15 найкращих місць для сафарі в Африці

Незважаючи на те, що цей вид відпочинку поширений на кількох континентах, все ж насамперед він асоціюється з Африкою . Сафарі її дивовижними національними парками і заповідниками — пригода, яку неможливо забути. Під час поїздки можна на власні очі побачити Велику міграцію, знамениту «велику п’ятірку», безліч рідкісних тварин і птахів, яких не можна зустріти навіть у найкращих зоопарках світу. Сафарі в яскравій та загадковій Африці – чудовий шанс доторкнутися до дикої природи та відчути ритм її життя.

Заповідник Нгоронгоро, Танзанія

Сезон : липень-березень.
Замовник Ngorongoro Conservation Area розташований у кратері стародавнього вулкана. Це один із найцікавіших парків Танзанії — тут мешкає найбільша кількість тварин на квадратний кілометр. Під час захоплюючих гейм-драйвів на території Нгоронгоро можна зустріти гепардів, каракалів, сервалів, зебр, газелей і, звичайно, знамениту «велику п’ятірку». Заповідник відомий тим, що в ньому живуть види носорогів, що зникають, — білі і чорні. Найцікавіші природні об’єкти – озеро Магамі, населене зграями фламінго, історична ущелина Олдувай, 100-метрова скеля Назара Рок із стародавніми наскальними малюнками та найактивніший вулкан Африки – Олдоіньо-Ленгаї. Сафарі до кратера Нгоронгоро — один із найяскравіших і найцікавіших маршрутів в Африці, недарма цей унікальний заповідник знаходиться під охороною ЮНЕСКО!

Сафарі на автомобілі

Заповідник Нгоронгоро у Танзанії © BlueOrange Studio / Shutterstock

Національний парк Масаї-Мара, Кенія

Сезон : серпень-вересень.
Найвідоміший заповідник Кенії настільки великий, що включає відразу кілька природних зон — саванну, русла річок і буш. На його території мешкає безліч видів птахів і тварин, у тому числі й рідкісних. Свою популярність Maasai Mara National Reserve набув завдяки щорічній масовій міграції гну та інших травоїдних, які переміщуються у пошуках корму під час зміни сезону – із серпня по вересень. Слідом за незліченними стадами кочують групи великих та дрібних хижаків, а замикають «велике переселення» різноманітні падальщики. Незважаючи на те, що це найвидовищніший період у житті заповідника, сафарі тут, як і в багатьох інших національних парках Африки, організовують цілий рік. Багата природа та тваринний світ цих місць не залишать вас байдужим у будь-який сезон.

Леопардові дитинчата грають на сухому дереві

Леопарди у Національному парку Масаї-Мара у Кенії © Maggy Meyer / Shutterstock

Зебра в африканській савані в Національний парк

Зебри у Національному парку Масаї-Мара у Кенії © Nikolay Antonov / Shutterstock

Національний парк Хванге, Зімбабве

Сезон : цілий рік.
Заповідник Hwange National Park розташований поруч із пустелею Калахарі, у західній частині країни. Це один із небагатьох національних парків Африки, куди приїжджають не лише помилуватися екзотичною флорою та фауною, а й просто відпочити серед дикої природи. На території Хванге мешкають понад 100 видів тварин – носороги, найбільша популяція африканських слонів на континенті, тисячі жирафів, сірнобиків, антилоп та зебр. Є й хижаки – леви, гієни, дикі собаки. Цей регіон також уподобало безліч птахів. Серед них трапляються унікальні види, яких не можна зустріти більше ніде. Для туристів тут доступні не лише сафарі на автомобілях — є й піші маршрути, а всі бажаючі можуть вирушити на полювання, оформивши спеціальний дозвіл.

Африканський леопард - Panthera pardus shorttidgei

Леопард у Національному парку Хванге © Ondrej Prosicky / Shutterstock

Зебри на водопої

Зебри у Національному парку Хванге © paula french / Shutterstock

Заповідник Моремі, Ботсвана

Сезон : квітень-жовтень.
Заповідник Moremi Game Reserve у Ботсвані — один із найяскравіших і найкрасивіших на континенті, і може похвалитися надзвичайно різноманітною екосистемою. Він розташований у дельті річки Окаванго і займає близько її третини — тут мешкають усі основні види травоїдних та хижаків, а також мешкає безліч птахів. Потрапити на територію заповідника досить складно – наземний транспорт доступний лише на невеликій ділянці Моремі. У решті випадків доведеться летіти легкими літаками. Серед національних парків Африки саме тут є найвища можливість зустріти під час сафарі представників котячих — левів, гепардів і леопардів. Крім того, за одну вдалу поїздку можна побачити всю «велику п’ятірку», помилуватися антилопами і газелями, поспостерігати за життям гієн і диких собак, а під час прогулянки на катері — натрапити на крокодилів і річкових видр, що полюють.

Африканська дика собака у заповіднику

Африканський дикий собака (Lycaon pictus) у заповіднику Моремі © Ondrej Prosicky / Shutterstock

Стадо жирафів в африканському чагарнику

Жирафи в заповіднику Моремі © Efimova Anna / Shutterstock

Національний парк Серенгеті, Танзанія

Сезон : цілий рік.

Один із найбільших у світі сафарі-парків втілює в собі все, чим славиться Африка. Serengeti National Park виглядає, як майстерно знятий фільм — величезні стада кочуючих по безмежних рівнинах антилоп, левові прайди, озера з гіпопотамами та крокодилами, дивовижні птахи, яких не можна зустріти більше ніде у світі. На сьогоднішній день у Серенгеті мешкає понад три мільйони особин великих тварин та приблизно п’ятсот видів птахів. А коли настає посуха і починається Велика міграція, сафарі по заповіднику дозволить на власні очі побачити незліченні стада травоїдних, що розтягнулися до горизонту, і хижаків, що полюють на слабких і відбилися від родичів. Дуже цікаво подорожувати заповідником у лютому, коли у багатьох копитних народжуються дитинчата. Серенгеті – Єдиний національний парк Танзанії, де можна політати на повітряній кулі.

Квітуча савана в Танзанії

Національний парк Серенгеті © PHOTOCREO Michal Bednarek / Shutterstock

Африканські слони у національному парку

Слони в Національному парку Серенгеті © Avisek Karmakar / Shutterstock

Національний парк Кафуе, Замбія.

Сезон : січень-березень, червень-вересень.
Заповідник Kafue National Park знаходиться в Замбії і є другим за величиною в Африці. Свою назву він отримав від річки, розташувавшись у середній частині басейну. В основному територія Кафуе є саванною з невеликими вічнозеленими лісами і заливними луками, що примикають до водосховища. Головні мешканці національного парку – різноманітні травоїдні. Тут живуть слони, буйволи, блакитні гну, імпали, зебри, антилопи, водяні цапи, карликові дукери та багато інших видів. Великі хижаки представлені левами, леопардами, сервалами та плямистими гієнами, а в річці мешкають бегемоти, нільські крокодили та водяні варани.

Сафарі територією заповідника Кафуе дозволить побачити не лише популярні туристичні місця, а й побувати в диких, незайманих людиною куточках Африки.

Африканський слон

Слон у Національному парку Кафуе © Luis Lusa Nkwanda / Shutterstock

Леопард на дереві

Леопард у Національному парку Кафуе © Foto Mous / Shutterstock

Національний парк Селус, Танзанія

Сезон : червень-жовтень.
Мисливський резерват Selous Game Reserve складається із двох частин. Територія північної зони річки Руфіджі призначена для туристичних сафарі, а південну відвідують мисливські експедиції. Головна особливість цього національного парку – наявність річкових екскурсій, які відсутні в інших заповідниках Танзанії. Південний Селус – це густі ліси та чудові луки, савана з невисокими гірськими ланцюгами, невеликі канали та озера. Тут чудово почуваються слони — в заповіднику мешкає більша половина цих тварин у всій країні. Крім них, можна зустріти стада жирафів, зебр, антилоп і буйволів, тут водяться носороги, леви та багато інших представників фауни Африки. Під час сплавів річкою часто трапляються гіпопотами і величезні крокодили. На території Селуса мешкають понад 440 видів птахів, багато з яких привертають увагу своїм яскравим оперенням.

Бик Куди

Бик Куду в національному парку Селус © Alex van Schaik/Shutterstock

Національний парк Чобе, Ботсвана

Сезон : квітень-жовтень.
The Chobe National Park вважається одним із найкращих в Африці за концентрацією та різноманітністю диких тварин. Його територія складається з лісів та болотистої місцевості у заплаві Чобі та ділиться на 4 райони. Найпопулярніший – Ріверфронт. Він розташований на красивій річці Чобе – місці проживання великої кількості слонів і буйволів, жирафів, куди, бородавників, левів, леопардів, шакалів і гієн. Упадини Нгвезумба віддалені від води та оточені лісами — сюди тварини переміщуються від річок у сезон дощів. Місцевість Савате Марш мешкає під час затоплення. Цей канал населяють бегемоти, крокодили та понад 460 видів птахів — він визнаний одним із найкращих місць для орнітосафарі в Африці. У ті моменти, коли Савате пересихає, а це відбувається регулярно з незрозумілих причин, вся живність переселяється в річку Ліньянті. Під час сплаву на її течії можна поблизу поспостерігати за життям гіпопотамів. Ґрунтові дороги заповідника підтримуються у хорошому стані, але пересуватися ними дозволено лише на повнопривідних автомобілях.

Розкішний сафарі-табір у національному парку

Табір у Національному парку Чобе © Sam DCruz / Shutterstock

Стадо африканських слонів

Національний парк Чобе © adventures_of_rico / Shutterstock

Національний парк Бірунга, Руанда

Сезон : травень-жовтень.
Цей заповідник у Руанді має інше ім’я — Національний парк вулканів (Volcanoes National Park). Таку назву він отримав тому, що тут знаходиться п’ять із восьми вулканів, що належать до гірського ланцюга Вірунга. Приблизно третину території Бірунга займає ліс — один із найбільших в Африці. Тут зареєстровано 178 видів птахів, з яких 13 – ендеміки. Під час сафарі можна зустріти лісових антилоп, буйволів, дукерів, плямистих гієн та рідкісних золотих мавп. Популярність заповідника пояснюється тим, що його ліси облюбували гірські горили — цей вид приматів, що зникає, не можна побачити більше ніде у світі. Під час походу схилом вулкана з ними можна буде зустрітися віч-на-віч — незважаючи на свій страшний вигляд вони досить доброзичливі і із задоволенням позують для фотографій.

Мавпи поїдають листя

Золота макака в Національному парку Бірунга © miroslav chytil / Shutterstock

Гора Саб'їньо

Вулкан Саб’їньо в Національному парку Бірунга © sbedaux / Shutterstock

Національний парк Амбоселі, Кенія

Сезон : грудень-лютий, липень-серпень.

Унікальний заповідник Amboseli National Park відомий слонами і дивовижно красивими краєвидами на гору Кіліманджаро. Він входить до трійки найпопулярніших національних парків Кенії нарівні з Масаї-Мара та резерватом на озері Накуру. Практично вся територія Амбоселі є плоскою рівниною зі мізерною рослинністю і з невеликою кількістю пологих пагорбів – тут дуже зручно під час сафарі спостерігати за життям її мешканців. Крім великої популяції африканських слонів, у заповіднику водяться носороги, буйволи, жирафи, зебри, антилопи, леви, гепарди, гієни та інші тварини, і навіть понад 400 видів птахів. Багато туристів вибирають для сафарі в Амбоселі сухий сезон. Варто врахувати, що в цей час у регіоні трапляються сильні перепади температури — від +5°С вночі до +40°С вдень, тому необхідно взяти в поїздку теплі речі.

Слони на болоті

Національний парк Амбоселі © Syrus Neilson / Shutterstock

Стадо африканських слонів

Національний парк Амбоселі © Nikolay Antonov / Shutterstock

Буйволи біля джерела води

Національний парк Амбоселі © Andrzej Kubik / Shutterstock

Національний парк Катаві, Танзанія.

Сезон : травень-жовтень.
Katavi National Park розташований у західній частині країни. Центр заповідника утворений рівниною Катісунга з численними болотами та річечками. У сезон дощів вона перетворюється на величезну пасовищу, вкриту соковитою травою, що приваблює безліч тварин. У Катаві мешкає найбільша популяція буйволів на континенті, тут можна зустріти слонів, жирафів, зебр та антилоп, левів та зграї гієн, а в річках та болотах дуже багато бегемотів та крокодилів. Найзручніше спостерігати за мешканцями заповідника після сезону дощів, коли в грязьових заплавах і біля джерел питної води збираються тисячі травоїдних і хижаків, що полюють на них.

Сім'я червоних слонів у савані

Національний парк Катаві © Dan Baciu / Shutterstock

Бегемоти в річці

Річка Катума в Катаві Національний парк © Nick Greaves / Shutterstock

Національний парк Крюгера, ПАР

Сезон : вересень-лютий.
Територія заповідника є класичною африканською саванною, що розкинулася між кількома річками. The Kruger National Park відомий тим, що в ньому найвища у світі концентрація диких тварин. Під час сафарі тут можна зустріти практично всіх відомих африканських мешканців – від слонів та левів до чорних мамб. Парком дозволено пересуватися самостійно — для цього знадобиться лише наявність автомобіля. Всі основні туристичні маршрути прокладені асфальтовими дорогами, є місця для пікніків і ночівлі. Умовно територію заповідника можна поділити на кілька частин. Південну зону варто вибрати, якщо під час поїздки хочеться побачити якомога більше тварин. Екзотичні птахи мешкають на півночі, а центр не дуже популярний – сюди варто приїхати лише для того, Парк Крюгера також відомий своїми етнічними поселеннями, історичними та археологічними пам’ятками.

Стадо слона у Національному парку

Слони у Національному парку Крюгера © Eleanor Esterhuizen / Shutterstock

Леопард перетинає дорогу з туристами на джипі

Леопард у Національному парку Крюгера © sirtravelalot / Shutterstock

Національний парк Південна Луангва, Замбія

Сезон : квітень-жовтень.
South Luangwa National Park був заснований як мисливський резерват, а в 1972 році став національним парком – другим за величиною в Замбії. Він розташований на берегах річки Луангви, в найдівочішій її частині. Заповідник населяє велику кількість різноманітних тварин – близько 60 видів ссавців і трохи менше 400 – птахів. Найчисленнішими є слони, гіпопотами, носороги, жирафи, буйволи, антилопи, леви, леопарди та павіани. Озера та річки облюбувало безліч крокодилів — біля головного входу до парку навіть є ферма, де мешкають ці земноводні. Якщо вирушити на сафарі під час дощів, тут можна побачити екзотичних птахів — степових орлів, вінценосних журавлів, марабу, пеліканів, великих чорних та білих чапель.

Бегемот у болоті

Бегемот у Національному парку Південна Луангва © Alina Lavrenova / Shutterstock

Імпали

Імпали у Національному парку Південна Луангва © Henk Miske / Shutterstock

Національний парк королеви Єлизавети, Уганда

Сезон : грудень-лютий, червень-вересень.
Queen Elizabeth National Park – найбільш відвідуваний заповідник Уганди. Він розташований у західній частині країни, у лісах Марагамбо та між великими озерами Едвард та Джордж. Напрочуд різноманітна екосистема вплинула на тваринний світ цього регіону. Нині тут мешкають понад 90 видів ссавців та 611 видів птахів — абсолютний світовий рекорд. У саванах, лісах та озерах національного парку водяться слони, бегемоти, гігантські леви, рідкісні антилопи та болотяні козли, безліч видів мавп, бородавники, мангусти та нільські крокодили. Завдяки цьому заповідник визнаний одним із найкращих місць для сафарі в Африці, тим більше, що крім різноманітності тваринного світу він відрізняється красою краєвидів.

Велика колонія бджолярів у норах на глиняній стіні

Колонія бджолярів у Національному парку королеви Єлизавети © GUDKOV ANDREY / Shutterstock

Африканські буйволи

Буйволи (Syncerus caffer) Національний парк королеви Єлизавети © Gunter Nuyts / Shutterstock

Національний парк Етоша, Намібія

Сезон : травень-жовтень.

Заповідник Етоша – справжня перлина Намібії , незважаючи на те, що більша частина території цієї країни зайнята безмежними пісками пустелі Калахарі. Etosha National Park розташувався біля однойменного солоного озера, оточеного саваною. Це одне з небагатьох місць на планеті, що зумів зберегти в недоторканності з давніх часів дивовижне різноманіття тваринного та рослинного світу. Тут водяться найбільші на планеті слони та рідкісні чорні носороги, шаблерогі орикси і крихітні антилопи дик-дик, зебри, леви, леопарди, гієни та страуси. Крім того, в національному парку Етоша можна побачити унікальний ендемік — вельвічію мірабіліс, яка живе 1500-3000 років і не схожа на жодну іншу рослину у світі.

Жирафи

Жирафи в Національному парку Етоша © Dmitry Pichugin / Shutterstock

Антилопи

Антилопи в Національному парку Етоша © Gray Kotze / Shutterstock

Білий носоріг, павич та дикі гуси

Носоріг та павич у Національному парку Етоша © Yulia Lakeienko / Shutterstock

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук