15 пам’яток Ровіню, які обов’язково потрібно подивитися

Чи чули ви колись про місто Ровінь, Хорватія? Визначні пам’ятки цього милого місця знайомі далеко не всім любителям подорожей, а дарма! Ровінь – це приголомшливе маленьке містечко в Хорватії, розташоване на західному узбережжі півострова Істрія.

Центр старого міста був збудований переважно у венеціанському стилі та зроблений з блідого вапняку, завдяки чому місцеві будинки буквально сяють на сонці. Вдосталь прогулявшись лабіринтами вулиць Ровіні, ви завжди зможете зупинитися в одному з кафе біля мальовничого міського порту, щоб скуштувати місцеву балканську їжу. У Ровіні на вас чекають стародавні руїни, дикі пляжі та захоплюючі природні краси, головною з яких без сумніву вважається 10-кілометровий фіорд Лім.

Старе місто

старе місто

Старе місто. | Фото: Marco Verch Professional Photographer та Speaker / Flickr.

До венеціанського проекту меліорації, здійсненого в 1763 році, Ровінь фактично був звичайним островом. У старому місті ви зможете походити по вузьких середньовічних вуличках і провулках з їх арочними прорізами і піднятися по сходах, що звиваються, які пам’ятають не одне століття бурхливої ​​історії.

Хоча цей історичний центр міста є відносно невеликим, ви зможете легко заблукати в його густому лабіринті з мощених провулків. Зрештою, ви в будь-якому випадку вийдіть до одного з місцевих ресторанів або кафе, де ви зможете випити чашку кави, і насолодитися розміреністю місцевого життя.

Адреса: Old town, Ul. Grisia, 52210, Rovinj, Хорватія.

Церква Святої Євфимії

Церква Святої Євфимії

Церква Святої Євфимії. | Фото: Wikimedia.

Квадратна дзвіниця цієї барокової церкви добре видно з багатьох точок міста і чимось нагадує дзвіницю собору Святого Марка у Венеції. Немає нічого дивного в тому, що Церква Святої Євфимії XVII століття була збудована венеціанцями, адже саме вони контролювали місто на момент її початку будівництва.

Ви зможете піднятися на цю саму дзвіницю (висота якої сягає 61 метра) і в ясний день насолодитися шикарними краєвидами Альп на півночі. Інтер’єр церкви може похвалитися розкішним оформленням – тут є мармуровий вівтар зі статуєю Євфимії XV століття, яка стоїть перед саркофагом із реліквіями найсвятішою.

Адреса: Cathédrale Sainte-Euphémie de Rovinj, Trg Sv. Eufemije, Ровінь, Хорватія.

Лімський фіорд

Лімський фіорд

Лімський фіорд.

Ви можете дістатися цього прекрасного дива природи по дорозі або на човні з порту Ровіні. Це місце часто називають фіордом або каналом, хоча насправді це 10-кілометровий річковий каньйон, оточений крутими лісистими схилами, деякі з яких досягають 100 метрів у висоту.

На фіорди цю місцевість робить схожою річка, а точніше її ширина, яка в деяких місцях доходить до 600 метрів. Будучи на суші, ви зможете прогулятися лісовими стежками або покататися велосипедом листяним і хвойним лісом, після чого зайти в затишний ресторан у гирлі каньйону. Тут подають найсмачніші морепродукти, включаючи устриці та мідії, які хорвати дбайливо вирощують у місцевих водах.

Адреса: Limski kanal, Хорватія.

Порт Ровінь

Порт Ровінь

Порт Ровінь.

Міський порт Ровіня – це місце, звідки відкриваються найкращі краєвиди на море (і де виходять найкращі фото для Instagram). На його набережній стоять гарні розписні будинки, на тлі яких гордо височіє чудова дзвіниця Святої Євфимії.

Поверніть голову у бік води, і ви побачите класичний робочий порт із рибальськими шхунами, які неспішно снують туди-сюди на тлі міських панорам. Уздовж набережної розташовані численні кафе та ресторани, де можна чудово провести час у спекотний сонячний день!

Адреса: ACI Marina Rovinj, Šetalište Vijeća Europe, Ровінь, Хорватія.

Парк Пунта Корренте

Парк Пунта Корренте

Парк Пунта Корренте. | Фото: Mateusz Kamiński / Flickr.

Природний парк Пунта Корренте розташований на півострові, який за формою нагадує чобіт. Пунта Корренте (що в перекладі означає «Золотий мис») став творінням австрійського промисловця XIX століття Йоганна Георга фон Хюттеротта, який придбав цю землю і перетворив її на квітучий садок.

Тепер тут справжнісінька ідилія: посаджені понад 100 років хвойні ліси рясніють розкішними кедрами, ялицями Дугласа, кипарисами та соснами Алеппо. Приходьте сюди, щоб прогулятися мальовничими стежками, відпочити на галявинах або розслабитися біля скелястих бухт уздовж узбережжя.

Адреса: Park šuma Zlatni Rt, Obala Marsala Tita, Врсар, Хорватія.

Городище Монкодінья

Городище Монкодінья

Городище Монкодіння.

Якщо враховувати солідний вік цієї археологічної пам’ятки, розташованої на вершині мальовничого пагорба за межами Ровіню, можна лише дивуватися з того, наскільки добре він зберігся до наших днів. Цей форт був заснований в 1800 р. до н.е., а фрагменти кераміки, знайдені на цьому місці в ході археологічних розкопок, дозволяють припустити, що Монкодонья тісно контактувала з давньогрецькими Мікенами.

Тут ви зможете доторкнутися до стародавніх стін, багато з яких досягають метра або більше у висоту, а також прогулятися стародавніми мощеними ділянками і побачити культову місцеву печеру. Звідси ви також зможете помилуватися Адріатикою та її невеликими зеленими острівцями, які особливо гарно виглядають на тлі місцевого заходу сонця.

Адреса: Monkodonja, gradina, arheološko nalazište, Ровинь, Хорватія.

Арка Бальбі

Арка Бальбі

Арка Бальбі. | Фото: Wikimedia.

Ця масивна арка, що з’явилася наприкінці 70-х років XVII століття і веде до вулиці Грисла від головної площі, названа на честь Даніеля Бальбі – місцевого мера, який, власне, наказав її побудувати. Арка замінила стару міську браму, її відрізняє класичний для венеціанської архітектури елемент – лев Святого Марка.

Також на ній можна побачити дві кам’яні голови – по одній з кожного боку арки. Одна голова належить бородатому венеціанцю, а інша зображує турка у тюрбані.

Адреса: Balbijev luk, Trg G. Matteottija, Ровінь, Хорватія.

Музей спадщини міста Ровинь

Музей спадщини міста Ровинь

Музей спадщини міста Ровінь.

Ця пам’ятка була заснована групою місцевих художників 50-х років минулого століття з метою об’єднання культурного багатства регіону та публічної демонстрації робіт місцевих художників та скульпторів міста Ровень. Що подивитися у цьому музеї? Що ж, почнемо з того, що тут зберігається вражаюча галерея, що складається з 1500 експонатів, що становлять сучасне мистецтво.

Тут же ви знайдете виставкові зали з цікавими артефактами, пов’язаними з різними культурами, які населяли Ровінь у різні епохи. Сам будинок музею також додає йому додаткової привабливості – це чотириповерховий палац у стилі бароко, збудований графами Каліффі на початку XVII століття.

Адреса: Rovinj Heritage Museum, Trg Maršala Tita, Ровінь, Хорватія.

Міський годинник

Міський годинник

Міський годинник.

Якщо міський годинник Ровиня і виглядає особливо суворо, то це лише тому, що він колись був південною частиною оборонних укріплень міста. Ця квадратна вежа на головній площі Ровіню була побудована на початку XII століття і зазнала низки серйозних реконструкцій – особливо в XVII столітті, коли за її зовнішність серйозно взялися венеціанці.

Прямо під циферблатом можна розглянути рельєф того найзнаменитішого крилатого лева Святого Марка – незмінного символу Венеціанської державності. Протягом кількох сотень років у основі вежі розташовувалась в’язниця з єдиною камерою, а нині тут працює туристичний офіс.

Адреса: Bell tower, Trg Maršala Tita, Ровінь, Хорватія.

Місцеві пляжі

Пляж Lone Bay

Пляж Lone Bay. | Фото: Tim Ertl/Flickr.

Після огляду місцевих визначних пам’яток ви завжди зможете відпочити на тлі спокійного Адріатичного моря, яке дарує незабутні відчуття у спекотні дні липня та серпня. Всього за кілька кілометрів на північ або південь від міста вздовж берегової лінії розташувалося цілих 13 пляжів, які, до речі, небагато нагадують ліниві прибережні смуги Іспанії.

Пляжі Істрії – це затишні бухти в оточенні скель, з яких ви зможете пірнати у воду, або невеликі заплави з білої гальки. Наприклад, пляж Monte Beach знаходиться в безпосередній близькості від старого міста та церкви Святої Євфимії. До нього спускаються окремі сходи, а сам пляж із трьох боків оточений скельними породами. Гальковий пляж Lone Bay більш пристосований для туристів – він обладнаний шезлонгами, а неподалік від нього росте сосновий ліс.

Адреса: Lone bay, Хорватія.

Стародавнє місто та фортеця Двиград

Стародавнє місто та фортеця Двиград

Стародавнє місто та фортеця Двиград. | Фото: tzzimone/Flickr.

Здійсніть 20-хвилинне турне сільською місцевістю Істрії, щоб відвідати руїни старого середньовічного міста, яке було закинуто на початку XVIII століття у зв’язку з епідемією чуми. Як ви розумієте, місто так ніколи і не відродилося.

Тут ви зможете побачити зубчасту вежу замку з боку Лімського фіорда і добре оглянути всі місцеві величні руїни, у тому числі міські ворота, фортечні стіни, близько 200 старовинних будинків та залишки колись приголомшливої ​​церкви Святої Софії. Це місце потроху відновлюється, і з часом для туристів будуть створені всі необхідні умови.

Адреса: Dvigrad ruins, Канфанар, Хорватія.

Місто Пула

Місто Пула

Місто Пула. | Фото: Wikimedia.

Навіть якщо ви невеликий любитель стародавньої історії, ми все одно радимо вам заїхати до міста Пула на півдні Істрії. Головною пам’яткою цього місця є Арена – величезний римський амфітеатр з високими арочними стінами, які можуть скласти конкуренцію римському Колізею.

Комплекс зберігся настільки добре, що ви навіть зможете детально оглянути всю оригінальну інфраструктуру: тунелі, якими гладіатори проходили під ареною, а також зручності, якими користувалися заможні глядачі, що сиділи на найвигідніших місцях.

Також обов’язково дійдіть до місцевого Форуму, на якому розташований могутній Храм Августа та богині Роми, а також стародавні ворота та тріумфальні арки. Всі ці споруди створюють атмосферу площі, яка назавжди застигла в часі.

Адреса: Пула, Хорватія.

Національний парк Бріоні

Національний парк Бріоні

Національний парк Бріоні.

Щоб дістатися до національного парку Бріоні, слідуйте уздовж узбережжя від Ровіню до Пулі, поки не дійдете до прибережного селища під назвою Фажана. Тут ви купити квиток на пором до Бріоні – найбільшого острова, що входить до складу чудового однойменного національного парку.

Це частина архіпелагу, що складається, в основному, з безлюдних островів із захоплюючою природою та історією. Доісторичні люди населяли ці місця з незапам’ятних часів, проте до початку XVIII століття людина назавжди покинула це місце через люті спалахи чуми.

Обов’язково завітайте до руїн двох римських вілл і церкви Святої Марії, побудованої тамплієрами в XIII столітті. Тут же ви зможете побачити найдавніші сліди динозаврів, які застигли у вапняку – їм майже 200 мільйонів років.

Адреса: Nacionalni park Brijuni, Фажана, Хорватія.

Парк «Золотий мис»

Парк «Золотий мис»

Парк “Золотий мис”. | Фото: Tim Ertl/Flickr.

Цей парк, вкритий дубовими та сосновими гаями з 10 видами кипарисів, був заснований в 1890 бароном Хюттероттом – австрійським адміралом, у якого на острові Црвені Оток була своя вілла. Тут ви зможете поплавати в бухтах, розташованих між трьома мисами: Пунта Монтауро, Пунта Корренте та Пунта Скараба. До парку легко дістатися пішки або на велосипеді, прямуючи вздовж набережної на південь від гавані.

Адреса: Golden Cape, Ровінь, Хорватія.

Вулиця Гризія

Вулиця Гризія

Вулиця Гризія. | Фото: jbdodane/Flickr.

Ця красива брукована вулиця з галереями та сувенірними магазинами перетинає старе місто та піднімається вгору до церкви Святої Євфимії. Її вікна, балкони, портали та площі є химерним змішанням стилів – готики, ренесансу, бароко та неокласики.

Зверніть увагу на унікальні fumaioli (зовнішні димарі), збудовані під час демографічного буму, коли цілі сім’ї жили в одній кімнаті з каміном.

Адреса: Ulica Grisia, Ровінь, Хорватія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук