круті сходи зі 150 кам’яних сходів.

Але діставшись до вершини, ви зрозумієте, заради чого варто сюди підніматися. З височини відкривається казкова панорама міста, мальовничих пейзажів та блакитного моря. Тут можна посидіти у тихому саду, відпочивши у тіні дерев. А поряд із церквою росте «дерево бажань», на яке місцеві жителі та туристи прив’язують стрічки – на знак пам’яті про своїх близьких та для виконання найзаповітніших бажань.

Адреса: Протарас. Церква пророка Іллі, Προφήτη Ηλία, Протарас, Кіпр.

Бухта Фігового Дерева

Бухта Фігового Дерева

Бухта Фігового Дерева.

У бухті знаходиться один із найкращих та популярних пляжів не тільки Протараса, а й усього Кіпру. Берегова лінія затоки є типовою для східної частини півострова – це дивовижна прибережна смуга дрібного світлого піску з рядами шезлонгів.

Найчистіша вода та пісок, плавний захід у море, відсутність хвиль, максимум послуг та розваг, що надаються, робить цей доглянутий, чудово обладнаний пляж ідеальним місцем для відпочинку з дітьми. Оскільки затока Фігового Дерева знаходиться поруч із містом, у розпал сезону тут може бути багатолюдно.

Вода вражає своєю кришталевою чистотою – біля берега вона настільки прозора, що можна розглянути кожну піщинку на морському дні! Це пояснюється тим, що приблизно за 50 метрів від узбережжя є невеликий острівець, який відокремлює пляж від відкритого моря, створюючи широкий і протяжний басейн із прозорою водою висотою до пояса.

Адреса: пляж затоки Фігового дерева, Протарас, Кіпр.

Мис Каво Греко

Мис Каво Греко

Мис Каво Греко. | Фото: Lefteris Katsouromallis/Flickr.

Весь південно-східний край Кіпру є природним заповідником і вважається одним з найкрасивіших місць на території острова. Тут, серед природи, що нагадує кінематографічні пейзажі, чудово можна відпочити і любителям пішого туризму, і тим, хто захоплюється водними видами спорту.

Наслідуючи стежкою пішим маршрутом, ви можете дістатися оглядового майданчика, звідки відкривається захоплююча панорама решти мису і синього Середземного моря. На краю берегової лінії знаходиться ціла низка незвичайних печер, висічених у скелях морським прибоєм.

Поблизу них можна побачити незвичайну скелю, яка висить над водою подібно до мосту, створеного самою природою. Коли море спокійне, під цією аркою можна плавати.

Адреса: Мис Каво Греко, Protaras, Кіпр.

Міський пляж на узбережжі Врисі

Вид на Міський пляж на узбережжі Врисі

Вид на Міський пляж на узбережжі узбережжя.

Пляжі Врисі – це довгі ділянки золотистого піску, які простягаються північ від затоки Фігового Дерева до пірсу. Вздовж набережної, між зеленими галявинами курортних готелів, розкидані пункти прокату спорядження для водних видів спорту, а також численні кафе.

У розпал літнього сезону, коли затока Фігового Дерева переповнена відпочиваючими, варто пошукати менш жвавий пляж, вирушивши узбережжям на північ.

Адреса: Vrissiana Beach, Protara, Протарас, Кіпр.

Бухта Сирена

Бухта Сирена

Бухта Сірена.

Багато туристів лише випадково виявляють цей відокремлений, прихований пляж, гуляючи прибережними стежками – його важко помітити, рухаючись дорогою. Пляж у затоці Сирена – це неширока дугоподібна смуга з піску та гальки, оточена пишною рослинністю, з видом на гостину прибережну таверну.

Завдяки густим заростям, що оточують пляж, відпадає необхідність у парасольках від сонця, а спокійне море та мілководдя оцінять ті, хто не вважає себе першокласними плавцями.

Адреса: Sirena Bay Beach, Кіпр.

Шоу фонтанів, що танцюють

Шоу фонтанів, що танцюють

Шоу танці фонтанів.

Після цього шоу, яке триває одну годину, ваші втомлені діти заснуть набагато швидше, ніж звичайно. Подання значно відрізняється від традиційних музичних фонтанів. Магія потоків води, що рухаються, просто зачаровує – вони піднімаються і падають, обертаються і вивергаються подібно вулкану! До того ж все це супроводжується музикою, голограмами, лазерними променями та іншими спецефектами.

Адреса: Magic Dancing Waters, Protara Avenue 7 Behind McDonalds, Protaras, Кіпр.

Монастир Айя-Напа

Монастир Айя-Напа

Монастир Айя-Напа.

Курортне місто Айя-Напа відоме не лише своїм веселим нічним життям, а й багатою історією. Наприклад, в самому центрі міста стоїть венеціанський монастир, що прекрасно зберігся, – він виглядає майже так само, як і 500 років тому. Збудовані з вапняку стіни монастирської церкви, критих галерей та млина досі міцно стоять.

У 1990 році в монастирі було зведено додаткову велику церкву, оскільки чисельність парафіян Айя-Напи значно збільшилася. Сюди часто приходять пари, які мають проблеми із зачаттям дитини – вони схиляються перед ликом Божої Матері (кажуть, це допомогло чудовому народженню дітей у кількох місцевих сімейних пар!).

Адреса: Agia Napa Monastery, Agia Napa, Кіпр.

Пляж Ніссі

Вид на пляж Ніссі

Вид на пляж Ніссі. | Фото: dronepicr/Flickr.

На південь від Протараса знаходиться один із найпопулярніших пляжів курорту Айя-Напа – Ніссі Біч. Після полудня тут особливо весело, а у розпал літнього сезону постійно відбуваються запальні пляжні вечірки. Особливо відчайдушні туристи можуть дістатися мису на західній стороні затоки, щоб пірнути з високої скелі.

Для решти відпочиваючих надано великий пляж у мальовничій бухті. Дрібний білий пісок, чиста вода, мілководдя, розвинена інфраструктура, висока якість обслуговування та безпека – це ідеальне місце, де можна безтурботно проводити цілі дні біля моря.

Адреса: Nissi Beach, Айя Напа, Кіпр.

Затока Коннос

Затока Коннос

Затока Коннос. | Фото: CTO Zurich/Flickr.

Дорогою до мису Греко, ви обов’язково натрапите на чудовий природний пляж. Затока Коннос захищена мисами, які відіграють роль бар’єру від вітру та морських течій – саме цим пояснюється популярність пляжу відпочиваючих.

Якщо ви відпочиваєте з дітьми та шукайте пляж з дрібним піском та спокійним морем, то затока Коннос – ідеальний варіант для вас. Більш досвідчені плавці можуть зайнятися в затоці снорклінгом, щоб досліджувати море під брижами хвиль.

Адреса: Konnos Beach, Protaras, Кіпр.

Місяць Парк Paliatso

Місяць Парк Paliatso

Місяць парк Paliatso.

У цьому великому парку атракціонів кожен знайде собі розвагу незалежно від віку. Один погляд на атракціон «Рогатка» вже змушує серце битися швидше. Споруда нагадує гігантську рогатку із кабіною на еластичних канатах. Сміливці сідають у крісла, а потім кабіна за допомогою катапульти викидається у повітря на високій швидкості.

Безперечно, це атракціон із найвищим у Європі польотом катапультованої кабіни. Трохи меншу порцію адреналіну ви отримаєте на найбільшому атракціоні парку – колесі огляду, яке підніме вас на висоту 45 м. З найвищої точки відкривається чудова панорама парку, міста та моря. Особливо ефектно ця панорама виглядає увечері, коли скрізь запалюються різнокольорові вогні.

Адреса: Parko Paliatso Luna Park, Nissi Ave 5340, Ayia Napa, Кіпр.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук