18 пам’яток Кальярі, які варто подивитися

Отже, ми вирушаємо до віртуального тут чудового італійського міста Кальярі. Пам’ятки цього місця багато в чому визначаються його багатою історією та географією – місто розташоване на південному узбережжі острова Сардинія і є своєрідними «ворітами» для північного узбережжя Африки.

Протягом століть Кальярі відігравав важливу роль у Середземноморському регіоні. Археологічні розкопки підтвердили, що поселення у цьому регіоні існували ще в епоху неоліту, а за часів Римської імперії Кальярі став важливою військовою базою, якою командував Тіт Манлій. Після об’єднання Італії це місто значно розширило свій економічний потенціал, завдяки чому його населення та площа швидко зросли.

Район Марина

Набережна Via Roma

Набережна Via Roma.

Як ми вже говорили, Кальярі – це важливе портове місто, і саме тому його відрізняє фантастичний прибережний район Марина, в якому повно магазинів, ресторанів та інших розважальних місць.

Прогулюючись вулицею Largo Carlo Felice у бік води, ви потрапите на Via Roma – фантастичну набережну з красивими деревами та чудовим краєвидом на гавань. Якщо ви пройдете трохи далі, ви опинитеся на вулиці Calata Sant’Agostino, яка веде до портової зони. Тут ви зможете поспостерігати за тим, як величезні круїзні лайнери заходять у гавань та висаджують тисячі туристів, або за тим, як розвантажуються величезні контейнеровози.

Адреса: Via Roma, Кальярі, Італія.

Бастіон Сан Ремі

Бастіон Сан Ремі

Бастіон Сан Ремі.

Ця величезна і дуже красива будівля, побудована в XIX столітті, знаходиться в історичному центрі міста і вважається однією з головних визначних пам’яток міста. Спочатку бастіон використовувався як захисна споруда, а тепер це чудовий оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий краєвид на Середземне море та портові райони міста.

Сан Ремі складається з широкої відкритої тераси, багато прикрашеного фасаду і Паседжата Коперта (критого переходу). Відвідування бастіону – це перше, що ви повинні зробити після приїзду в Кальярі, оскільки це дозволить вам одразу доторкнутися до місцевої історії та оглянути місто з висоти.

Адреса: Bastione di Saint Remy, Piazza Costituzione, Кальярі, Італія.

Вежа Торре-дель-Елефанте

Вежа Торре-дель-Елефанте

Вежа Торре-дель-Елефанте. | Фото: Wikimedia.

У Кальярі можна знайти безліч історичних будівель, і вежу Торре-дель-Елефанте по праву можна вважати однією з найбільш вражаючих та знаменитих. Вона розташована всього за кілька хвилин ходьби від бастіону Сан-Ремі і її добре видно на тлі інших будівель.

Торре-дель-Елефанте була побудована в 1307 і довге служила місту в якості сторожової вежі. Хоча її дизайн важко назвати хитромудрим, в оформленні є кілька дрібних деталей на кшталт різьблених статуй слонів або гербів, які роблять його помітним. Крім того, туристам дозволяється піднятися на вершину вежі для того, щоб насолодитися найкращими краєвидами на Кальярі.

Адреса: Torre dell’Elefante, Via Santa Croce, Кальярі, Італія.

Квартал Кастелло

Квартал Кастелло

Квартал Кастелло.

Якщо ви хочете перейнятися духом справжнього Кальярі, радимо вирушити до Кастелло. Цей чарівний і мальовничий район рясніє вузькими вуличками, що проходять повз красиві традиційні будинки.

Крім того, тут розташовано безліч цікавих визначних пам’яток на кшталт собору Санта-Марія, Палаццо Архівесковіле та Палаццо Реджіо. Прогуляйтеся місцевими вулицями, помилуйтеся їхніми красивими будинками і обов’язково спробуйте найсмачніше італійське морозиво в одному з кафе на площі Карло Альберто.

Адреса: Quartiere Castello, Кальярі, Італія.

Кафедральний собор Кальярі

Кафедральний собор Кальярі

Кафедральний собор Кальярі.

Кафедральний собор Кальярі розташований у самому серці району Кастелло. Це монументальна будівля з чудовим фасадом та багато декорованим інтер’єром. Собор був збудований у XIII столітті і з того часу багато разів перебудовувався і видозмінювався, завдяки чому його сьогоднішній образ поєднує різні стилі, такі як романський та барочний.

Головний фасад чимось нагадує контури кафедрального собору Пізи і відрізняється рядом кам’яних арок та релігійних елементів декору. Усередині ви побачите звичні для подібних будов стельові фрески, а також гарний вівтар та невеликі каплиці.

Адреса: Cagliari Cathedral, Piazza Palazzo, Кальярі, Італія.

Національний археологічний музей

Національний археологічний музей

Національний археологічний музей. | Фото: Wikimedia.

У цьому фантастичному комплексі ви напевно проведете не одну годину, адже національний археологічний музей є головним сховищем археологічних знахідок усієї Сардинії. Знайти його ви зможете в північно-західній частині старого міста в безпосередній близькості від римського амфітеатру, тому логічно об’єднатиме відвідування цих двох визначних пам’яток в одну поїздку.

У національному археологічному музеї зберігається чудова колекція пунічних, грецьких і римських артефактів, а також вражаючі збори старовинних реліквій, зібраних із різних регіонів Сардинії. Серед експонатів – стародавні монети, ювелірні вироби, кераміка, статуї та інші цікаві знахідки.

Адреса: Museo archeologico nazionale, Piazza Arsenale, Cagliari, Кальярі, Італія.

Римський амфітеатр у Кальярі

Римський амфітеатр у Кальярі

Римський амфітеатр у Кальярі. | Фото: Carole Raddato/Flickr.

Завдяки своїй багатій історії, Кальярі може похвалитися рядом об’єктів, на яких ви зможете побачити руїни давньоримських споруд, і найкраще з них зберігся римський амфітеатр. Розташований у північній частині стародавнього міста, цей масивний об’єкт датується II століттям нашої ери і примітний тим, що його частково вирізали зі скелі на схилі пагорба.

На цій арені глядачі стародавнього Кальярі спостерігали і гладіаторські бої, і театральні вистави, і навіть публічні страти. Сьогодні тут проводяться екскурсії, а іноді навіть організовуються різноманітні концерти та постановки.

Адреса: Anfiteatro romano di Cagliari, Via Sant’Ignazio da Laconi, Кальярі, Італія.

Цитадель музеїв («Музейний квартал»)

Цитадель музеїв («Музейний квартал»)

Цитадель музеїв (Музейний квартал).

Цей район Кальярі відомий під назвою «музейний квартал», оскільки тут повно цікавих місць, де ви побачите безліч рідкісних колекцій та найцікавіших експонатів. Район знаходиться в північній частині історичного центру міста Via Ubaldo.

До складу комплексу входять такі музеї: Національна галерея Кальярі, Археологічний музей, анатомічний музей воскових фігур та музей сіамського мистецтва. Тут просто провести цілий день, тому плануйте поїздку заздалегідь.

Адреса: Cittadella dei Musei, Cittadella dei Musei, Piazza Arsenale, 1, 09123 Cagliari CA, Італія.

Ринок Сан Бенедетто

Ринок Сан Бенедетто

Ринок Сан Бенедетто.

Місцеві ринки завжди дають можливість знайти хороші товари за відмінними цінами та шанс подивитися на те, як живуть та працюють мешканці міста. Сан-Бенедетто є найбільшим і найбільш жвавим ринком Кальярі, де ви зможете в невимушеній манері поспілкуватися з місцевими жителями.

Ринок розташований на Via Tiziano і знаходиться усередині критого комплексу. Тут ви виявите величезну кількість магазинів та лавок, які торгують практично всім, чим можна. Найбільш ходовим товаром тут є свіжі морепродукти, овечий сир, а також свіжі фрукти та овочі.

Адреса: Mercato Civico di San Benedeto, Via Francesco Cocco Ortu, Кальярі, Італія.

Храм Божої Матері на площі Бонарія

Храм Божої Матері на площі Бонарія

Храм Божої Матері на площі Бонарія. | Фото: Wikimedia.

Ця красива світла Базиліка була збудована у XIV столітті честь Пресвятої Діви Марії. Головний фасад відрізняє три масивні арочні отвори, які ведуть у велике відкрите фойє. Перед будинком розташований акуратний і досить мальовничий кам’яний двір із мозаїчною плиткою. Хоча оригінальні фрески всередині базиліки були пошкоджені під час Другої світової війни, їх вдалося досить швидко відновити, і сьогодні вони тішать своєю красою погляди туристів.

Адреса: Santuario di Nostra Signora di Bonaria, Piazza Bonaria, Кальярі, Італія.

Палаццо Реджіо

Палаццо Реджіо

Палаццо Реджіо.

Палаццо Реджіо – це ще одна фантастична будівля, розташована в самому серці старого міста в районі Кастелло. Палаццо служило офіційною королівською резиденцією правителів Сардинії протягом сотень років.

Головний фасад у його нинішньому вигляді – це реставрація XIX століття, в результаті якої вигляд будівлі був приведений у відповідність до сучасних архітектурних тенденцій. Ви можете замовити екскурсію по будівлі, в ході якої вас проведуть його красиво оформленими залами, включаючи грандіозний зал засідань муніципальної ради. На стелі цього залу ви побачите приголомшливі фрески XIX століття та неймовірну кількість декоративної ліпнини.

Адреса: Palazzo Regio, Piazza Palazzo, Кальярі, Італія.

Пляж Каламоска

Пляж Каламоска

Пляж Каламоська.

У південній частині Кальярі за головною портовою зоною розташований райончик під назвою Каламоска, і тут є невеликий, але напрочуд милий і тихий пляж, який стане вашим ідеальним місцем для відпочинку.

Його берег омиває кришталево чисті води, а комфортна температура дозволить насолодитися купанням, після якого ви зможете просто полежати на пляжі і позасмагати. Пляж оточує мальовнича берегова лінія з безліччю скель, плюс звідси добре видно прекрасні вежі Торре ді Каламоска та Торре дель Поетто. Пляж Каламоска – чудове та відокремлене місце, куди можна вирушити, щоб перевести дух після довгого огляду визначних пам’яток Кальярі.

Адреса: Calamosca beach, Viale Calamosca, Кальярі, Італія.

Площа дель Карміне

Площа дель Карміне

Площа дель Кармін.

П’яцца дель Карміне розташована біля популярного проспекту Віале Трієсте і є чудовим місцем для того, щоб спокійно попити каву або перекусити, спостерігаючи за розміреним перебігом місцевого життя. Ця простора загальна площа була побудована в XIX столітті та її територія складає близько 1 га.

У центрі площі стоїть красива статуя, присвячена Діві Марії та Непорочному Зачаттю, а довкола стоять досить симпатичні будинки. Само собою, на навколишніх вулицях можна знайти безліч ресторанів, кафе, барів і магазинів.

Адреса: Piazza del Carmine, Кальярі, Італія.

Ботанічний сад Кальярі

Ботанічний сад Кальярі

Ботанічний сад Кальярі. | Фото: Wikimedia.

Цей ботанічний сад, розташований на території університету Кальярі, сподобається любителям садівництва. За його станом пильно стежать співробітники та студенти університету Кальярі, оскільки тут проводяться важливі наукові дослідження.

Площа саду – понад 5 гектарів, на яких зростає понад 2000 видів середземноморських рослин, дерев та квітів. Територія поділена на три основні зони: рослинність з усього світу, тепличні рослини та розкішний фруктовий сад. Університетський ботанічний сад – одна з головних перлин Кальярі. Що подивитися після довгих прогулянок пам’ятками міста, як не його краси?

Адреса: Orto Botanico di Cagliari, Via Sant’Ignazio da Laconi, Кальярі, Італія.

Парк Монте Урпіну

Парк Монте Урпіну

Парк Монте Урпін.

Кальярі розташований серед затишної і мальовничої долини і оточений горами і пагорбами, на яких були розбиті чудові громадські парки з чудовими краєвидами на околиці. Один з таких парків називається Монте-Урпіну, він розташований на однойменній височині і відомий своєю дивовижною флорою та досить складними пішохідними маршрутами.

У верхній частині парку є оглядовий майданчик, звідки ви отримаєте чудовий панорамний краєвид на Кальярі та його бухту. Серед найчастіших представників тваринного світу – лисиці та різні види місцевих птахів.

Адреса: Parco di Monte Urpinu, Viale Europa, Кальярі, Італія.

Базиліка Сан Сатурніно

Базиліка Сан Сатурніно

Базиліка Сан Сатурніно. | Фото: Wikimedia.

Базиліка Сан Сатурніно – це одна із найстаріших церков у всій Сардинії. Вона є яскравим прикладом палеохристиянської архітектури. Будівлі було збудовано у V столітті у формі грецького хреста з напівсферичним куполом на місці, де, ймовірно, був похований Сатурнін – дуже шанований місцевий мученик. Згідно з легендою, Сатурніна було страчено в 304 р. н.е. під час антихристиянських погромів за імператора Діоклетіана.

Адреса: Basilica di San Saturnino, Piazza San Cosimo, Кальярі, Італія.

Парк Молентарджус

Парк Молентарджус

Парк Молентарджусу. | Фото: Wikimedia.

Болотисті землі парку Молентарджус розташовані трохи на схід від Кальярі неподалік комуни Куарту-Сант-Елена. Прісні та солоні водоймища парку приваблюють тисячі птахів, що гніздяться, мігрують і зимують.

Якщо вам пощастить, ви навіть зможете побачити з оглядових майданчиків рожевих фламінго, пурпурових чи малих чаплів, болотяних вусів та чорнокрилих ходулів. Заповідник найкраще дослідити пішки чи велосипедом. На світанку та заході сонця тут збираються сотні мисливців за яскравими фото для інстаграма.

Адреса: Parco Naturale Molentargius Saline, Via la Palma, Кальярі, Італія.

Склеп святої Реститути

Склеп святої Реститути

Склеп святої Реститути.

Цей склеп використовувався ще з дохристиянських часів. Склеп святої Реститути – це величезна моторошна печера, в якій чується луна падаючих крапель води. Спочатку це було місце язичницького поклоніння, однак у V столітті тут оселилася свята мучениця Реституту і з того часу печера стала святинею для ранніх християн Кальярі.

Потім сюди почали ходити православні християни – все ще можете побачити рештки їхніх фресок на стінах. Нарешті, з XIII століття це місце було забуте. Під час Другої світової війни склеп використовувався як бомбосховище, хоча думка ця виявилася не найвдалішою, оскільки десятки мешканців, що ховалися тут, загинули при черговій бомбардуванні в лютому 1943 року. Пам’ять про ті події назавжди зафіксувалась у графіті, які покривають стіни печери.

Адреса: Cripta di Santa Restituta, Via Sant’Efisio, Кальярі, Італія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук