17 пам’яток Ла Спеції, які варто подивитися

Ла Спеція є найважливішим портовим містом на західному узбережжі Італії, недалеко від Пізи , Генуї та Флоренції . Порт цього міста є кінцевою точкою маршрутів багатьох середземноморських круїзних лайнерів, і пасажири цих суден часто зупиняються в Ла Спеції, перш ніж вирушити до інших міст регіону Лігурія.

Ла Спеція є одним із дуже популярних туристичних напрямків. Люди тягнуться сюди, щоб поглянути на історичні будівлі та помилуватися гарними краєвидами. Це місто завдяки своєму розташуванню є ідеальним місцем для проживання, якщо ви хочете дослідити Лігурію та Тоскану.

Прибережна зона

Набережна Морін

Набережна Морін.

Ла Спеція – стратегічно важливий порт на західному узбережжі Італії, і, зрозуміло, у цьому місті є фантастично красива набережна. Прибережна зона, що примикає з одного боку до історичного центру міста, з іншого – до порту Мірабелло, є чудовим місцем для прогулянок, особливо в хорошу погоду.

Центральну частину займає засаджена деревами набережна Морін, звідки відкривається чудовий краєвид на гавань. Свого часу у прибережній зоні було створено кілька штучних бухт та каналів, які дають чудову можливість побачити постановку на якір та відправлення різних комерційних та пасажирських суден. Навіщо зайві слова? Просто вирушайте на набережну та насолоджуйтесь чудовими краєвидами!

Адреса: Passeggiata Costantino Morin, Спеція, Італія.

Військово-морський технічний музей

Військово-морський технічний музей

Військово-морський технічний музей.

Розташований на захід від Порто Мірабелло та набережної, Військово-морський технічний музей вважається одним із найкращих музеїв цієї тематики у всій Італії. Це по-справжньому цікаве місце не залишить байдужими ні дорослих, ні дітей.

Основне завдання Військово-морського музею – познайомити відвідувачів із оснащенням італійських ВМС та його технічними аспектами. Крім того, музей розповість вам історію військово-морського флоту Італії. Тут ви зможете знайти безліч найцікавіших експонатів, серед яких суднові гармати, водолазні костюми, моделі кораблів і навіть панелі управління з лінкорів.

Адреса: Technical Naval Museum of Spezia, Viale Giovanni Amendola, Спеція, Італія.

Вулиця Віа дель Пріоне

Вулиця Віа дель Пріоне

Віа дель Пріоне.

Вулиці в центрі Ла Спеції, відповідно до міського планування, являють собою прямі лінії, що перехрещуються. Але розташовані всі вони на різних висотах, що неминуче означає наявність багатьох сходів.

Не стала винятком і Віа дель Пріоне, що ділить старе місто на дві частини. Ця пішохідна вулиця «прокреслює» пряму лінію від порту до дороги до Генуї, а історію останніх 800 років відбито у деяких будівлях, що стоять уздовж неї. Сьогодні Віа дель Пріон є комерційним центром Ла Спеції.

Адреса: Via del Prione, Спеція, Італія.

Чінкве-Терре

Чінкве-Терре

Чінкве-Терре.

Побувати в Лігурії і не поглянути при цьому на ідилічні краєвиди Чінкве-Терре було б величезним недоглядом із вашого боку. Чинкве-Терре – це всесвітньо відома ділянка узбережжя недалеко від Ла Спеції, на якій розмістилося кілька чудових сіл, що «притискаються» до берегової лінії та скелі.

Найвідоміші поселення цього району – Вернацца, Манарола, Ріомаджоре та Монтероссо аль Маре – з боку схожі на іграшкові міста. Їхні чудові будиночки, які каскадом спускаються до берегової лінії, пофарбовані в незліченну кількість квітів. Для гостей у Чінкве-Террі організовуються екскурсії з гідом. Дістатись цієї ділянки узбережжя, що славиться своїми фантастичними пейзажами, від центру Ла Спеції можна автобусом або залізницею.

Адреса: Чінкве-Терре, Спеція, Італія.

Церква Санта-Марія-Ассунта

Церква Санта-Марія-Ассунта

Церква Санта-Марія-Ассунта.

Церква Санта-Марія-Ассунта є однією з найважливіших та відомих церков у Ла Спеції. Почала будуватися вона ще в XV столітті, але була завершена, як не дивно, лише в 1954: протягом п’яти століть базиліка постійно то відновлювалася, то реконструювалася.

Фасад будівлі Санта-Марія-Ассунти оздоблений зеленим та білим смугастим мармуром, що робить її схожою на інші церкви міста. Інтер’єр храму прикрашають чудові мармурові статуї видатних релігійних діячів та чудові історичні картини.

Адреса: Chiesa Cattolica Parrocchiale S. Maria Assunta, Via della Canonica, Спеція, Італія.

Замок Сан-Джорджіо

Замок Сан-Джорджіо

Замок Сан-Джорджіо.

Замок Сан-Джорджіо, який стоїть на цій землі вже сотні років, є однією з найголовніших пам’яток Ла Спеції. Спочатку цей замок, збудований у XIII столітті Нікколо Фієскі і що має типовий для того часу квадратний дизайн із чотирма діагональними сторожовими вежами, входив до складу оборонної фортифікаційної мережі міста.

Замок можна знайти на звивистій дорозі Віа XXVII Марцо. До речі, частина оригінальної стіни збереглася до наших днів, зокрема, збереглася арка, під яку «пірнає» дорога. Сьогодні всередині замку розташовується археологічний музей, в якому зберігаються різні знахідки з території цього регіону Італії, датовані ще мідним віком та часом римських поселень.

Адреса: Кастелло Сан-Джорджо в Ла-Спеція, Спеція, Італія.

Регіональний природний парк Порто-Венере

Церква Сан-П'єтро

Церква Сан-П’єтро.

На березі Лігурійського моря, трохи на захід від Спеції, навпроти острова Пальмарія знаходиться невеликий порт Портовенере. Це частина однойменного природного парку. Пальмарія фактично теж включена до меж парку, крім того, в його межах знаходяться і острови Тіно і Тінетто, проте материкова частина парку вважається особливо красивою.

Ви можете піднятися на розташовані прямо за портом гірські схили, щоб помилуватися чудовим видом на затоку Спеція і побачити залишки Форте-дель-Муззероне. Поруч із гарними будиночками на схилі гордо височить замок Дорія. За бажання ви можете вирушити на острови Тіно і Тінетто і побачити їх чудові печери та старовинну статую Стелли Маріс.

Адреса: Parco Naturale Regionale Porto Venere, Via Giuseppe Garibaldi, Портовенере, Спеція, Італія.

Острів Пальмарія

Лодкова екскурсія навколо острова Пальмарія

Човен екскурсія навколо острова Пальмарія.

На самому південному краю затоки Спеція можна знайти острів Пальмарія. Багата та цікава флора та фауна цього острова роблять його гідним відвідування та дослідження. Берегова лінія Пальмарії вражає.

У прибережних скелях є кілька прихованих печер, особливої ​​уваги серед яких заслуговують Мармурові печери та Блакитні печери. Крім того, на острові ви знайдете кілька мальовничих галькових пляжів, де причалюють рибальські човни.

Найкращий спосіб побачити фантастичний ландшафт Пальмарії – зробити човнову екскурсію навколо острова. Дістатись до Пальмарії влітку можна на поромі, що йде зі Спеції або Лерічі і робить зупинку на північній стороні острова. Щоб втекти від міського шуму, вирушайте на Пальмарію, і ви не пошкодуєте про це!

Адреса: Isola Palmaria, Портовенере, Спеція, Італія.

Село Біасса

Село БіассаСело Біас. | Фото: madatticbertha/Flickr.

Біасса, розташована всього за кілька кілометрів від центру Ла Спеції, – це чарівне село, в якому проживає лише 650 осіб. Якщо ви хочете поглянути на життя типового лігурійського села, кращого місця, ніж Біас, вам не знайти: село залишилося майже незайманою цивілізацією, і в ній досі підтримується традиційний спосіб життя.

З Біасси відкривається фантастичний вид на навколишню місцевість, а за кілька хвилин ходьби від села знаходяться руїни недобудованого замку Кодероне. Крім того, знайдете ви тут і чудову церкву Сан-Мартіно з романським фасадом та красивим інтер’єром, прикрашеним різьбленням по дереву. Біас знаходиться на шляху з Ла Спеції в Чінкве-Терре. Зроблена тут зупинка послужить вам не тільки для відпочинку, адже це чарівне село і саме може багато чого запропонувати.

Адреса: Biassa, Спеція, Італія.

Громадський сад

Громадський сад

Суспільний сад.

Прогулюючись історичним центром міста, ви обов’язково побачите красивий парк, що простягається поряд з набережною Морін. Суспільні сади займають велику територію, їх доріжки приховані від палючого сонця тінню чудових дерев. Окрім чарівних пішохідних доріжок, ви знайдете тут кілька пам’ятників, статуй та фонтанів. Більш приємного місця для відпочинку в La Specia ви не знайдете!

Адреса: Giardini Pubblici, Спеція, Італія.

Міст Таон ді Ревель

Міст Таон ді Ревель

Міст Таон ді Ревель.

На набережній та в гавані є чимало чудових споруд та цікавих пам’яток, але Таон-ді-Ревель, безперечно, є однією з найпомітніших. Цей елегантний сучасний пішохідний міст, який підтримує ряди білих тросів, з’єднує частину гавані і веде від громадських садів до Порто Мірабелло.

Центральна секція мосту здатна підніматися, щоб дозволити великим судам увійти до гавані. Помилуватися самим Таоном-ді-Ревелем ви зможете, прогулюючись набережною. А якщо пройдете мостом до середини, то виявите, що з нього теж відкриваються красиві види.

Адреса: Ponte Thaon di Revel, Спеція, Італія.

Місто Лерічі

Місто Лерічі

Місто Лерічі. | Фото: Luca Galli/Flickr.

На протилежній від Ла Спеції стороні затоки ви знайдете красиве прибережне містечко Лерічі. Розташований він всього за 8 кілометрів від Спеції. Дістатись туди можна автомобільним транспортом мальовничою прибережною трасою SP331 або на катері з Портовенері.

Вигляд гавані цього міста просто зачаровує: можна годинами розглядати сотні рибальських та вітрильних човнів, що пришвартували біля берега, і спостерігати, як місцеві жителі займаються своїми повсякденними справами.

Гавань – не єдине місце в Леричі, що заслуговує на вашу увагу. Обов’язково погляньте на замок Лерічі та головну площу на вулиці Джузеппе Мадзіні, а також побуйте на місцевому пляжі. Якщо ви вирішите затриматися в Леричі на весь день, то до ваших послуг ціла низка ресторанів та кафе на узбережжі.

Адреса: Lerici, Спеція, Італія.

Церква Богоматері Сніжної

Церква Богоматері Сніжної

Церква Богоматері Сніжної. | Фото: Wikimedia.

Церква Богоматері Сніжної, розташована в центрі Ла Спеції, на вулиці Джузеппе Гарібальді, продовжує таку популярну в цих краях тему зелено-білих смугастих екстер’єрів. З боків церкви розташовані дві невеликі дзвіниці, а головний вхід прикрашений хитромудрими скульптурами.

Хоча церква Богоматері Сніжної виглядає так, ніби вона була зведена в епоху Відродження, насправді її побудували лише в XIX столітті (свої двері для парафіян ця церква вперше відчинила в 1901 році).

Адреса: Parrocchia Santuario Nostra Signora della Neve, Via Roma, Спеція, Італія.

Місто Амелья

Замок Амелья

Замок Амелья. | Фото: Wikimedia.

Розташоване на схилі Апуанських Альп, у долині гирла річки Магри, невелике поселення Амелья щільно притискається до свого старого замку і круглої вежі. Знаходиться Амелья в оточенні Монтемарчелло, Бокка-ді-Магри та Фьюмаретти – таких самих маленьких містечок, як і вона сама.

Все це – територія природного парку Монтемарчелло-Магра площею 4320 га. У цьому парку на вас чекають річкові прогулянки та безліч цікавих, але складних піших маршрутів. Випробувавши свої сили у подоланні гірських стежок, вирушайте до ресторану Locanda Pescarino, щоб отримати заслужену тарілку бурякових ньокки з блакитним сиром та броколі та десерт із листкового тіста із збитими вершками та полуницею.

Адреса: Ameglia, Спеція, Італія.

Національний парк Аппеніно Тоско-Еміліано

Національний парк Аппеніно Тоско-Еміліано

Національний парк Апеніно Тоско-Еміліано.

Національний парк Аппеніно Тоско-Еміліано, розташований приблизно за 40 хвилин їзди на північний схід від Спеції, припаде до смаку любителям активного відпочинку на природі та вічним шукачам пригод.

Територія парку – це переважно гориста місцевість, з високогірними луками, прихованими від очей озерами та відомими багатьма вершинами – Монте-Прадо, Монте-Кусна та Альпе-ді-Суккізо. У диких лісах Апеніно Тоско-Еміліано водяться вовки, олені і навіть беркути. Цей район чудово підходить для піших та велосипедних прогулянок і, звичайно, для того, щоб просто милуватися фантастичними краєвидами.

Адреса: Riserva MAB Appennino Tosco-Emiliano, Via Val D’enza, Ветто, Реджо-Емілія, Італія.

Фонтан на площі Гарібальді

Фонтан на площі Гарібальді

Фонтан на площі Гарібальді.

П’яцца Гарібальді – це відносно нова площа, розташована на перетині вулиць Віа дель Пріоне та Віа Гарібальді. Відмінною особливістю площі є фонтан, створений з білого мармуру каррарського скульптором Вільяно Тарабеллою з П’єтрасанти.

Фонтанна скульптура зображує два вітрила, що повинно бути знаком поваги до морського коріння Спеції. Якщо дивитися на скульптуру під певним кутом, то два вітрила зливаються у формі серця.

Адреса: Piazza Giuseppe Garibaldi, Спеція, Італія.

Волноріз

Морський порт La Спеція.

Морський порт La Спеція.

У 1873-1879 роках між мисами Санта-Марія та Санта-Тереза ​​був побудований хвилеріз завдовжки 2.2 км. Споруджений він був у оборонних цілях: хвилеріз дозволяв військовим легко контролювати два вузькі проходи, що забезпечують доступ суден і човнів до гавані Спеції. Після будівництва хвилерізу було ухвалено рішення про створення в Ла Спеції морського порту.

Адреса: Guardia Costiera Capitaneria di Porto La Spezia, Largo Michele Fiorillo, Спеція, Італія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук