14 пам’яток Іракліону, які варто подивитися

Іракліон – це одне з найбільших міст Греції. Численні пам’ятки стародавньої архітектури, цікаві музеї, дивовижна краса навколишньої природи, насичене нічне життя міста – це далеко не повний перелік пам’яток Іракліону, столиці острова Крит.

Не дивно, що це місто приваблює безліч місцевих та іноземних туристів у будь-яку пору року. Що ж варто подивитися в Іракліоні туристам, які приїжджають на Кріт?

Фортеця Кулес

Фортеця Кулес

Фортеця Кулес. | Фото: Wikimedia.

У серпні 2016 року після шести років реставрації знову відкрилася фортеця під назвою Rocca al Mare, збудована венеціанцями у XVI столітті і є символом міста. У виставкових залах була представлена ​​зовсім нова експозиція, яка розповідає не лише про історію фортеці, а й про знаменні віхи в історії міста.

Серед експонатів стародавні амфори, венеціанські гармати, а також знахідки з морських суден, що затонули під час аварії корабля навколо острова Дія – вони були виявлені Жаком Кусто під час експедиції 1976 року. Особливу атмосферу створює приглушене світло, що проходить через дула старовинних гармат.

Адреса: Koules Fortress, Іракліон 712 02, Греція.

Кріпосні стіни міста

Кріпосні стіни міста

Кріпацькі стіни міста. | Фото: Wikimedia.

Сучасний Іракліон давно виріс із стародавніх міських стін, збудованих венеціанцями в період з 1462 по 1562 рік. Однак ця масивна оборонна споруда з сімома бастіонами та чотирма воротами досі приковує погляд, затьмарюючи навколишні бетонні споруди XX століття.

Адреса: Venetian City Wall, Λεωφ. Πλαστήρα 25, Ηράκλειο 712 01.

Кносський палац

Кносський палац

Кносський палац. | Фото: Neil Howard/Flickr.

Кносський палац, що чудово зберігся, – найвідоміший у світі пам’ятник давньої мінойської цивілізації і одна з головних пам’яток Іракліону. Він знаходиться за п’ять кілометрів на південний схід від міста. Планування монументального палацу вкрай заплутане і нагадує лабіринт – комплекс будівель, що розташовані навколо просторого центрального двору.

Саме тому Кноський палац часто асоціюють із легендарним Лабіринтом Мінотавра. Палац включав церемоніальні приміщення, житлові зони, складські приміщення, складну дренажну систему, а також відрізнявся хитромудрим оздобленням.

Розкопки доводять, що на цьому місці був палац ще у 2 тисячолітті до н. е., але та будова, яку ми бачимо сьогодні, датується в основному 1450 роком до н. е. На початку XX століття було проведено велику реконструкцію будівлі. Багато фресок палацу є копією – оригінали знаходяться в Археологічному музеї Іракліону.

Адреса: The Palace of Knossos, Φειδίου 8, Iraklio 714 09, Греція.

Археологічний музей Іракліону

Музей археології Криту

Музей археології Криту. | Фото: Carole Raddato/Flickr.

Археологічний музей Іракліону вважається одним із найбільших та найбільш значущих музеїв у всій Греції. Двоповерхова реконструйована будівля в стилі баухаус – модерністського архітектурного напряму 1930 років – є чудовим майданчиком для демонстрації артефактів.

Експозиція музею охоплює величезний історичний період 5500 років – від епохи неоліту до римських часів. Особливий інтерес має багата колекція пам’яток мінойської цивілізації. Виставкові зали відрізняються кольором, а колекції представлені як у хронологічному порядку, так і за тематикою.

Адреса: Heraklion Archaeological Museum, Heraklion, Греція.

Акваріум Криту

Акваріум Криту

Акваріум Криту.

Цей величезний акваріум займає терени колишньої військової бази США. Тут мешкає близько 2000 видів морської фауни Середземномор’я. Критий морський парк, оснащений за останнім словом техніки – чудове місце відпочинку, особливо з дітьми.

У вас буде можливість поспостерігати за танцем медуз, блискавичним пересуванням акул, що ширяють у воді схилами, коралами, що гойдаються, і рибками-клоунами, що світяться. Інтерактивні мультимедіа дозволяють дізнатися більше про життя таємничого та різноманітного підводного світу.

Адреса: Cret Aquarium, Heraklion 710 03, Греція.

Історичний музей Криту

Історичний музей Криту

Історичний музей Криту. | Фото: Wikimedia.

У цього невеликого грецького острова непроста, але напрочуд цікава історія. Експозиція музею охоплює період 1700 років – від часів раннього християнства до сучасної доби. Тут ви побачите релігійні артефакти, різьблення по каменю, кераміку, текстиль та народні костюми візантійського, венеціанського та турецького періодів.

Особлива зала присвячена руху Опору Криту та героям, які загинули під час Другої світової війни.

Адреса: Historical Museum of Crete, House A. & M. Kalokerinos, Leof. Sofokli Venizelou 27, Iraklio 712 02, Греція.

Фонтан Морозіні

Фонтан Морозіні

Фонтан Морозіні. | Фото: Wikimedia.

Це одне з найулюбленіших городян місць, що нагадують про далекий венеціанський період історії острова.

Побудований 1628 року на честь Франческо Мозоріні – губернатора Криту – цей фонтан колись служив джерелом прісної води в Іракліоні. В даний час фонтан оточений численними кафе та закладами швидкого харчування, де можна перекусити та відпочити, спостерігаючи за галасливим натовпом перехожих.

Адреса: Morosini Fountain, Pl. El. Venizelou, Iraklio 712 02, Греція.

Собор Святого Тита

Собор Святого Тита

Собор Святого Тита. | Фото: Wikimedia.

Цей величний собор розташований на однойменній площі, прикрашеній високими пальмами. Він був побудований у 961 році за часів Візантійської імперії. При венеціанцях тут розміщувався кафедральний католицький собор, а за часів панування імперії Османа споруда була переобладнана в мечеть, в якій дзвіницю використовували як мінарет.

З 1925 року споруда є освяченим православним храмом. Найбільш шанованою реліквією собору є мощі святого Тита, повернені сюди 1966 року з Венеції, куди вони були таємно доставлені для збереження за часів турецької окупації.

Адреса: Church of Agios Titos, Pl. Agiou Titou, Iraklio 712 02, Греція.

Собор святого Міни

Собор святого Міни

Собор Святого Міни. | Фото: Wikimedia.

Один з найбільших храмів Греції, що вміщує до 8000 чоловік. Будівництво собору тривало з перервами 33 роки – з 1862 до 1895 року. Храм було зведено на честь покровителя Іракліону – святого Міни. Особливе враження справляє внутрішнє оформлення собору, що включає: настінні фрески; композицію з трьох величезних канделябрів, що звисають над центральним приділом, та білий мармуровий іконостас (перегородка, що відокремлює вівтар від головного нефа).

Адреса: Agios Minas Cathedral, Іракліон 712 01, Греція.

Фонтан Бембо

Фонтан Бембо

Фонтан Бембо. | Фото: Wikimedia.

Найстаріший з фонтанів Іракліона, що збереглися, був створений у 1550 роках. Фонтан Бембо, виготовлений зі шматочків античного мармуру, прикрашають венеціанські герби та безголову статую римського чиновника, знайдену поблизу міста Ієрапетра.

Колись фонтан був джерелом свіжої питної води, яка надходила через акведук, прокладений за 13 км на південь від гори Юхтас.

Примикаюча шестигранна будова спочатку була прибудована турками і служила водокачкою. Зараз тут відкрито традиційну грецьку кав’ярню (kafeneio).

Адреса: Bembo Fountain, Pl. Kornarou 2, Iraklio 712 01, Греція.

Венеціанська лоджія

Венеціанська лоджія

Венеціанська лоджія. | Фото: Tony Fernandez/Flickr.

Приваблива елегантна будова, відреставрована в XVII столітті з ініціативи Франческо Морозіні, була чимось на кшталт дворянського клубу. Важливі люди міста колись любили збиратися тут не лише заради вирішення державних питань – Лоджія також служила місцем відпочинку та розваг.

Адреса: Venetian Loggia, August Str. 25, Iraklio 712 02, Греція.

Музей образотворчих мистецтв

Музей образотворчих мистецтв

Музей образотворчих мистецтв.

Музей образотворчих мистецтв Іракліону розташовується у тринефній базиліці святого Марка, побудованої венеціанцями у XIII ст. Будівлю багато разів перебудовували, так за часів турецького панування його використовували як мечеть.

У виставковому залі музею представлено колекцію візантійського настінного живопису XIII-XIV ст. Крім того, музей надає майданчики для проведення різноманітних сезонних виставок.

Адреса: Municipal Art Gallery, Pl. Kallergon 100, Iraklio 712 02, Греція.

Музей церковного мистецтва

Музей церковного мистецтва

Музей церковного мистецтва.

Цей невеликий, але захоплюючий музей знаходиться у будівлі старовинного монастиря XIII ст. Колекція музею включає твори релігійного мистецтва, зібрані з різних монастирів по всій території Криту – ікони, картини, рукописи, вироби з дерева та різьблення каменю.

Гордість музейної колекції – роботи відомого іконописця XV століття Ангелоса Акотантоса та шість ікон Михайла Дамаскіна – відомого представника критської іконописної школи поствізантійського періоду.

Адреса: Christian Art Museum, Karterou, Iraklio 712 01, Греція.

Музей природної історії Криту

Музей природної історії Криту

Музей природної історії Криту. | Фото: Wikimedia.

Музей знаходиться за 10 хвилин ходьби на захід від вулиці 25 серпня. Величезні діорами, а також велика зона акваріумів та тераріумів знайомить відвідувачів із багатою флорою та фауною не лише Криту, а й усього Середземномор’я.

Серед найцікавіших експонатів: гігантський дейнотерій у натуральну величину (довжиною 7 м і висотою 5 м) – схожий на величезного слона представник вимерлого роду стародавніх ссавців; а також тривимірний симулятор землетрусів.

Адреса: Natural History Museum, Leof. Sofokli Venizelou, Iraklio 712 02, Греція.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук