18 основних визначних пам’яток Сорренто

Невелике, але широко відоме курортне містечко – лимонні дерева, висококласні готелі та стрімкі скелі, що врізаються прямо в серце історичного центру.

Давня популярність Сорренто пов’язана з його вдалим географічним розташуванням на західному підході до Амальфітанського узбережжя. Крім того, через місто проходять залізничні потяги, що прямують до Помпеї, а також налагоджено регулярне та швидке поромне сполучення з Неаполем та Капрі.

Туризм Сорренто має давню історію. У ХІХ столітті місто входило маршрут «Гран-тура» – обов’язкових освітніх поїздок для нащадків аристократичних сімей. Першим інтерес до Сорренто виявив поет Байрон, який надихнув своїм прикладом інших літературних геніїв – Діккенса, Гете та Толстого – відпочити тут, насолоджуючись чудовим повітрям морського узбережжя.

Кохання відпочиваючих до цього міста досі не вичерпалося. Що ж подивитися у Сорренто? Список значних місць, справді, величезний. Тому ми представляємо короткий огляд найвідоміших пам’яток Сорренто.

Музей Корреалі ді Терранова

Музей Корреалі ді Терранова

Музей Корреалі ді Терранова.

Цей дивовижний музей, що знаходиться на схід від центру, варто відвідати, навіть не будучи колекціонером годинника, фахівцем з археології або любителем тонкої кераміки. Крім творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва Неаполя XVI–XIX ст., включаючи геніальні роботи майстрів інкрустації по дереву, тут можна побачити незвичайну кераміку з Японії, Китаю та Європи, а також старовинний годинник, вентилятори та інші дивовижні експонати.

На першому поверсі музею представлені стародавні та середньовічні артефакти, серед них – фрагмент давньоєгипетського різьблення, знайдений на околицях собору Седіле Домінова в Сорренто.

Основна частина колекції разом із віллою XVIII століття була подарована місту в 1920 роках графами Альфредом та Помпео Корреалі – останніми представниками аристократичного роду Терранова. Музей оточений прекрасними садами з рідкісними видами квітів та рослин, а ще звідси відкривається захоплюючий краєвид на узбережжя.

Адреса: Museo Correale di Terranova, Via Correale, Sorrento, Неаполь, Італія.

Музей дерев’яної інтарсії

З XVIII століття Сорренто славиться своїми меблями, виготовленими з інкрустованого дерева. У цьому музеї виставлені роботи старих майстрів інкрустації (intarsio), причому на багатьох із них вигравіровано сюжети в модному тоді жанрі пікарески.

Музей дерев’яної інтарсії розташувався у будівлі палацу XVIII ст. Усередині вас чекають чудові старовинні фрески, багата колекція картин художників XIX століття, а також старі друковані видання та фотографії із зображенням Сорренто та його околиць.

Адреса: Museum Shop of Wood Inlay, Via San Nicola, Sorrento, Неаполь, Італія

Церква-монастир святого Франциска.

Церква-монастир святого Франциска.

Церква-монастир святого Франциска.

Ця церква, що знаходиться поряд з парком Вілла Комунале, найбільш відома тихим монастирем XIV століття, що примикає до неї – туди ведуть невеликі двері прямо з церкви. Надзвичайно гарний внутрішній дворик з портиком в арабському стилі, де ажурні арки спираються на восьмикутні колони. Все це доповнюється достатком квітучої бугенвіллії та співом птахів.

Комплекс, що включає церкву та монастир, було зведено на руїнах каплиці VII століття. На верхніх поверхах, у Міжнародній школі фотографії Сорренто, Галерея Челентано представляє колекцію чорно-білих робіт Раффаеле Челентано – сучасного фотографа родом із Сорренто. На знімках зображено життя Італії та її дивовижні пейзажі.

Адреса: Chiostro di San Francesco Sorrento Via San Francesco.

Базиліка Сант-Антоніо

Базиліка Сант-Антоніо

Базиліка Сант-Антоніо.

Церква названа на честь покровителя мандрівників – святого Антоніо, мощі якого спочивають у крипті XVIII століття під склепіннями барокового інтер’єру.

Зовні базиліка мало схожа на типовий храм, на відміну від внутрішнього простору, прикрашеного римськими артефактами, похмурими полотнами художників середньовіччя, позолоченою стелею та двома китовими ребрами – дивним експонатом у вестибюлі біля вхідних дверей. Очевидно, всіма шанований святий здійснив чимало чудес, у тому числі визволив дитину зі шлунка кита.

У крипті можна побачити сотні срібних медальйонів, багато з яких належать морякам, які вижили після аварії корабля.

Адреса: Basilica di Sant’Antonino, Sorrento, Неаполь, Італія

Бухта Марина Гранде

Бухта Марина Гранде

Бухта Марина Гранде.

Досить віддалена від основної частини міста бухта Марина Гранде – це територія тихого рибальського села. Тут немає скупчення катерів і поромів, як у порту Марина Піккола, а чудове морське повітря зовсім не таке, як у гавані Марина Корічелла на острівці Прочіда.

Рибальські човни і будинки пастельних тонів, що розгойдуються на воді, надають особливий колорит прибережному кварталу, відомому своїми сімейними ресторанами морської кухні. Скеляста гавань захищає від вітру найближчий до центру Сорренто міський пляж (spiaggia).

Адреса: Via Marina Grande, 80067 Sorrento NA, Італія

Історичний центр

Історичний центр

Історичний центр. | Фото: Elliott Brown/Flickr.

Колись пішохідна вулиця Корсо-Італія тепер є головною транспортною магістраллю через шумний історичний центр (centro storico) зі сходу на захід. Саме тут зосереджена основна маса магазинів, ресторанів та барів міста.

Але якщо піти трохи на північ, то можна побачити вузькі провулки, обрамлені будинками з традиційними зеленими віконницями. Іноді по дорозі зустрічаються старовинні особняки (palazzo), площі чи собори. Сувенірні та антикварні магазини, модні бутики та тратторії також тісняться в цьому лабіринті мощених закутків.

Адреса: Corso Italia, Sorrento, Неаполь, Італія.

Долина млинів

Долина млинів

Долина млинів. | Фото: Pikakoko/Flickr.

З вулиці Фуорімура відкривається чудовий краєвид на дивовижний природний феномен, що знаходиться прямо за площею П’яцца Тассо – глибоку гірську ущелину, яка утворилася внаслідок виверження вулкана 35 000 років тому.

Колись територію міста обмежували три ущелини, до нашого часу збереглося лише одне – Долина млинів. Свою назву вона отримала через древні млини, на яких тут колись переробляли пшеницю. Незважаючи на бур’яни, що розрослися, покривають руїни, деякі млини все ще добре видно.

Адреса: Vallone dei Mulini, Sorrento, Неаполь, Італія

Палац-особняк Седіле Домінова

Палац-особняк Седіле Домінова

Палац-особняк Седіл Домінова.

У цьому палаці-особняку (palazzo) XV століття, незручно затиснутому між стелажами з сувенірною продукцією, ви знайдете чудові, хоч і вицвілі від часу справжні старовинні фрески. Увінчана куполом тераса виходить на вулицю з двох боків.

У середні віки це було місце зустрічі міської аристократії, а сьогодні тут знаходиться клуб робітників, де місцеві чоловіки-пенсіонери люблять грати у карти.

Адреса: Ristorante Sedil Dominova Via San Cesareo.

Вілла Фіорентіно

Вілла Фіорентіно

Вілла Фіорентіно.

Ця витончена вілла у неокласичному стилі, побудована в середині 1930-х років, була нещодавно відреставрована. Нині тут часто проводяться цікаві мистецькі виставки та музичні концерти.

Адреса: Villa Fiorentino, Corso Italia, Sorrento, Неаполь, Італія.

Дім Корнелії Тассо

У період кінця XVI – початку XVII ст. у цьому палаці-особняку (palazzo) проживала Корнелія Тассо – рідна сестра прославленого італійського поета Торквато Тассо.

Страждаючи психічним захворюванням, ув’язнений під варту поет утік із Феррари у липні 1577 року. Побоюючись переслідування, він переодягся в одяг свого посланця і вирушив до рідного міста Сорренто до сестри. Поет ненадовго затримався в неї, а потім вирушив на північ, до Риму.

Особняк примітний своїм хитромудрим центральним балконом, який прикрашають різьблені фігури химерних істот – вони більш типові для архітектури Сицилії та Апулії, ніж Кампанії. Коли двері будинку відчинені для відвідувачів, неодмінно варто спуститися в підвальне приміщення, прикрашене військовими гербами початку XVII століття, трофеями та написами, залишеними самим поетом.

Адреса: Casa di Cornelia Tasso, Via San Nicola, Sorrento NA, Італія.

Церква Санта-Марія-делле-Граціє

Церква Санта-Марія-делле-Граціє

Церква Санта-Марія-делле-Граціє.

У найстарішій частині цієї церкви XV століття – апсиді, над вівтарем знаходиться поліптих Сільвестро Бруно, створений художником у 1582 році. На його центральній панелі зображена Богородиця з немовлям, святий Іоанн Хреститель, святий Домінік та засновниця храму – Бернардіна Доннорсо.

Картини, що обрамляють вівтар, написані в стилі пізнього бароко неаполітанським живописцем Миколою Малінконіко, а сусідні полотна в нішах приписуються пензля художника-маньєриста Белісаріо Коренсіо.

Уважно придивіться до дерев’яної статуї XVII століття у ніші неподалік поперечного нефа – це постать Христа у терновому вінці. Вона вважається чудотворною з тих пір, як у 1720 і 1858 парафіяни спостерігали дивне явище – з правої ноги статуї випливала кров.

Церква є частиною монастиря, побудованого для монахинь Домініканського ордену.

Адреса: Chiesa S. Maria delle Grazie, Via Santa Maria delle Grazie, Sorrento, Неаполь, Італія.

Галерея Челентано

Галерея Челентано

Галерея Челентано.

З церкви святого Франциска сходи ведуть прямо в Галерею Челентано, де виставлені виразні роботи Раффаеле Челентано – сучасного фотографа, який більшу частину часу проводить у Сорренто та Мюнхені. До постійних експозицій галереї належить ретроспектива його фотографій за останні чверть століття – в них майстер намагається відобразити загадкову душу Італії.

З тераси відкривається чудовий краєвид на Неаполітанську затоку, а в невеликих магазинчиках можна купити копії фотографій Челентано, що випускаються обмеженим тиражем.

Адреса: Chiostro di San Francesco, Via San Francesco, Sorrento, Неаполь, Італія.

Собор Дуомо

Собор Дуомо

Собор Дуомо.

Зовні кафедральний собор Сорренто прикрашає приголомшлива фреска, триярусна дзвіниця, чотири класичні колони та витончені годинники з майоліки. Усередині особливої ​​уваги заслуговує кафедра єпископа, виготовлена ​​з мармуру (1573), а також відкидні дерев’яні стільці на хорах та зображення стоянь хресної дороги, оформлені в традиційній для даної місцевості техніці інкрустації (intarsio).

Хоча первісна конструкція собору датується XV століттям, споруда неодноразово змінювалася, востаннє – на початку XX століття, коли фасад будівлі набув нинішнього вигляду.

Адреса: Cathedral of Sorrento, Via Santa Maria della Pietà, Sorrento NA, Італія.

Церква Мадонни Карміне

Церква Мадонни Карміне

Церква Мадонни Карміне.

Побудована наприкінці XV століття на місці старого храму, однонефна церква Мадонни Карміне увінчана величним стельовим розписом початку XVIII століття роботи Онофріо Авелліно, на ній зображена Діва Марія зі святим Симеоном та ангелами.

У церкві можна побачити також незвичайну картину XVI століття зі смаглявою Дівою Марією – вона нагадує Мадонну делла Бруна (Madonna della Bruna) на іконі XIII століття у соборі Санта-Марія-дель-Карміне в Неаполі.

Адреса: Santuario del Carmine, Piazza Torquato Tasso, Sorrento, Неаполь, Італія.

Давньогрецька арка

На своєму шляху до затоки Марина Гранде вулиця Сопра-ле-Мура проходить велику кам’яну арку. Колись це була одна з грецьких воріт, побудованих у Сорренто в IV столітті до нашої ери.

Інші залишки стародавніх еллінських стін можна побачити, спустившись із південної частини вулиці Антоніно Серсале, на південь від кафедрального собору Дуомо. Останній раз подібні стародавні руїни були знайдені в 1921 прямо біля міських стін XVIII століття Порту Нуова Парсано.

Адреса: Greek Gate – 4TH century BC, Via Marina Grande, Sorrento, Неаполь, Італія.

Палац Веньєро

Схований на одній із древніх греко-римських головних вулиць (decumani) Сорренто, Палаццо Веньєро вважається рідкісним та винятково цінним об’єктом архітектури арабо-візантійської епохи на півдні Італії.

Незважаючи на значні зміни, що відбулися з часу спорудження палацу в XIII столітті, геометричні сіро-жовті арки з вулканічного туфу зберегли яскраво виражений близькосхідний колорит.

Адреса: Palazzo Veniero, Sorrento, Неаполь, Італія.

Вілла Комунале

Вілла Комунале

Вілла Комунале. | Фото: Elliott Brown/Flickr.

Це не тільки величний парк, що потопає в зелені, а й прекрасний оглядовий майданчик – з вершини знаменитих скель Сорренто, на яких розташована Вілла Комунале, відкривається приголомшливий краєвид на величезну територію від затоки до вулкана Везувій. На західній стороні вілли є ліфт, на якому можна спуститися до порту.

Парк особливо популярний на заході сонця, коли тут співають вуличні оперні музиканти і працюють невеликі бари.

Адреса: Villa Comunale, Via San Francesco, Sorrento, Неаполь, Італія.

Особняк Корреалі

Відмінною рисою Палаццо Корреале, побудованого в XIV столітті, є його привабливий готично-каталонський фасад, оздоблений величезними вікнами із середниками з темного вулканічного туфу.

Особливо красиві вікна, що виходять на Віа дельї Арчі – їх капітелі прикрашені ліпним листям аканта.

Адреса: Palazzo Correale, Sorrento, Неаполь, Італія

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук