15 пам’яток Лугано, рекомендованих для відвідування

Місто Лугано знаходиться на березі однойменного озера у швейцарському кантоні Тичино, на південь від першого хребта Альп. Як туристична зона це місце навряд чи потребує представлення. Дика краса берега озера, що домінують гори Сан-Сальваторе і Бре – все це говорить саме за себе, саме опис цих місць викликає захоплення.

Тут на вас чекає італійська архітектура, набережні та парки вздовж озера, шикарні торгові вулиці та жваві площі з аркадами та ресторанними столиками. Віддалені села, які знаходяться на гірських схилах над озером, також заслуговують на окрему увагу.

Озеро Лугане

Озеро Лугане

Озеро Лугане.

Що справді вражає у цьому озері, так це те, наскільки диким воно виглядає. На кожному березі можна побачити гору, вкриті лісом схили якої спускаються до води. Озеро довге та звивисте, заповнює долину між вершинами.

Через гір на березі з Лугано видно лише одну частину озера. Решту можна розглянути під час круїзу на човні. Найпопулярнішими є ранковий круїз та панорамний круїз, які тривають по три години. Є також нічні екскурсії, під час яких можна побачити вогні міста Лугано, що мерехтять на водній гладі озера вночі.

Адреса: Lago di Lugano, Швейцарія.

Гора Сан-Сальваторе

Гора Сан-Сальваторе

Гора Сан-Сальваторе.

У Лугано знаходиться гора Сан-Сальваторе, яка височить на понад 900 метрів над рівнем моря. З вершини цієї гори відкривається чудовий панорамний вид на місто та озеро. Звідси відкривається вид на західну частину Альп.

Вибратися на цю вершину можна за допомогою фунікулера, який всього за 12 хвилин доставить вас на гору вздовж крутого схилу від передмістя Парадізо. Якщо ви любите екстрим, тоді вершина Сан-Сальваторе – це лише початок вашої пригоди. Звідси можна вирушити стежками до Карони, або пройти ще далі вздовж хребта до прибережного міста Моркот. Спуститися вниз можна і пішки, спуск займе трохи більше години.

Адреса: Monte San Salvatore, Лугано, Швейцарія.

Гора Бре

Вид з гори Бре

Перегляд гори Бре.

Касарате передмістя на сході Лугано – це трамплін для підйому на ще одну гору. Фунікулер у цьому місці працює з 1912 року, має максимальний ухил 60,5% і може похвалитися вінтажнішим виглядом, ніж фунікулер Сан-Сальваторе, хоча насправді він новий.

На вершині 925 метрів над рівнем моря знаходиться два ресторани. Звідси відкривається чудовий краєвид на Лугано і пейзажі, що його оточують, аж до самої Італії. Гора Бре позиціонується як сонячна гора Швейцарії.

Завдяки величезній кількості сонячного світла на схилах гори росте різдвяна троянда, квітка, яка зазвичай приживається тільки в середземноморському кліматі. На схилі гори розташовується мальовниче село Бре, повз яке ви проходитимете під час підйому та спуску.

Адреса: Monte Brè, Лугано, Швейцарія.

Історичний центр

Площа Риформа

Площа Ріформи.

Старий центр Лугано – дуже цікава зона, яка просто переповнена ренесансними та барочними церквами, монастирями та аркадними площами. Перше, що потрібно подивитись у Лугано це площа Ріформа.

Вона може похвалитися високими будинками, пофарбованими в пастельні тони, особливо активно тут вирує життя вечорами та вихідними. На південному кордоні історичного центру видно яскравий фасад неокласичної ратуші.

У вівторок і п’ятницю обов’язково встаньте раніше і вирушайте за свіжими продуктами на ринок на площі П’яццале-екс-Скуоле. Тут можна купити м’ясо, квіти, сир та фрукти. На площі П’яцца-Чіоккаро видніється палац Рива з його трапецеїдальним арочним фасадом, який був збудований у 1740 році на замовлення графа.

Адреса: Piazza Riforma, Лугано, Швейцарія.

Вулиця Віа Насса

Вулиця Віа Насса

Вулиця Віа Насса. | Фото: Wikimedia.

Ця вулиця починається в самій південній частині міста, проходить в одному кварталі від набережної та входить до старого центру міста. На Віа Насса можна зробити кілька покупок. Саму вулицю прикрашає довга низка аркад, що сягають 17 століття. У минулому ці аркади були укриттям для торговців. Тепер вони створюють тінь для туристів, під цими арками також ховаються елітні бутіки, ювелірні магазини, універмаги, продовольчі магазини та кафе.

Адреса: Via Nassa, Лугано, Швейцарія.

Парк Чивіко

Парк Чивіко

Парк Чивіко.

На схід від центру міста знаходиться парк Чивіко. Це чарівний парк на березі озера, в якому також є кантональна бібліотека та конференц-центр. За вигином затоки звідси відкривається чудовий краєвид на Лугано, який особливо вражає після заходу сонця.

Вдень же тут можна насолодитися чудовим краєвидом на гори Бре та Сан-Сальваторе. Ближче до центру міста знаходиться вілла Сіані, яка потопає у доглянутих садах із клумбами, пальмами та чагарниками. На сході, на березі річки Кассарат, знаходиться ліс, в якому ростуть клени, платани, дуби та липи.

Адреса: Parco Civico, Лугано, Швейцарія.

Церква Діви Марії з Ангелами

Церква Діви Марії з Ангелами

Церква Діви Марії з ангелами.

Колишня монастирська церква, церква Санта-Марія-дельї-Анджолі зовні виглядає дуже стримано, проте її цінність ховається в інтер’єрі. Біля входу розкинулася найпрекрасніша фреска епохи Відродження у Швейцарії.

Вона була написана в 1529 Бернардо Луїні і зображує пристрасть Христа і розп’яття. Це одна з трьох картин Луїні в церкві, решта дві зображують Діву з немовлям та Тайну вечерю. Пройшовши арками, ви зможете побачити вівтар 1700-х років.

Адреса: Santa Maria degli Angioli, Piazza Bernardino Luini, Лугано, Швейцарія.

Собор Святого Лаврентія

Собор Святого Лаврентія

Собор Святого Лаврентія.

Головний фасад цього собору в Лугано виконаний у стилі ренесанс – це справжній скарб, вирізаний із білого вапняку та каррарського мармуру.

Собор датується початком 16-го століття і був побудований над набагато більш ранньою романською будовою. Собор має три портали у ренесансному стилі, які прикрашені властивими тому періоду елементами.

Між порталами знаходяться мармурові рельєфні бюсти царя Соломона, Давида та чотирьох євангелістів. Над усім цим красується вікно, прикрашене херувімами та скульптурою 1570-х років. На цій височині є тераса з балюстрадою, з якої можна милуватися видом на озеро та гори.

Адреса: Cattedrale di San Lorenzo, Via Borghetto, Лугано, Швейцарія.

Музей Гессе

15 пам'яток Лугано, рекомендованих для відвідування

Музей Гессе. | Фото: Wikimedia.

У 1919 році лауреат Нобелівської премії, німецький письменник Герман Гессе переїхав до села Монтаньйола на березі озера і залишався там до своєї смерті в 1962 році. У його першому будинку в селі було створено музей Гессе.

Саме тут він написав свої відомі романи «Сіддхартха», «Степовий вовк», «Нарцис та Золотоуст». У Торре-Камуцці можна оглянути скарбницю пам’ятних речей, таких як листування з Т. С. Еліотом та Фрейдом. Тут же можна побачити друкарську машинку Гессе, книги, фотографії та акварелі, якими він малював. Туристи також можуть здійснити аудіоекскурсію по Монтаньолі стопами Гессе.

Адреса: Museo Hermann Hesse Montagnola, Ra Cürta, Колліна ді Оро, Швейцарія.

Містечко Гандрія

Містечко Гандрія

Містечко Гандрія.

Ґандрія стала офіційно частиною Лугано з 2004 року. Вона є чарівним прибережним селом, яке знаходиться на східних схилах гори Бре. Гандрія зараз виглядає практично так само, як і сто років тому, коли це село було зоною незаконної торгівлі.

Високі мита на такі товари, як сигарети та м’ясо, зробили цю віддалену ділянку швейцарсько-італійського кордону головною точкою обороту цієї продукції.

Тут можна просто прогулятися вулицями, або ж заглянути до церкви Святого Вільо 15 століття, на фасаді якої знаходяться історичні меморіали членам важливих місцевих сімей. Тут же знаходиться музей швейцарської митниці, в якому детально описані хитромудрі схеми контрабандистів та зусилля митників щодо їхньої протидії.

Адреса: Gandria, Лугано, Швейцарія.

Оливкова стежка

Оливкова стежка

Оливкова стежка.

Оливки – це ще одна складова спадщини Ґандрії, поряд із контрабандою та торгівлею шовком. Сонячні схили гори Бре густо посаджені оливковими деревами, і туристи можуть неспішно прогулятися вздовж цих гаїв 3,5-кілометровою стежкою.

Маршрут тягнеться від Гандрії до Кастаньйоли, а пейзажі більше схожі середземноморські, ніж пейзажі Центральної Європи. Деяким деревам сотні років тут постійно висаджують нові молоді дерева. Стежка добре позначена, під час подорожі ви побачите 18 панелей з інформацією про оливкові дерева.

Адреса: Sentiero dell’olivo, Лугано, Швейцарія.

Музей мистецтв італійської Швейцарії

Музей мистецтв італійської Швейцарії

Музей мистецтв італійської Швейцарії.

Цей музей було створено у 2015 році, і з того часу у ньому демонструють різноманітні мистецькі колекції кантону Тичино та міста Лугано. Експонати музею представлені у двох місцях – у новій будівлі LAC на півдні міста, неподалік початку вулиці Віа Насса, а також у палаці Реалі в центрі міста.

У LAC проводяться виставки сучасного мистецтва та великі тимчасові виставки. У палаці Реалі на постійній основі знаходяться колекції з 15 по 20 століття. У музеї представлені визначні роботи швейцарсько-італійських майстрів епохи бароко, таких як Джованні Серодін та Джузеппе Антоніо Петріні.

Адреса: Museo d’arte della Svizzera italiana Lugano – LAC, LAC Lugano Arte e Cultura, Piazza Bernardino Luini, Лугано, Швейцарія.

Музей Швейцарія у мініатюрі

Музей Швейцарія у мініатюрі

Музей Швейцарії в мініатюрі.

На греблі Меліді біля підніжжя гори Сан-Сальваторе знаходиться музей просто неба, який, як стає зрозуміло за його назвою, показує всі великі визначні пам’ятки Швейцарії в мініатюрі. У парку знаходиться 130 моделей церков, садиб, замків та форм рельєфу (серед яких і Маттерхорн).

Практично всі моделі виконані в масштабі 1:25, оточують клумби та дерева. Діти особливо оцінять мініатюрну залізницю, яка проходить через парк. Вона має довжину 3,5 кілометра, а її шляхами проносяться 18 моделей поїздів. Також обов’язково зверніть увагу на фунікулери, автомобілі на автомагістралях та човни, що розтинають гладь озера.

Адреса: Swissminiatur, Via Cantonale, Melide, Швейцарія.

Курорт Лідо ді Лугано

Курорт Лідо ді Лугано

Курорт Лідо ді Лугано.

Розташований на схід від парку Чивіко, Лідо ді Лугано є своєрідним курортом для відпочинку, який знаходиться всього за кілька хвилин ходьби від міста.

У готелі є кілька відкритих басейнів: іграшки та перешкоди для дітей, басейн олімпійського розміру, середній басейн і басейн для дайвінгу.

У Лідо також є піщаний пляж, де можна відпочити та насолодитися видом на Сан-Сальваторе та Сігіньолу, які знаходяться на протилежному березі. Ви також можете поплавати в озері, пообідати в барі на пляжі, а влітку тут можна подивитися фільми просто неба.

Адреса: Lido di Lugano, Via Lido, Лугано, Швейцарія.

Вілла Фогаццаро ​​Рої

Вілла Фогаццаро ​​Рої

Вілла Фогаццаро ​​Рої.

Ця красива вілла Фогаццаро ​​Рої розташована в Італії, на березі озера Лугано, всього за кілька хвилин їзди від міста. Це тихе та гарне місце, повне квітів, рослин та зелені, і саме тут провів більшу частину свого життя Антоніо Фогаццаро, відомий італійський письменник.

З його листів стає зрозуміло, що саме тут він іноді черпав натхнення. Екскурсія по віллі – чудовий спосіб провести день, до того ж тут досі зберігаються кілька пам’ятних речей письменника. Сад тут дуже гарний, а вид на мерехтливе озеро просто захоплює дух.

Адреса: Via Antonio Fogazzaro, 14, 22010 Oria CO, Італія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук