14 пам’яток Бурси, які варто подивитися

Бурса – велике турецьке місто, що зуміло зберегти свій історичний колорит. Близькість до Стамбула забезпечує хорошу транспортну доступність, а гірськолижний курорт неподалік дає додатковий потік туристів взимку. Оскільки місто є давнім культурним центром Туреччини, у Бурсі є визначні пам’ятки різних періодів – мечеті та релігійні комплекси, старовинні будинки та ринки, музеї.

Мечеть Улу-Джамі

Мечеть Улу-Джамі

Мечеть Улу-Джамі.

Улу-Джамі – найбільша мечеть Бурси, важливий релігійний центр та одна з основних історичних пам’яток міста. Будівлю було збудовано ще в XIV столітті султаном Баязідом.

Навіщо відвідувати:

Туристи можуть оглянути мечеть зовні: масштабна будівля з 19 куполами є яскравим зразком архітектури сельджука. Також можна зайти всередину (крім днів релігійних свят) та оглянути інтер’єр. Особливістю Улу-Джамі є фонтан для обмивань, який розташовується не зовні, а у приміщенні. Усередині також є цінні зразки ісламської каліграфії та кілька стародавніх священних реліквій з Мекки.

Адреса: Nalbantoğlu, Мечеть Улу-Джамі, Ulucami Caddesi, Османгазі/Бурса, Туреччина.

Ринок шовку Koza Han

Ринок шовку Koza Han

Ринок шовку Koza Han.

Бурса завжди була жвавим торговим центром: через неї історично проходили важливі торгові маршрути, саме тут закінчувалася ділянка Великого Шовкового Шляху. У XV столітті у місті з’явився ринок Koza Han, на якому торгували переважно натуральним китайським шовком. Торгові ряди розросталися і залучали нових продавців і покупців – активна торгівля ведеться тут до сьогодні.

Навіщо відвідувати:

Koza Han зберіг антураж традиційного східного ринку. Сьогодні тут, як і раніше, торгують натуральними тканинами. Крім того, можна купити свіжі місцеві продукти, одяг, сувеніри та іншу продукцію.

Адреса: Osmangazi, Koza Han, Uzunçarşı Caddesi, Османгазі/Бурса, Туреччина.

Зелена мечеть

Зелена мечеть

Зелена мечеть.

Зелена мечеть – це цілий релігійний комплекс, до якого входить мусульманська школа та усипальниця султана Мехмеда Челебі. Вона була збудована у XV столітті і досі є знаковим місцем для городян.

Навіщо відвідувати:

Зовні мечеть оброблена бірюзовим мармуром, через який вона і отримала свою назву. Особливо добре будинок виглядає у сонячні дні, коли мармур переливається різними відтінками. Внутрішнє оздоблення також зеленого кольору – з фаянсу з різьбленими прикрасами в стилі Османа.

Адреса: Yeşil Mh., Зелена мечеть, Yıldırım/Йилдирим/Бурса, Туреччина.

Комплекс Мурадіє

Комплекс Мурадіє

Комплекс Мурадії.

Релігійний комплекс Мурадіє був побудований султаном Мурадом II, який правив імперією Османа в середині XV століття. До нього входить не лише мечеть, а й медресе, а також лазня та хоспіс. Усі основні установи комплексу діють досі.

Навіщо відвідувати:

Мурадію можна включити у прогулянку історичним центром Бурси. На околицях багато красивих старовинних будівель, а навколо самого комплексу розбитий зелений садок. Сквер добре підходить для спокійного відпочинку: тут можна зупинитися та відпочити від огляду визначних пам’яток.

На території комплексу можна оглянути мавзолей Мурада II, який має незвичайну конструкцію із відкритим куполом. Поруч із входом знаходиться восьмикутний фонтан.

Адреса: Muradiye, Комплекс Мурадіє, Profesör Doktor Halil İnalcık Sokak, Османгазі/Бурса, Туреччина.

Археологічний музей

Археологічний музей

Археологічний музей.

Люди мешкають на території сучасної Бурси вже тисячі років, що підтверджується археологічними розкопками. Численні артефакти та свідчення багатої історії міста можна побачити у місцевому археологічному музеї, який було відкрито на початку ХІХ століття.

Навіщо відвідувати:

Музей працює шість днів на тиждень (крім неділі) та добре підходить для знайомства з історією стародавньої Анатолії. У колекцію входять знахідки періоду бронзового віку – зброя, скульптура, побутові предмети, а також артефакти інших періодів. Великий розділ експозиції присвячений ювелірним виробам та посуду. У музеї надаються аудіогіди різними мовами.

Адреса: Gaziakdemir Mh, Archeological Museum, Kültür Park, Cekirge Caddesi D:1, Османгазі/Бурса, Туреччина.

Ботанічний сад Соанли

Ботанічний сад Соанли

Ботанічний сад Соанли.

У передмісті Бурси є великий природний парк – ботанічний сад Соанли. Він був розбитий нещодавно – наприкінці XX століття, але вже встиг стати улюбленим місцем для відпочинку городян та туристів. У створенні парку брали участь турецькі фахівці та ландшафтні дизайнери з Європи.

Навіщо відвідувати:

Парк займає майже 400 тис. м2 та розбитий на кілька зон із рослинами різних видів. Так, тут є великий розарій та ділянка з тропічною рослинністю. По території ботанічного саду прокладено пішохідні та велосипедні доріжки, є місце для пробіжок та кафе.

Адреса: Cukurcaköy, Bursa Botanical Park, Nilüfer Caddesi, Османгазі/Бурса, Туреччина.

Термальні джерела

Термальні джерела

Термальні джерела.

На території Туреччини знаходиться кілька груп термальних джерел, які відомі своєю цілющою дією. Одна з них розташована у Бурсі, в районі Чекірзі.

Навіщо відвідувати:

Термальні джерела є кілька природних басейнів, заповнених мінеральною водою з високим вмістом магнію і кальцію. Поруч обладнані зони для відпочиваючих, у яких можна попити цілющу воду або набрати її, щоб узяти із собою. Якщо хочеться зупинитися у водолікарні на кілька днів, можна обрати один із місцевих санаторіїв.

Парк Топхане

Парк Топхане

Парк Топхан.

Парк Топхане – це історичний район Бурси, один із найстаріших у місті. На його території знаходяться залишки давньої фортеці Хісар, яка збереглася до наших днів у частково зруйнованому вигляді. Парк відмінно підходить для прогулянок у будь-який сезон і користується популярністю як у туристів, так і місцевих жителів.

Навіщо відвідувати:

Якщо ви приїхали в місто ненадовго і шукаєте, що подивитися в Бурсі, обов’язково завітайте до парку Топхане. Зручне розташування у центрі дозволяє вписати його у будь-які маршрути.

У верхній частині парку є оглядовий майданчик, з якого можна помилуватися міськими краєвидами. По дорозі нагору можна побачити кілька історичних пам’яток, у тому числі стародавні гробниці засновника Османської імперії Османа I та його сина Орхана I. Поруч із парком є ​​кілька кафе та магазинів.

Адреса: Osmangazi, Tophane parkı, Osmangazi Çıkmazı Sokak D:1, Османгазі/Бурса, Туреччина.

Мечеть Еміра Султана

Мечеть Еміра Султана

Мечеть Емір Султан.

Перша релігійна споруда на місці сучасної мечеті Еміра Султана з’явилася ще у XIV столітті. Пізніше він кілька разів перебудовувався, набуваючи рис різних архітектурних напрямів.

Навіщо відвідувати:

Зараз мечеть є зразком стилю османське рококо – таке оформлення вона отримала під час реконструкції у ХІХ столітті. Навпроти мечеті зведено усипальницю султана, весь комплекс об’єднаний дерев’яною галереєю. Поруч розташована площа з добрими оглядовими майданчиками, а також кілька історичних фонтанів.

Адреса: Emirsultan, Emir Sultan Mosque, Emir Sultan Cami, Йилдирим / Бурса, Туреччина.

Музей турецького та ісламського мистецтва

Музей турецького та ісламського мистецтва

Музей турецького та ісламського мистецтва.

1904 року в Бурсі відкрилася велика виставка, на якій демонструвалися мусульманські реліквії та археологічні знахідки. Експозиція стала постійною, і в 1929 році для неї була відведена будівля медресе, в якій вона працює досі.

Навіщо відвідувати:

Музей розташований навпроти мечеті Йешиль, у будівлі, облицьованій зеленою плиткою. Великий внутрішній двір оточений галереями зі старовинними колонами візантійського стилю. Експозиція займає 13 приміщень, в яких представлено:

  • кахлі часів Османської імперії;
  • велика колекція монет;
  • побутові предмети різних епох;
  • зразки зброї;
  • шедеври каліграфії, у тому числі рукописний Коран;
  • одяг, килими;
  • реконструйований інтер’єр традиційних турецьких лазень.

Адреса: Yeşil, Turkish & Islamic Art Museum, 1. Yeşil Caddesi Türk İslam Eserleri Müzesi, Йилдирим/Бурса, Туреччина.

Музей Ататюрка

Музей Ататюрка

Музей Ататюрки.

Музей, присвячений Мустафі Кемалю Ататюрку, працює в особняку споруди ХІХ століття. У цій будівлі перший турецький президент зупинявся, коли приїжджав до Бурсу. Після смерті Ататюрка особняк було передано до Пенсійного фонду, а 1973-го року тут відкрився меморіальний музей.

Навіщо відвідувати:

У музеї відновлено оригінальні інтер’єри першої половини XX століття. На першому поверсі реконструйовано приймальню, їдальню та кімнату для відпочинку. Піднявшись на другий поверх, можна побачити спальню турецького лідера, кабінет та оранжерею.

Адреса: Cekirge, Bursa Atatürk Museum, Османгазі/Бурса, Туреччина.

Курорт Улудаг

Курорт Улудаг

Курорт Улудаг.

Приблизно за 30 км від міста, на горі Улудаг, знаходиться курорт, який спеціалізується на гірськолижному відпочинку. Перший готель був збудований тут ще у 1930-ті роки. З того часу Улудаг перетворився на один із найбільших турецьких гірськолижних центрів.

Навіщо відвідувати:

Клімат у районі Бурси досить м’який, тому гірськолижний сезон на Улудазі відкривається лише у грудні. Для лижників, сноубордистів та любителів інших зимових видів спорту обладнають траси різного рівня (у тому числі з пологими спусками для початківців). На курорті є потрібна інфраструктура – готель, пункти прокату інвентарю, кафе. Коли зимовий сезон закінчується, і сніг на схилах гори тане, Улудаг продовжує працювати як літній курорт.

Адреса: Uludağ, Soğukpınar, Османгазі/Бурса, Туреччина.

Далі розглянемо місця, які можна відвідати на околицях Бурси.

Село Джумализизик (Cumalkzk)

Село Джумализизик (Cumalkzk)

Село Джумализизик (Cumalkzk).

Всього за 10 км від Бурси знаходиться стародавнє поселення, в якому час, здається, зупинився. У селі Джумализизик зберігся цілий комплекс будівель, збудованих у період Османської імперії – всього близько двохсот об’єктів.

Навіщо відвідувати:

З’їздіть до Джумализизика, щоб пройтися вулицями, вимощеними бруківкою. Помилуйте будинками місцевих жителів, які виглядають так само, як століття тому. У селі є музей з історичними експонатами, знайденими на околицях. Також працює сувенірна лавка, в якій можна купити керамічні вироби та інші сувеніри на згадку.

Адреса: Джумалікізік, Cumalikizik Village (UNESCO), Йилдирим/Бурса, Туреччина.

Національний парк Улудаг

Національний парк Улудаг

Національний парк Улудаг. | Фото: hamad M/Flickr.

Гора Улудаг, розташована приблизно за 30 км від Бурси, є однією з найвищих на околицях – понад 2,5 км. На ній знаходиться не тільки відомий гірськолижний курорт, а й Національний парк, який можна відвідувати будь-якої пори року.

Навіщо відвідувати:

Парк добре підходить для спокійного відпочинку на природі. Тут є кілька озер із мальовничими берегами, на яких можна зупинитися на пікнік у літню спеку. Цікавою пам’яткою нацпарку є печера Oylat, яку можуть відвідати туристи без спелеологічної підготовки: усередині є кілька залів з обладнаними доріжками та підсвічуванням, що підкреслює красу сталактитів та сталагмітів.

Адреса: Uludag National Park, Bursa Uludağ Yolu, Османгазі/Бурса, Туреччина.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук