15 пам’яток Лечче, які варто подивитися

Сьогодні ми перенесемося до міста Лечче, Італія. Визначні пам’ятки на кшталт базиліки Санта-Кроче, старих міських воріт і кафедрального собору зробили це місце досить популярним і відомим туристичним напрямком. Лечче часто називають південною Флоренцією через велику кількість красивих історичних будівель та географічного розташування.

Місцевий камінь є одним із основних експортних товарів міста, і завдяки своїм властивостям саме він використовувався для створення більшості міських пам’яток та архітектурних пам’яток. Крім того, Лечче має вигідне географічне розташування і знаходиться в безпосередній близькості від низки вкрай цікавих прибережних населених пунктів на кшталт Галліполі. Загалом, якщо вам набрид Рим і Неаполь , саме час вирушити в Апулію на півострів Саленто.

Базиліка Санта-Кроче

Базиліка Санта-Кроче

Базиліка Санта-Кроче. | Фото: Terry Feuerborn/Flickr.

Це одна з найкрасивіших церков Лечче, відома своєю дивовижною архітектурою та приголомшливим фасадом у стилі бароко. Санта-Кроче була побудована в XVII столітті з унікального “каменю Лечче”, завдяки якому будинок набув характерного світло-кремового забарвлення.

Головний фасад справді вражає уяву, особливо якщо врахувати, скільки різноманітних декоративних елементів було використано у його оздобленні. Стіни базиліки прикрашають складні скульптури, чудові вікна-трояндочки та приголомшливі кам’яні статуї. Інтер’єр Санти-Кроче оформлений не так багато, але і тут є, на що подивитися.

Адреса: Basilica di Santa Croce, Via Umberto I, Лечче, Італія.

Кафедральний собор Лечче

Кафедральний собор Лечче

Кафедральний собор Лечче. | Фото: Arian Zwegers.

Собор Успіння Пресвятої Діви Марії розташований на площі П’яцца-дель-Дуомо і за своєю значимістю нічим не поступається базиліці Санта-Кроче, будучи однією з найважливіших релігійних будівель міста. Собор був збудований наприкінці XVII століття, тому його дизайн оформлений у стилі бароко, а сама будівля схожа на базиліку з розкішним північним фасадом та гарною дзвіницею.

Цей північний фасад з чудовими кам’яними статуями і скульптурами звернений до чарівної соборної площі. На відміну від Базиліки Санта-Кроче, інтер’єр собору дуже яскравий та урочистий. Він прикрашений безліччю приголомшливих творів мистецтва та розкішними арками. Зверніть увагу на розкішний головний вівтар із мармуру середини XVIII століття. Крім того, у церкві також є дванадцять капел, кожна з яких присвячена певному святому чи релігійному діячеві.

Адреса: Cattedrale di Santa Maria Assunta in Lecce, Piazza del Duomo, Лечче, Італія.

Соборна площа П’яцца дель Дуомо

Соборна площа П'яцца дель Дуомо

Соборна площа П’яцца дель Дуомо.

У Леччі є кілька красивих площ із чудовою архітектурою, і П’яцца дель Дуомо – одна з найчарівніших. Вона розташована в центрі старого міста і на її території розташовано кілька чудових пам’яток та релігійних споруд.

Дві найвідоміші будівлі – це вже згадуваний барковий собор Лечче з його приголомшливим північним фасадом і розкішна будівля бібліотеки, яка більше нагадує помпезний палац. Більшість будівель зроблено з того самого місцевого «каменю Лечче», і це дійсно потрібно побачити на власні очі. Крім того, на прилеглих вулицях повно магазинів та ресторанів, які, напевно, прийдуть до речі тим, хто захоче скуштувати місцеві страви або трохи пройтися магазинами.

Адреса: Piazza del Duomo, Лечче, Італія.

Площа Сант-Оронзо

Площа Сант-Оронзо

Майдан Сант-Оронзо. | Фото: Wikimedia.

Площа Сант-Оронзо знаходиться неподалік від собору Лечче і вважається головною відправною точкою для будь-якого туристичного маршруту по місту. Це ще одна красива відкрита площа з цікавою архітектурою та фантастичними пам’ятками.

Серед її найвідоміших «старожил»: Церква Санта-Марія-делла-Грація, Римський Амфітеатр і чудовий палац Седіле. Саме Седіле є найбільш помітним будинком площі – його величезний скляний арочний отвір, обрамлений складними кам’яними візерунками, досить важко не помітити. Район, що оточує площу, є вкрай приємним місцем для прогулянок.

Адреса: Piazza Sant’Oronzo, Лечче, Італія.

Римський амфітеатр

Римський амфітеатр

Римський амфітеатр. | Фото: Jay Stewart/Flickr.

Ця стародавня споруда, виявлена ​​лише у 1929 році, знаходиться у південній частині площі Сан-Оронзо. Амфітеатр був збудований у другому столітті нашої ери і колись вміщував до 25 000 чоловік. Сьогодні тут відбуваються екскурсії, в ході яких ви зможете побачити залишки цієї колись грандіозної споруди.

Більшість сходів, сидінь, зовнішніх стін і колон, як і раніше, знаходяться в досить хорошому стані, завдяки чому ви дійсно маєте можливість відчути всю красу цієї арени. Якщо ви серйозно цікавитеся історією, то кращого місця для відвідування Лечче вам не знайти.

Адреса: Anfiteatro romano, Piazza Sant’Oronzo, Lecce, Лечче, Італія.

Замок Карла V

Музей Пап'є-Маше

Музей Пап’є-Маше. | Фото: Paolo Margari/Flickr.

Замок Карла V був побудований в XVI столітті і протягом сотень років є головним оборонним зміцненням міста, і це стає зрозуміло вже на підході до нього, коли ви бачите товсті стіни та високі сторожені вежі.

За правління Карла V замок був значно зміцнений і посилений, завдяки чому він придбав той могутній образ, який ми можемо бачити сьогодні. Замок знаходиться у чудовому стані – на його стінах та вежах практично немає помітних ушкоджень. Окрім звичайних прогулянок територією, тут можна також заглянути до досить цікавого музею Пап’є-Маше та при вдалому збігу обставин відвідати сезонні виставки з гарними витворами мистецтва або історичними експонатами.

Адреса: Castello Carlo V, Viale Felice Cavallotti, Лечче, Італія.

Музей Фаджано

Ще один чудовий музей розташований у центрі Лечче. Музей Фаджано – це приватний будинок, у підвалі якого протягом 7 років велися справжнісінькі археологічні розкопки. В результаті розкопок вдалося виявити низку фантастичних знахідок, деяким з яких понад 2000 років.

З’ясувалося, що на місці будинку колись була база тамплієрів, а до неї – комора, а ще раніше – місце стародавнього поховання. Тепер ви можете подивитися на ці розкопки на власні очі та побачити понад 5000 експонатів, які тепер складають фонд місцевого музею. Лучано та його сини перетворили музей Фаджано на справді особливе місце, куди хочеться повертатися знову і знову.

Адреса: Museo Faggiano, Via Ascanio Grandi, Лечче, Італія.

Брама до старого міста

Брама до старого міста

Брама в старому місті.

Як і у випадку з багатьма іншими старими містами Італії, Лечче колись мав гарні та міцні стіни, що оточували місто. Брама в старе місто є частиною тієї оборонної конструкції і є однією з трьох міських воріт (які, до речі, вціліли до наших днів).

Ворота були побудовані в 1548 на честь короля Карла V і оформлені в стилі бароко. Як ви можете здогадатися, матеріалом для будівництва став звичний білий камінь Лечче. Центр арки складається з чотирьох колон і увінчаний трикутним фронтоном з гербом Карла V та емблемою міста. Ці монументальні ворота – частина найбагатшої історії міста, тому на них обов’язково варто поглянути, прогулюючись центром міста.

Адреса: Porta Napoli, Piazzetta Arco di Trionfo, Lecce, Лечче, Італія.

Міський парк Вілла Комунале

Міський парк Вілла Комунале

Міський парк Вілла Комунале. | Фото: Paolo Margari/Flickr.

Вілла Комунале – найвражаючіший сквер у Леччі і водночас чудове місце для прогулянок та відпочинку у спекотний літній день. Цей відкритий суспільний простір, побудований у XIX столітті, розташований у самому центрі міста має чотири входи.

У центрі парку розташований просторий сквер, вимощений декоративною кам’яною плиткою. Крім того, тут є красиві кам’яні доріжки, що йдуть уздовж красиво доглянутих дерев, кущів та квітів. Також тут ви побачите кілька чудових фонтанів і ставків і напевно зверніть увагу на статуї та пам’ятники, присвячені шанованим італійцям.

Адреса: Villa Comunale, Via XXV Luglio, Лечче, Італія.

Церква Сан-Маттео

Цю церкву часто незаслужено обділяють увагою, хоча насправді вона відрізняється цікавим фасадом та унікальним дизайном. Церква Сан-Маттео була побудована в 1667 році в стилі бароко і її фасад має явно вигнуту форму – нижня його частина ніби виступає вперед, а верхня, навпаки, відступає назад, провалюючись углиб.

Стіни прикрашені чудовими скульптурами та статуями. Крім того, всередині церкви ви знайдете 9 найкрасивіших вівтарів, на яких зображені різні релігійні діячі та мотиви, такі як Різдво та Успіння. Кожен вівтар неймовірно багато прикрашений, так що дивитися на цю пишність можна годинами.

Адреса: Chiesa di San Matteo, Via dei Perroni, Лечче, Італія.

Вежа Торре дель Парко

Вежа Торре дель Парко

Башта Торре-дель-Парко.

Цей замок XV століття сьогодні перетворився на бутік-готель, але ви все ще можете прогулятися його стінами, насолоджуючись красивою архітектурою та краєвидами на околиці. Звісно, ​​колись Торре дель Парко була важливою частиною оборонної системи Лечче. Знайти вежу ви зможете на Viale Torre del Parco.

Адреса: Torre del Parco, Viale Torre del Parco, Лечче, Італія.

Природний заповідник “Le Cesine”

Природний заповідник "Le Cesine"

Природний заповідник Le Cesine. | Фото: wikimeda.

Природний заповідник Le Cesine розташований на східному узбережжі Італії всього в 25 хвилинах їзди на схід від Лечче і знаходиться під захистом держави. Заповідник, значна частина якого вкрита заводами і болотами, є домом і місцем проживання для десятків видів тварин і птахів, при цьому не варто забувати про його чудові пейзажі та багату рослинність.

Територію заповідника перетинає безліч пішохідних доріжок, які ведуть до прибережних ділянок із золотавим піском, що відкриває доступ до теплих вод Адріатичного моря. Той, хто любить природу і віддає перевагу відпочинку на відкритому повітрі, напевно гідно оцінить це місце.

Адреса: The Cesine Nature Reserve, Masseria Cesine, Верноле, Лечче, Італія.

Церква святих Миколая та Катальдо

Церква святих Миколая та Катальдо

Церква святих Миколая та Катальдо. | Фото: Wikimedia.

На північний захід від воріт до старого міста знаходиться церква святих Миколая та Катальдо, заснована норманським графом Танкредом Сицилійським у 1180 році. У центрі її барокового фасаду, який був остаточно оформлений лише в 1716 році, можна побачити гарну романську арку над дверним отвором, що залишилася від оригінальної церкви.

Сени фасаду прикрашають численні статуї та барельєфи, які були додані у XVIII столітті, при цьому інтер’єр церкви зберіг велику частину стилю ранньої французької готики з різьбленими капітелями та оживальними арками. Фрески на стінах датуються XV-XVII століттями.

Адреса: Chiesa dei Santi Niccolò e Cataldo, Via Cimitero, Лечче, Італія.

Місто Отранто

Морський фронт

Морський фронт. | Фото: Patrick Nouhailler/Flickr.

Отже, ви об’їздили весь Лечче. Що подивитися на його околицях? Подивитися тут є що. Як ми вже казали, Лечче знаходиться у безпосередній близькості від ряду чудових прибережних міст. Наприклад, Отранто розташований всього за 40 хвилин їзди на південний схід від Лечче і сюди безперечно варто вирушити на розвідку.

Головною особливістю цього чудового прибережного міста є Арагонський замок, збудований у XV столітті. Стіни цього замку відкриють перед вами фантастичний вид на місто та океан. Крім того, туристи люблять приходити на мальовничу гавань Отранто, де дме свіжий морський вітер. Нарешті, тут є чудовий пляж, який ідеально підходить для того, щоб позасмагати та викупатися у морі.

Адреса: Отранто, Лечче, Італія.

Місто Галліполі

Місто Галліполі

Місто Галіполі.

Ще одне красиве прибережне місто, до якого можна без проблем дістатися Лечче, називається Галліполі. Це місто розділене на дві частини – основну частину міста, розташовану на узбережжі, та «другорядну», представлену невеликим островом, до якого можна дістатися єдиною дорогою.

Цей маленький острів є захоплюючим місцем для піших прогулянок, оскільки тут на вас чекає безліч чарівних тихих провулків з неймовірно красивою архітектурою. Крім того, тут знаходиться чудовий бароковий собор св. Агати, Кастелло та стара рибальська гавань. Всі ці об’єкти також заслуговують на вашу увагу.

Адреса: Gallipoli, Лечче, Італія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук