18 пам’яток Картахени, які варто відвідати

Картахена – це одна з найбільших у світі природних гаваней, багата на мінеральні шахти. Протягом тисячоліть це місто вважалося одним із найприбутковіших місць на планеті. Карфагеняне свого часу зіграли велику роль у його еволюції як древній торговий центр у 3-му столітті до нашої ери. Пізніше він був завойований римлянами.

Щоб отримати можливість оглянути всі визначні пам’ятки Картахени, можна купити мультиквиток. Така екскурсія історичними місцями дозволить зрозуміти складну давню історію міста. У 19 столітті відбувся бум видобутку корисних копалин, який і приніс Картахені популярність та великі прибутки. Саме він перетворив історичний центр та привніс архітектуру у стилі модерн.

Музей Римського театру

Музей Римського театру

Музей Римського театру | Фото: Maarten/Flickr.

Цей 2000-річний театр – це перше, що варто подивитися у Картахені. Його виявили зовсім недавно, 1988 року. Він був знайдений під руїнами старого собору, зруйнованого під час обстрілів під час Громадянської війни.

Під руїнами виявили близько двох третин останків театру, що дозволило зробити дуже детальну реставрацію та створити те, що ми бачимо зараз.

У музеї представлені фантастичні артефакти, знайдені під час розкопок, серед яких вівтар Юпітеру, статуя Аполлона, різноманітні таблички та ісламська кераміка епохи Середньовіччя.

Адреса: Roman Theatre, Palacio Pascual del Riquelme, Plaza Ayuntamiento, Картахена, Іспанія.

Пішохідна вулиця Calle Mayor

Пішохідна вулиця Calle Mayor

Пішохідна вулиця Calle Mayor.

Головною пішохідною вулицею Картахени вважається Calle Mayor. Цей цілодобово жвавий район – чудове місце для туристів, які хочуть подивитись модерністську архітектуру цього красивого міста.

Наприкінці 1800-х Картахена була центром гірничодобувної промисловості, що зробило багатьох жителів дуже багатими. Залишки цього багатства можна побачити в історичному центрі Картахени. Через революцію в 1874 році, в ході якої було зруйновано половину міста, центр Картахени потребував реконструкції. І її провели, але вже у модерністському стилі.

Тут можна побачити кілька феноменальних будівель у стилі модерн, серед яких казино, палац Агірре, готель Gran, палац Педренья, а також будинок Сервантеса.

Адреса: Calle Mayor, Картахена, Іспанія.

Порт

Порт

Порт.

Якщо ви знаходитесь у Римського театру, тоді просто прямуйте на південь Calle Mayor. Таким чином ви вийдете до порту.

Порт у Картахені досить гарний у порівнянні з іншими портами, до яких заходять круїзні судна. Він є симпатичною місцевістю, яку оточують пагорби і з якої відкривається вид на кілька дуже дорогих вітрильників і крейсерів. Круїзний порт виходить на Середземне море, в порту стоять переважно особисті (читай «багатих людей») прогулянкові катери.

Адреса: Port de Cartagena, Paseo Alfonso XII, Картахена, Іспанія.

Національний музей підводної археології

Національний музей підводної археології

Національний музей підводної археології.

Цілком доречно, що цей музей знаходиться в одній із найдавніших гаваней Західного Середземномор’я, де майже щороку знаходять щось нове.

ARQUA – національний центр морської археології. Тут можна побачити чудові історичні артефакти, знайдені на підводних об’єктах, і тут знаходиться дослідницький центр для експертів і вчених у цій галузі науки.

У цьому музеї можна спостерігати, як археологи в лабораторії аналізують свої знахідки. Тут є також інтерактивні дисплеї для дітей.

Серед численних артефактів, які зберігаються в цьому музеї, є карфагенські бивні зі слонової кістки та скарби з Nuestra Señora de las Mercedes, фрегата, який був потоплений на початку 19 століття з 14,5 тоннами золотих та срібних монет.

Адреса: Museo Nacional de Arqueología Subacuática, Paseo Alfonso XII, Картахена, Іспанія.

Палац консисторії

Палац консисторії

Палац консисторії.

Палац консисторії – це одне з найбільш вражаючих модерністських чудес Картахени. Він є колишньою 100-річною ратушею, яка знаходиться на площі Аюнтам’єнто.

Цей трикутний палац – це теж «дітище» гірничодобувного буму кінця 19-го століття, оскільки Картахена просто «переросла» свою колишню ратушу (через зміну інфраструктури міста будівля виявилася надто маленькою).

Десять років тому цей будинок було відновлено. На особливу увагу заслуговує фасад, який повністю виконаний з білого мармуру. Сам будинок прикрашають куполи, оцинковані.

Підійдіть трохи ближче і ви зможете помітити кілька кульових отворів, які залишила на будівлі Громадянська війна. Туристи можуть оглянути будинок під час екскурсії з англомовним гідом, а також побачити мармурові сходи з балюстрадами та виставку старовинних гобеленів.

Адреса: Palacio Consistorial, Plaza Ayuntamiento, Картахена, Іспанія.

Археологічний музей Картахени

Археологічний музей Картахени

Археологічний музей Картахени.

На північ від стародавніх пам’яток Картахени знаходиться пізньоримський некрополь, який був розташований на березі стародавньої з часом зниклої лагуни.

Це дуже цікаве місце, тому що тут можна побачити останні свідчення римського поселення, які датуються від 300 до 700 років нашої ери (період переходу до християнства).

У музеї знаходиться безліч предметів, які тут же знайшли. Тут також зібрано безліч артефактів з усієї Картахени. Завітавши до цього музею, ви зможете відстежити повну хронологію розвитку цього міста, від останків неандертальців та фінікійської кераміки до інструментів, виявлених у римських шахтах на околицях міста.

Адреса: Museo Arqueológico de Cartagena, Calle Santiago Ramon y Cajal, Картахена, Іспанія.

Батарея де Кастілітос

Батарея де Кастілітос

Батарея де Кастіллітос.

Відмінно провести час можна на вершині мису Тіньйосо, за 30 хвилин їзди від Картахени. Тут, на висоті 250 метрів, ви зможете помилуватися незвичайним гірським ландшафтом цього природного парку.

Тут також можна побачити інсталяцію, в якій пов’язані легковажна архітектура і зловісні артилерійські гармати.

Батарея де Кастілітос була побудована в середині 1930-х років під час правління Прімо де Рівера. Вона була частиною серії батарей, які мали захищати узбережжя Картахени.

Химерні вежі в середньовічному стилі зливаються з гірським схилом і дивно поєднуються з грізними чорними гарматами Віккерса-Армстронга.

Тут же можна дослідити тунелі у укріпленому районі (обов’язково візьміть із собою ліхтарик).

Адреса: Batería de Castillitos, Іспанія.

Військовий музей

Військовий музей

Військовий музей.

Картахена – це місто, яке протягом тисяч років мало велику військову присутність, і нині тут також базується кілька підрозділів іспанської армії. У цьому музеї можна побачити всю військову спадщину в одному місці, це місце точно оцінять поціновувачі військової техніки.

Будівлю музею було збудовано наприкінці 18-го століття. На подвір’ї музею можна побачити незруйновану раковину, яку заклинило у стіні під час повстання 1874 року. Туристи зможуть переглянути виставку, що складається з танків, ракет, польових телескопів, легкого озброєння, ряду важкої зброї та іншої військової техніки.

Музей також має найбільшу у світі колекцію військових моделей ручної роботи. Він навіть отримав за це сертифікат Гіннеса!

Адреса: Historical Military Museum of Cartagena, Plaza General López Pinto, Картахена, Іспанія.

Музей-притулок (Музей Громадянської війни в Іспанії)

Музей-притулок (Музей Громадянської війни в Іспанії)

Музей-притулок (Музей громадянської війни в Іспанії).

Війна 1936-1939 років – це один із найпохмуріших моментів в історії Іспанії, яка свого часу торкнулася і Картахену. Місто було військовим оплотом республіканців, і, як згадувалося вище, було добре захищене з моря.

Це зробило його об’єктом для бомбардувань з боку націоналістичних сил, тому такі притулки були побудовані по всьому місту.

Тут гідно оцінять те, що довелося зробити людям для виживання, а також побачать оригінальні вивіски, агітаційні плакати та інші артефакти тих часів.

Тут також можна переглянути оригінальні фільми та фотографії.

Адреса: Civil War Museum, Вулиця Хісберт, Картахена, Іспанія.

Музей Августеум

Музей Августеум

Музей Августеум.

Музей Августеум у Картахені присвячений першому римському імператору Октавіану Августу. У Августеумі відвідувачі зможуть дізнатися про обряди, які чинили римські священики на честь Августа. Тут також знаходиться статуя Августа, оточена мармуровими скульптурами.

Адреса: Augusteum, Calle Caballero, Картахена, Іспанія.

Дім Фортуни

Дім Фортуни

Будинок Фортуни.

Ви вже побачили некрополь, театр та порт; тепер ви маєте шанс дізнатися, як жили багаті жителі римської Картахени. Таку назву ця вілла отримала завдяки напису “Fortuna Propitia”, знайденому на його чорному вході, що означає “Удачі”.

Будинок Фортуни – це будинок дуже багатої римської сім’ї, який було відкрито у 2000 році. Туристи зможуть відвідати передпокій (атріум), спальні (кубікулум), їдальню (трикліній) та кабінет господаря (таблінум). Всі кімнати прикрашені настінними розписами, а підлога вимощена мозаїкою.

У будинку знаходиться низка стародавніх артефактів, серед яких лампи, особисті речі, страви та амфори. Сам будинок прикрашений красивими мозаїками та настінними розписами.

Адреса: Casa de la Fortuna, Площа Рісуеньо, Картахена, Іспанія.

Декуманус Максимус

Декуманус МаксимусДекуманус Максимус.

Ця ділянка дороги, що пролягає зі сходу на захід, пов’язує порт із форумом. Тут є таверни, а також римські лазні з «praefurnium», піччю, з якої надходить гаряче повітря. У таких лазнях також зазвичай можна побачити три гіпокаусти та фригідарії, або кімнату з басейном, наповненим холодною водою.

Центр інтерпретації Пунічної стіни

Центр інтерпретації Пунічної стіни

Центр інтерпретації Пунічної стіни.

Пунічна стіна – це залишки стіни, яка була зведена в 3 столітті до нашої ери карфагенянами. Побачити її можна з вершини Кастільйо. Пунічний мур стоїть на Монте-Алетес, одному з п’яти пагорбів, що оточують Картахену.

Останки стіни, яка захищала місто від нападу маврів та чужинців, було виявлено у 1987 році. Це одні з небагатьох залишків цивілізації Карфагена в Іспанії.

Адреса: Punic wall of Cartagena, Calle San Diego, Картахена, Іспанія.

Морський музей

Морський музей

Морський музей.

Цей музей знаходиться прямо в порту, представлені в ньому екземпляри демонструють морське військове минуле Картахени.

Він знаходиться на березі моря в привабливій будівлі 18-го століття, яка донедавна була коледжем, який навчав морський персонал, який потім приєднувався до військово-морського флоту Іспанії.

У музеї зібрано пам’ятні речі, зброю, навігаційні інструменти, а також звіти, датовані 1870-ми роками.

Головним екземпляром тут є підводний човен Peral, перше у світі підводне судно з батарейним живленням, яке було спущене на воду у 1888 році. Цей прототип випробовувався протягом двох років, але у виробництво так і не було запущено, незважаючи на те, що це був справжній технологічний прорив. Можливо, це був перший у світі «підводний човен».

Адреса: Naval Museum Cartagena, Paseo Alfonso XII, Картахена, Іспанія.

Замок Консепсьйон

Замок Консепсьйон

Замок Консепсьйон.

Замок Castilo de la Concepcion був збудований маврами у XII-XIII столітті на місці захопленого римського храму.

Більшість того, що ми бачимо зараз, відноситься до 13 століття, що простежується в різьбленні орлів і розеток. Відвідувачі можуть піднятися на вершину замку, звідки відкривається чудовий краєвид на гавань та прибережні гори.

Адреса: Castillo de la Concepción, Gispert, Картахена, Іспанія.

Пляж Кальбланке

Пляж Кальбланке

Пляж Кальбланке.

Повірте, ви точно не пошкодуєте якщо відвідаєте цей незайманий пляж у півгодини їзди від Картахени.

Пляж Кальбланке знаходиться на шляху до Кабо де Палос, мису в південній частині Ла-Мангі. Поверніть на Кальбланке, і дорога поведе вас на південь до узбережжя через сільськогосподарські угіддя та низькі гори регіонального парку Кальбланке.

За цими вершинами знаходиться відокремлений 300-метровий пляж із піском відтінку паленого золота.

У спокійніші дні є шанс, що ви на пляжі будете одні. Не забудьте взяти з собою прохолодні напої, оскільки магазинів тут немає.

Адреса: Playa de Calblanque, Картахена, Іспанія.

Лікер “43” (Licor 43)

Лікер «43»

Лікер “43”.

Навіть дощовий день у Картахені можна провести із задоволенням (для повнолітніх). Туристи можуть вирушити в екскурсію на виробництво одного з найбільш лікерів Іспанії, що експортуються, Licor 43, які робиться прямо в Картахені.

Бронюйте екскурсію заздалегідь, і ви зможете провести тут дві години в компанії з гідом.

Для необізнаних, Licor 43 – це алкогольний напій (вміст спирту 31%), виготовлений з 43 різних цитрусових фруктів та спецій, який найкраще поєднується з льодом та молоком.

Під час екскурсії ви зможете поблизу поспостерігати за виробничим процесом, починаючи зі змішування інгредієнтів, ферментації та закінчуючи витримкою та розливом у пляшки.

Не радимо вам приїжджати сюди своїм автомобілем, тому що екскурсія закінчується коктейлями!

Адреса: Experiencia 43, Los Camachos, Іспанія.

Місцеві шахти

Будівля шахти La Unión

Будівля шахти La Unión. | Фото: Jelle de Vries/Flickr.

Як і багато іншого в Картахені, гірську справу тут розпочали римляни. Сьєрра Мінера багата металами, у тому числі сріблом, міддю, цинком, свинцем, оловом, марганцем та залізом.

Тут можна познайомитися з двома гірськими пам’ятками – гірським парком Ла-Юніон і шахтою Лас-Матільдес. У Ла-Юніон знаходиться шахта Агрупа Вісенте, яка має глибину 80 метрів і підводне озеро з червоними водами.

І там, і там ви зможете ознайомитися з обладнанням та інфраструктурою – тут можна оглянути шахтарські квартали, компресорні, бурові вежі 19 століття та візки для транспортування копалин.

Адреса: Parque Minero de La Unión, Ла-Уньйон, Іспанія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук