16 найбільш популярних пам’яток Турку

Турку – це одне з найстаріших фінських міст і колишня столиця країни, тому він по праву вважається популярним туристичним напрямом для тих, хто хоче ближче познайомитися з Фінляндією. Мальовнича річка Аура протікає по всій території історичного району міста – від середньовічного замку Турку до головного кафедрального собору, оточеного брукованими вулицями та будинками з жовтої цегли.

У Турку є що подивитись. Ось огляд кращих визначних пам’яток Турку, Фінляндія. Цей перелік досить різноманітний – від пароплавних круїзів до скандинавського дизайну.

Абоський замок

Абоський замок

Абоський замок.

Замок Турку належить до найбільш цінних об’єктів національної спадщини Фінляндії, а також є однією з найстаріших споруд у країні. Остаточний вигляд ця давня фортеця набула наприкінці 1200-х років, за часів панування шведів у Фінляндії.

Спочатку замок був побудований як фортеця для захисту східної провінції Фінляндії, проте протягом кількох наступних століть споруда використовувалася для різних цілей: вона була розкішним замком, адміністративним центром, урядовою резиденцією, величезним складським приміщенням, а також в’язницею аж до кінця 1800-х. .

Через тривалий проміжок часу замок був реконструйований у 1987 році і зараз тут знаходиться історичний музей. Кімнати замкам обставлені старовинними меблями, а в «Лицарському залі» можна навіть приміряти на себе середньовічні обладунки.

Адреса: Turun linna, Linnankatu, Турку, Фінляндія.

Музей ремесел Луостарінмякі

Музей ремесел Луостарінмякі

Музей ремесел Луостарінмякі.

Коли 1827 року Турком пролетіла велика пожежа, вогонь не охопив міський квартал на горі Луостарінмякі, де проживали люди нижчого стану. З дерев’яних майстерень, що збереглися, і будинків XIX століття, розташованих уздовж крихітних провулків і навколо зелених дворів, було відтворено вигляд старого міста, де з 1940 року працює Музей ремесел.

Цей музей – справжній національний скарб. Тут можна відвідати діючі майстерні 30 різновидів ремесел – ювелірного, вартового, пекарного, гончарного, друкованого, шевського та багатьох інших, де ремісники у старовинних костюмах займаються своєю цікавою роботою.

Адреса: Luostarinmäen käsityöläismuseo, Vartiovuorenkatu 2, 20101 Turku, Фінляндія.

Музейний комплекс історії та сучасного мистецтва

Музейний комплекс історії та сучасного мистецтва

Музейний комплекс історії та сучасного мистецтва.

Під дахом цього комплексу поєдналися експозиції творів сучасного мистецтва та археологічних експонатів. Aboa Vetus – це підземна експозиція, що пропонує гостям здійснити екскурсію по старому, середньовічному Турку та ознайомитися з експонатами величезної колекції з 37 000 артефактів, знайдених під час археологічних розкопок (які продовжуються).

Ars Nova займає двоповерховий виставковий зал, де періодично відбуваються змінні виставки та популярні фестивалі, присвячені сучасному мистецтву.

Адреса: Aboa Vetus & Ars Nova, Östra Strandgatan, Турку, Фінляндія.

Екуменічна художня каплиця святого Генріха

Екуменічна художня каплиця святого Генріха

Екуменічна художня каплиця святого Генріха. | Фото: Wikimedia.

Ця незвичайна споруда споруджена в лісовому масиві на скелястому острові Хірвенсало, за 7 км на південь від центру Турку. Своєю дивною формою воно нагадує носову частину перевернутого корабля. На вигляд будівлі, оздобленої зовні численними мідними пластинами, важко здогадатися, що перед вами церква, а точніше, екуменічна художня каплиця св. Генріха.

Однак інтер’єр, оформлений з дерева сосни, справді нагадує святе місце – високі стіни, згинаючи, утворюють трикутник Рело, який обрамляє вівтар божественним світлом.

Адреса: St. Henry’s Ecumenical Art Chapel, Seitskärgatan, Турку, Фінляндія.

Кафедральний собор Турку

Кафедральний собор Турку

Кафедральний собор Турку.

Кафедральний собор, що височіє над Турку, є національною святинею Фінляндії та символом лютеранської віри. Величезна цегляна споруда готичного стилю, освітлена в 1300 році, протягом кількох століть багато разів перебудовувалась після руйнівних пожеж. Але собор досі виглядає як велична історична пам’ятка.

Невеликий музей, що розташувався у верхніх залах собору, через експонати простежує етапи будівництва собору, а також знайомить відвідувачів із середньовічними скульптурами та предметами церковного начиння.

Адреса: Turun Tuomiokirkko, Tuomiokirkonkatu 1, 20500 Turku, Фінляндія.

Морський центр Форум Маринум

Морський центр Форум Маринум

Морський центр Форум Марінум. | Фото: Discovering Finland/Flickr.

Частина експонатів музею знаходиться у будівлі колишнього продовольчого складу. Багата колекція цього унікального морського музею дає можливість відвідувачам познайомитися з історією морського флоту та мореплавства Фінляндії – від моделей у масштабі до справжніх морських суден.

Серед найцікавіших музейних об’єктів (багато з яких було створено в Турку) – гідрокоптер, торпеди часів Другої світової війни, мультимедійні дисплеї, а також каюта розкішного круїзного лайнера. У кафе-ресторані при музеї ви знайдете невеликий катер під назвою Дафна (Daphne), який свого часу служив притулком для біографа Герана Шильда. Поза будівлею центру пришвартовані численні музейні судна.

Адреса: Forum Marinum, Linnankatu 72, 20100 Turku, Фінляндія.

Морський музей Суомен Йоутсен

Морський музей Суомен Йоутсен

Морський музей Суомен Йоутсен. | Фото: Forum Marinum Ships/Flickr.

За межами будівлі Морського музею біля причалу пришвартовано групу музейних судів, на які можна підніматися. Ескадрений мінний загороджувач Keihässalmi та сторожовий корабель Karjala послужать нагадуванням про Другу світову війну, а вітрильний фрегат Suomen Joutsen, швидше, асоціюватиметься з безтурботними довоєнними роками.

Гарний трищогловий барк Sigyn (пришвартований за 500 метрів вгору за течією) був побудований в 1887 році, але його каюти досі добре збереглися.

Адреса: Fregatti Suomen Joutsen, Linnankatu, Турку, Фінляндія.

Музей музики Яна Сібеліуса

Музей музики Яна Сібеліуса

Музей музики Яна Сібеліуса.

Це найбільший музичний музей Фінляндії, де представлено близько 350 різноманітних музичних інструментів від акордеонів до національних барабанів Зімбабве. Окремий розділ музею присвячений відомому фінському композитору Яну Сібеліусу – тут можна побачити його рукописи та особисті пам’ятні речі.

Музей надає відвідувачеві можливість послухати записи музики Сібеліуса на старих, скрипучих платівках, а також насолодитися живими джазовими виступами, концертами фольклорної та камерної музики, які відбуваються вечорами щосереди з осені до весни. Музей розмістився в цікавій сучасній будівлі, яка була збудована за проектом фінського архітектора Вольдемара Бекмана.

Адреса: Sibeliusmuseo, Biskopsgatan, Турку, Фінляндія.

Художній музей

Художній музей

Художній музей. | Фото: Wikimedia.

Цей музей розташувався в дивовижно красивій будівлі, збудованій у стилі національного романтизму. Гранітна споруда з майстерно вирізаними пілястрами та конічними вежами знаходиться на мальовничому пагорбі вздовж північної частини річки.

Більшість картин – це твори сучасного образотворчого мистецтва, причому у залі Віктора Вестерхольма виставлені роботи у традиційному художньому жанрі – пейзажі Фінляндії. Картина Гуннара Берндтсона “Літо” (Kesä) – це ідилічне зображення сонячної країни Суомі. Вражають також ілюстрації Акселі Галлена-Калели до епосу «Калевала» (Kalevala).

Адреса: Turun taidemuseo, Auragatan, Турку, Фінляндія.

Музей-аптека

Музей-аптека

Музей аптека. | Фото: Ilkka Jukarainen/Flickr.

На березі річки знаходиться одна з найстаріших будівель Турку – будинок, побудований приблизно на початку XVIII століття і належав купцю Квенселю. Нині тут розміщується єдиний у Фінляндії музей-аптека із старовинною лабораторією, де продаються лікарські трави; меблями доби правління шведського короля Густава III; а також колекцією різноманітних аптечних пляшок та іншого старовинного фармацевтичного інвентарю.

Адреса: Apteekkimuseo ja Qwenselin talo, Västra Strandgatan, Турку, Фінляндія.

Будинок-музей Ett Hem

Будинок-музей Ett Hem

Будинок-музей Ett Hem.

У будинку, побудованому межі XIX і XX ст. за проектом архітектора Карла Людвіга Енгеля, розташовується музей, в якому представлена ​​колекція живопису та предметів меблів, передана в дар сімейною парою Альфредом та Хеленою Якобссон – колекціонерами та справжніми поціновувачами мистецтва. Серед інших полотен у колекції представлені роботи художників Альберта Едельфельта та Хелени Шерфбек.

Адреса: Ett Hem-museo, Biskopsgatan, Турку, Фінляндія.

Музей Вяйне Аалтонена

Музей Вяйне Аалтонена

Музей Вяйне Аалтонена. | Фото: Timo/Flickr.

Музей є майданчиком для постійної експозиції натуралістичних скульптур у дусі кубізму роботи відомого фінського скульптора Вяйна Аалтонена, а також для тимчасових виставок сучасного та експериментального мистецтва. Тут можна відвідати цікаву галерею робіт Центру фотографів Peri.

Адреса: Wäinö Aaltosen museo, Itäinen Rantakatu 38, 20101 Turku, Фінляндія.

Біологічний музей Турку

Турку Біологічний музей

Біологічний музей Турку.

Музей знаходиться в красивій будівлі 1907 року будівлі, оточеної мальовничим парком. Експозиція музею представлена ​​у вигляді 13 реалістичних діорам, що відображають флору та фауну Фінляндії, включаючи територію лапландських ф’єльдів (пустельних, скелястих плато).

Адреса: Turun biologinen museo, Jungfrustigen, Турку, Фінляндія.

Музей-село Kuralan Kylämäki

Музей-село Kuralan Kylämäki

Музей-село Kuralan Kylämäki.

Прямо на східній околиці Турку знаходиться музей-село, де відтворено життя фінського села 1950-х років.

Тут є справжня ферма з курями, вівцями та коровами – вона, напевно, сподобається дітям. Ви матимете можливість побувати в майстерні точильника ножів і подивитися на його роботу; або прогулятися заповідною територією, демонструючи свої мисливські навички у супроводі інспектора мисливського нагляду. Відвідувачі можуть взяти безпосередню участь у житті села, збиваючи олію, заготовляючи сіно чи висів насіння (залежно від пори року).

Крім того, музей просто неба представляє реальну історичну цінність, оскільки на місці села в епоху залізного віку розташовувалося найдавніше поселення.

Адреса: Kuralan kylämäki, Jaanintie 45, 20540 Turku, Фінляндія.

Острів Руїссало

Острів Руїссало

Вид з острова Руіссало. | Фото: Salmiac/Flickr.

Руіссало (Ruissalo) – це довгий скелястий острів, який у середньовічні часи був мисливськими угіддями замку Турку. Пізніше він став місцем де багато багатих родин проводили літній час і в 1800-х роках на території острова з’явилося безліч чудових вілл.

Найкращий спосіб побачити чудовий ботанічний сад, дубові ліси, берегову лінію та піщані пляжі – це сісти на велосипед і здійснити прогулянку островом. При бажанні на острові можна зняти кімнату на ніч в одній з вілл.

Адреса: Ruissalo, Turku, Фінляндія.

Острови Архіпелагу Турку

Пором, що курсує Островами Архіпелаг Турку

Пором Архипелаг Турку, що курсує Островами. | Фото: Fredrik Rubensson/Flickr.

Архіпелаг, розташований неподалік узбережжя міста Турку, є дивовижним скупченням 40 000 островів, багато з яких розміром не більше тенісного корту.

До більшості островів архіпелагу можна дістатися на поромах, які швидко курсують туди і назад. Деякі острови з’єднані мостами, тому найкращий спосіб побачити незайману природну красу архіпелагу – це подорож на велосипеді, взятому в оренду.

Якщо ви справжній прихильник їзди на велосипеді, то можете спробувати подолати Archipelago Trail – велосипедний маршрут довжиною 250 км, який має на увазі пересування дорогою та поромом. Маршрут проходить такими островами, як Паргас, Нагу, Хоутскар і багатьом іншим. У міру просування архіпелагом, ви зрозумієте, наскільки острови відрізняються один від одного. Наприклад, на одних островах місцеві жителі говорять шведською, а на інших – фінською.

Адреса: Turku Archipelago Abo Skargard Pargas Фінляндія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук