12 визначних пам’яток Реуса, які варто відвідати

Старовинне каталонське місто Реус дуже цінується шанувальниками дивовижних архітектурних пам’яток. Концентрація оригінальних особняків, цікавих музеїв, храмів, галерей просто зашкалює! Щоб побачити основні визначні пам’ятки Реуса, навіть громадський транспорт не завжди потрібен: для туристів передбачений спеціальний піший маршрут найцікавішими місцями.

Будинок Каса-Навас – «кам’яний сад»

Будинок Каса-Навас

Будинок Каса-Навас.

У самому центрі Реуса стоїть справжній шедевр будівельного мистецтва – неймовірної краси особняк у стилі модерн. Над проектом працював талановитий архітектор Луїс Доменек-і-Монатер.

Майстер постарався, щоб кожен квадратний сантиметр і всередині та зовні був наповнений глибоким змістом. Увагу привертають філігранно виконані балкони, вікна химерної форми, колони, декоровані ліпниною.

Усередині будинок нагадує чарівну казку: мозаїка, вітражі, кераміка, незвичайні орнаменти – хочеться довго розглядати кожну деталь і насолоджуватися бездоганним виконанням. Особняк був побудований на початку 20-го століття, і повністю зберігся в первісному вигляді. Екскурсії проводяться за попереднім записом.

Адреса: Casa Navàs, Plaça del Mercadal, Реус, Іспанія.

Музей Гауді в Реусі – виставка, присвячена геніальному архітектору

Музей Гауді

Музей Гауді.

Антоніо Гауді, відомий своїми роботами у всьому світі, народився в Реусі. Він прожив тут до 16 років і співвітчизники не можуть не шанувати пам’ять свого великого земляка. Чотириповерхова будівля у футуристичному стилі практично повністю виконана з синього скла.

Це не просто музей, це мультимедійний центр. У дзеркальному кінозалі гості можуть переглянути фільм, присвячений життю та творчості архітектора. Стільці автоматично обертаються, залежно від того, на якій стіні показують зображення.

На другому поверсі представлено макети робіт Гауді. Майже всі експонати можна чіпати, робити фото на їхньому тлі. У музеї грає приємна музика, на численних екранах постійно змінюються фрагменти – створюється відчуття нереальності та чаклунства. У кожній залі на гостей чекає щось нове. Інформація на стендах дається і російською мовою.

Адреса: Gaudí Centre, Plaça del Mercadal, Реус, Іспанія.

Церква Св. Петра у Реусі – символ міста

Церква Св. Петра

Церква Св. Петра. | Фото: Trevor Huxham/Flickr.

Храм Св. Петра виконаний у пізньоготичному стилі, з характерними вітражними вікнами, напівкруглими арками, колонами та високою дзвіницею. Церква збудована у 16-му столітті. Тут досі ведуться богослужіння, для туристів двері храму також відчинені: можна заходити та робити фотографії гарного інтер’єру. На дзвіниці розташований оглядовий майданчик, звідки відкривається неймовірний огляд на околиці.

Адреса: Iglesia Prioral de Sant Pere de Reus, Plaça Sant Pere, Реус, Іспанія.

Археологічний музей Реуса – погляд у далеке минуле

Археологічний музей Реуса

Археологічний музей Реусу.

Музей носить ім’я знаменитого іспанського історика Сальвадора Віласекі-і-Ангера, який довгі роки присвятив вивченню околиць. Його колекція стала основою великої експозиції. Сьогодні у музеї представлені знахідки палеонтологів та археологів: унікальні предмети побуту епохи мідного віку, останки тварин, елементи середньовічних похоронних печер. Виставка дозволяє уявити, як жили давні люди на території Іберійського півострова. Відвідати музей буде цікаво і дорослим, і дітям.

Адреса: Museu de Reus, Raval de Santa Anna, Реус, Іспанія.

Інститут Пере Мата – чудовий зразок каталонського модерну

Інститут Пере Мата

Інститут Пере Мата.

У каталонців любов до прекрасної архітектури проявляється у всьому. Навіть комплекс психіатричного інституту являє собою справжній витвір мистецтва. За задумом творців, вишукані форми, чудові інтер’єри у поєднанні з мальовничими краєвидами мають сприяти одужанню хворих.

Ансамбль складається з низки павільйонів, декорованих природними орнаментами. Для туристів відкритий найкрасивіший, найелітніший павільйон, який відрізняється дуже багатим оформленням у модерністському стилі. Увагу привертають вітражі, кераміка, скульптура, розписи – нижній поверх нагадує справжню галерею. Найпростіший спосіб відвідати інститут Пере Мата – заздалегідь записатися на екскурсію.

Адреса: Institut Pere Mata, Carretera Institut Pere Mata, Реус, Іспанія.

Площа Прім – центральна пам’ятка міста

Площа Прім

Площа Прим.

Невелика, але дуже затишна площа Прим ідеально підходить для прогулянок. Вона названа на честь відомого генерала та політика Жоана Пріма, який є вихідцем із цих місць. Пам’ятник генералу встановлено у центрі площі: скульптура зображує хороброго наїзника, який прагне бій. Площа є пішохідну зону; тут розташовані історичні та архітектурні об’єкти: театр Фортуні, сучасні магазини, аптека, відділення банку.

Адреса : Plaça del General Prim, Plaça de Prim, Реус, Іспанія.

Палац Бофаруль у Реусі

Палац Бофаруль

Палац Бофаруль.

Палац розташований у центрі міста, він збудований у 18-му столітті і спочатку належав знатному сімейству Бофаруль. За свою довгу історію споруда використовувалась у різних цілях. Наразі тут знаходиться музична консерваторія: деякі приміщення були перероблені, але навчальні кімнати та концертний зал відповідають загальній концепції. Зовнішній вигляд будівлі, так само, як і внутрішнє оздоблення, вражає опрацюванням деталей, властивим усім архітектурним об’єктам Реуса.

Адреса: Palacio Bofarull, Carrer de Llovera, Реус, Іспанія.

Ринкова площа Реуса – історичний центр міста

Ринкова площа РеусаРинкова площа Реуса.

Саме на цьому місці протягом кількох століть розташовувався центральний ринок, де можна було купити все, що завгодно.

Сьогодні на ринковій площі знаходиться безліч важливих пам’яток: мерія, будинок Каса-Навас, музей Гауді, церква Святого Петра.

На великі свята і знаменні дати час тут ніби повертає назад: торговці знову розставляють свої візки зі свіжою зеленню, фруктами, овочами. Ведеться жвава торгівля, а ввечері на площі проводяться масові гуляння.

Адреса: Plaça del Mercadal, Plaça del Mercadal, Реус, Іспанія.

Храм Милосердя Божої Матері у Реусі – святиня для всіх каталонців

Храм Милосердя Божої Матері

Храм милосердя Божої Матері.

Собор розташований на околиці Реуса. Він був збудований на честь покровительки міста, Пресвятої Богородиці, яка одного разу з’явилася юній дівчині-пастушці і розповіла, що мають зробити місцеві жителі, щоб позбутися чуми, що жорстоко бушувала на околицях у ті часи.

Відвідувачів захоплює не лише святість цього місця, а й чудова архітектура храму. Стіни всередині розписані талановитими майстрами; фрески та полотна виконані з максимальною ретельністю. Велично виглядає вівтар і розташована ліворуч від нього капела з різнокольоровими свічками. Багато молодят воліють здійснювати обряд вінчання саме в цьому храмі. У церковній лавці можна придбати на згадку мініатюрну фігурку Діви Марії Милосердної.

Адреса: Mare de Dios de la Misericòrdia, Plaça Santuari Misericòrdia, Реус, Іспанія.

Центр мистецтв Каль-Массо

Центр мистецтв Каль-Массо

Центр мистецтв Каль-Массо.

Музей розташований у будівлі колишнього заводу спиртних напоїв; сама споруда теж є архітектурною цінністю. Експозиції пропонують познайомитися з останніми тенденціями у галузі культури та мистецтва Каталонії.

До уваги відвідувачів представлені роботи молодих фотографів та художників. У центрі постійно проводяться цікаві заходи: концерти живої музики, танцювальні виступи, театральні та циркові вистави, кіносеанси. Тут же знаходиться затишне кафе, інтер’єр якого також виконаний у найкращих традиціях сучасного мистецтва.

Адреса: Cal Massó, Carrer de Prósper de Bofarull, Реус, Іспанія.

Маршрут модернізму – основні «перлини» міста

Особняк Каса-Серра

Особняк Каса-Серра.

Для туристів розроблений спеціальний піший маршрут, що охоплює будівлі, побудовані в стилі модерн і є центральним ансамблем Реуса. Екскурсія включає відвідування 24 об’єктів і починається з Ринкової площі, яка сама по собі є важливою пам’яткою.

На площі розташовані обов’язкові для огляду будівлі: старовинний особняк Каса-Навас і будинок Каса-Піньоль. Відвідати ці об’єкти туристи можуть лише у складі екскурсії: дуже цікаво оглянути химерні інтер’єри, що зберегли сліди епох, що давно минули. У маршрут модернізму входить мальовничий будиночок Каса-Лагуна, фанерований оригінальною мозаїкою.

Потім гості міста йдуть до особняка, де народився геніальний архітектор Антоніо Гауді. На цій же вулиці розташовані інші пункти програми: вілли Каса-Серра та Каса-Марко. Далі маршрут слідує за багатьма об’єктами, що заслуговують на увагу цінителів красивої архітектури.

За кілька годин мандрівники можуть побачити безліч колоритних зразків каталонського модерну. Маршрут можна пройти у складі організованої екскурсії або здійснити самостійну прогулянку, купивши в туристичному центрі докладну мапу з основними пам’ятками.

Адреса: Casa Serra, Raval de Santa Anna, Реус, Іспанія.

Маршрут Гауді: слідами талановитого майстра

Скульптура Гауді-хлопчика

Скульптура Гауді-хлопчика.

Усі об’єкти цього маршруту тісно пов’язані з ім’ям великого іспанського архітектора Антоніо Гауді, який народився у Реусі та прожив тут до 16 років. До маршруту входить 6 об’єктів; деякі з них розташовані досить далеко один від одного. Огляд починається з невеликого будинку на вулиці Сан-Вінсенте, де колись була майстерня дідуся Антоніо Гауді.

Потім туристи відвідують церкву Святого Петра, де майбутнього майстра хрестили та вперше причащали. Для гостей відчинені двері школи, в якій навчався Гауді. На перетині двох вулиць стоїть скульптура, що зображує Антоніо підлітком.

На особливу увагу заслуговує центр Гауді, в якому кожен зал присвячений різним періодам життя архітектора. Карту із захоплюючим маршрутом можна придбати у головному туристичному офісі Реуса, розташованому в центрі міста.

Адреса: “El nen” (Gaudí adolescente), Carrer de l’Amargura, Реус, Іспанія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук