14 пам’яток Герцег-Нові, які варто подивитися

Герцег-Нові – одне з найколоритніших міст Чорногорії. Для місцевості характерний горбистий рельєф, через що на вуличках дуже багато сходів, крутих стежок та ступінчастих перепадів. Недарма Герцег-Нові часто називають містом тисячі сходинок.

Завдяки особливому мікроклімату тут завжди панує хороша погода: сухе, тепле літо і м’яка зима. Мандрівникам ніколи не буває нудно: на них чекають цікаві пам’ятки Герцег-Нові, найчистіше Адріатичне море, нескінченні пляжі. Кожен турист, приїжджаючи сюди, почувається довгоочікуваним, бажаним гостем – настільки доброзичлива та привітна атмосфера панує у місті.

Старе Місто – уособлення справжнього життя

Старе місто

Старе місто.

Старе Місто – справжнє джерело дивовижних містечок, воно знаходиться відразу під міською пристанню. Щоб дістатися сюди з моря, потрібно піднятися однією з численних драбин.

Саме в цьому районі знаходяться головні архітектурні пам’ятки міста, і тут можна побачити, як живуть звичайні чорногорці: їх побут, звички, традиції.

Вулички нагадують хитромудрі лабіринти, і практично на кожному кроці чекає щось цікаве: музей, старовинна церква або галерея. Тут багато ресторанів та кафе зі смачними стравами національної кухні. У сувенірних лавках можна купити пам’ятні подарунки та гостинці близьким.

Адреса: Old Town, Херцег-Нові, Чорногорія.

Морська фортеця – важлива фортифікаційна споруда

Морська фортеця

Морська фортеця.

На стрімкій скелі розташувалася старовинна Морська фортеця, зведена у 14 столітті. Довгі століття фортеця була головною оборонною спорудою. Досі добре збереглися бійниці, зубці на стінах, башти.

На внутрішніх стінах можна побачити старовинні написи та малюнки. Фортеця відкрита для туристів, які приходять сюди не лише оцінити масштабну споруду, а й відвідати сеанс у кінотеатрі просто неба.

Адреса: The Sea Fortress, Херцег-Нові, Чорногорія.

Монастир Савіна – одна з найстаріших духовних пам’яток

Монастир Савіна

Монастир Савина.

Стародавня монастирська обитель буквально потопає у зелені. Комплекс складається з трьох храмів: Малої та Великої Успенських церков, храму Святого Сави. Так само сюди входить келійний корпус та два цвинтарі. Над входом до Малої церкви на стіні зберігся напис «1030», що свідчить про дуже поважний вік будівлі.

Величезний інтерес викликає внутрішнє оздоблення: розписи та фрески у готичному та візантійському стилі. Храм Святого Сави зведено у 12-му столітті. Неподалік від нього знаходиться чудовий оглядовий майданчик, звідки відкриваються чудові краєвиди на Адріатичне узбережжя. Будівництво Великої Успенської церкви датується 18 століттям. Досі зберігся величезний 15-метровий іконостас, у якому можна побачити головну святиню монастиря – чудотворну Савинську ікону Божої Матері.

Адреса: Savina Monastery, Braće Grakalić, Херцег-Нові, Чорногорія.

Острів Мамула – фортеця 19-го століття

Острів Мамула

Острів Мамула.

Майже всю площу круглого острова займає однойменна фортеця, з вершини якої відкривається чудовий огляд на околиці. Незважаючи на те, що фортеця зараз покинута, вона перебуває у дуже непоганому стані.

Збереглися бійниці, ворота та стіни, горища та підвали. На оглядовий майданчик туристи піднімаються крутими гвинтовими сходами. Конструкція вражає чіткістю та строгістю форм, продуманістю будівель. Монументальність у поєднанні з оглушливою тишею справляє дуже сильне враження.

Адреса: Mamula, Чорногорія.

Блакитна печера – один із найкрасивіших гротів Чорногорії.

Блакитна печера

Синя печера.

Під впливом води, вітру та сонця у Герцег-Нові сформувалося справжнє диво природи – Блакитна печера. Площа гроту складає близько 300 кв. Туристи припливають сюди човнами, у супроводі гіда.

За рахунок сонячних відблисків, що проникають усередину, стіни та вода забарвлюються у блакитно-блакитний відтінок. Вода тут дуже солона, навіть недосвідчені плавці можуть почуватися спокійно. Повітря прохолодне, а вода дуже тепла. Сюди часто приїжджають любителі занурень із аквалангом: глибина в деяких місцях сягає 40-50 метрів.

Адреса: Blue Cave Monténégro, Чорногорія.

Фортеця Шпаньола

Фортеця Шпаньола

Фортеця Шпаньола.

Фортеця знаходиться дуже високо, і не кожен витримає довгу пішу прогулянку крутою стежкою, тому деяким краще добиратися сюди на машині. Але всі старання точно компенсуються чудовими краєвидами, що відкриваються з форту.

Фортеця відкрита для відвідування: можна оглянути внутрішні приміщення та прогулятися довкола. Історія споруди починається у 16-му столітті. За кілька століть фортеця перебудовувалася, добудовувалась новими укріпленнями, перероблялася багато разів. Місцеві жителі стверджують, що під фортецею є підземні ходи, які з’єднують Шпаньолу з іншими вежами міста.

Адреса: Tvrdjava Spanjola, Херцег-Нові, Чорногорія.

Кривава вежа – найстрашніша в’язниця Чорногорії

Кривава вежа

Вид з Канлі Кула фортеці.

Фортеця Канлі Кула відома в народі, як «Кривава вежа» через те, що в її стінах невинно були страчені сотні та тисячі людей. Турки чинили жорстоку розправу над усіма, хто йшов проти Османської імперії. Для туристів сьогодні відкрито лише верхню частину зміцнення: всередину казематів заходити заборонено.

Але й однієї частини достатньо, щоб відчути незвичайну атмосферу, що панує тут. Споруда височіє над морем і містом: з оглядового майданчика відкриваються неймовірної краси краєвиди. А у внутрішньому дворі влаштований найоригінальніший амфітеатр на всьому узбережжі. Тут часто проводяться концерти, фестивалі, виступи місцевих та приїжджих артистів.

Адреса: Kanli Kula Fortress, Херцег-Нові, Чорногорія.

Площа Миколи Джурковича

Площа Миколи Джурковича

Площа Миколи Джурковича.

Біля Старого кварталу в Герцег-Нові розташована площа Миколи Джурковича, названа на ім’я знаменитого сербського музиканта. Саме тут кожну зиму організується один із найвідоміших та найулюбленіших фестивалів у Чорногорії – фестиваль Мімози.

Тут також проводяться міські заходи, театральні вистави, музичні концерти. На площі розташовано безліч магазинів, кілька кафе та ресторанів, затишні піцерії.

Адреса: Nikola Djurkovic Square, Херцег-Нові, Чорногорія.

Сахат Кула – символ міста

Годинникова вежа Сахат Кула

Башта годинника Сахат Кула.

Вартова вежа стоїть на площі Миколи Джурковича. Споруда була побудована в 17-му столітті турками: годинник був потрібний, щоб жителі міста не запізнювалися на службу до мечеті. Башта довгий час була найвищою спорудою у місті (її висота – 16 метрів).

Кілька років тут була пожежна каланча. Сьогодні усередині функціонує міський архів. Зараз у вежі встановлений електронний годинник, а до 1995 року городяни впізнавали час по старовинному італійському механічному годиннику.

Адреса: Clock Tower, Херцег-Нові, Чорногорія.

Церква Св. Михайла – перлина Герцег-Нові

Церква Св. Михайла

Церква Св. Михаїла.

Невелика православна церква миттєво привертає увагу своєю незвичайною архітектурою. Будівля збудована з кам’яних різьблених блоків. Над спорудою працювало кілька архітекторів, і кожен постарався зробити щось особливе.

Не дивно, що у будові відбилися абсолютно різні стилі та напрямки. Усередині головним предметом гордості є унікальний вівтар із іконостасом, виконаний із прекрасного італійського мармуру. Також у церкві зберігається безліч старовинних книжок.

Адреса: Saint. Michael Archangel Church, Херцег-Нові, Чорногорія.

Краєзнавчий музей Герцег-Нові

Краєзнавчий музей Герцег-Нові

Краєзнавчий музей Герцег-Нові.

Музей знаходиться у старовинному особняку. У залах представлено чотири експозиції. Історична виставка складається з фотографій та документів, що розповідають про історію міста з моменту його заснування. Також тут представлені скульптури та невелика колекція зброї.

Археологічна експозиція пропонує до уваги гостей знахідки, що належать до періоду Середньовіччя. Окремо представлені предмети, знайдені на бортах кораблів, що затонули. У музеї багато цікавих експонатів, але гостям важливо знати, що всю інформацію подано лише сербською мовою.

Адреса: Local Museum – Gradski muzej Mirko Komnenović, Херцег-Нові, Чорногорія.

Спаська церква

Спаська церква

Спаська церква.

Спаська церква є частиною великого комплексу. Вона була побудована на початку 18-го століття, у середині 19-го століття тут було здійснено капітальну реконструкцію. На особливу увагу заслуговує іконостас, що є результатом роботи талановитих грецьких майстрів. Туристи приїжджають сюди подивитись на унікальну колекцію ікон, старовинні книги, срібні предмети посуду.

Адреса: Crkva Sv. Spasa, Njegoševa, Херцег-Нові, Чорногорія.

Набережна Герцег-Нові

Набережна Герцег-Нові

Набережна Герцег-Нові.

Протяжність набережної становить 7 км. Це ідеальний маршрут для приємних прогулянок. Уздовж узбережжя розташовані гарні пляжі, готелі, магазини, сувенірні лавки, бари та ресторани. У повітрі розноситься чудовий аромат екзотичних рослин: набережна вважається однією із найзеленіших зон міста. Окрім піших променадів, туристам пропонуються прогулянки велосипедами чи роликами.

Адреса: Pet Danica Walkway, Херцег-Нові, Чорногорія.

Красичі – самобутнє село на березі Адріатики

Село Красичі

Село Красичі.

Колись Красичі були простим рибальським селищем. Сьогодні це чистий доглянутий населений пункт із сучасними котеджами, затишними будиночками, акуратними вуличками. Сюди приїжджають ті, хто хоче насолодитися тихим спокійним відпочинком далеко від метушливих міст. Головна особливість місцевих пляжів – прозора блакитна вода. З визначних пам’яток – старовинні церкви, збудовані кілька століть тому.

Адреса: Krašići, Чорногорія.

Герцег-Нові часто називають ботанічним садом. Тут росте близько сотні видів субтропічних та середземноморських рослин. Чудове повітря і красиві пейзажі роблять Герцег-Нові «ласим шматочком» для тих туристів, які віддають перевагу спокійному, розміреному відпочинку.

Однак любителі яскравих відчуттів також знайдуть тут багато цікавого: місцева акваторія чудово підходить для захоплюючого дайвінгу.

Архітектурний образ міста унікальний тим, що в ньому відобразилася вся дивовижна історія: кожен із численних правителів залишив свій слід, щоб у сучасників була можливість насолоджуватися неймовірними пам’ятками, що дійшли до наших часів з давніх-давен.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук