16 кращих визначних пам’яток Гренобля

Гренобль може похвалитися не тільки унікальною природою, а й приголомшливою архітектурою; це не дивно, адже історія цього стародавнього міста налічує понад 2000 років. Він здатний зачарувати і неймовірно творчою атмосферою, що панує тут: у Греноблі на вас чекає величезна кількість художніх галерей світового рівня.

Величні гори, пишна зелень доглянутих міських парків, старовинна архітектура, що зачаровує, безліч музеїв і художніх галерей, що викликають непідробний інтерес – все це Гренобль. Що подивитися у цьому місті насамперед? Це вам доведеться вирішити самостійно, але ми постараємося вам допомогти.

Музей Гренобля

Музей ГренобляМузей Гренобля.

Для поціновувачів європейського мистецтва відвідування цього музею – чудова нагода «загубитися» на цілий день.

Експонати, що демонструються в ньому, рівномірно розподілені за різними історичними епохами: тут ви знайдете і античні статуетки з Стародавнього Єгипту та Греції, і роботи сучасних художників.

Основна маса експонатів музею – це твори європейського мистецтва, від середньовічних картин релігійної тематики до вражаючих зборів робіт корифеїв живопису XX століття, таких як Боннар, Ернст, Леже, Магрітт, Міро, Модільяні та Сутін.

Великий інтерес у відвідувачів викликають чудові краєвиди провінції Дофін XIX століття і картина «Благовіщення», написана в 1638-1639 рр. іспанським художником Франсіско де Сурбараном.

Та й сама чудова, наповнена світлом будівля музею, відкрита в 1994 році, сміливо можна назвати визначною пам’яткою Гренобля.

Адреса: Musée de Grenoble, Place de Lavalette, Гренобль, Франція.

Форт Бастилія

Вид з Форт Бастілія

Вид з Бастилія Форта. | Фото: Guilhem Vellut/Flickr.

Нагородою за швидкий і захоплюючий підйом канатною дорогою або довге і трохи стомлююче сходження стежкою, що круто йде вгору, стане чудова панорама, що відкривається з досягнутого вами форту Бастилія.

Ця Гренобльська фортеця була побудована в першій половині XIX століття для захисту міста та контролю альпійського кордону.

На оглядовому майданчику Бастилії розміщені барвисті інтерактивні стенди, які французькою та англійською мовами розповідають про те, на що ви зараз дивитеся.

У ясні дні з оглядового майданчика фортеці можна побачити не лише гірський масив Веркор, а й снігову вершину Монблану.

Адреса: Fort de La Bastille, Гренобль, Франція.

Музей Дофіні

Музей Дофіні

Музей Дофіні.

Цей музей, що постійно розвивається, розташований над річкою Ізер, на схилі пагорба трохи нижче Бастилії, в будівлі жіночого монастиря XVII століття будівлі, відкриває перед відвідувачами багатовікову історію регіону. Експонати музею дають вам можливість ближче познайомитися з побутом, культурою та традиціями мешканців провінції Дофіне.

Від середньовічних обладунків до тривимірних генеалогічних дерев, представлених у вигляді творів сучасного мистецтва, ви обов’язково знайдете щось цікаве в цій вражаючій колекції, тим більше що експозиції постійно змінюються.

Нерідко тут проводять виставки, присвячені лижному спорту.

Адреса: Musée Dauphinois, Rue Maurice Gignoux, Гренобль, Франція.

Музей гірських військ

Музей гірських військ

Музей гірських військ.

Хоча музей де-Труп де Монтань вузькоспеціалізований, ніхто з відвідувачів, що навіть зайшли сюди випадково, не шкодує про витрачений час. Цей музей присвячений елітним батальйонам альпійських стрільців, створеним у Франції в 1888 році.

Демонстрація військового спорядження і обмундирування істотно пожвавлюється завдяки аудіогіду, який однією з чотирьох мов розповідає не тільки про експонати, що розглядаються в даний момент, а й про рух Опору під час Другої світової війни.

Побувавши в музеї, дізнаєтесь ви і про сучасне життя гірського підрозділу французької армії.

Адреса: Musée des Troupes de montagne, Гренобль, Франція.

Музей опору та депортації

Музей опору та депортації

Музей опору та депортації.

Цей музей присвячений скорботним сторінкам історії міста та всієї країни – Другій світовій війні.

Експонати музею, підписи до яких продубльовані англійською та німецькою мовами, розкажуть про рішучий опір мешканців Гренобля італійським, а потім і німецьким військам.

Нещодавно відкрито нову експозицію, яка розповідає про долю тисяч місцевих євреїв, у тому числі 80 дітей, відправлених до нацистських таборів.

Адреса: Musée de la Resistance et de la Deportation de l’Isère, Вулиця Ебер, Гренобль, Франція.

Le Magasin

Le Magasin

Le Magasin.

Ця розташована приблизно за 2 км на захід від центру міста будівля зі скла та бетону, побудована Густавом Ейфелем, раніше виконувала функцію складу, сьогодні ж перетворена на один із провідних центрів сучасного мистецтва Франції.

Багато з тимчасових виставок, що тут проходять, були розроблені спеціально для цього простору.

Адреса: Le Magasin, Esplanade Andry Farcy, Ґренобль, Франція.

Собор Нотр-Дам

Собор Нотр-Дам

Собор Нотр-Дам.

У цьому відносно скромному, хоч і по-своєму елегантному будинку з рожевої цеглини розташовується кафедральний собор Гренобля.

Зведено Нотр-Дам-де-Гренобль у 1200-х роках, але його інтер’єр був оформлений у готичному стилі в пізніші століття.
До речі, дома собору колись стояла церква IV століття.

Спустіться навшпиньки в напівзруйнований баптистерій, і ви побачите стіни оригінальної церкви, зведеної ще римлянами.

Адреса: Cathédrale Notre-Dame, Place Notre Dame, Гренобль, Франція.

Музей Стендаля

Музей Стендаля

Музей Стендалю.

Цей скромний музей присвячений творчості автора книги «Червоне та чорне». Тут виставлено особисте листування, літографії, скульптури та інші речі, які безпосередньо пов’язані з життям і творчістю Стендаля.

Розміщено музей у відреставрованій квартирі доктора Ганьона – діда письменника по материнській лінії.

Адреса: Musée Stendhal, Grande Rue, Гренобль, Франція.

Церква Сен-Луї

Церква Сен-Луї

Церква Сен-Луї.

Освячена 1699 року церква Святого Людовіка зовні виглядає суворо і навіть трохи суворо. Інтер’єр її менш лаконічний. Всередині, навколо вівтаря, ви знайдете сім чудових картин, на яких зображені сцени з життя Ісуса.

Адреса: Eglise Saint Louis, Rue Félix Poulat, Гренобль, Франція.

Парк Поля Містраля

Парк Поля Містраля

Парк Поля Містраля.

Гренобльський парк Поля Містраля – це пишна зелена оаза в центрі міста. У цьому ідилічному місці ви забудете про шум сучасного міста та щоденні стреси.

Наповнені життям та дитячим сміхом 67 акрів паркової зони пропонують нескінченні можливості для розваг – ви можете покататися на роликах, взяти участь у турнірі з настільних ігор, пограти у хокей на траві, гандбол чи фрісбі.

Нерідко під час прогулянок тихими алеями парку можна натрапити на заняття йогою або тай-чі, що проводяться тут, на майстер-класи з в’язання або танго.

Серед парку височить побудована в 1925 році вежа Перре – головна визначна пам’ятка цього місця. Вночі, коли фасад вежі висвітлюється мерехтливими вогнями, її вигляд дуже романтичний. Загалом парк користується великою популярністю у закоханих пар, яким хочеться погуляти під зірками.

У парку Поля Містраля знаходиться мерія Гренобля.

Адреса: Parc Paul Mistral, Boulevard Jean Pain, Гренобль, Франція.

Канатна дорога Гренобль-Бастилія

Канатна дорога

Канатна дорога.

Кулясті кабінки цієї канатної дороги, відкритої в 1934 році, протягом багатьох років перевозять людей з центру Гренобля до фортеці Бастилія.

Канатка майже так само знаменита, як і сама фортеця: щоб покататися на ній, туристи стікаються в місто чи не з усієї Франції. З її прозорих кабінок, іменованих у народі «бульбашками», можна помилуватися річкою Ізер і гарними альпійськими пейзажами, а в ясні дні в полі вашого зору виявиться навіть кінчик Монблана.

Повітряна експедиція, здійснена в прозорій «бульбашці» першої у світі міської канатної дороги, напевно запам’ятається вам на багато років.

Адреса: Téléphérique Grenoble-Bastille, Quai Stéphane Jay, Гренобль, Франція.

Археологічний музей

Археологічний музей

Археологічний музей.

2000-річний Гренобль просто сповнений історії та історій, і цей дивовижний музей – ідеальне місце, щоб розпочати вашу подорож у минуле.

Археологічний музей міста розташований прямо на березі річки Ізер, у будівлі церкви Сен-Лоран XII століття будівлі. Багато з експонатів, що зберігаються в ньому, були розкопані саме тут, на тому самому місці, де стоїть музей.

Дозвольте собі перенестися в минуле за допомогою справжніх артефактів та давніх раритетів.

Адреса: Musée Archéologique Grenoble Saint-Laurent, Place Saint-Laurent, Гренобль, Франція.

Музей природної історії

Музей природної історії

Музей природничої історії.

Ви втомилися від великої кількості мистецтва та культурних пам’яток у цьому казково-творчому місті? Немає проблем – чудовою альтернативою може стати відвідування Музею природної історії.

Ви будьте вражені пишністю всього того, що представлено у цьому чудовому музеї. Його інтерактивні експонати та можливість не тільки подивитися, але й доторкнутися до всього, що ви бачите, перенесуть вас прямо у світ дикої альпійської природи.

У музеї представлені найрідкісніші та найкрасивіші рослини та тварини, завдяки яким цей регіон набув репутації природного раю. Вражає різноманітністю та колекція дорогоцінного каміння та мінералів.

Приголомшлива неокласична будівля, в якій розташовується Музей природної історії, сама по собі є пам’яткою, а акваріум на його території незмінно викликає живий інтерес у любителів природи, що прийшли сюди.

Одним із експонатів музею є і розташований поруч Ботанічний сад. 20000 квадратних метрів пишних зелених насаджень із теплицями, зимовими садами та клумбами дають вам можливість побачити рідкісні у цьому регіоні види рослин.

Адреса: Natural History Museum, Rue Dolomieu, Гренобль, Франція.

Печери Сассенаж

Печери Сассенаж

Печери Сассенаж.

Вирушайте в передмістя Гренобля Сасенаж, розташований за 10 хвилин їзди від міста, щоб відкрити для себе захоплюючий світ підземних печер.

Екскурсія печерами дасть вам можливість помилуватися тим, як мільйони років формувалася і змінювалася планета, на якій ми живемо, і вразитися силою та пишнотою природи.

Ця «подорож до центру Землі» обіцяє вам зустріч із безліччю природних чудес та незабутні враження.

Адреса: Grotte les Cuves de Sassenage, Grotte les Cuves, Саснаж, Франція.

Музей стародавнього єпископства

Музей стародавнього єпископстваМузей стародавнього єпископства.

Музей Л’Ансьєн-Евеше, що в перекладі з французької означає «Музей стародавнього єпископства», розташовується в будівлі колишньої єпископської резиденції, побудованої у 1200-х роках, – звідси й походить його назва.

Тепер у розкішних інтер’єрах цього старовинного палацу знаходиться колекція експонатів, яка простежує всю історію регіону – починаючи з доісторичних часів до наших днів.

Крім іншого, тут можна побачити деякі з найстаріших архітектурних споруд Гренобля. Не пропустіть шанс помилуватися інженерною майстерністю древніх римлян, які споруджували у III столітті оборонні стіни міста.

Надається вам рідкісна можливість відвідати баптистерій, будівництво якого датується IV століттям. Окрім звичайних екскурсій музей пропонує інтерактивні заняття та інші заходи для дітей.

Адреса: Musée de l’Ancien Evêché, Rue Très Cloîtres, Гренобль, Франція.

Міський сад Жарден-де-Віль

Міський сад Жарден-де-Віль

Міський сад Жарден де Віль. | Фото: Vinicius Pinheiro/Flickr.

Цей елегантний сад, що межує зі Старим містом, колись був приватною власністю герцогів Ледіг’єрських.

Громадським парком він став 1710 року. Розташований на його території вражаючий особняк XVII століття раніше теж належав герцогу Ледіг’єру, зараз же в ньому перебуває Асоціація міжнародних відносин, завданням якої є налагодження культурного обміну з іншими країнами.

Жарден-де-Віль з його яскравими розаріями та французькими клумбами має особливий шарм.

У хорошу погоду місцеві мешканці люблять відпочивати на його галявинах. Це чудове місце для пікніка або неквапливої ​​прогулянки.

Влітку в Жарден-де-Віль проводяться численні заходи.

Адреса: Jardin de Ville, Jardin de Ville, Гренобль, Франція.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук