15 пам’яток Ейндховена, які варто подивитися

Ейндховен – четверте за величиною місто в Нідерландах, розташоване в південній частині країни поблизу перетину невеликих річок Доммел і Гендер. Незважаючи на те, що під час Другої світової війни більшість міста була зруйнована, в наступні роки Ейндховен швидко відновили, і згодом він перетворився на процвітаюче місто – столицю індустріального дизайну Нідерландів. В даний час за кількістю цікавих музеїв та різноманітних туристичних пам’яток Ейндховен не поступається відомим містам Європи.

Історичний музей Ейндховена

Історичний музей Ейндховена

Історичний музей Ейндховена. | Фото: Lennart Tange/Flickr.

Музей розташований біля міського парку Геннепер у південній частині Ейндховена. Експозиція цього чудового музею просто неба присвячена кільком історичним періодам, у тому числі періоду залізного віку та Середньовіччю.

Відвідувачі можуть не тільки дізнатися, яким було повсякденне життя людей у ​​ті часи, а й самі поринути в атмосферу минулих епох – приміряти історичні костюми, постріляти з цибулі, приготувати їжу на вогні тощо.

На території музею є кілька локацій, де ви побачите відтворені старовинні будови, костюми різних епох, а також інсценування різних видів діяльності та повсякденних занять того часу. Історичний музей Ейндховена – чудове місце для відвідування всією родиною. Діти не тільки розважатимуться тут протягом кількох годин, але й дізнаються багато нового та цікавого.

Адреса: preHistorisch Dorp, Boutenslaan, Ейндховен, Нідерланди.

Музей Ван Аббе

Музей Ван Аббе

Музей Ван Аббе.

Музей Ван Аббе знаходиться неподалік головного залізничного вокзалу. Це один із найкращих музеїв модернізму та сучасного мистецтва в Європі. У його багатій колекції налічується понад 2700 художніх творів.

Старовинна архітектурна будівля музею датується початком 1900-х років, а початок колекції покладено Хенрі ван Аббе – поціновувачем сучасного мистецтва та приватним колекціонером. Сьогодні унікальна колекція музею включає вже близько 700 картин та 1 000 скульптур, а також відеороботи та художні інсталяції. Серед експонатів є роботи таких всесвітньо відомих майстрів, як Пікассо, Мондріан, Кандінський та Лисицький.

Адреса: Van Abbemuseum, Bilderdijklaan, Ейндховен, Нідерланди.

Конференц-центр Еволюон

Конференц-центр Еволюон

Конференц-центр Еволюон. | Фото: David Haberthür/Flickr.

Еволюон (Evoluon) – це величезний та незвичайний за своєю конструкцією комплекс, який раніше був музеєм науки, а тепер є конференц-центром. Будівля була спроектована і збудована всесвітньо відомим гігантом електроніки – компанією Philips.

Пишність та химерність будівлі зробили його справжньою туристичною пам’яткою та одним із головних символів Ейндховена. За своєю формою Еволюон нагадує величезну тарілку, що літає, з діаметром купола 77 м. Незважаючи на те що комплекс є тепер конференц-центром, він відкритий для відвідувачів, які можуть здійснити екскурсію і помилуватися дивовижним футуристичним інтер’єром будівлі.

Адреса: Evoluon, Noord Brabantlaan, Ейндховен, Нідерланди.

Парк Геннепер

Парк «Геннепер»

Парк “Геннепер”. | Фото: Hans Porochelt/Flickr.

Цей парк знаходиться прямо за головною кільцевою дорогою, що оточує Ейндховен. На території парку площею 81 га на відвідувачів чекає широкий спектр різноманітних видів відпочинку та розваг. Парк Геннепер незмінно приваблює величезну кількість туристів та мешканців міста, і це не дивно – тут багато місць із чудовими краєвидами та природних зон для прогулянок. Крім чудової паркової зони, для відвідувачів відкрито льодову ковзанку, басейн та ресторан.

Адреса: Genneper Parken, Bayeuxlaan, Ейндховен, Нідерланди.

Міський парк Ейндховена

Міський парк Ейндховена

Міський парк Ейндховена. | Фото: Wikimedia.

Ще один з прекрасних громадських парків Ейндховена – це Stadswandelpark, розташований в південній частині міста. Він неймовірно гарний – тут дуже багато зелених насаджень, доглянутих газонів та галявин, а також доріжок для комфортних прогулянок. Крім того, у парку є велике мальовниче озеро з химерними статуями та красивими мостами. Тут практично будь-якої пори року можна побачити плаваючих качок та лебедів.

Адреса: Stadswandelpark, Ейндховен, Нідерланди.

Церква святої Катерини

Церква святої Катерини

Церква святої Катерини. | Фото: Lennart Tange/Flickr.

Ця чудова архітектурна споруда неоготичного стилю запам’ятовується насамперед своїм привабливим парадним фасадом з великим круглим вітражним вікном та двома дзвіницями, вежі яких височіють на 73 м. Інтер’єр храму вражає своїми величезними кам’яними колонами та декоративними арками.

Цьогорічну католицьку церкву було зведено на місці колишнього храму, датованого 1200-ми роками і також присвяченого святій Катерині Олександрійській – вперше він згадується на ранніх етапах історії Ейндховена. Стиль храму з роками змінювався. У період Другої світової війни церква зазнала значного руйнування, однак у наступні роки споруда була ґрунтовно відреставрована, а у 1972 році церкві святої Катерини було надано статус національної пам’ятки.

Адреса: St. Catherine’s Church, Catharinaplein, Ейндховен, Нідерланди.

Село Нюенен

Село Нюенен

Село Нюенен. | Фото: Andrew Black/Flickr.

Приблизно за 10 км на схід від Ейндховена знаходиться чарівне містечко Нюенен. Це чарівне голландське містечко відоме як село Ван Гога. Великий художник прожив тут два роки і написав чимало відомих картин, на яких точно зображено багато будівель і околиць Нюена.

Центральний парк міста та прилеглі до нього вулиці частково зберегли свою чарівність старовини – багато будинків виглядають так, начебто вони з попередньої доби. Містечко Нюенен відоме ще й тим, що під час Другої світової війни було місцем запеклих боїв у вирішальній військовій операції союзників Market Garden.

Адреса: Stichting Van Gogh Village Nuenen, Berg, Нюнен, Нідерланди.

Музей Philips

Музей Philips

Музей Philips. | Фото: Dutch Design Week/Flickr.

Експозиція музею детально знайомить відвідувачів як з історією Ейндховена, так і з історією Philips – світового гіганта електроніки.

Ви зможете дізнатися багато цікавого про становлення імперії Philips та зрозуміти, як компанія сприяла перетворенню Ейндховена на центр економічного впливу, яким він і є сьогодні.

Експонати музею розкажуть про всі періоди розвитку Philips: від витоків зародження 1891 року, коли на невеликому заводі компанія почала випускати свої перші електричні лампочки, аж до сьогодні, коли Philips перетворилася на одну з найбільших світових корпорацій із виробництва електроніки.

Адреса: Philips Museum, Emmasingel, Ейндховен, Нідерланди.

Музей PSV

Музей PSV

Музей PSV.

Цей цікавий музей одного з найвідоміших футбольних клубів Нідерландів розташований на території величезного стадіону Philips. Тут неодмінно мають побувати фанати футболу. Жителі Ейндховена «схиблені» на футболі, а у їхнього улюбленого клубу PSV довга та успішна історія у футбольному світі. Якщо ви теж шанувальник цієї команди, то музей PSV стане для вас справжньою Меккою.

Решта любителів футболу оцінять унікальні музейні експонати, пов’язані з історією та спортивною славою клубу – завойовані кубки, пам’ятні предмети, рідкісні та відомі фотографії. Крім того, у виставкових залах встановлені екрани, де прокручуються кадри історичної хроніки. У музеї буде цікаво не лише дорослим, а й дітям. Для них передбачено кілька інтерактивних дисплеїв із захоплюючими програмами та навіть невелике поле, де вони можуть ганяти м’яч та забивати голи!

Адреса: PSV Museum, Stadionplein, Ейндховен, Нідерланди.

Виноробня Bottle Distillery

Виноробня Bottle Distillery

Виноробня Bottle Distillery.

Ця невелика сімейна виноробня в Ейндховезі – гостинне та захоплююче для відвідування місце. Виноробня знаходиться неподалік центру старої частини міста, біля річки Доммел.

Побувавши тут і поринувши в дивовижний світ вина, ви отримаєте особливі незабутні враження!

Співробітники виноробні займаються своєю улюбленою справою з неприхованим захопленням, а власник закладу дуже доброзичливий і гостинний з відвідувачами – він буде просто щасливий провести для вас екскурсію та поділитися своїми знаннями про процес дистиляції та створення вина.

Адреса: Bottle Distillery, Kanaaldijk-Zuid, Eindhoven, Нідерланди.

Музей DAF

Музей DAF

Музей DAF. | Фото: Ronald van der Graaf/Flickr.

Музей розташований у центрі Ейндховена, неподалік залізничного вокзалу та музею ван Аббе. Тут ви дізнаєтесь багато цікавого з історії виробництва легкових автомобілів, вантажівок та іншого автотранспорту. Чарівна експозиція музею DAF – втілення мрії кожного автолюбителя.

Серед унікальних експонатів є багато історичних моделей машин, наприклад, триколісний Mobile Raincoat, який був настільки малий, що могла поміститися в коридорі квартири, і багатовісна вантажівка Jan de Rooy. Всі експонати, виставлені в музеї, знаходяться в дійсно чудовому стані і допомагають відвідувачам здійснити захоплюючу подорож до історії автомобілебудування.

Адреса: DAF Museum, Tongelresestraat, Ейндховен, Нідерланди.

Стадіон футбольного клубу PSV

Стадіон футбольного клубу PSV

Стадіон футбольного клубу PSV.

Стадіон Philips місткістю близько 35 тисяч чоловік – це домашня арена місцевої футбольної команди PSV. Завдяки своєму оригінальному дизайну та найновішому технічному оснащенню він вважається одним із найкращих футбольних стадіонів у Нідерландах.

Наприклад, усі глядацькі місця обладнані підігрівом, а футбольне поле висвітлюється спеціальними тепловими лампами, що дозволяє уникнути проблем із трав’яним газоном – Philips є єдиним стадіоном, де використовується подібна технологія.

Стадіон із віковою історією був збудований у 1910 році і спочатку використовувався як спортивний майданчик для співробітників компанії Philips. Потім спортивна арена значно розширилася, щоб відповідати швидкому прогресу футбольного клубу PSV в Ейндховені – стадіон мав вміщувати юрби футбольних фанатів, які регулярно відвідують домашні матчі. Стадіон Philips – це не лише домашня арена головної команди міста. Тут регулярно відбуваються національні та міжнародні футбольні матчі, а також музичні концерти.

Адреса: Philips Stadion, Frederiklaan, Ейндховен, Нідерланди.

Фудмаркет Het Veem

Фудмаркет Het Veem

Фудмаркет Het Veem. | Фото: EU2016 NL/Flickr.

Цей місцевий фудмаркет – чудова виставкова вітрина для захоплених шеф-кухарів, кулінарів та приватних підприємців, зайнятих у харчовій індустрії. На вітринах вміло сконструйованих кіосків та магазинів ви знайдете різноманітні види хліба, численні сорти сиру, м’ясну продукцію, овочі, вина, каву та інші продукти.

Все це виглядає дуже барвисто, апетитно і до того ж випромінює манливі запахи. На відміну від традиційного продовольчого ринку, фудмаркети у Нідерландах – це не просто місце, де купують продукти.

Тут можна просто посидіти та відпочити в компанії друзів чи близьких, насолоджуючись смачною їжею. Гурмани напевно оцінять цей атмосферний фудмаркет Ейндховена – жвавий і водночас затишний, де можна замовити страви різних національних кухонь, скуштувати найсмачніші десерти та випічку, насолодитися чашкою ароматної кави або келихом чудового вина.

Адреса: Vershal het Veem, Torenallee, Ейндховен, Нідерланди.

Зоопарк Dierenrijk

Зоопарк Dierenrijk

Зоопарк Dierenrijk. | Фото: Thomas van de Vosse/Flickr.

Якщо ви приїжджаєте до Ейндховена з дітьми, обов’язково побувайте з ними в зоопарку Dierenrijk. Його особливістю є можливість близького контакту з дикими тваринами. Діти можуть не тільки наближатися до таких милих звірят, як червона панда, але навіть погодувати багатьох із них.

Вольєри зі скляними стінами дозволяють близько підходити навіть до таких великих хижаків, як ведмеді та тигри. Відвідувачам дозволяється також прогулюватися пташиним вольєром. Ігрові майданчики та вольєри з тваринами є як у закритих, так і відкритих зонах, тому подорож по зоопарку Dierenrijk принесе вам задоволення в будь-яку пору року та в будь-яку погоду.

Адреса: Dierenrijk, Baroniehei, Mierlo, Нідерланди.

Музеї Inkijkmuseum та Ton Smits Huis

Музей Inkijkmuseum

Музей Inkijkmuseum.

Музей Inkijkmuseum – один із найнезвичайніших музеїв Ейндховена і, звичайно ж, найменший. Його назва говорить сама за себе – вона перекладається як «зазирни-всередину-музея». Картини тут розвішані всюди, навіть у коморі.

Ті, що на першому поверсі можна розглядати, заглядаючи у вікно. А ще можна винайняти кімнату, щоб милуватися роботами художників. Музей розміщується в крихітному будиночку, що колись належав колишній текстильній фабриці – тут сушили та розвішували льон.

Ton Smits Huis – ще один музей, обов’язковий для відвідування всіх поціновувачів образотворчого мистецтва. Будівля музею – це колишній будинок та студія відомого голландського художника-карикатуриста Тона Х’юса. Усередині ви знайдете багато його творів, а ще відвідувачі можуть подивитися фільми, присвячені життю та творчості Х’юса.

Адреса: Inkijkmuseum, Dommelstraat, Ейндховен, Нідерланди.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук