14 пам’яток Бодруму, які варто подивитися

Розташоване на узбережжі Туреччини, місто Бодрум, пропонує всебічне туристичне занурення, вміло поєднуючи комерційні, культурні та місцеві унікальні особливості. Чи ви є захопленим істориком, безстрашним дослідником або шопоголиком, кожен для себе знайде, що подивитися в Бодрумі.

Замок у Бодрумі

Замок у Бодрумі

Замок у Бодрумі.

З зубчастих стін чудового замку Бодрума, збудованого госпітальєрами на початку XV століття і присвяченого святому Петру, відкривається чудовий краєвид. В останні роки тут організовано Музей підводної археології, можливо, найважливіший музей такого типу у світі.

Адреса: Çarşı Mahallesi, Bodrum Kalesi, Kale Caddesi, Bodrum/Мугла, Туреччина.

Морський музей Бодруму

Морський музей Бодруму

Морський музей Бодрум.

Цей невеликий, але добре сформований музей, розташований на двох поверхах, досліджує морське минуле Бодруму за допомогою ретельно продуманих макетів човнів та чудового відео про традиційне виробництво човнів типу «Бодрум».

Велику увагу приділяють ролі Бодрума як центру дайвінгу, а також батьківщини письменника Джевата Шакіра Кабаагачли, відомого як «Рибалка з Галікарнасу».

Фахівці у галузі конхіології були б тут на сьомому небі від щастя. Приватна колекція, що складається приблизно з 6000 раковин, що становлять одну третину всіх сімейств молюсків, розташована на мерехтливому дисплеї нагорі.

Адреса: Çarşı Mahallesi, Bodrum Deniz Müzesi, Nazım Hikmet Sokak, Bodrum/Мугла, Туреччина.

Османська верф (Верф Мілта)

Вид на Османську верф (Верф Мілта)

Перегляд Османської верфі.

Відреставрована верф Осман знаходиться прямо над пристанню для яхт. 1770 року Росія знищила весь Османський флот у Чешмі, відновлення його відбувалося на таких верфях, як цей. Він був укріплений від піратських нападів у XVIII і XIX століттях, за допомогою зведення сторожової вежі.

Сьогодні тут періодично організовуються мистецькі виставки. Старовинні надгробки, датовані періодом, коли латинський алфавіт замінив засновану арабською мовою стару писемність, перебувають вище.

Адреса: Eskiçeşme Mahallesi, Milta Bodrum Marina, Neyzen Tevfik Caddesi, Bodrum/Мугла, Туреччина.

Ворота Міндосу

Ворота Міндосу

Ворота Міндосу.

Це відновлені залишки єдиних воріт, що вціліли, з того, що спочатку являло собою довгу 7-кілометрову стіну, очевидно побудовану правителем Мавсолом в IV столітті до н.е.

Перед брамою з двома вежами знаходяться руїни рову, в якому в 334 до н. е. потонули багато воїнів Олександра Македонського.

Розташування: GPS координати: 37°02’15.7″N 27°24’49.0″E.

Амфітеатр Галікарнасу

Амфітеатр Галікарнасу

Амфітеатр Галікарнасу. | Фото: Carole Raddato/Flickr.

На схилі пагорба, що височіє на головній дорозі в Тургутрейс, в IV столітті до нашої ери був побудований Амфітеатр Галікарнаса, який був здатний вмістити в себе 5000 глядачів, а в III столітті н. е., коли проводилися знамениті гладіаторські бої, його місткість було збільшено до 13000 чоловік.

Сьогодні влітку тут проводяться концерти та інші заходи.

Адреса: Bodrum Antique Theatre, Yeniköy Mahallesi, 48440 Bodrum/Muğla, Туреччина.

Мавзолей

Мавзолей

Мавзолей. | Фото: Panegyrics of Granovetter/Flickr.

Мавзолей, який є дивовижним досягненням каріанського правителя Мавсола (376–353 рр. до н.е.), що перемістив свою столицю з міста Міласа в Галікарнас, є воістину одним із семи чудес стародавнього світу.

Єдині стародавні елементи, що дивом збереглися до наших днів – це будинковзолейські сходи і гробниці, вузький вхід до гробниці мавзолею і величезний гранітний камінь, що блокував його, а також місцева дренажна система, частина стін і деякі великі рифлені мармурові колони.

Адреса: Tepecik Mahallesi, Halikarnas Mozolesi, Bodrum/Мугла, Туреччина.

Морський причал Aganlar Tersanesi

Перегляд нв Морський причал Aganlar Tersanesi

Вид на Морський причал Aganlar Tersanesi.

Саме прозоре блакитне Середземне море приваблює більшість гостей Бодрума, а також яхтовий спорт, що є найбільшим місцевим бізнесом. Ця пристань справжній рай, як для моряків, так і для просто любителів моря, рясніє яхтами всіляких форм і розмірів.

Тут є десятки варіантів, щоб вийти на воду. Екскурсійні судна можуть відправити вас у короткі одноденні або більш тривалі вояжі вздовж узбережжя, та до всього іншого запропонувати візит на острови та приховані лагуни для прийняття сонячних ванн та купання.

Якщо ви будете слідувати Марина-роуд далі на захід, то неминуче потрапите на Османську верф, де збереглися найцікавіші надгробки і є чудовий вид на пристань.

Адреса: Kumbahçe Mahallesi, Aganlar Shipyard & Marina. Yacht Building, Refit, Brokerage in Turkey, Bodrum/Мугла, Туреччина.

Район Гюмюшлюк

Район Гюмюшлюк

Район Гюмюшлюк. | Фото: Yilmaz Oevuenc/Flckr.

Майже кожен місцевий житель Бодруму рекомендуватиме відвідати Гюмюшлюк. Район наповнений п’янким і ремісничим спокоєм, який просуватиме вас все глибше і глибше по звивистих, брукованих вулицях.

Море/пляж Оцінка: 5 Пляжі чисті і відмінно підходять для сімейного відпочинку, а в ресторанах з видом на море подають свіжі і смачні місцеві делікатеси. Відвідування Гюмюшлюка, це справді короткий візит до раю!

Адреса: Gümüşlük, Bodrum/Мугла, Туреччина.

Бухта Бардакчі

Бухта Бардакчі

Бухта Бардакчі.

Ця бухта відома як одне з найкрасивіших місць у всьому Бодрумі. Якщо ви пощастило зупинитися в одному з готелів в цьому районі, насолоджуйтесь приголомшливим видом на бухту, пляжі, пальми, безліччю туристичних зручностей і рукотворних об’єктів.

Чи ви шукаєте розкішний день біля моря або шопінг-терапію для зняття стресу, ви можете створити відпустку своєї мрії прямо тут!

Розташування: GPS координати: 37°01’38.5″N 27°25’01.5″E.

Музей мистецтв Зекі Мурена

Музей мистецтв Зекі Мурена

Музей мистецтв Зекі Мурена.

Місцевий Музей мистецтв збудовано та названо на честь Зеки Мурена, відомого турецького співака, композитора та актора. Музей організовано в останній резиденції знаменитості перед його смертю. Він відомий за свій внесок у музику так само, як Елвіс.

Експозиція музею складається з безлічі його особистих речей, сувенірів про його видатну кар’єру, інші речі та інформацію, яка прямо пояснює, як Мурен став іконою сучасної турецької музики.

Адреса: Kumbahçe Mahallesi, Zeki Müren Sanat Müzesi, Zeki Müren Caddesi, Бодрум/Мугла, Туреччина.

Пляж Яхсі

Пляж Яхсі

Пляж Яхсі.

Після огляду визначних пам’яток Бодруму та околиць, вирушайте на пляж Яхсі, який по праву вважається тут найкращим. Розтягніться на шезлонгу, з келихом у руці і дозвольте собі поринути в незайманий золотий пісок, чисті та дрібні води та м’який літній бриз.

Пляж розташований в безпосередній близькості від багатьох ресторанчиків, так що все, що потрібно для відпочинку, знаходиться всього за два кроки! Вам не доведеться і пальцем поворухнути до заходу сонця.

Адреса: Ortakentyahşi Mahallesi, Yahşi Plajı, Bodrum-Yalıkavak Yolu, Bodrum/Бодрум/Мугла, Туреччина.

Бодрумський музей підводної археології

Бодрумський музей підводної археології

Бодрумський музей підводної археології.

Абсолютно чудовий музей, розташований у замку Святого Петра, є обов’язковою для відвідування пам’яткою, навіть для тих людей, які не захоплюються підводною археологією.

Розташування експонатів чудово організоване, а вражаючі експонати доповнені чудовими інтерактивними дисплеями. Після входу, з величезними зборами амфор та склодувною майстернею, яку діти знайдуть захоплюючою, ви потрапляєте у так званий

Зал скляних уламків, де зображено 16-метровий корабель, який затонув у 1025 році н. е. У Французькій вежі зберігається ще одна найцікавіша підводна знахідка, а саме, вантаж традиційного грецького судна, яке затонуло в IV столітті до н.

В Улубурунському залі краху і прилеглої до нього скарбниці знаходиться гордість музею — розкопані знахідки бронзової доби, підняті з дна моря, після кількох кораблекрушений.

Адреса: Çarşı Mahallesi, Бодрумський музей підводної археології, Bodrum/Мугла, Туреччина.

старе місто

старе містоСтаре місто.

Одразу за замком Святого Петра розкинувся один із найцікавіших районів Бодруму. Його вузькі вулички обрамлені виноградними лозами і прихованими за ними, як із листівки кам’яними будиночками.

Основна частина міста була модернізована, у зв’язку з чим це один з небагатьох його районів, де ви все ще можете відчути атмосферу рибальського села, яким він колись і був до появи тут туризму.

Це неймовірно привабливе місце для прогулянок після обіду та справжній рай для фотографів. Тут є безліч симпатичних бутиків та кафе, де можна розслабитися після променаду.

Адреса: Çarşı Mahallesi, Aegean Gingers Segway Tours, Eski Hükümet Sokak D: No: 64, Bodrum/Мугла, Туреччина.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук