15 основних визначних пам’яток Падуї

Падуя (Padova) – комуна, що розташована в регіоні Венето на північному сході Італії. Вона має багату історію і є важливим містом із часів Середньовіччя.

Падуя знаходиться на річці Баккільйоні, приблизно за 40 кілометрів на захід від Венеції. В даний час населення міста налічує 214 тисяч осіб. Це місто надзвичайно гарне, Падуя має безліч цікавих архітектурних споруд та мостів. Тут також знаходиться важливий університет Падуану, в якому колись викладав легендарний Галілео.

Архіви говорять про те, що Падуя є одним із найстаріших міст країни: її почали заселяти з 1183 року до нашої ери. У наступні роки місто захоплювали різні племена. У Середні віки та епоху Відродження Падуя набула величезного значення, а її університет був відомий у всій Італії.

Собор Святого Антонія

Базиліка Святого Антонія

Собор Святого Антонія. | Фото: denvilles_duo/Flickr.

Найбільша церква, місце поховання та шанування святого Антонія Падуанського (1193–1231), була збудована у 1232 році. Будівля включає куполи, що піднімаються, які височіють над готичною цегляною кладкою з реліквіями епохи Ренесансу.

За головним вівтарем знаходиться дев’ять капел у формі променів, що підкреслюють широкий амбулаторій з Cappella delle Reliquie (Капеллою Реліквій), де знаходяться мощі Святого Антонія.

Ви також помітите, що десятки людей згрупувалися вздовж лівого трансепту, чекаючи своєї черги, щоб увійти до Cappella del Santo і покласти до гробниці святого свої прохання, висловити подяку за його заступництво у лікуванні хвороби та поверненні втрачених предметів.

Сама каплиця є наповненою світлом ренесансною спорудою, прикрашеною дев’ятьма панелями, на яких яскраво зображена історія життя Антонія у вигляді незвичайних рельєфних скульптур. Панелі належать братам Ломбардо, які народилися в Падуї, і були створені близько 1510 року.

Через південні двері базиліки ви потрапите до монастиря з його п’ятьма напрочуд мирними мешканцями. Найстарішою (13 століття) є Chiostro della Magnolia, так звана через чудове дерево по центру.

Адреса: Basilica di Sant’Antonio di Padova, Piazza del Santo, Падуя, Італія.

Piazza dei Signori

Piazza dei Signori

Piazza dei Signori. | Фото: Marco Zanferrari/Flickr.

Одна з головних площ в історичному районі Падуї, Piazza dei Signori є одним із центральних місць для відвідування в місті, де за традицією проводяться міські свята та турніри.

Створена в 14 столітті площа була побудована навколо знаменитої вежі з годинником і доповнювалася декором часів Середньовіччя та Ренесансу.

На одному кінці площі розташована церква Сан-Клементе, а на іншому – Torre Dell’Orologio (Вежа з годинником). На площі розташовані гарні будинки, ресторани, магазини та кафе, а також гарна колона Марціана.

На цій площі регулярно проходять ринкові ярмарки та заходи, тому вам буде що подивитися в Падуї і ви зможете поринути у справжню італійську культуру та місцеве життя.

Адреса: Piazza dei Signori, Piazza dei Signori, Падуя, Італія.

Кафедральний собор Падуї

Кафедральний собор Падуї

Кафедральний собор Падуї.

Побудований за дуже старим проектом Мікеланджело, собор має фасад у промисловому стилі. При відвідинах собору зверніть увагу на сучасний вівтар і скульптури Джуліано Ванги, а потім обов’язково подивіться баптистерій 13 століття — справжню романську перлину, прикрашену яскравими фресками з біблійними сценами Джусто де Менабуої.

Адреса: Duomo Cattedrale di Santa Maria Assunta, Via Dietro Duomo, Падуя, Італія.

Капела Дельї Скровені

Капела Скровені

Капела Скровеньї.

Падуанська версія Сікстинської капели, Cappella degli Scrovegni, зберігає один із найбільших італійських шедеврів епохи Відродження – разючий цикл фресок Джотто. Данте, так Вінчі та Вазарі шанували Джотто як художника.

Це зображення біблійних постатей особливо добре підійшло для каплиці Енріко Скровеньї, замовленої на згадку про його батька (якому через роботу лихварем було відмовлено у християнському похованні).

Зовні, це проста цегляна будівля з невеликою вказівкою на те, що знаходиться всередині. Джотто знадобилося два роки, щоб закінчити фрески, які розповідають історію Христа від Благовіщення до Вознесіння.

Каплиця Скровенни колись примикала до сімейного особняка (знесено 1824 року) — місто Падуя придбала каплицю 1881 року.

Адреса: Cappella degli Scrovegni, Piazza Eremitani, Падуя, Італія.

Прато-делла-Валле

Прато-делла-Валле

Прато-делла-Валле.

Ця площа з садом у формі еліпса, що знаходиться на південній околиці історичного центру, тривалий час використовувалася як загальнодоступний спортивний майданчик. Сьогодні це популярне місце для місцевих жителів, які бажають поніжитися в літніх променях, та студентів, які готуються до іспитів.

Обрамляє простір вузький канал, прикрашений 78 статуями видатних жителів Падуї та десятьма порожніми постаментами. На десяти порожніх постаментах розміщувалися статуї венеціанських дожів, але Наполеон їх розбив після того, як узяв Венецію в 1797 році.

Адреса: Prato della Valle, Падуя, Італія.

Musei Civici agli Eremitani

Musei Civici agli Eremitani

Musei Civici agli Eremitani.

На першому поверсі цього монастиря знаходяться артефакти римського та предримського минулого Падуї, у тому числі тонке скло, римські хірургічні інструменти та етруські бронзові фігури.

Нагорі знаходиться цікава колекція, яка може похвалитися кількома відомими роботами Белліні, Джорджоне, Тінторетто та Веронезе, що датуються XIV-XVIII століттями.

Серед цікавих предметів для відвідувачів виставки – великий брюссельський гобелен та картина Георгіо Фоссаті 18-го століття, на якій зображено Прато делла Валле, коли вона ще була спортивним майданчиком.

Адреса: Musei Civici Eremitani, Piazza Eremitani, Падуя, Італія.

Палаццо Делла Раджіоне

Палаццо Делла Раджіоне

Палаццо Делла Раджіоне.

Центр Падуї є елегантною подвійною площею, розділеною триповерховим готичним палацом Палаццо делла Раджоне, який є будівлею міського суду, що датується 1218 роком.

Усередині Il Salone (Великий зал) знаходяться фрески, виконані Аколітами Джотто Джусто де Менабуої та Ніколо Міретто, які зображують астрологічні теорії професора Падуї П’єтро д’Абано з місяцями, пори року, святими, тваринами та примітними городянами.

У західному кінці залу знаходиться величезний дерев’яний кінь, виконаний на зразок величної бронзової скульптури Донателло Гаттамелата, яка досі стоїть на площі П’яцца дель Санто. На іншому кінці зали знаходиться сучасна версія маятника Фуко.

Адреса: Palazzo della Ragione, Piazza delle Erbe, Падуя, Італія.

Ботанічний сад Падуї

Ботанічний сад Падуї

Ботанічний сад Падуї. | Фото: xiquinhosilva/Flickr.

Ботанічний сад Падуї був заснований в 1545 медичним факультетом Падуанського університету для вивчення лікувальних властивостей рідкісних рослин. Ботанічний сад служив штаб-квартирою таємних зборів Опору під час Другої світової війни.

Найстаріше дерево на прізвисько «долоня Гете» посаджено в 1585 році і було згадано великим німецьким письменником у його Італійській подорожі.

Нещодавнім доповненням став високотехнологічний Сад біорізноманіття, п’ять взаємопов’язаних теплиць, які відтворюють різні кліматичні зони та розповідають про ботанічні та екологічні теми за допомогою мультимедійних дисплеїв.

Адреса: Università degli Studi di Padova, Orto Botanico, Via Orto Botanico, Падуя, Італія.

Музей Рісорджименто та Сучасної Епохи

Музей Рісорджименто та Сучасної Епохи

Музей Рісорджіменто та Сучасної Епохи.

На першому поверсі музею Рісорджименто та Сучасної Епохи, оформленому в різних стилях (від давньоєгипетського до імперського), знаходиться музей, що розповідає про місцеву та національну історію від падіння Венеції у 1797 році до прийняття Конституції Італії 1 січня 1848 року за допомогою оригінальних документів, зображень та пам’ятних предметів

Адреса: Museo del Risorgimento, Piazzetta Cappellato Pedrocchi, Падуя, Італія.

Палац Цукерманна

Палац Цукерманна

Палац Цукерман.

На першому та другому поверхах Палацу Цукерманна, побудованого на початку 20-го століття, знаходиться Музей декоративного мистецтва.

Зібрання предметів декоративно-ужиткового мистецтва охоплює кілька століть: ви побачите безліч столових приладів, меблі, предметів одягу та ювелірних виробів.

На 2-му поверсі знаходиться Музей Боттацина — скарбниця історичних монет і медалей, що чудово збереглися, тут зберігається разом зі скромною колекцією картин і скульптур 19-го століття.

Адреса: Palazzo Zuckermann, Corso Giuseppe Garibaldi, Падуя, Італія.

Palazzo del Bò

Palazzo del Bò

Palazzo del Bò. | Фото: Alex/Flickr.

Цей ренесансний палац є частиною університету Падуї. Університет залучав до роботи одних із найбільших і суперечливих мислителів Італії. Тут працював Коперник, Галілей, Казанова та перша у світі жінка-лікар філософії Елеонора Лукреція Корнаро Піскопія (її статуя прикрашає сходи).

Вхід лише з 45-хвилинною екскурсією, яка включає відвідування першого у світі анатомічного театру.

Адреса: Palazzo Bo, Via VIII Febbraio, Падуя, Італія.

Церква Еремітані

Church of the Eremitani

Церква Еремітані. | Фото: dvdbramhall/Flickr.

Зруйнована у Другій світовій війні церква XIII ст., де знаходяться фрагменти знаменитих фресок Мантеньї.

Коли внаслідок бомбардування 1944 року було знищено незвичайні фрески Андреа Мантеньї 1448–1557 років, втрата історії мистецтва була непоправною. Після півстоліття копіткої реконструкції зруйновані та зіпсовані вологістю фрески, що зображують Святих Джеймса та Крістофера, були відреставровані.

Адреса: Church of the Eremitani, Piazza Eremitani, Падуя, Італія.

Статуя Гаттамелати

Статуя Гаттамелати

Статуя Гаттамелати. | Фото: dvdbramhall/Flickr.

Розташована на Пьяцца дель Санто велична бронзова кінна статуя Донателло походить від 1453 року. На коні Еразмо да Нарні (на прізвисько Гаттамелата), найманець епохи Відродження, який служив Венеціанській республіці.

Адреса: Monumento al Gattamelata, Piazza del Santo, Падуя, Італія.

Канал Бренти

Канал БрентиКанал Бренти.

Брентський канал простягається на багато кілометрів від Кьоджі на узбережжі до Падуї, де він повертається у річку Брента. Створений у 15 столітті канал призначався для розширення торгових шляхів та можливостей Венеції та великих міст Північної Італії.

На цьому вражаючому водному шляху можна здійснити морську прогулянку з Падуї до Венеції і навпаки. Дорогою ви побачите безліч красивих будинків, величних палаців та вілл, таких як Вілла Фоскарі та Вілла Пізані.

Крім того, природні пейзажі справді дивовижні, і коли ви вийдете у Венеції, ви побачите дивне маленьке село, розкидане по берегах каналу.

GPS координати: 45°26’13.7″N 11°55’26.6″E.

Канали та річки Падуї

Канали та річки Падуї

Канали та річки Падуї. | Фото: Dave Collier/Flickr.

Крім каналу Бренти в Падуї також є кілька центральних каналів та річок, які надають фантастичні можливості для прогулянок та є чудовим способом оглянути місто. Починаючи з Via Goito, ви можете йти стежкою вздовж річки та милуватися гарними водними пейзажами, поки не дійдете до Museo dell Astronomico.

Звідси ви можете продовжити рух Рів’єром Тисо да Кампосамп’єро до центру міста або йти вздовж річки в північному напрямку до Арени Джардіні. Під час прогулянки ви зможете спостерігати безліч красивих будівель та побачите фантастичний природний ландшафт, який створює річка.

Адреса: Via Goito, Падуя, Італія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук