15 пам’яток Маастріхта, які варто відвідати

Ласкаво просимо до славного міста, Маастріхте! Пам’ятки цього стародавнього міста дуже різноманітні: від середньовічних церков, що добре збереглися, до музеїв, в яких зберігаються найцінніші художні скарби. Незважаючи на це, найпопулярнішим заняттям у Маастріхті, як і раніше, залишається звичайна прогулянка його атмосферними вулицями та набережними.

Місто Маастріхт, що розкинулося по обидва береги річки Маас, є столицею провінції Лімбург і одним із найжвавіших комерційних та туристичних центрів Голландії. Підписання Маастрихтського договору 1992 року призвело до того, що місто стало символом Європейського Союзу, і саме тут відбулася перша зустріч членів 12 держав-членів нової політичної освіти.

Базиліка Святого Серватія

Базиліка Святого Серватія

Базиліка Святого Серватія.

Римо-католицька церква Святого Серватія – це найстаріша церква Нідерландів. Вона була збудована у VI столітті на могилі святого Серватія, першого єпископа Маастрихтського. Серед головних визначних пам’яток – Імператорський зал та Імператорська галерея, що з’явилася в період між 1165 та 1677 роками, та чудовий південний портал з біблійною скульптурою XIII століття.

Серед інших цікавих особливостей – красиві склепіння нефа та трансепти, зведені у XIV та XV століттях.

Однак найбільшою гордістю старої церкви вважається її скарбниця, яка зараз зберігається в окремому музеї. Серед її експонатів – різні священні артефакти, картини та статуї, а також пізньороманська скриня з мощами найсвятішого Серватія, яка померла в 384 році нашої ери.

Місцеві зверталися до цієї скрині (що отримала прізвисько «бідний») щоразу, коли місто наражалося на ту чи іншу небезпеку. Також тут є сенс подивитися на крипту з могилою Карла V, статую Карла Великого та фрагменти старовинного вівтаря XII століття.

Адреса: The Treasures of Saint Servatius, Keizer Karelplein 3, 6211 TC Maastricht, Нідерланди.

Гора Святого Петра

Гора Святого Петра

Гора Святого Петра. | Фото: David Kirsch/Flickr.

Гора Святого Петра становить найпівнічнішу частину просторого плато, що простяглося між Маастрихтом і бельгійським Льєжем. Це природний заповідник і відпочинкова зона відпочинку, відома тим, що тут знаходиться форт Святого Петра XVIII століття. Він був побудований як захисна споруда проти набігів французів.

Під фортецею та горою розташовані знамениті каземати Святого Петра – велика система тунелів та проходів, які формувалися протягом багатьох століть. Свого часу тут налічувалося понад 20 000 проходів загальною довжиною 200 кілометрів. Частина цих проходів була розширена, щоб вмістити склади, пекарні і навіть каплиці під час Другої світової війни.

Каземати також використовувалися для захисту культурних цінностей міста, у тому числі легендарного «Нічного Дозору» Рембрандта. Для туристів організовані спеціальні екскурсії з гідом, під час яких вам розкажуть про історію фортеці та катакомби.

Адреса: Fort Sint Pieter, Маастріхт, Нідерланди.

Катакомби

Катакомби

Катакомби.

Маастрихтські катакомби пропонують моторошні та захоплюючі тури різними ділянками великої мережі підземних тунелів, розташованих під масивом Святого Петра. Графік турів постійно змінюється: влітку проходить до п’яти, але в міжсезоння може не бути зовсім – перевіряйте інформацію через сайт.

Найбільш популярні тури Північними катакомбами звертаються до часів Наполеонівських завоювань і починаються біля тієї ж каси, що і тури підземеллями Святого Петра. Якщо у вас буде невелика група, ви можете спробувати ввічливо попросити гіда продовжити тур до сховищ нацистських творів мистецтва.

У великих Зоннеберзьких (південних) печерах, що вкривали тисячі людей під час бомбардувань Другої світової війни, можна побачити чудові фрески та свідчення багатовікової історії видобутку місцевих мінералів. Екскурсії катакомбами Зоннеберг починаються біля кафе Buitengoed Slavante.

Адреса: Maastricht Underground, Luikerweg 71, 6212 NH Maastricht, Нідерланди.

Базиліка Діви Марії

Базиліка Діви Марії

Базиліка Діви Марії.

Чарівна базиліка Діви Марії була зведена близько 1000 року н.е., і до сьогодні збереглася лише частина оригінальної споруди. Приблизно в 1150 до неї були прибудовані склепи і трансепти, а східний хор і галерея над амбулаторією з’явилися на початку XIII століття.

Потужний романський західний фасад із двома вежами нагадує туристам про первісне призначення церкви, яка колись була частиною міських фортифікаційних споруд. Особливо вражає пізньоготичний хор з великим склепом, а також бічна каплиця із зображенням Зірки Божої Матері, датованої XV століттям.

Серед інших цікавих особливостей: оригінальний західний склеп, що залишився від ранньої церкви, церковний релікварій, акуратний клуатр XVI століття і мальовнича західна вежа.

Адреса: Basilica of Lady, Onze Lieve Vrouweplein 7, 6211 HD Maastricht, Нідерланди.

Церква Святого Іоанна Хрестителя

Церква Святого Іоанна Хрестителя (праворуч)

Церква Святого Іоанна Хрестителя (праворуч). | Фото: Frans Berkelaar/Flickr.

Цю церкву відрізняє яскрава дзвіниця з червоної цеглини, тому в народі її так і прозвали – «червона» церква. Дзвіниця виготовлена ​​виключно з каменю породи мергель і тому має унікальний архітектурний колорит – гарантуємо, ви не знайдете подібних будівель у всьому регіоні.

Церква була побудована в середні віки, і зі старовинних документів випливає, що давним-давно вона була білою і навіть жовтою.

Інтер’єр цієї церкви також досить цікавий: його відрізняє безліч високих вітражів, красива кам’яна кладка, багато прикрашена кафедра з різьбленого дерева та масивний старий орган.

Адреса: Sint-Janskerk, Vrijthof, Маастріхт, Нідерланди.

Музей Боннефантен

Музей Боннефантен

Музей Боннефантен. | Фото: Jim Forest/Flickr.

Чудовий музей Боннефантен розташований на правому березі річки Маас в оригінальній будівлі, що нагадує ретро-футуристичну версію ракети з 50-х років минулого століття. У цьому музеї представлені найцінніші витвори мистецтва Маастріхта.

Він був названий на честь колишнього жіночого монастиря, в якому також виховувалися безпритульні, саме звідси й пішла сама назва – “bons enfants” – у перекладі означає “виховані діти”.

У цій розкішній будові з об’ємною конічною вежею (як згадувалося, схожою на ніс ракети) зберігаються численні картини іменитих майстрів голландської та італійської шкіл, а також безліч найцікавіших сучасних робіт. Також тут представлені багаті колекції зразків середньовічного мистецтва, серед яких є дерев’яні скульптури XIII-XVI століть.

Адреса: Bonnefantenmuseum, Avenue Ceramique, Маастріхт, Нідерланди.

Музей Врейтхоф

Музей Врейтхоф

Музей Врейтхоф.

Музей Врейтхоф також є одним з найбільш цінних музеїв міста. Він розташований в оточенні чудових голландських будівель на однойменній площі, яка вважається однією з наймальовничіших площ міста.

Музей займає будівлю колишнього будинку герцогів Брабантських, збудований у XVI столітті, а його колекція рясніє старовинними картинами, скульптурами, меблями, сріблом, фарфором та виробами зі скла.

Особливо слід відзначити колекцію картин голландських та фламандських живописців XVII століття, шедеври майстрів Гаазької школи, а також чудові скульптури епохи середньовіччя. Постійна виставка під назвою «500 років Маастріхта» розповідає про мистецтво та ремесла регіону.

Адреса: Museum aan het Vrijthof, Vrijthof, Маастріхт, Нідерланди.

Стіни старого міста та ворота Hell’s Gate

Стіни старого міста та ворота Hell's Gate

Стіни старого міста та ворота Hell’s Gate. | Фото: Wikimedia.

У старій частині Маастріхта збереглися цілі ділянки перших міських стін, зведених приблизно 1229 року. Найцікавішим з них є так звані “Ворота пекла” (Hell’s Gate) на Сен-Бернардусстраат, які є найстарішими міськими воротами у всій Голландії, а також цікава вежа Джекер.

Ще тут є Онзе-Лів-Врувевал – ділянка старої стіни, з якої відкривається чудовий краєвид на міський парк з його раритетними гарматами. Руїни другої міської стіни датуються приблизно 1350 роком.

Адреса: Helpoort, Sint Bernardusstraat, Маастріхт, Нідерланди.

Прогулянка Маастрихтом: Міст Вільгельмінабруг та міст Святого Серватія

Міст Святого Серватія

Міст Святого Серватія. | Фото: Frans Berkelaar/Flickr.

Отже, ви вперше приїхали до Маастріхту. Що подивитися, якщо ви хочете для початку перейнятися духом міста? Радимо вирушити в пішу прогулянку через міст Вільгельмінабруг та міст Святого Серватія. Вільгельмінабруг – це гарний міст через річку Маас, побудований на початку 30-х років минулого століття.

Це відмінна відправна точка для старту пішохідного туру мальовничими прибережними вуличками Маастріхта.

Саме звідси має сенс вирушити на чудовий семиарковий міст Святого Серватія, збудований у XIII столітті і прославився завдяки своїй статуї цього святого, що шанується в місті. Обов’язково прогуляйтеся в історичний район Вік на правому березі Мааса, де ви зможете побачити секції старої міської стіни, що збереглися.

Адреса: Sint Servaasbrug, Maastricht, Нідерланди.

Романтичний Валкенбург

«Thermae 2000» термальні джерела та басейни

Thermae 2000 термальні джерела та басейни.

У Валкенбурзі, розташованому всього за 13 км на схід від Маастріхта, знаходиться єдиний у Нідерландах замок, розташований на вершині пагорба. Тут знаходяться одні з найкращих курортів країни, найпопулярнішим з яких вважається Thermae 2000.

Він пропонує теплі термальні джерела та басейни, цілющі мінеральні води та чудовий ботанічний сад. Після відпочинку обов’язково вирушайте в старе місто, яке цікаве для вивчення саме по собі.

Зайдіть у церкву Святого Миколая, побудовану в XIV столітті в пізньоготичному стилі, де перед вами постане чудовий триптих, який зображуватиме сцени з життя Святого Ремігія. З-поміж додаткових цікавих пам’яток міста – численні гарні будинки, такі як особняк Huis Den Halder XVII століття та ще більш старий Huis Ost XV століття.

По дорозі ви пройдете повз масивні міські стіни, руїни стародавніх укріплень XIV століття, серед яких будуть дві колишні міські ворота – Grendelpoort і Berkelpoort.

Адреса: Thermae 2000, Cauberg, Валкенбург, Нідерланди.

Млин De Bisschopsmolen

Млин De Bisschopsmolen

Млин De Bisschopsmolen. | Фото: Jorge Franganillo/Flickr.

Однією з приємних знахідок, яку ви зможете виявити, прогулюючись вуличками Маастріхта, буде водяний млин, побудований ще в XIV столітті. І це не просто бутафорія: у сусідній пекарні ви зможете купити справжній хліб, виготовлений на цьому млині.

У кафе, що розташоване тут же, ви зможете скуштувати місцеву фірмову страву – Limburgse vlaai. Це дуже смачний пиріг з вишнею, сливою або абрикосами.

Адреса: Bisschopsmolen, Stenenbrug 3, 6211 HP Maastricht, Нідерланди.

Музей природної історії Маастріхту

Музей природної історії Маастріхту

Музей природної історії Маастріхту. | Фото: Jan Willem Broekema/Flickr.

Музей природної історії Маастріхта хоч і не відрізняється великими розмірами, але він безперечно заслуговує на вашу увагу. Він займає будівлю колишнього монастиря у старовинному районі Jekerkwartier і відомий своїми яскравими експозиціями, які розповідають про геологічне розвиток регіону через демонстрацію місцевих скам’янілостей та порід.

Тут ви зможете побачити експонат під назвою «щурий король» – це група щурів, пов’язаних між собою хвостами. У біологічному розділі зберігаються численні зразки місцевої флори, до нього відноситься ботанічний сад біля берега річки Джекер.

Адреса: Natural History Museum, De Bosquetplein 7, 6211 KJ Maastricht, Нідерланди.

Музей Дерлон

Музей Дерлон

Музей Дерлон.

Ще один невеликий музей Маастріхта, в який варто сходити – це музей Дерлон. Він знаходиться в підвалі однойменного готелю і демонструє давньоримські руїни та артефакти, датовані II-IV століттями н.е., які були розкопані під час реконструкції будівлі на початку 1980-х років.

Тут ви також побачите частини старого римського форту та руїни стародавнього святилища. Крім цього, тут є ціла ділянка старої бруківки (імовірно кельтського походження), фасад входу в святилище, датований приблизно 150 р. н. е., основа статуї Юпітера, частини старих римських стін і воріт та численні старовинні вироби з кераміки, скла та металу.

Адреса: Museumkelder Derlon, Onze Lieve Vrouweplein 6, 6211 HD Maastricht, Нідерланди.

 

Міська ратуша та площа Market Square

Міська ратуша

Міська ратуша.

Центром жвавої площі Market Square є бароковий будинок міської ратуші Маастріхта. Побудована в 50-х роках XVII століття, вона відрізняється яскравим неокласичним фасадом з витонченим дверним прорізом, до якого ведуть масивні подвійні сходи.

Ці сходи були спроектовані саме так, щоб два правителі Маастріхта, герцог Брабантський і принц-єпископ Льєжський, могли увійти до будівлі одночасно. Примітними рисами інтер’єру є гобелени, витончена ліпнина, розпис на стелі і гарні димарі.

У середу та п’ятницю на Market Square починає працювати продовольчий ринок, а по суботах ви зможете заглянути на блошиний ринок.

Адреса: Maastricht City Hall, Markt, Маастріхт, Нідерланди.

Біле село Торн

Біле село Торн

Біле село Торн. | Фото: Wikimedia.

Торн – це ще одне чудове село, яке розташоване в регіоні Лімбург. Вона знаходиться приблизно за 30 хвилин їзди на північ від міста і тут легко можна провести цілий день. Це незвичайне поселення, також відоме під назвою «біле село», раніше було окремим князівством та притулком для черниць та дворян, що мешкали в місцевому монастирі Абдійкерк.

Ви все ще можете побачити цей монастир в оточенні красивих маленьких білих будиночків та симпатичних бруківок. Це чарівне місце перенесе вас назад у часі та дасть можливість відпочити від звичних туристичних визначних пам’яток великого міста.

Адреса: Thorn, Нідерланди.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук