12 основних визначних пам’яток Фуджейри

Сучасна Фуджейра – головне місто східного узбережжя ОАЕ. Емірат відокремлений від інших Об’єднаних Арабських Еміратів рваною лінією гір Хаджар. Хоча саме місто складається здебільшого з прямих кварталів багатоповерхових офісних будівель, нечисленні історичні пам’ятки тут теж є. Насамперед – це мечеть Ель-Бідія та форт Фуджейра – відмінні місця, які варто відвідати.

Для багатьох туристів і гостей Фуджейра – оплот спокою після суєти Дубая. Для громадян ОАЕ це улюблене місце, де можна провести вихідні, а відвідування пляжів займає центральне місце у списку справ. Перед вами — фото та опис кращих визначних пам’яток Фуджейри. Якщо ви хочете позасмагати або зайнятися підводним плаванням – на вас чекає мальовниче узбережжя, а саме місто стане чудовою відправною точкою для знайомства з горами Хаджар.

Мечеть Ель-Бідія

Мечеть Ель-Бідія

Мечеть Ель-Бідія | Фото: Artur Malinowski / Flickr

Мечеть вважається найдавнішою мечеттю ОАЕ – присадкуватий будинок з пишними формами датується 1446 роком. Будова вінчають чотири гострі куполи, а спирається вона на один внутрішній стовп. Дозволено вхід для немусульман, але необхідно бути скромно одягненим і роззутися, а жінки повинні покрити волосся. Головну хустку та абай можна взяти у служителя.

Внутрішній молитовний зал з різнокольоровими килимами, що покривають плетені з пальмового листя мати, і Коранами, складеними в нішах гладких оштукатурених стін, справляє спокійне, спокійливе враження. Зверніть увагу на прості геометричні візерунки на куполах та на виготовлений з кам’яних та коралових блоків мінбар (кафедру мечеті).

Мечеть стоїть на невисокому схилі пагорба біля прибережної дороги, що на північ від села Бідія, і охороняється двома зруйнованими сторожовими вежами. Тут варто поблукати і помилуватися чудовими краєвидами на гори Хаджар та затоку.

Адреса:  Al Bidiyah Mosque – Ель-Фуджайра – Об’єднані Арабські Емірати.

Час роботи:  Нд – Пт: 9:00 – 17:00.

вільний  .

Форт Фуджейра

Форт Фуджейра

Форт Фуджейра | Фото: Nick & Mindy Martin / Flickr

Пройдіть крізь обрамлені двома вежами ворота форту до руїн старого поселення Фуджейра і поспостерігайте за цим ніби іграшковим фортом, що розкинувся на кам’янистому схилі пагорба. Побудований з глини, гравію, дерева та гіпсу у 16 ​​столітті, він є невеликою конструкцією з круглих та квадратних веж, які допомагали захищати місто.

Адреса:  Fujairah Fort – Фуджайра – ОАЕ.

Час роботи:  цілодобово.

вільний  .

Музей Фуджейри

Музей Фуджейри

Музей Фуджейри.

Цей історико-краєзнавчий музей зберігає у двох своїх багато прикрашених залах з барельними стелями та підвісними світильниками безліч важливих археологічних артефактів, знайдених неподалік — у Бідії, Діббі та Кідфі. Особливо вражають судини з м’якого каменю, датовані Бронзовим віком, і кришки горщиків, прикрашені химерними геометричними візерунками.

Етнографічна експозиція, буквально втиснена у дві крихітні кімнатки, демонструє витончені бедуїнські прикраси та різноманітні діорами, що зображують традиційні ринкові прилавки та сценки з життя рибалок Фуджейри.

Адреса:  Fujairah Museum – Ель-Фуджайра – ОАЕ.

Час роботи:  Нд – Чт: 8:00 – 18:30, Пт: 14:00 – 18:30.

дорослі – 5 Dhs  , діти – 1 Dhs.

Ваді Вурайя

Ваді Вурайя

Ваді Вурайя | Фото: Peachland Joe / Flickr

Захований у горах Хаджар між Діббою, Хор-Факканом та Масафі парк Ваді-Вурайя (каньйон Вурайя) – справжній природний скарб, одна з головних природних пам’яток емірату Фуджейра, якій у 2018 році ООН надала статус біосферного заповідника.

Через серйозні ерозійні процеси весь недолік був закритий для відвідування останні кілька років, однак мав відновити роботу наприкінці 2018 року, коли були організовані всі заходи щодо забезпечення захисту крихкої екосистеми. Перевіряйте новини про стан парку на місці.

Територія площею 127 кв. км може похвалитися надзвичайною різноманітністю фауни, що включає таких ендемічних ссавців, як гірська газель, каракал і лисиця Бланфорда. Парк є домом для 81 виду птахів, включаючи оманську сову.

Ваді – одне з небагатьох місць у країні, де є джерело прісної води; під тінню лісу ховаються руїни будов, датованих ще 300 роком до нашої ери. Це перший національний парк ОАЕ, якому в 2009 році Всесвітній фонд дикої природи (WWF) надав статус «гірської території, що охороняється».

Адреса:  Wadi Wurayah – Ель-Фуджайра – ОАЕ.

Центр охорони дикої природи Ель-Хефайя

Центр охорони дикої природи Ель-Хефайя

Центр охорони дикої природи Ель-Хефайя.

У цьому невеликому центрі дикої природи, відкритому в 2016 році, можна побачити тридцять видів гірських тварин, включаючи арабські леопарди та газелі. Шаттл провезе вас повз відкриті вольєри, забезпечуючи зручний перегляд, а інформаційні стенди розкажуть про біорізноманіття гірського середовища, а також фауну та флору цих регіонів.

Адреса:  Al Hefaiyah Mountain Conservation Centre – Ель-Фуджайра – ОАЕ.

Замок Ель-Хейль

Замок Ель-Хейль

Замок Ель-Хейль | Фото: Stephen Colebourne/Flickr.

Цей невеликий замок, що непогано зберігся, зведений приблизно в 1830 році, розташувався між відрогами Хаджарських гір недалеко від села Ель-Хейль, приблизно в 13 км на південний захід від Фуджейри. Побудований з глиняної цегли та гіпсу, будова є прикладом традиційної архітектури.

Усередині не так цікаво, але от навколишні краєвиди на рясні пальмами долини, оточені горами (найкраще їх видно, коли сонце стоїть низько) варті того, щоб їх відвідати. Зазвичай, на території знаходиться службовець, який проведе невелику екскурсію.

Щоб дістатися туди (зазвичай це можливо навіть без повнопривідного автомобіля), поверніть на південь із траси Шейха Халіфа Бін Зайда біля торгового центру Фуджейри та дотримуйтесь вказівників.

Адреса:  Al Hayl Castle – Ель-Фуджайра – ОАЕ.

Мечеть Шейха Зайда

Мечеть Шейха Зайда

Мечеть Шейха Зайда.

Головна мечеть Фуджейри є другою за величиною в ОАЕ після мечеті в Абу-Дабі. Будівля з білого граніту та мармуру, прикрашена шістьма мінаретами заввишки 100 метрів, може вмістити до 28 000 віруючих. Вона закрита для немусульман, проте на увагу заслуговує вже один вид зовні, особливо в темний час доби, коли мечеть підсвічується.

Адреса:  Grand Sheikh Zayed Mosque, Fujairah – Ель-Фуджайра – ОАЕ.

Форт Ель-Бітна

Форт Ель-Бітна

Форт Ель-Бітна.

За межами Фуджейри, за 13 кілометрів уздовж головної автомагістралі, знаходиться форт Бітна. Колись він виконував роль спостережного пункту, звідки можна стежити за стратегічно важливими торговими шляхами, що перетинають гори Хаджару через Ваді-Хам.

Побудований у 1735 році, форт був життєво важливим для оборони східних кордонів Об’єднаних Арабських Еміратів. Товсті стіни із золотистого каменю та кремезна кругла вежа з годинником роблять цю присадкувату будову особливо фотогенічною, а види з валів на сільську пастораль серед пальмових гаїв та зазубрений ланцюжок гір за ними вражають.

Адреса:  Al-Bithnah Fort – Ель-Фуджайра – ОАЕ.

Масафі

Масафі

Масафі.

Село Масафі знаходиться у передгір’ях Хаджар недалеко від Фуджейри. Спочатку, ще до того, як у 1970-х роках у регіоні було збудовано сучасні автомагістралі, це був торговий пост та заправна станція. Масафі знаходиться на межі двох еміратів: більша частина поселення розташовується на території Фуджейри, а менша відноситься до емірату Рас-ель-Хайма.

Масафі відома в Об’єднаних Арабських Еміратах своїми природними джерелами, а неподалік знаходиться провідний виробник мінеральної води в регіоні (названа на честь міста). На дорозі Дубай-Фуджейра, коли ви під’їжджаєте до Масафі, розкинувся колоритний місцевий ринок — найкраще місце для того, щоби поторгуватися за килими, кераміку, антикваріат та вироби місцевих ремісників.

Адреса:  Masafi – Ras al Khaimah – ОАЕ.

Пляжі

Пляж Umbrella

Пляж Umbrella.

Фуджейра — єдиний емірат в ОАЕ, чиї береги не виходять до Перської затоки. Розташовані вздовж східного кордону Об’єднаних Арабських Еміратів, пляжі Фуджейри виходять до затоки Омана. Неподалік берега розташовуються найкращі в країні місця для пірнання з маскою та дайвінгу, тому всі любителі підводного плавання обов’язково повинні тут побувати.

Менш активним гостям пляжі надають безліч можливостей поніжитися на сонці. На більшості пляжів є все, що потрібно для одноденної поїздки, у тому числі парасольки, шезлонги, кафе та ресторани.

Ваді

Ваді

Ваді | Фото: Peachland Joe/Flickr.

Через топографію регіону, область навколо Фуджейри відома своїми вадами. У перекладі з арабської мови “ваді” – це, по суті, сухе русло річки (вода в якому може з’явитися після сильного дощу), але термін також може ставитись до будь-якої оази.

Ваді-башинг (заїзди по ваді на повнопривідних автомобілях або піші прогулянки вздовж них) — одна з головних розваг, якою можна зайнятися під час поїздки до Фуджейри. Серед найкрасивіших вад цього регіону: Ваді Сіджі, Ваді Сахам і Ваді Мейдак. Ваді-Хам — найдовша долина, а Ваді Ель-Тейван цікавий ще й неймовірної краси гірським маршрутом, яким ви добиратиметеся до вади.

Бої биків

Бої биків

Бої бугаїв | Shazaan Hyder / Flickr

Бої биків були завезені до Об’єднаних Арабських Еміратів португальськими колоністами. У Фуджейрі бої відбуваються щоп’ятниці і вважаються популярною розвагою для всієї родини. Все починається з 20 бугаїв, що борються один з одним. Число їх повільно скорочується, а переможці виходять до наступного раунду.

Приз за бика, що переміг, — збільшення його вартості. Для туристів у конкурсі є додаткова небезпека: незважаючи на те, що биків стриножують та супроводжують, часом вони вириваються на волю; відомі випадки, коли вони атакували глядачів.

Адреса:  Fujairah Bull Fighting – Фуджайра – ОАЕ.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук