15 пам’яток італійської Катанії, які безперечно варто подивитися

Сьогодні ми поговоримо про невелике сицилійське місто Катанія. Пам’ятки цього містечка, напевно, привернуть увагу любителів мальовничої старовинної архітектури та шанувальників античності. Отже, почнемо.

В епоху Відродження Катанія вважалася одним із найвпливовіших міст країни і була широко відома завдяки своїй багатій культурі, мистецтву та історії. Місто зуміло зберегти значну частину цієї багатої спадщини, тож сьогодні всі бажаючі мають можливість помилуватися його дивовижними спорудами та музеями, серед яких Базиліка Сант-Агата та будівля міського музею.

Крім того, це чарівне сицилійське місто знаходиться навпроти легендарного вулкана Етна, тому тут завжди можна замовити цікавий тур або екскурсію околицями на свіжому повітрі.

Кафедральний собор святої Агати

Кафедральний собор святої Агати

Кафедральний собор Святої Агати.

Кафедральний собор Катанії є величною спорудою, що належить до норманнського та барочного стилю архітектури.

Собор стоїть у центрі старого міста на площі Пьяцца дель Дуомо в безпосередній близькості від багатьох інших визначних пам’яток Катанії.

П’яцца дель Дуомо було зведено у 1078 році на місці античних римських лазень. Собор багато разів відновлювався через землетруси, які часто заставали цей регіон зненацька. Фасад будівлі із сірого каменю прикрашений декоративними статуями святих, а на східній стороні будівлі височить масивний купол.

Усередині ви знайдете безліч цікавих деталей: дивовижні фрески на головному вівтарі, декоративні розписи та картини, а також могилу відомого композитора Белліні.

Адреса: Basilica Cattedrale Sant’Agata VM, Via Vittorio Emanuele II, Катанія, Італія.

Замок Урсіно

Замок Урсіно

Замок Урсіно. | Фото: Leandro Neumann Ciuffo/Flickr.

У Сицилії можна знайти відразу кілька цікавих замків, які є нагадуванням про періоди завоювань, коли острів переходив із рук одних правителів до інших.

Замок Урсіно був збудований у XII столітті імператором Фрідріхом II – тодішнім королем королівства Сицилія. Він досі перебуває у чудовому стані – всі його чотири вежі та стіни цілі та не мають видимих ​​пошкоджень. Крім того, поруч із замком ви виявите залишки старих зовнішніх стін.

Тут можна погуляти та зробити мальовничі селфі, після чого варто обов’язково відвідати міський музей, розташований прямо на території замку.

Адреса: Castello Ursino, Piazza Federico di Svevia, Катанія, Італія.

Гора Етна

Гора Етна

Гора Етна.

Катанія фактично знаходиться в тіні величезної гори Етна, і цей активний стратовулкан є однією з головних визначних пам’яток Сицилії.

Висота Етни – 3329 метрів, і на даний момент це найвищий вулкан, що діє, в Європі. Останнє виверження відбулося у 2015 році, коли вулкан навіть вивергав лаву.

Приїхавши в Катанію, ви не зможете відмовити собі в задоволенні піднятися на гору Етна і на власні очі побачити її кальдеру.

Різні туроператори пропонують найрізноманітніші одноденні поїздки до вулкана: ви можете вирушити туди пішки, поїхати велосипедом або навіть орендувати квадроцикл або джип. Вибір лише за вами.

У ясну погоду вид з вершини Етни на Сицилію та її краєвиди просто неймовірний.

Адреса: Mount Etna, Adrano, Catania, Італія.

Монастир бенедиктинців

Монастир бенедиктинців

Монастир бенедиктинців. | Фото: Tauralbus/Flickr.

Монастир бенедиктинців розташований у центрі Катанії і є однією з найважливіших і великих будівель подібного роду у всій Європі. Не дивно, що ця чудова пам’ятка архітектури, побудована в 1558 році, внесена до списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Комплекс є цікавою будовою, що об’єднує безліч різних стилів: вам не важко буде побачити відмінність в дизайні мармурового клуатру, Червоного залу і Базиліки Сан-Нікола.

Спробуйте піднятися на вершину бані монастиря, адже звідси ви зможете насолодитися шикарним панорамним видом на місто. Обов’язково зверніть увагу на фасад будівлі з вікнами, прикрашеними декоративною ліпниною, і прогуляйтеся по клуатрах, щоб сфотографувати їх мальовничі арки і фонтани.

Адреса: Monastero dei Benedettini di San Nicolò L’Arena, Piazza Dante Alighieri, Катанія, Італія.

П’яцца дель Дуомо

П'яцца дель Дуомо

П’яцца дель Дуомо. | Фото: Richard / Flickr.

Будучи головною площею Катанії, П’яцца дель Дуомо може запропонувати туристам безліч цікавих пам’яток.

Площа розташована в самому центрі міста, неподалік портової зони, тому це дуже популярне місце зустрічей для місцевих жителів та численних туристів. За бажання ви завжди зможете заради інтересу запитати місцевих жителів, що подивитися в Катанії.

У центрі площі стоїть значних розмірів фонтан «Слон», неподалік від нього – фонтан «Амнано», Кафедральний собор Катанії та Слоновий палац. Все це безумовно заслуговує на вашу увагу.

Крім того, тут ви завжди зможете відпочити та перекусити в одному з численних вуличних кафе з чудовим видом на площу.

П’яцца дель Дуомо – це чудовий пункт відправлення для піших екскурсій Катанією, оскільки до більшості ключових визначних пам’яток міста звідси можна без проблем дістатися пішки.

Адреса: Piazza Duomo, Piazza Duomo, Катанія, Італія.

Міський музей

Міський музей

Міський музей.

Міський музей Катанії, розташований на території замку Урсіно, зібрав для своїх відвідувачів безліч старовинних реліквій та артефактів, що розповідають про історію міста та регіону.

У музеї зберігається велика колекція експонатів, яка спочатку розміщувалася в музеї Біскарі і колись вважалася однією з найцінніших у Європі.

У колекції представлено безліч найрізноманітніших експонатів, включаючи елліністичні та римські скульптури, порцеляну, кераміку, мозаїку, стародавню зброю та інші знахідки, виявлені на острові.

Крім того, на другому поверсі музею можна побачити колекцію картин XV-XVIII століть.

Адреса: Museo Civico al Castello Ursino, Piazza Federico di Svevia, Catania, Катанія, Італія.

Сан-Ніколо Л’Арена

Сан-Ніколо Л'Арена

Сан-Ніколо Л’Арена. | Фото: Allie_Caulfield/Flickr.

Церква Сан-Ніколо Л’Арена, розташована за монастирем Святого Миколая, була збудована на місці грецького акрополя – на передньому фасаді навіть красуються кілька античних колон.

Насправді це найбільша церква Сицилії і за сумісництвом одна з найхимерніших у плані дизайну – її фасад так і не був закінчений, тому будівля виглядає досить дивно і зловісно. Давньогрецькі колони не доповнюють зовнішній вигляд церкви, тому її загальний стиль інакше як «безглуздим» не назвеш. Усередині все куди гармонійніше: безліч строгих колон, арок і класичної ліпнини.

Адреса: Chiesa di San Nicolò l’arena, Piazza Dante Alighieri, Катанія, Італія.

Римський театр

Римський театр

Римський театр.

У Сицилії є кілька римських театрів. Всі вони перебувають у чудовому стані, і театр у Катанії, збудований аж у другому столітті нашої ери, не є винятком.

Театр зручно розташований між бенедиктинським монастирем та кафедральним собором, і тут обов’язково варто зайти під час вивчення історичного центру міста.

Із західного боку до основної будівлі примикає малий прилад – одеон. Трибуни та низка інших секцій театру фактично виготовлені з лави, взятої з гори Етна. Ця споруда досі залишається у відмінному стані.

Адреса: Teatro Romano, Via Vittorio Emanuele II, Катанія, Італія.

Тріумфальна арка Ворота Джузеппе Гарібальді

Тріумфальна арка Ворота Джузеппе Гарібальді

Тріумфальна арка Ворота Джузеппе Гарібальді. | Фото: Robert Nunn/Flickr.

Ці монументальні ворота, які багато хто називає однією з найяскравіших споруд у Катанії, були побудовані в 1768 році на честь короля Фердинанда IV та його дружини Марії Кароліни.

Арка, спроектована і побудована Франческо Баталья та Стефано Іттар, тепер носить ім’я Джузеппе Гарібальді – людину, яка відіграла найважливішу роль в об’єднанні Італії у 19 столітті.

Ворота виготовлені з чорного та білого каменю, які формують характерний яскравий контраст. На вершині можна побачити кам’яні та мармурові статуї, що гордо височіють над аркою. Вінчають цю пишність величезний годинник і герб з орлом.

Адреса: Porta Ferdinandea, Piazza Palestro, Катанія, Італія.

Парк «Вілла Белліні» та парк Майстрів

Парк «Вілла Белліні»

Парк “Вілла Белліні”.

Парк «Вілла Белліні» та парк Майстрів розташовані в центрі міста, на захід від площі Карло Альберто. Це чудові місця для відпочинку та єднання з природою.

У східній частині парку знаходяться сади Белліні з мальовничими фонтанами, квітковими клумбами та затишними альтанками, розставленими серед багатьох екзотичних дерев і рослин.

У парку Майстрів у вас буде можливість прогулятися тихими пішохідними стежками, оточеними мальовничим лісом.

Адреса: Giardino Bellini, Via Etnea, Катанія, Італія.

Ачі Кастелло

Ачі Кастелло

Ачі Кастелло. Фото: Alessandro Grussu/Flicr.

Якщо ви проїдете близько 10 миль на північ від Катанії вздовж узбережжя, ви потрапите до чарівного села під назвою Ачі Кастелло. Це село утворилося навколо замку, збудованого в 1076 році за часів норманських завоювань Сицилії.

Замок є головною визначною пам’яткою цього місця. Він розташований на скелі неподалік села і звернений обличчям до моря.

Замок є культовим місцем для цієї частини Сицилії. Ви зможете вільно дослідити його територію і піднятися на вершину фортечних стін, звідки відкривається фантастичний вид на море та околиці.

Адреса: Aci Castello, Катанія, Італія.

Ботанічний сад

ботанічний сад

Ботанічний сад. | Фото: Life Pilgrim/Flickr.

Ботанічний сад Катані розташований на території університету в безпосередній близькості від парку Белліні в центрі старого міста.

Якщо ви шукаєте місце, в якому можна буде спокійно прогулятися, розширити свої знання в області ботаніки і просто помилуватися природою, то це місце для вас! У ботанічному саду зібрано фантастичну колекцію дерев, чагарників та екзотичних видів рослин з усього світу.

Сади добре організовані, тому тут дуже приємно гуляти будь-якої доби.

Адреса: Orto Botanico di Catania, Via Etnea, Катанія, Італія.

Сан Джованні Лі Куті

Сан Джованні Лі Куті

Сан Джованні Лі Куті.

Цей пляж є справжнім природним феноменом, адже його берег усипаний вулканічним піском і попелом. Сан Джованні Лі Куті розташований на східному узбережжі Сицилії, неподалік вулиці Via Zoccolanti. Це відмінне місце для того, щоб розслабитися та відпочити від міської метушні.

У північній частині пляжу є невелика гавань з великою кількістю старих дерев’яних рибальських човнів, які вірою і правдою досі служать місцевим жителям. За гаванню можна знайти кілька затишних барів та ресторанів.

На пляжі є секції з дерев’яним настилом із шезлонгами, щоб ви могли розслабитися, подихати морським повітрям та насолодитися красою вулканічного пляжу.

Адреса: Via San Giovanni Li Cuti, Катанья, Катанія, Італія.

Пляж Lido Azzurro

Пляж Lido Azzurro

Пляж Lido Azzurro.

Lido Azzurro – найдовший пляж Катанії. Це чудове місце для тих, хто хоче поніжитися на сонці та весело провести час.

Цей фантастичний пляж розташований приблизно за 15 хвилин їзди на південь від Катанії неподалік порту і гавані.

Красива золота коса з м’якого піску простягається на багато кілометрів уперед, а тепле Середземне море ніжно обіймає пологий берег.

На пляжі багато шезлонгів та парасольок, так що ви завжди зможете прилягти, випити коктейль та оцінити чудову погоду цього регіону.

Крім того, тут є окрема дитяча ігрова зона з гірками та спусками, а також кілька пляжних барів та магазинів, де можна трохи перекусити чи придбати популярні товари.

Адреса: Lido Azzurro, Litoranea Kennedy, Катанія, Італія.

Вулиця dei Crociferi

Вулиця dei Crociferi

Вулиця dei Crociferi.

Ця чудова вулиця, що розтягнулася між римським театром та парком «Вілла Белліні», є однією з головних артерій міста.

Окрім безлічі чудових історичних будівель, на Via dei Crociferi розташовані чотири симпатичні церкви – церква Святого Франческо Борджіа, церква Сан-Бенедетто, церква святого Франциска Ассизького та церква Сан-Джуліана.

Кожна будівля має свій унікальний дизайн та архітектурну «родзинку». Крім того, тут також можна побачити арку Сан-Бенедетто та старий єзуїтський монастир. Має сенс поєднати відвідування цієї вулиці з поїздкою до римського театру.

Адреса: Via Crociferi, Катанія, Італія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук