15 пам’яток Чефалу, які варто подивитися

Розташований на північному узбережжі прекрасної Сицилії Чефалу, пам’ятки якого щороку приваблюють тисячі мандрівників, – не найпопулярніший, але досить цікавий туристичний напрямок. Це середньовічне місто зберегло своє первісне обличчя і атмосферу і саме цим заслужило увагу до себе.

Поселення на цьому місці існувало ще за давніх греків, згодом місто стало досить значним сицилійським центром. Сьогодні Чефалу – одне із найкрасивіших місць на острові. Тут ви зможете помилуватися чарівним історичним центром, прогулятися вздовж узбережжя, насолодитися чудовими сонячними пляжами. Ми створили список найпривабливіших місць Чефалу, щоб провести вас цим прекрасним майже середньовічним містечком.

Історичний центр міста

Історичний центр міста

Історичний центр міста. | Фото: Alain Rouiller/Flickr.

Уявіть, що ви щойно приїхали до Чефали. Що подивитися насамперед? Звісно ж, Чентро Сторико, що у перекладі російською мовою означає «історичний центр». Він, безумовно, є одним із тих місць, які привернуть вашу увагу своїми вузькими вуличками та чарівною старовинною архітектурою.

Тут у вас буде враження, що ви, подорожуючи в часі, перемістилися на пару століть тому і потрапили в середньовічну Сицилію. Будучи в Чефалу, прогулятися історичним центром потрібно обов’язково.

Адреса: Porta Pescara, Via Vittorio Emanuele, Чефалу, Палермо, Італія.

Кафедральний собор Чефалу

Кафедральний собор Чефалу

Кафедральний собор Чефалу.

Найдивовижнішою спорудою в історичному центрі Чефалу є місцевий кафедральний собор. Дуомо-ді-Чефалу був збудований у 1130 році. Легенда свідчить, що це було зроблено за наказом короля Роджера II, який хотів створити тут місце останнього упокою нормандських королів.

З архітектурної точки зору будівлю Домського собору можна віднести до римського стилю, але в ньому присутні ісламські, нормандські та візантійські елементи. Так, наприклад, усередині ви побачите чудові візантійські мозаїки з фігурою Христа у центрі. Кафедральний собор Чефалу велично підноситься над середньовічним містом і є однією з найпривабливіших його пам’яток.

Адреса: Duomo di Cefalù, Piazza del Duomo, Чефалу, Палермо, Італія.

Соборна площа

Соборна площа

Соборна площа.

Пьяцца-дель-Дуомо – площа, розташована безпосередньо перед Кафедральним собором. Тут ви знайдете кілька ресторанів класичної сицилійської кухні. Обов’язково покуштуйте якийсь із місцевих делікатесів, запиваючи його келихом гарного вина і одночасно милуючись величним стародавнім собором. Повірте, ви не пошкодуєте про проведений тут час!

Адреса: Piazza del Duomo, Чефалу, Палермо, Італія.

Середньовічна пральня Lavatoio

Середньовічна пральня Lavatoio

Середньовічна пральня Lavatoio. | Фото: Wikimedia.

Над річкою Чефаліно, яка протікає в південно-західній частині міста, неподалік села Гратеррі та гір Мадоні, ви знайдете залишки середньовічної пральні Lavatoio. Ця пральня є найстарішою на Сицилії: збудована вона була ще в епоху середньовіччя.

Протягом століть, аж до XX століття, жителі Чефалу використовували цю пральню за прямим призначенням. У 1991 році будівля була відновлена ​​і сьогодні служить своєрідним музеєм просто неба.

Відвідувачі цього місця зможуть отримати уявлення про те, як у давнину люди справлялися зі звичайними, здавалося б, побутовими завданнями та за умов відсутності водопроводу, пральних машин та побутової хімії хитрувались підтримувати охайний зовнішній вигляд. Переконайтеся, що ви не забули включити цей цікавий пункт до списку місць, які є обов’язковими для відвідування в Чефалу.

Адреса: Lavatoio Medievale, Via Vittorio Emanuele, Чефалу, Палермо, Італія.

Стара гавань

Стара гавань

Старий гавань. | Фото: Wikimedia.

Упродовж багатьох століть Чефалу був важливим морським портом, і тут досі збереглася стара гавань, яка існувала ще в Нормандську, Римську та Візантійську доби. Сьогодні тут ви зможете побачити приголомшливу «виставку» біло-блакитних маленьких човнів, пришвартованих біля берега. Так, так, не дивуйтесь, місцеві жителі все ще використовують традиційні рибальські човни. У спекотні літні дні городяни, шукаючи порятунку від виснажливої ​​спеки, купаються прямо тут, поряд з човнами і зі старими рибальськими будиночками на задньому плані.

Адреса: Marina Service Cefalú, Via Presidiana, Чефалу, Палермо, Італія.

Музей Мандраліска

Музей Мандраліска – одна з найважливіших зупинок вашої подорожі Чефалом. Внесіть його до списку обов’язкових відвідувань, якщо ви ще не зробили цього!

Цей музей познайомить вас із відомими витворами мистецтва, зібраними у XIX столітті бароном Енріко ді Мандраліською, який був пристрасним колекціонером предметів мистецтва.

Тут ви знайдете приголомшливу експозицію грецької кераміки та арабських гончарних виробів, стародавніх монет, статуй та багато іншого.

Найціннішим експонатом, що зберігається та виставляється в музеї Мандраліска, є робота «Ristratto di un uomo ignoto» («Портрет невідомого») Антонелло да Мессіни. Ця картина, датована 1465 роком, вважається одним із знакових полотен італійського Відродження. Нерідко зображену на ній людину називають «Моною Лізою в чоловічому обличчі» – така ж загадкова усмішка і такий же чарівний погляд…

Адреса: Museo Mandralisca, Via Mandralisca, Чефалу, Палермо, Італія.

Церква Святого Стефана

Церква Святого Стефана

Церква Святого Стефана.

Фасад церкви Санто-Стефано, також відомий як церква Чистилища, один з найкрасивіших у Чефалу. Її вишуканий різьблений портал у стилі бароко з витонченими подвійними сходами виходить на невелику, позбавлену метушні площу.

Зелень та квіти роблять площу ще більш затишною. Те, що у цієї церкви одразу дві назви, пов’язане з її історією. Спочатку храм був побудований Братством Святого Стефана, яке у 1596 році було перетворено на Братство Душ у Чистилищі. Оновлена ​​релігійна структура купила сусідню землю та побудувала нову церкву, закінчивши її у 1668 році.

Нова церква прийшла на зміну старій, але вихідна назва при цьому збереглася. Наявність біля головного входу до церкви сходів, що для християнських храмів загалом не властиве, пояснюється тим, що через два століття після будівництва тротуару на площі було опущено. В інтер’єрі церкви Святого Стефана ви зможете побачити розміщену над вівтарем картину, що зображує Христа, який роздає Євхаристію.

Адреса: Church of Saint Stephen Protomartyr, Piazza G Battista Spinola, Чефалу, Палермо, Італія.

Набережна Христофора Колумба

Набережна Христофора Колумба

Набережна Христофора Колумба. | Фото: Wikimedia.

Серед місць, що найчастіше відвідують туристи в Чефалу, можна виділити два – мальовничий історичний центр міста та його піщані пляжі. Справді, що може бути краще, ніж після ситного обіду неспішно прогулятися набережною Христофора Колумба, насолоджуючись легким морським бризом та чудовим краєвидом на узбережжі?

Пляж, що простягся вздовж 5-кілометрової набережної, вважається головним у Чефалу. Тут знайдеться достатньо пляжних кафе та ресторанів, так що якщо ви зголоднієте, йти далеко не доведеться.

Адреса: Lungomare Cefalù, Чефалу, Палермо, Італія.

Храм Гібільманна

Храм Гібільманна

Храм Гібільманна.

Опинившись у цьому маленькому сицилійському містечку, ви повинні відвідати храм Гибильманна – одне з головних релігійних пам’яток Чефалу. Він належить одному із шести бенедиктинських монастирів, які були відкриті папою Григорієм Великим близько 600 року нашої ери.

Примітно, що саме цей монастир тато збудував власним коштом, сподіваючись, що це допоможе йому перемогти на майбутніх виборах. Усередині храму Гібільманна ви знайдете дуже відому візантійську фреску XI століття Мадонна з немовлям.

Адреса: Sanctuary of Gibilmanna, Via del Giubileo Magno, Gibilmanna, Палермо, Італія.

Гора Ла-Рокка

Вид з гори Ла-Рокка

Вид з Ла-Рокка. | Фото: Panegyrics of Granovetter/Flickr.

Велика кількість на кожному розі ресторанчиків з смачною сицилійською їжею загрожує тим, що до кінця відпустки ви обзаведетесь зайвими кілограмами, якщо звичайно не будете багато не тільки їсти, але і рухатися.

Прогулянка до Ла-Рокки, найкрасивішої гори в окрузі, мусить вам допомогти! Ла-Рокка є свідком того, що в V-IV століттях до нашої ери тут жили поселенці. Підтвердженням тому є храм Діани, який був побудований саме в той період.

Після розпаду Священної Римської імперії поселенці перемістилися на вершину гори, щоб уберегти себе від нападів з боку піратів. Прагнучи захистити себе та свої сім’ї, вони будували на горі фортифікаційні споруди, яких на Ла-Рокку ви знайдете чимало. Більшість укріплень датується візантійським періодом, тобто. VII-VIII століттями нашої ери. Приблизно в цей час було зведено і церкву Святої Анни.

Адреса: Vista Rocca Cefalù, Чефалу, Палермо, Італія.

Палац Остеріо Маньо

Палац Остеріо Маньо

Палац Остеріо Маньо. | Фото: Wikimedia.

Остеріо Маньо – це рештки середньовічного палацу XIII століття. Спочатку це була резиденція Роджера ІІ, короля Сицилії. Пізніше палац було передано аристократичним сім’ям. Почалося будівництво палацу у візантійський період, але згодом він неодноразово добудовувався, перебудовувався та відновлювався, підтвердження тому можна помітити при уважному розгляді його екстер’єру.

Адреса: Osterio Magno, Corso Ruggero, Cefalu, Палермо, Італія.

Прогулянки узбережжям

Прогулянки узбережжям

Прогулянки узбережжям.

На прибережних околицях Чефалу немає пляжів, але є кам’янисті доріжки, що обіймають острів. Якщо ви хочете відірвати дітей від гаджетів, щоб вони могли насолодитися іншою стороною життя, прибережні райони Чефалу це те, що вам потрібно. Там ви зможете нескінченно довго милуватися синім морем з його потужними хвилями, що плескаються об скелі. Спокійне і водночас приємне проведення часу!

Еолійські острови

Вулкан Монте дей Поррі з Монте Фосса делле Фельчі на Еолійських островах

Вулкан Монте дей Поррі з Монте Фосса делле Фельчі на Еолійських островах. | Фото: Wikimedia.

З Еолійських островів, розташованих на північ від Сицилії, відкривається чудовий панорамний вид на море. Не забудьте забронювати тур, щоб побачити ці вражаючі острови, поки ви перебуваєте в Чефалі.

Адреса: Aeolian Islands, Ліпарі, Мессіна, Італія.

Виноробня Валь-ді-Суро

Виноробня Валь-ді-Суро

Виноробня Валь-ді-Суро.

Уявіть сонячний промінь у келиху вина і вам не захочеться нічого, окрім як вирушити до Валь-ді-Суро. У маєтку Валь-ді-Суро, розташованому в залитому сонцем парку Мадоні, роблять вино, використовуючи гармонійне поєднання традицій та сучасних технологій.

Теплий сонячний клімат північної Сицилії з прохолодними вітрами з Тирренського моря, що дме через виноградники вночі, надає вину сильного характеру. Вино вироблялося тут з часів Римської імперії, і сьогодні його якість вища, ніж будь-коли, завдяки зусиллям виноробів, які перенесли старі сицилійські традиції у XXI століття. Виноробне господарство знаходиться за 30 хвилин їзди від Чефалу.

Адреса: Cantina Val di Suro – Pregiati Vini di Sicilia – Parco delle Madonie, Гратері, Палермо, Італія.

Церква Санта-Марія-делла-Катена

Церква Санта-Марія-делла-Катена

Церква Санта-Марія-делла-Катена. | Фото: Wikimedia.

Церква Пресвятої Діви Марії Катени була збудована у 1780 році. На її плоскому фасаді є крита галерея із золотистого каменю із нішами, в яких розташовані статуї. Інтер’єр храму досить простий, з одним нефом та вівтарем 1902 року роботи.

Побачите ви тут і статую Пресвятої Діви Марії, встановлену на згадку про чудо, що відбулося в XIV столітті в Палермо. Церковна дзвіниця зведена на залишках мегалітичних стін, каміння яких досі можна побачити біля основи. Поруч із дзвіницею стоїть пам’ятник місцевому патріоту Сальваторе Спінуцце, страченому на цій площі в 1857 році під час повстання за визволення Сицилії від Бурбонів.

Адреса: Chiesa di Maria Santissima della Catena, Corso Ruggero, Чефалу, Палермо, Італія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук