17 пам’яток Хаммамета, які варто подивитися

Місту Хаммамет у Тунісі, пам’ятки якого добре відомі європейським туристам, надзвичайно пощастило з місцем розташування. Він щільно огинає затишну бухту на мисі Ет-Тіб, що знаходиться на однойменному півострові. Хаммамет – це перший за часом заснування та популярності туристичний курорт Тунісу. Головне, що приваблює сюди туристів, – це піщані пляжі і добре збережена медина – так тут називають старе місто.

В цілому курорт є місцем, де дбайливо зберігаються культура та традиції Північної Африки. Як правило, туристи знайомляться з визначними пам’ятками тільки після того, як втомляться від приємного відпочинку та погоди, коли здається, що сонце ніколи не зайде за горизонт. Якщо у вас з’явиться непереборне бажання не обмежувати себе тільки пляжним відпочинком, ви виявите, що Хаммамет – ідеальне місце для знайомства з визначними пам’ятками, розташованими на мисі Ет-Тіб.

Старе місто Медіна

Старе місто Медіна

Старе місто Медіна. | Фото: Cornelia Wild/Flickr.

Хаммамет, оточений фортечними стінами, зведеними в XV столітті, є лабіринти звивистих і вузьких провулків усередині медини. Це місце багате на зразки традиційної архітектури Тунісу, що добре збереглася.

Над деякими провулками споруджено дах. Тому в спекотні літні дні медина залишається місцем, де, знайомлячись із містом, можна почуватися комфортно, сховавшись від безжального сонця у прохолодній тіні.

Крім того, тут відкривається багато можливостей для тих, хто не може обійтися без покупок у магазинах. Для них знайдеться безліч товарів: килими, місцева вишивка, вироби з кераміки та шкіри. Варто лише не забувати, що товари, виставлені на продаж у магазинах Старого міста, відрізняються завищеними цінами.

Адреса: Medina, Ruelle Ibrahim Chérif, Hammamet, Туніс.

Вілла Себастьяна – центр культури Хаммамета

Вілла Себастьяна – центр культури Хаммамета

Вілла Себастьяна – центр культури Хаммамета.

Зали культурного центру, розташованого в південній зоні готелів, що починається від готелю «Континенталь», розміщуються всередині розкішної вілли Себастьяна. Георгій Себастьян, румун за походженням, був першим серед заможних вихідців з Європи, які влаштувалися в Хаммаметі на початку 1900-х років.

Будівництво його вілли дивовижної краси закінчилося у 1920-х роках. Щороку у серпні та липні в садах навколо вілли регулярно проводиться найважливіша подія міста – міжнародний музично-драматичний фестиваль. Якщо ви в цей час у Хаммаметі, постарайтеся не пропустити цей захід.

Якщо ви цікавитеся історією та приїхали, щоб побачити віллу, вирушайте вздовж берега до ділянки землі між двома готелями: «Саміра клуб» та «Танфус». Тут розташоване місце розкопок Пуппута – римського поселення, що є руїнами стародавнього Хаммамета, розкидані на великій території. Ця ділянка може бути цікавою насамперед тим, хто щиро захоплений історією.

Адреса: Dar Sebastien – Міжнародний культурний центр Hammamet, C28, Hammamet Sud, Туніс.

Велика мечеть

Велика мечеть

Велика мечеть. | Фото: Wikimedia.

Вибираючи, що подивитись у Хаммаметі насамперед, туристи зазвичай зупиняються на історичних та сакральних об’єктах старого міста. Медина багата на чудові будівлі – реставровані зразки традиційної архітектури Тунісу. Найбільш важливими спорудами цього району вважаються дві мечеті, розташовані по сусідству: Сіді Абдель Кадер та Велика.

Остання зведена в XV столітті і відновлена ​​в 1972 р. Її мінарет, що має прямокутну форму, – прекрасний зразок ісламського зодчества. Будівництво Сіді Абдель Кадер закінчено 1798 р. Зараз тут розміщується медресе – мусульманський навчальний заклад. Громадяни немусульманської віри що неспроможні відвідувати зали Великої мечеті. Але, якщо ви проходитимете повз будівлю, неодмінно зупиніться, щоб оцінити красу фасаду.

Адреса: Mosquée Kabir, Хаммамет, Туніс.

Фортеця Касба

Фортеця Касба

Фортеця Касба. | Фото: Andrew Tijou/Flickr.

Касба – фортеця в Хаммаметі, зведена в XIII столітті, – не так добре збереглася, як така сама цитадель у Сусі. Вона також поступається за розмірами. Але споруда все ж таки гідна того, щоб відвідати її, особливо якщо ви в пошуку занять, які урізноманітнять пляжний відпочинок. Усередині цитаделі розміщено зали цікавого музею.

Його експонати дають уявлення про історичний період, коли Хаммамет був колоритним піратським кублом, а також про пізнішу епоху, коли місто окупували іспанці. Якщо ви будете тут, неодмінно підніміться на фортечну стіну, звідки відкривається чудовий краєвид на медину та мальовничу рибну гавань. Це чудове місце, звідки можна фотографувати сонячні середземноморські заходи сонця.

Адреса: Kasbah, Хаммамет, Туніс.

Місто Набель

П'ятничний ринк Набеля

П’ятничний ринк Набеля.

Набель – це найбільше місто на півострові та мисі Ет-Тіб. Він відокремлений від протоки Хаммамет протяжним піщаним пляжем. На п’ятничному ринку Набеля, оточеному сільськогосподарськими землями, що інтенсивно обробляється, вирує життя, прилавки поповнюються новими продуктами, завжди відбувається щось цікаве, що так люблять знімати фотографи.

Це також центр ремісничого виробництва. Покупці можуть придбати чарівні керамічні вироби місцевого виготовлення або плетені килимки. Текстильні вироби на цьому ринку дешевші, ніж у Хаммаметі.

Один з найпопулярніших об’єктів, який також варто відвідати – Археологічний музей, розташований на авеню Хабіб Бургіба. Його експонати розповідають про історію мису Ет-Тіб. Тут представлені знахідки, здобуті в результаті розкопок і розповідають про римський і карфагенський історичні періоди (найкращі подібні артефакти представлені в Бардо – національному музеї, розташованому в Тунісі, столиці країни).

Адреса: Набеул, Туніс.

Пунічне місто Керкуан

Пунічне місто Керкуан

Пунічне місто Керкуан.

Місце, де був Керкуан, виявили лише 1952 р. Передбачається, що його було заселено фінікійцями у VI столітті до зв. е. задовго до заснування Карфагену. Під час Третьої Пунічної війни римляни зруйнували вщент це поселення, де жили барвники та рибалки. Роботи з відновлення ніколи не проводились. Існувала спочатку планування цього карфагенського міста залишилася в незмінному стані.

За формою Керкуан нагадував підкову. Він був оточений подвійним кільцем стін, у яких було дві брами. Розкопки допомогли виявити безліч вулиць, що переплітаються одна з одною, та фундамент будівель зі стелями з мармуру, прикрашеними орнаментом із мозаїки червоно-білого кольору (майже все оздоблення збереглося). Кімнати багатьох будинків розташовувалися довкола внутрішнього двору, прикрашеного фонтаном. Особливо важливо відзначити, що майже всі будинки були обладнані ванною. У місті були стічні канави.

Це показує, що у Керкуані існувала добре розвинена водостічна система. Інтерес для туристів також представляють руїни фарби з ваннами, висіченими з гірської породи. Вони зберігалася пурпурна фарба, виготовлялася з молюсків (мурексу). Фінікійці володіли монополією на виготовлення пурпурової фарби, яка в античні часи була найдорожчою (щоб зробити один грам фарби, необхідно було використати майже 5 тис. молюсків).

Поруч із розкопками розташований маленький музей. Його експонати наочно репрезентують історію Керкуана. Археологічні роботи проводять у цьому місці з 1966 р.

Адреса: Kerkouane, Туніс.

Місто Ель Хауарія

Місто Ель Хауарія

Місто Ель Хауарія. | Фото: Panegyrics of Granovetter/Flickr.

На півночі мису Ет-Тіб розташоване Ель-Хауарія – село рибалок, що стало відомою завдяки тим можливостям, що відкриваються тут навесні для любителів спостерігати за життям соколів. У цей час сюди злітаються птахи, які мігрують на Європейський континент.

Село відоме старовинними традиціями, пов’язаними з навчанням соколів полювати на перепелів. Якщо ви опинитеся в цьому місці в травні, неодмінно побуйте на Фестивалі соколиного полювання. Ви станете свідками того, як місцеві соколині мисливці демонструють свою майстерність.

У кількох кілометрах на північний схід від Ель-Хауарії розташовані печери римлян, що сформувалися в результаті видобутку пісковика берегових скель. Спочатку цим займалися карфагенські майстри, а пізніше римські. Наразі можна виявити шахти, довжина яких сягає 30 метрів.

Адреса: El Haouaria, Туніс.

Місто Келібія

Форт Келібія

Форт Келібія. | Фото: Wikimedia.

Одна з найкращих одноденних екскурсій для знавців історії – це поїздка з Хаммамета до Келібії – містечко, над яким височить цитадель, розташована на 150-метровій скелі. Початкова фортеця зведена будівельниками із Візантії. Пізніше, у період правління династії Хафсидів, вона була зміцнена та значно розширена.

Потужні фортечні стіни знаходяться зараз у чудовому стані. Видершись на них, ви будете винагороджені чудовою панорамою Середземного моря. У безхмарний день ви зможете розрізнити обриси острова Сицилія, що видніються вдалині.

Адреса: Kélibia, Туніс.

Місто Корбу

Місто Корбу

Місто Корбу. | Фото: Wikimedia.

Зараз гарячі джерела Корби затребувані так само, як і в період римського правління, коли це місце було відоме як Аква Каліда Карпітана. У 1801 р. джерела було відкрито заново Ахмедом Беєм, який заснував тут спа-комплекс. Як стверджується знавцями, багата мінералами вода допомагає в лікуванні екземи та інших шкірних хвороб, а також полегшує біль, спричинений артритом або ревматизмом.

Лише за два кілометри на північ від Корбуса розташовані Хамма Ель-Альтрус – інші джерела, з якими також варто познайомитися. Тут дивовижний природний ландшафт із ставками, які спускаються каскадами до моря. Вода нагрівається до 50 °C.

Адреса: Korbous, Туніс.

Місто Соліман

Місто Соліман

Місто Соліман.

Цей місцевий центр торгівлі, оточений сільськогосподарськими землями, відомий старим мальовничим містом, де в архітектурі виразно відчувається андалуський вплив. Дві найбільш цікаві будівлі, які неодмінно варто знайти, прогулюючись вузькими провулками медини, – це мечеті: Маликитська, побудована в XVII столітті, і Ханафітська.

Дах першої мечеті покритий напівкруглою черепицею. Друга – відома своїм восьмикутним мінаретом. Якщо ви тут у пошуках приємного післяполуденного відпочинку на сонці, то пляж Солімана – цілком приємне місце, популярне у туристів.

Адреса: Соліман, Туніс.

Узбережжя Джебель Бу Корбуса

Узбережжя Джебель Бу Корбуса

Узбережжя Джебель Бу Корбуса.

Приблизно за 8 км кілометрів на північ від Солімана проходить автомагістраль Ем Ес 128. Вона тягнеться вздовж Джебель Бу Корбуса – облямованого скелями узбережжя, відомого також як Кот-дю-Солей (Сонячний берег). Цей відрізок завдовжки 12 км – одна з наймальовничіших доріг Тунісу.

Праворуч від неї височіють досить круті пагорби, висота яких може досягати 419 м. Зліва від дороги – кілька прямовисних скель, що йдуть у море. Уздовж автомагістралі розташовано низку оглядових майданчиків. Ви можете зупинити свою машину і, піднявшись на них, насолодитися прекрасними видами природних ландшафтів, що простягаються до Карфагену, що розташований на заході.

Адреса: Djebel Bou Korbous, Туніс.

Парк розваг Картаж-Ленд

Парк розваг Картаж-Ленд

Парк розваг Картаж-Ленд. | Фото: Wikimedia.

Картаж-Ленд – перший у Північній Африці парк розваг – складається із п’яти тематично різних частин. Ви можете стати учасниками Пунічних воєн на автодромі, стріляти з бластера у вигляді лампи Алладіна, мчати на американських гірках навколо Кінг Конга або заповнити прогалину у знаннях з трьох тисячолітньої історії Середземномор’я, відвідавши світломузичну виставу.

Атракціон «Алі-Баба» та аквапарк «Акваленд» спеціально спроектовані для дітей, щоб, втомившись від пляжу, вони могли добре відпочити в цьому місці.

Адреса: Carthage Land, Йасмен Аммаме, Туніс.

Пляж Хаммамета

Пляж Хаммамета

Пляж Хаммамет. | Фото: Crosa/Flickr.

Відверто кажучи, приїхавши до Хаммамета, ви не зможете відмовити собі в тому, щоб поринути у задоволення пляжного відпочинку. Навіть якщо ви не вважаєте себе шанувальником сонячних ванн, ви не помітите, як ваше ставлення до цього типу проведення часу зміниться після одного або двох днів серед піщаних дюн.

Ідеально чисту воду Середземного моря чудово доповнюють золотисті піски, що переміщаються, і незвичайна краса місцевої природи. Хоча здебільшого це місце не зіпсоване духом комерції, само собою зрозуміло, ви зустрінете тут у великій кількості торговців, які продають місцеві продукти, насамперед фрукти.

Але при цьому вони досить привабливі. У туніській культурі торговці відіграють істотно. На відміну від деяких інших пляжів, тут вам не доведеться нудьгувати. Звичайно, ви можете приймати сонячні ванни скільки завгодно, але для вас тут знайдуться такі заняття, як катання на верблюді або водних лижах, ігри у волейбол. Ви також можете орендувати човен або каное і навіть парашут!

Адреса: Plage de Hammamet, Туніс.

Зоопарк Фрігія

Зоопарк Фрігія

Зоопарк Фрігія.

Можна сміливо стверджувати, що найкраща екскурсія на природу у Хаммаметі – це відвідування зоопарку Фрігія. Це ідеальна можливість опинитися в оточенні дикої природи, для якої Африка стала рідною домівкою, чим можуть пишатися мешканці континенту. Вам варто запам’ятати, що найбільш оптимальний час для поїздки туди – ранок.

Якщо ви прогулюватиметеся протягом усього дня, то відчуєте, як поступово стане дуже спекотно. Фригія дає можливість познайомитися із живою природою у безпосередній близькості. Для зоопарку його територія завелика, але не така велика, що вам не вдасться оглянути всю місцевість. У той же час вона не така маленька, щоб вам стало нудно.

У Фрігії також проводяться спеціальні заходи. Наприклад, такі тематичні програми, як Зулуські вечори, у яких у найкращому вигляді представлено різноманітність культури Хаммамета. Останнім часом деякі зоопарки перебувають під пильною увагою громадськості. Але тут, у Фригії, як це цілком очевидно, про тварин добре дбають.

Адреса: Friguia Park, GP 1, Aïn Rahma, 4089, Bouficha, Туніс.

Порт Йасмін Хаммамет

Порт Йасмін Хаммамет

Порт Йосмін Хаммамет. | Фото: Orkhan/Flickr.

Не може бути, щоб ви приїхали в Хаммамет і не опинилися на території Ясміну – яхтового причалу. Найближче до його центру розташована головна набережна, де є достатня кількість барів та ресторанів. Тому ви завжди можете вгамувати голод або спрагу. Місце відоме тим, що тут можна почуватися абсолютно безпечно.

Крім того, порівняно з торговцями на більш традиційних ринках, купівля-продаж на набережній відбувається у розслабленій та спокійній обстановці. Це місце цілком відповідає образу чарівного Тунісу.

Адреса: Порт Йасмін Хаммамет, Fort Hammamet, Ave. de la Republique, Хаммамет, Туніс.

Музей релігій

Музей релігій

Музей релігій.

Ваші подорожі завжди окупляться, якщо ви повернетеся з новими знаннями про те місце, де побували. Один із місцевих закладів – Музей релігій – надає таку можливість туристам, які приїжджають до Хаммамету. Дивовижний музей робить наочною багату культурну спадщину Тунісу.

Поставтеся шанобливо до нових для вас культури та релігії, і ви не поїдете з країни розчарованими. Як архітектура, так і предмети постійних експозицій справляють по-справжньому приголомшливе враження.

Адреса: Musée carrefour des civilisations et des religions, Йасмен Аммаме, Туніс.

Руїни Неаполісу

Руїни Неаполісу

Руїни Неаполісу. | Фото: Wikimedia.

Неаполіс також відноситься до визначних пам’яток, рекомендованих для відвідування. Це місце знайомить вас із найцікавішими об’єктами культури Хаммамета. Іноді непросто знайти достовірну інформацію про Африку римської доби. Але це місце бездоганно справляється із цим завданням.

Неаполіс, назва якого перекладається як “Нове місто”, заснований фінікійцями. Досі його важливе історичне значення залишається незмінним. Насамперед вам варто познайомитися з тією роллю, яку місто грало у торгівлі.

Адреса: Route touristic, Hammamet 8050, Туніс.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук