14 кращих визначних пам’яток Фетхіє та околиць

Фетхіє є ідеальним стартовим майданчиком для дослідження багатьох туристичних пам’яток та розваг вздовж бірюзового узбережжя Туреччини. Це портове місто займає чудове становище, що дозволяє вирушити як на прилеглі пляжі, так і вглиб країни, щоб виявити напівзруйновані залишки стародавньої лікійської культури цього регіону. Залежно від місця розташування, місто надасть усе.

Незважаючи на велику кількість визначних пам’яток Фетхіє в Туреччині, тим не менш, це досить спокійне місце, що є саме те, що вам потрібно, щоб повернутися після напруженого дня, присвяченого огляду могутніх гробниць, вирубаних у скелях і високогірних руїн, що охороняються ЮНЕСКО, або насолоджуватися прийняттям сонячних ванн, катання на човнах і парапланеризм.

Римський амфітеатр

Римський амфітеатр

Римський амфітеатр. | Фото: Carole Raddato/Flickr.

Коли римляни здобули Туреччину, вони дозволили організувати лікійцям незалежне самоврядування, але це не завадило залишити їм свій слід у лікійських містах. Невеликий і лише частково розкопаний амфітеатр Фетхіє, збудований у II столітті до зв. е., спочатку був розрахований на 6000 глядачів.

Підніміться на верхній ярус сидінь, з якого відкривається захоплюючий вид на місто та море за ним. Парк, розташований навпроти театру, є чудовим місцем для відпочинку та пошуку тіні у спекотний літній день.

Адреса: Karagözler Mahallesi, Fethiye Antik Tiyatrosu, Фетхіе/Мугла, Туреччина.

Музей Фетхіє

Музей Фетхіє

Музей Фетхіє.

Зосередившись на лікійських знахідках з Тельмесса, а також стародавніх поселень Тлос і Каунос, цей невеликий музей експонує кераміку, ювелірні вироби, невеликі статуї та обітне каміння, у тому числі могильна стела та обітниці.

Однак найціннішим його надбанням є так звана тримовна стела з Летоона, датована 338 р. до н. е., яка частково використовувалася для розшифрування лікійської мови за допомогою давньогрецької та арамейської.

Адреса: Kesikkapı Mahallesi, Fethiye Museum, 505. Sokak, Фетхіе/Мугла, Туреччина.

Блакитна лагуна

Вид на Синю лагуну

Вид на Синій лагуни.

Не знаєте, що подивитися в Фетхіє окрім древніх руїн, вирушайте в курортне селище Олюденіз. Тут, за 15 кілометрів від Фетхіє, знаходиться найвідоміший пляж Туреччини. Спокійна бірюзова вода з білим піщаним пляжем, захищеним від моря, облямованим густим сосновим лісом, створює неймовірну красу. Саме тому люди стікаються сюди протягом кількох років.

Певною мірою, початковий блиск Олюденіза в останні два десятиліття був втрачений, коли сюди прибув пакетний туризм, але, тим не менш, район лагуни вдалося вберегти від потворного будівництва туристичної інфраструктури, а село, як і раніше, є ненав’язливим.

Якщо ви не бажаєте плавати або засмагати, то тут ви можете зайнятися парапланеризмом. Протягом літніх місяців параплани стартують із вершини гори Бабадаг, яка височить над навколишньою місцевістю. Навіть новачки можуть вирушити у політ на параплані.

Адреса: Ölüdeniz Mahallesi, Блакитна лагуна, Фетхіе/Мугла, Туреччина.

Фортеця хрестоносців

Фортеця хрестоносців

Фортеця хрестоносців. | Фото: Pavel Rybin/Flickr.

На схилі пагорба, вище і на південь від Фетхіє, по дорозі на Каякей, ви не пропустите зруйновану вежу Фортеці хрестоносців, побудовану лицарями Святого Іоанна на початку XV століття на більш ранньому, можливо, лікійському, грецькому чи римському фундаменті.

Адреса: Cumhuriyet Mahallesi, Castle of Fethiye, Фетхіе/Мугла, Туреччина.

Давнє місто Каякей

Давнє місто Каякий

Давнє місто Каякей. | Фото: Jorge Franganillo/Flickr.

Аж до 1920-х років, Каякей (стародавнє місто Кармілассос), розташоване за вісім кілометрів від Фетхіє, де протягом століть жило змішане населення греків і турків, процвітав. Так званий обмін населенням у 1923 році змінив усі, етнічні греки, які проживають у Туреччині, були примусово відправлені до Греції, тоді як корінні турки, які живуть у Греції, мали залишити своє життя там і повернутися на батьківщину.

Такий обмін розбив серця і завдав багато страждань тим, кому довелося покинути свій будинок, і сумні результати цього найкраще видно на прикладі Каякея. Напівзруйноване похмуре кам’яне село, що тягнеться по схилу пагорба, було залишено повільно розкладатися з тих пір, як грецькі власники покинули його. У руїнах Церкви Катапонгагії та Церкви Таксіарха досі збереглися деякі красиві внутрішні елементи.

Адреса: Kayaköy Mahallesi 48300 Фетхіє/Мугла Туреччина.

Ущелина Сакликент

Ущелина Сакликент

Ущелина Сакликент.

Це яр, за 30 кілометрів від Фетхіє, глибоко врізаний в гори хребта Akdaǧlar. Більшість відвідувачів приходять у ущелину, яка має дерев’яні дощаті доріжки, вздовж частини стежки високо над річкою. До останньої ділянки стежки можна дістатися, перейшовши вбрід стрімку річку і пройшовши вузькою ущелиною до кінця.

Якщо вам не подобається ходити по крижаній воді, зупиніться в одному з чайних будиночків, посипаних подушками. Для активніших туристів тут організуються каньйонінг та рафтинг тури річкою.

Адреса: Aklar Mahallesi, Saklıkent Milli Parkı, Kaş/Анталія, Туреччина.

Руїни лікійського міста Пінара

14 кращих визначних пам'яток Фетхіє та околиць

Руїни лікійського міста Пінара.

Розташовані на пагорбах на південний схід від Фетхі руїни лікійського міста Пінара цікаві головним чином своїми поцяткованими стрімчаками з більш ніж 900 кам’яними гробницями і монолітними домашніми усипальницями. Це місце було настільки важкодоступним, що будівельників гробниць опускали на закріплених мотузками помостах.

Пейзаж, що оточує руїни, справді приголомшує, особливо навколо Театральної площі, з видом на засніжені вершини, обрамлені зеленим лісом. Це одне із найспокійніших лікійських місць у цьому районі, рідко зайняте туристами.

Адреса: Yakabağ Mahallesi, Pinara Antik Kenti, Eşen/Fethiye/Seydikemer/Мугла, Туреччина.

Гробниця Амінтаса

Могила Амінтаса

Могила Амінтаса.

Найвідоміша пам’ятка Фетхіє, це гігантська гробниця Амінтаса, фасад якої вирубаний у стрімкій скелі в 350 році до н. е.., на честь Амінтаса, сина Хермагіоса. Розташована гробниця на південь від центру міста та найкраще відвідувати її на заході сонця.

Адреса: Kesikkapı Mahallesi, Amintas Kaya Mezarları, 117. Sokak, Fethiye/Фетхіє/Мугла, Туреччина.

Місто Ксанф

Місто Ксанф

Місто Ксанф. | Фото: John Rutter/Flickr.

Ксанф був столицею античної Лікії, що часто називається найстарішою республікою у світі. Ця ліга 20 міст знаходилася під керівництвом Народних зборів та правителя, який керував із Ксанфа. У наші дні це місце знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Хоча багато з найкрасивіших пам’яток Ксанфа були вивезені до Англії XIX століття, прекрасні мозаїки все ще знаходяться на місці, крім того, тут можна побачити амфітеатр, Агора і Акрополь.

За амфітеатром, ліворуч від дороги, видно постамент, на якому колись стояв Монумент Нереїду, іонічний храм з багатою скульптурною обробкою, який зараз експонується в Британському музеї. Праворуч від дороги знаходиться міська брама. Міські стіни, значні ділянки яких видно, мабуть, датуються III століттям до нашої ери.

Адреса: Kınık Mahallesi, Xanthos Harp Anıtı, Kaş/Анталія, Туреччина.

Долина Метелик

Вид на Долину Метелик

Вид на Долину Метеликів. | Фото: Wikimedia.

Цей прекрасний пляж, захований між двома скелястими скелями, є домом для Тигрового метелика Джерсі. Його краса полягає в тому, що до нього не дістатися дорогою. Вам доведеться вирушити з села Фаралія, розташованого високо на горі, або на човні, який кілька разів на день влітку відправляється з Олюденіза.

Відмінні можливості для піших прогулянок знаходяться в пишній лісовій ущелині за пляжем, хоча більшість людей будуть щасливі, просто розтягнутися на піску.

Адреса: Butterfly Valley Kelebekler Vadisi Uzunyurt Mahallesi 48300 Фетхіє/Мугла Туреччина.

Пляж Чалиш

Пляж Чалиш

Пляж Чалиш. | Фото: Tim Fields/Flickr.

Приблизно за 5 км на північний схід від центру Фетхіє, знаходиться Чалиш, вузька ділянка гравійного пляжу, вздовж якого зосереджені готелі, а також паби та закусочні, що знаходяться під патронажем британських емігрантів. Тут була знята частина фільму про Джеймса Бонда «Скайфолл». Долмуші, або місцеві маршрутні таксі, прямують до Чалиша кожні 5 — 10 хвилин від автостанції, розташованої поряд з мечеттю.

Адреса: Foça Mahallesi, Calis Beach, 1289. Sk., Фетхіе / Мугла, Туреччина.

Руїни Тлос

Руїни Тлос

Руїни Тлос. | Фото: Panegyrics of Granovetter/Flickr.

Високо в горах, що обрамляють Фетхіє, розташований Тлос, що є ще одним руїною античного лікійського міста. На вершині округлого пагорба Акрополя збереглися руїни фортеці Османа. Лікійці не були єдиними, хто оцінив гарне розташування гірського форту, тому він активно використовувався місцевими розбійниками під час османського панування.

На східному боці Акрополя, до цього дня можна побачити залишки лікійських та римських міських стін. За ними знаходяться хаотичні руїни будинків та публічних будівель, серед яких є схоже на критий ринок, а також некрополь, Агора та відновлений амфітеатр.

Адреса: Yakaköy Mahallesi, Tlos Oren Yeri, Saklıkent Yolu, Фетхіе/Мугла, Туреччина.

Пляж Патару

Пляж Патару

Пляж Патар. | Фото: Josh/Flickr.

Патара є найдовшою в Туреччині піщаною смугою, і відповідно ідеальним місцем для пляжного відпочинку. Також колись він був важливим містом Лікійської ліги, його численні руїни знаходяться неподалік пляжу. Руїни стародавньої Патари проходять через потрійні арочні ворота римської епохи поряд з амфітеатром, що добре зберігся, вулицею з колонадою, банним комплексом і безліччю гробниць.

Місто існувало аж до візантійського періоду, у ньому також можна побачити базиліку. Крім того, місто відоме тим, що є батьківщиною Святителя Миколи Чудотворця, єпископа IV століття, який згодом став «Санта Клаусом».

Адреса: Patara Plaji, Gelemiş Mahallesi, Kaş/Анталія, Туреччина.

Острів Гемілер

Вид з острова Гемілер

Вид з Гемілера. | Фото: Tania & Artur/Flickr.

Гемілер розташований уздовж Середземноморського узбережжя Туреччини, на південь від Фетхіє і на захід від піщаного пляжу Олюденіз. Гемілер відомий як острів св. Миколи, він відокремлений від материка вузькою морською протокою і є крихітною плямкою острівця, всього 400 метрів завширшки і 1000 метрів завдовжки, але незважаючи на розміри, славиться своїм багатством візантійських руїн, яким налічується понад 1500 років.

Сьогодні більшість острова покрита хаотичним нагромадженням руїн, що складається з розкиданих залишків чотирьох церков, візантійських будинків, порту, водних шляхів, гробниць та цвинтарів. Колись уздовж берега стояли магазини, де торговці продавали оливкову олію і зерно кораблям, що проходять повз.

Гемілер має безліч скелястих бухт, що забезпечують безпечний причал для яхт, та гарантує чудове підводне плавання вздовж його узбережжя. Напівзруйновані руїни іноді можна побачити трохи нижче поверхні моря.

Адреса: Острів Гемілер Gemile 48300 Фетхіє/Мугла Туреччина.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук