18 пам’яток Нанта, рекомендованих для відвідування

Нант – третє за величиною промислове місто Франції. Але не думайте, що через це він потопає в змозі – навпаки. Нант гарний і, незважаючи на вік, дуже динамічний. Більше того, з кожним роком він стає лише кращим.

Збираєтеся в Нант і не знаєте, що подивитися в цьому прекрасному місті, що розкинулося на берегах Луари? Ми підготували для вас список найкращих визначних пам’яток Нанта, які ви напевно не повинні пропустити під час своєї поїздки.

Фантастичний світ “Машини острова Нант”

Фантастичний світ "Машини острова Нант"

Фантастичний світ “Машини острова Нант”.

Найхимернішим видовищем Нанта є цей фантастичний світ – серйозна і водночас химерна колекція механічних істот, які «мешкають» у заповнених зеленню оранжереях. Тут ви можете пролетіти на гігантській чаплі або покататися на 12-метровому 48-тонному механічному слоні.

Величезна карусель “Морські світи”, розташована зовні, біля річки, дасть вам можливість “осідлати” гігантських механічних крабів, восьминогів та інших дивних морських істот.

Адреса: Les Machines de l’Ile, Boulevard Léon Bureau, Нант, Франція.

Замок герцогів Бретонських

Замок герцогів Бретонських

Замок герцогів Бретонських.

Відвідувачам цього замку-музею не доведеться нудьгувати, дивлячись на старомодну атмосферу. У залитих світлом кімнатах замку герцогів Бретані представлено безліч експонатів, які розповідають історію міста.

Серед них справжні документи, що свідчать про інтенсивність работоргівлі у цьому регіоні, та старовинні масштабні моделі міського пейзажу, що ілюструють розвиток Нанта у різні періоди. Експозиції доповнені кількома мультимедійними програмами.

Замкові рови заросли травою та деревами, і тут на дозвіллі можна гуляти і навіть влаштовувати пікніки. Не пропустіть веселу гірку, збудовану біля фортечних мурів XV століття сучасним бретонським художником Тангі Робертом. Хто б не хотів скотитися з неї, обганяючи вітер?

Адреса: Château des ducs de Bretagne, 4 Place Marc Elder, 44000 Nantes, Франція.

Музей образотворчих мистецтв

Музей образотворчих мистецтв

Музей образотворчих мистецтв.

Палац образотворчих мистецтв, який був збудований у період з 1891 по 1900 рік для розміщення міської колекції предметів образотворчого мистецтва, у 2017 році знову відчинив свої двері для відвідувачів.

Цьому передували шість років реставраційних робіт, які проводили лондонські архітектори з бюро Стентона Вільямса. Сьогодні у цій історичній будівлі розміщується Нантський художній музей.

Постійна колекція музею, що включає безліч шедеврів живопису та скульптури XIII-XXI століть, заповнює як сам палац, так і нову будівлю Куба, що пов’язує палац із каплицею Оратуару XVIII століття.

Особливий інтерес у відвідувачів музею викликає колекція XIX століття, в тому числі роботи Гюстава Курбе, «Анемони» (1900) Огюста Ренуара, а також «Водяні лілії в Живерні» Клода Моне (1917) – одна з 250 картин латаття, написаних імпресіоністом будинок на півночі Франції.

У каплиці, про яку ми згадували вище, відбуваються тимчасові мистецькі виставки.

Адреса: Musée d’arts de Nantes, Rue Georges Clemenceau, Нант, Франція.

Музей Жуля Верна

Музей Жуля Верна

Музей Жуля Верна.

У цьому чарівному музеї, розташованому в 2 км від центру міста, в невеликому будинку з видом на Луару, ви знайдете багато цікавого, що безпосередньо стосується життя і творчості знаменитого французького письменника, який народився в Нанті в 1828 році: його рукописи, перші видання книг, ілюстрації для його романів, картонні макети театральних декорацій.

Інтерактивні дисплеї, орієнтовані насамперед на дітей, познайомлять маленьких відвідувачів із творчістю Жюля Верна.

Всі експонати музею французькою мовою, але книги Верна настільки добре відомі у всьому світі, що тут буде цікаво всім, незалежно від знання мови. Широка популярність письменника та його творів роблять цей, здавалося б, скромний музей справжньою пам’яткою Нанта та Франції загалом.

Адреса: Musée Jules Verne, Rue de l’Hermitage, Нант, Франція.

Ботанічний сад

ботанічний сад

Ботанічний сад. | Фото: Jean-Pierre Dalbéra/Flicrk.

Цей вишуканий ландшафтний парк, відкритий у 1860 році, входить до найцікавіших ботанічних садів Франції. Вікові магнолії та тутові дерева, японські клени, тюльпанні дерева, чудові кедри та секвої височіють над гарними квітниками, качиними ставками, фонтанами та чарівним «Островом пальм» – скляною оранжереєю XIX століття.

У північній частині парку, поряд із залізничною станцією, облаштовано дитячий ігровий майданчик та гуляють кози, яких можна погладити.

Адреса: Jardin des Plantes, Rue Stanislas Baudry, Нант, Франція.

Меморіал скасування рабства

Меморіал скасування рабства

Меморіал скасування рабства. | Фото: XTOF360/Flickr.

На березі річки в тротуар набережної вмонтовано 2000 скляних табличок розміром з цеглу, що «викрикують» назви кораблів, що швартувалися в Нанті, на яких з 1750 року до початку XIX століття регулярно перевозилися раби.

Ці таблички є частиною присвяченого скасування рабства меморіалу, розробленого у 2014 році польським художником Кшиштофом Водічком та американським архітектором Джуліаном Бондером. Щаблі ведуть униз, у тунель під набережною, де на скляній панелі завдовжки 90 метрів вигравірувано аболіціоністські тексти різними мовами.

Адреса: Memorial to Abolition of Slavery, Quai de la Fosse, Passerelle Victor-Schoelcher, Нант, Франція.

Собор святих Петра та Павла

Собор святих Петра та Павла

Собор святих Петра та Павла. | Фото: patrick janicek/Flickr.

І зовнішній вигляд, і внутрішнє оздоблення Нантського готичного собору змушують завмерти від подиву. Справжнім шедевром мистецтва епохи Відродження є гробниця Франциска II (1433-1488), герцога Бретонського, та його другої дружини Маргарити де Фуа, розташована всередині.

Насолоджуйтеся хвилиною спокою в саду Псаллетт, що розкинувся поруч із собором, звідки ви також можете потрапити в соборний склеп.

Адреса: Cathédrale Saint-Pierre-et-Saint-Paul, Impasse Saint-Laurent, Нант, Франція.

Центр Le Cale 2

Центр Le Cale 2

Центр Le Cale 2 | Фото: Pop In the City / Flickr.

Тимчасові художні виставки та найрізноманітніші заходи наповнюють життям цю стару верф у формі шматка сиру. Знайти її ви зможете біля підніжжя знаменитого жовтого крана «Титан», встановленого в 1955 році для підйому кораблів на стапель.

Адреса: Le Cale 2 Createurs, Parc des Chantiers, 44100 Nantes, Франція.

Музей природної історії

Музей природної історії

Музей природничої історії. | Фото: Mathilde Fontano/Flickr.

Нантський музей природної історії має в своєму розпорядженні дивовижну колекцію мінералів, скам’янілостей, опудал тварин, а також вражаючим скелетом кита. Нерідко тут проводять і тимчасові виставки.

Адреса: Muséum d’Histoire Naturelle, Rue Voltaire, Нант, Франція.

Острів Фейдо

Острів Фейдо

Острів Фейдо. | Фото: patrick janicek/Flickr.

Коли ви гуляєте Іль-Фейдо, ви можете запитати себе: чому цей район на південь від центру називається островом? Чому вулиці тут мають такі дивні назви – Набережна Тюрен, наприклад – поблизу немає ознак води?

Справа в тому, що до 1930-х років, коли один із рукавів Луари був перекритий, Іль-Фейдо справді був островом. А до XVIII століття Фейдо взагалі був непридатним для життя болотом: гідним життя багатих купців міста кварталом його зробив проект меліорації земель.

До речі, купецькі будинки, що досі збереглися, з плоскими фасадами, залізними балконами, мансардними дахами і різьбленими кам’яними гротескними зображеннями дуже і дуже привабливі – на них безперечно варто поглянути.

Адреса: 17 Rue Kervégan 44000 Nantes Франція.

Французький есмінець «Майє-Брезе»

Французький есмінець «Майє-Брезе»

Французький есмінець “Майє-Брезе”. | Фото: Emmanuel PARENT/Flickr.

Завітайте на цей вражаючий корабель-музей, щоб познайомитися з історією французького військово-морського флоту.

Адреса: Le Maillé-Brézé, Quai de la Fosse, Нант, Франція.

Торгова галерея Пасаж Поммерайє

Торгова галерея Пасаж Поммерайє

Торгова галерея Пасаж Поммерайє.

Ця торгова галерея, розташована між вулицями Рю-де-ла-Фосс та Рю-Сантеїль, побудована в 1843 році. Зведено її було на крутому схилі. Дев’ятиметровий перепад висот виявився не на заваді – між двома рівнями просто доданий проміжний поверх.

Пасаж Pommeraye – це не просто вишукане місце для шопінгу, а й геніальний твір архітектури, вартий уваги з боку фотографів та просто любителів прекрасного. Кам’яна кладка, неоренесансні скульптури, скляні дахи, які наповнюють галереї природним світлом, ковані світильники та перила… Пасаж, як і раніше, чудовий, як і 160 років тому.

Адреса: Passage Pommeraye, Passage Pommeraye, Нант, Франція.

Площа Буффе

Площа Буффе

Площа Буффе. | Фото: Retis/Flickr.

Ця площа знаходиться у центрі Буффе, найстарішого району Нанта. Подання про вік цього району можна отримати, якщо звернути увагу на назви його площ та вулиць – Place du Pilori («Площа ганебного стовпа») або Rue de la Juiverie («Єврейська вулиця»), наприклад.

Площа Буффе, якою ми бачимо її сьогодні, відноситься до 1700-х років, але тут збереглися спогади і про давніше минуле. Наприклад, на розі вулиці Ешевін прямо зі стіни будинку стирчить готичний камін, який датується XV століттям.

Взагалі часи тут перемішалися і злилися в єдине ціле: фахверкові будинки 1400-х років будівлі межують із сучасними ресторанами та найжвавішими нічними клубами міста.

Адреса: Place du Bouffay 44036 Nantes Франція.

Собор Сент-Круа-де-Нант

Собор Сент-Круа-де-Нант

Собор Сент-Круа-де-Нант. | Фото: Titem/Flickr.

Церква Сент-Круа потрапила до цього списку завдяки своїй багато прикрашеній дзвіниці. Втім, не меншої уваги заслуговують і гарні готичні вітражі.

Адреса: Église Sainte-Croix, Place Sainte-Croix, Нант, Франція.

Нотр-Дам-де-Бон-Порт

Нотр-Дам-де-Бон-Порт

Нотр-Дам-де-Бон-Порт. | Фото: Emmanuel PARENT/Flickr.

Обов’язково знайдіть час, щоб відвідати цю красиву римо-католицьку базиліку, купол якої видно здалеку. З того місця, де вона розташована, відкривається чудовий краєвид на річку.

Адреса: Eglise Notre Dame de Bon Port, Rue Dobree, Nant, Франція.

Площа Кур-Камбронн

Площа Кур-Камбронн

Площа Кур-Камбронн.

Кур-Камбронн є чудовою площею між двома 180-метровими терасами неокласичних особняків і є частиною нового міського кварталу, побудованого в XVIII столітті.

Прогуляйтеся центральним проспектом, щоб побачити статую П’єра Камбронна – військового генерала, що народився в Нанті і в 1815 пораненого в битві при Ватерлоо. Саме на його честь і названо площу. На Кур-Камбронн ви можете побачити чудові старовинні особняки (шістнадцять з них внесені до списку французьких історичних пам’яток).

Адреса: Cours Cambronne, Площа Камброн, Нант, Франція.

Музей друкарні

Музей друкарні

Музей типографіки.

Історія місцевого друкарства веде свій відлік з кінця XV ст. Першою книгою, надрукованою в Нанті, стала “Les Lunettes des Princes” (“Окуляри князів”) бретонського поета Жана Мешино, і сталося це в 1493 році.

Музей друкарні було засновано у 1986 році майстром-друкарем Сільвеном Чіффоло та набірником Робертом Коломбо та зібрав дивовижну колекцію ручних та механічних верстатів. Тут можна побачити пластини глибокого друку, літографічні пластини, друкарські барвники та старовинні друкарські форми.

Якщо всі ці слова здаються вам однаково незрозумілими, то вирушайте на екскурсію цим дивовижним музеєм. Ви отримаєте уявлення про книгодрукарське виробництво Нанта і подивіться, як використовувалося все це дивовижне обладнання.

Адреса: Musée de l’Imprimerie, Quai de la Fosse, Нант, Франція.

Фонтан на Королівській площі

Фонтан на Королівській площі

Фонтан на Королівській площі. | Фото: Zhu/Flickr.

Не пропустіть цей чудовий фонтан у самому серці Старого міста.

Адреса: Fontaine de la Place Royale, Place Royale, Нант, Франція.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук