14 пам’яток Остенде, які варто подивитися

Остенде – найбільше приморське місто та справжнє цілорічне місце відпочинку. Уздовж білого піщаного узбережжя розташовуються невеликі архітектурні споруди та затишні кафе із заскленими терасами, які звернені до моря. Остенде завжди був найважливішим стратегічним портом. Незважаючи на те, що під час Другої світової війни місто дуже постраждало, на внутрішніх вулицях житлової забудови збереглася велика кількість чудових архітектурних споруд Прекрасної доби та Арт Деко.

Після економічної кризи в 1990-х роках, під час якої припинилися трансконтинентальні поромні перевезення, Остенде знову набув стабільності. У цьому місті варто провести день чи два, щоб краще його вивчити. Далі представлені найцікавіші визначні місця Остенде (Бельгія).

Церква Святих Петра та Павла

Церква Святих Петра та Павла

Церква Святих Петра та Павла. | Фото: Wikimedia.

Одна з найбільш вражаючих історичних пам’яток в Остенді – будівля церкви з двома вишукано прикрашеними шпилями та похмурим неоготичним інтер’єром. Цей храм був освячений 31 серпня 1908 року, хоча здається старішим.

Коли ви підійдете до величної будівлі, то будете трохи здивовані: ситуація може здатися дещо нелогічною. Кам’яний «міст», розташований біля вівтаря, веде до маленької гробниці-каплиці з куполом, побудованої на честь Луїзи Марії Орлеанської, першої королеви Бельгії. Її сумна історія розказана у Міському музеї.

Адреса: Sint-Petrus-en-Pauluskerk, Prins Boudewijnstraat, Остенде, Бельгія.

Форт Наполеон

Вид на форт Наполеон

Вид на форт Наполеон.

Непробивний п’ятикутний Форт Наполеон – надзвичайно безпечна фортеця, зведення якої датується 1812 роком. Однак усередині досить мало цікавого.

Адреса: Fort Napoleon, Vuurtorenweg, Остенде, Бельгія.

Берегові зміцнення Атлантичного валу в Раверсейді

Берегові зміцнення Атлантичного валу в Раверсейді

Берегові укріплення Атлантичного валу в Раверсейді.

Атлантичний вал – великий комплекс бункерів, вогневих позицій та тунелів, викладених цеглою. Укріплення створено під час окупації німецько-фашистських загарбників у період Першої та Другої світових воєн. Більшість бункерів облаштовані та «населені» восковими фігурами. Також є докладне аудіо пояснення (іноді воно зосереджене, головним чином, на калібрах гармат).

Ця найкраща і недооцінена бойова позиція в Бельгії. Щоб ви змогли отримати максимальне задоволення від екскурсії, вам знадобиться хороша погода, близько двох годин часу та достатня фізична підготовка, оскільки доведеться пройти більше 2 км.

Адреса: Atlantikwall Raversyde, Nieuwpoortsesteenweg, Остенде, Бельгія.

Музей Анно 1465

Музей Анно 1465

Музей Анно 1465 року.

Колись жваве рибальське село Валраверсейде зникло під час облоги у 1600-1604 роках. Сьогодні на цьому місці розташовуються чотири реконструйовані будинки із солом’яними дахами. Аудіогід розповідає історію селища голосами персонажів 1465 року. Інтерактивний музей пояснює, чому селище знищено.

Адреса: ANNO 1465 – Raversyde, Nieuwpoortsesteenweg, Остенде, Бельгія.

Узбережжя Остенде

Узбережжя Остенде

Узбережжя Остенде. | Фото: Wolfgang Staudt/Flickr.

Якщо ви збираєтесь в Остенді, обов’язково побувайте на набережній міста. Не звертайте уваги на високі та не дуже романтичні багатоквартирні будинки, що виглядають із-за моря. В Остенді розташовані найкращі пляжі в Бельгії.

Це чудове місце, де можна позасмагати, збудувати піщані замки або запустити повітряного змія. Можливість поплавати у водах Північного моря у літні дні – це просто блаженство. На узбережжі Остенде є безліч кіосків і магазинів, в яких продається морозиво.

Адреса: Ostend beach, Albert I-promenade, Остенде, Бельгія.

Статуя Леопольда

Статуя Леопольда

Статуя Леопольда.

Більшість берегової лінії прихована в тіні 10-поверхових бетонних будівель, але біля готелю Thermae Palace є невеликий вільний простір. Тут знаходиться неокласична аркада і велична статуя Леопольда II на коні. Поруч із нею розміщені різні статуї африканців та європейців.

Адреса: Ruiterstandbeeld van Koning Leopold II, Остенде, Бельгія.

Музейне судно «Меркатор»

Музейне судно «Меркатор»

Музейне судно “Меркатор”. | Фото: Antoine 49/Flickr.

Це судно 1932 року з трьома щоглами та повним вітрилом колись входило до складу Бельгійського Військово-морського флоту. Нині воно знаходиться у музеї. Неподалік знаходиться ісландське рибальське судно «Амандін» завдовжки 36 м, яке також можна відвідати.

Адреса: Mercator, Mercatordok, Остенде, Бельгія.

Музейне судно «Амандін»

Музейне судно «Амандін»

Музейне судно “Амандін”. | Фото: Antoine 49/Flickr.

Судно, на якому мешканці Остенде ловили рибу неподалік Ісландії (1970-і роки) «населено» восковими фігурами. Відео ефекти та звуковий супровід передають ту атмосферу корабля, яка панувала тут під час плавань. Приміщення для заморожування риби оснащене спеціальними світловими приладами.

Адреса: Museumschip Ijslandvaarder Amandine, Vindictivelaan, Остенде, Бельгія.

Японський сад Shinkaitei Tuin

У 2001 році недалеко від узбережжя Остенде архітектор Такаші Савано точно відтворив японський сад. Уся територія займає близько 2500 м2. Обов’язково завітайте до цього місця. Тут ви зможете прогулятися чи знайти тихе місце та помедитувати.

Адреса: Japanese garden, Koningin Astridlaan, Остенде, Бельгія.

Сучасний музей Mu.ZEE

Сучасний музей Mu.ZEE

Сучасний музей Mu.ZEE.

Справжні поціновувачі мистецтва мають відвідати Mu.ZEE, де поряд із роботами сучасних художників представлені шедеври знаменитих бельгійських творців. Унікальна колекція творів мистецтва, зібраних з 1830 року, включає роботи Костянта Пермеке та Леона Спілліарта, Люка Тейманса, Панамаренка та Роже Равеела. Це обов’язково треба побачити.

Адреса: Mu.ZEE, Romestraat, Остенде, Бельгія.

Міський музей

Можна було б очікувати, що цей музей, розташований у будівлі, де в 1798 році зупинявся Наполеон, а з 1834 по 1850 члени королівської родини Бельгії, виявиться грандіознішим і вражаючим, ніж він є насправді.

Безумовно, це найкраще місце для знайомства із дивовижною та складною історією міста, яке виконує роль воріт до Європи протягом кількох сотень років. Артефакти та моделі «втрачених» будівель нагадують про колишню славу міста. Якщо ви не знаєте, що подивитись в Остенді, обов’язково відвідайте цей музей.

Адреса: Stadsmuseum Oostende, Langestraat, Остенде, Бельгія.

Пірс De Niewe

Сучасний пірс в Остенді не настільки довгий і великий, як багато інших, що розташовані вздовж узбережжя, але він чудово підходить для гарної прогулянки в теплий день. Однак, коли посилюється вітер, а температура повітря знижується, тут менш комфортно.

Адреса: Oostende Pier, Остенде, Бельгія.

Музей Енсора

Музей Енсора

Музей Енсора.

Музей відкрито на честь знаменитого бельгійського художника Джеймса Енсора. У цьому будинку раніше жила його родина та розташовувалася майстерня. Атмосфера приміщення допоможе трохи краще зрозуміти похмурий настрій Джеймса.

На першому поверсі представлена ​​колекція мальовничих робіт та малюнків Енсора, а на другому збереглася вишукано прикрашена вітальня. Складається враження, ніби художник все ще живе тут і може увійти до кімнати будь-якої хвилини.

Адреса: Ensor Museum, Vlaanderenstraat, Остенде, Бельгія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук